Skoči na vsebino

Varovanje kolesarjev na maratonu Franja


Društvo MAKSI

Priporočene objave

Kot je že napisal Ice je varovanje takšnega maratona - dirke, resnično za izkušene motoriste, ki imajo še posebej dobro razvit čut za predvidevanje. Oči moraš imet neprestano na pecljih. Še posebej, ker so to amaterji in nikoli ne veš kdaj bo kdo naredil kakšno bedarijo. Še posebej moraš biti previden pri spustih. Vedeti moraš kje in kdaj se lahko zaustaviš.

Ker sem včasih tudi sam dirkal s kolesom se spominjam, da smo kolesarji prav preklinjali med dirko kakšnega mojstra na motorinu, ki je znal bit hudo pameten in je z "varovanjem" dirke spravil ob živce marsikaterega kolesarja zraven tega pa varnost kolesarjev in samega sebe.

Sem pa vesel, da MAKSI dokazuje s takšnimi in drugačnimi akcijami, da njegova ustanovitev ni bila zamanj. Samo tako dalje!

Pozdrav izpod vinogradov! ROCKY B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolk zaslužim?

To moraš pa ti nam povedat...a misliš da smo vedeževalci al kaj....drgač pa povej stopnjo izobrazbe pa v katerem sektorju delaš...bom ugibal.... :D :D :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

OBVESTILO

Vse motoriste, ki bodo sodelovali pri rediteljstvu maratona Franja obveščamo, da bo sestanek pred dirko v soboto ob 20 uri pri policijski šoli v Tacnu. Tam se bomo srečali z direktorjem dirke g. Penkom, ki nam bo pojasnil še zadnje podrobnosti naše udeležbe. Pridite v čim večjem številu.

V nedeljo ob 8-ih zjutraj pa pričakujemo vse motoriste-reditelje pred policijsko postajo na Brdu, kjer nam bodo razdelili jopiče, zastavice in nekaj radijskih postaj. Pogovorili se bomo tudi s policijskim spremstvom, da bo sodelovanje čim uspešnejše in učinkovito. Od tam se bomo skupaj odpravili na start maratona v BTC. Navzočnost na tem sestanku je obvezna za vse sodelujoče.

Tomaž Lukman

Društvo MAKSI

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Maksi pa se že redno pojavlja v časopisih in revijah :) danes je v omenjen tudi v članku v prilogi Dela "Polet" - "Vse o Franji"! Super, le tako dalje!

"Za varnost na trasi bo skrbelo tudi društvo motorističnih aktivistov Maksi. To je društvo, ki se zavzema za varno vožnjo na motorjih in hoče motoriste pozitivno predstaviti, torej da niso vsi motoristi v cestnem prometu samo nori dirkači na cesti."

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Objavljeno (popravljeno)

Vsi motoristi, ki boste sodelovali na maratonu Franja ste vabljeni, da si ogledate zapisnik z zadnjega sestanka z organizatorjem dirke na naslovu Drustvo MAKSI. V njem je pojasnjena naša vloga na maratonu in kako bo potekalo samo delo. Sicer pa ste znova vabljeni v soboto ob 20 uri v Tacen, pred policijsko šolo, kjer bo mogoče izvedeti še več.

Popravljeno . Popravil Društvo MAKSI
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Udeležba silno uspešna. Uradno poročilo še sledi, tu pa samo na kratko. Zadeva sploh ni tak bavbav, kot se je veselo pisalo tu gor na forumu, večina se nas je še prav dobro zabavala. Resda sedeti štiri ure in več na motorju ni mačji kašelj, pa držanje konstantne hitrosit med 20 in 40 na uro je tudi za motor zahtevna preizkušnja, ampak smo vsi zdržali. Bilo nas je 27, šest nas je bilo opremljenih s telefoni, da smo bili v navezi s tehničnim direktorjem dirke. Kaj dosti se jih niti nismo posluževali, ker je zadeva tekla kot da bi to počeli že ničkolikokrat. Med nami je bilo tudi nekaj izkušenih motoristov, ki so to že delali, te pa so bolj skrbeli za mobilne zapore in opozarjanje na nevarnosti na cesti. Spusti so bili prav zabavni, iz Kladja me ni prehitel noben kolesar, tudi jaz nisem srečal nobenega. V Idrijo je bilo pa precej adrenalinsko ampak bolj zato, ker je bila cesta zaprta in smo lahko divjali po levem in desnem pasu. Vse okoli nas pa kolesarji, ki so bili prav prijazni do nas, ne pa kot v tistem ameriškem primeru objavljenem tu više. Skratka, jest grem še! Pa upam, da ne samo na Franjo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Skratka, jest grem še! Pa upam, da ne samo na Franjo.

Jst sm se tud fuuulllllll zabavu, pa grem tud se :P :D

LP

Gugo B)

P.S.

Kdaj gremo pa na GIRO???? ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

prišli videli in seveda zmagali MAKSI je naredil svoje :D , samo enega kolesarja so odpeljali z rešilcem :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Jst tut sodelovala. Bilo je prav fajn in sploh ni bil tak dolgčas kot sem pričakovala.

Bom še ziher pršla kdaj zraven.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst tut sodelovala. Bilo je prav fajn in sploh ni bil tak dolgčas kot sem pričakovala.

Bom še ziher pršla kdaj zraven.

Legenda, pa jim nisi slučajno kje med potjo hulahoop pokazala? :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Klinc zamudu, heh ampak next time jap I'll be there sound'd like a lot of FUN!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Klinc zamudu, heh ampak next time jap I'll be there sound'd like a lot of FUN!

Boš res lahko imel priliko, saj smo za naslednje leto že dogovorjeni, pa še Policija nas je priporočila ...

Busa

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

iz dobrih starih časov, ko sem se vsake toliko odpeljhala kak maraton z biciklom, se v zvezi z motociklističnim spremstvom dirke spominjam v glavnem to, da nihče od motoristov ni vedel kako zelo tečen in moteč je lahko. pa kako hitro ga userje pa tega sploh ne opazi.

in potem se dogajajo take zadeve kot je vožnja preblizu kolesarjev, slalomiranje med kolesarji, šlampasto prehitevanje...pa tudi to, da se motorist vozi dalj časa ob enem in istem kolesarju je tako zelo moteče da se nekomu, ki ni peljal maratona niti sanja ne.

Udeleženci dirk po mojih izkušnjah motorizirano spremstvo jemljejo zgolj kot nujno zlo..nikoli pa kot nekaj dobordošlega...malo zaradi ozkega zornega kota ..malo pa tudi zaradi šlamparije in nepozornosti spremstva.

če koga res zanima kako naj bi potekalo kvalitetno spremstvo, bi bilo mogoče dobro da najprej sam z biciklom odpelje kako franjo :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tejka, do neke mere imaš prav, ampak organizatorjem takšne prireditve je bolj pomembna varnost udeležencev kot pa njihovo dobro počutje. Če hočejo zares uživati, imajo 364 dni na leto časa se vozit sami... V današnjem prometu je pa to lahko precej nevarno početje (glede na zadnje prometne nesreče).

navodila spremstvu so bila jasna in varovanje je potekalo kot je treba. Osebno nisem od nobenega kolesarja slišal nikakršne pripombe (tudi ko sem slalomiral med njimi na vzponu na Kladje), pa tudi od drugih motoristov nisem slišal nobenih pritožb. Kolesarji se zavedajo, da je varovanje potrebno in so veseli, da se lahko tudi na rekreativni dirki pomerijo kot na pravih dirkah. Ko sem namreč vozil okoli 15-20 metrov pred skupino kakšnih 30-40 kolesarjev, so videli, da imajo spredaj varovanje in so si privoščili malce bolj drzno vožnjo preko črte svojega voznega pasu. Mislim, da je to pravim rekreativcem veliko vredno. In ja, Franjo sem v svojih časih peljal štirikrat in tokrat sem prav toliko užival kot takrat, ko sem pogledoval proti motoristom in se spraševal, kako bi jaz lahko to počel. A dream come true.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In ja, Franjo sem v svojih časih peljal štirikrat in tokrat sem prav toliko užival kot takrat, ko sem pogledoval proti motoristom in se spraševal, kako bi jaz lahko to počel. A dream come true.

Wow, Indurjan :)

Jaz bi verjetn crknu ... :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še malce komentarja Tejki. Ravno zaadi težav se je tokrat organizator odločil sodelovati z organizirano skupino motoristov. No po koncu dirke smo tudi povprašali direktorja dirke kako smo se motoristi obnesli in je povedal da se je prvič zgodilo da ni slišal nikakršne pripombe s strani kolesarjev.

Bi pa tudi sam dodal kakšen primer, ko so me imeli kolesarji prav radi. Varoval sem skupino izven cestne zapore, torej po normalnem prometu. V Škofji Loki smo naleteli na strnjene kolone avtomobilov z obeh strani. Sam sem se z motorjem postavil na sredo ceste in delal prostor kolesarjem (avtomobili so se mi zaradi mojega mahanja z zastavico umikali stran), ki so prav z neizmernim entuziastom in voljo drveli za menoj. Dvomim da sem jim šel takrat prav na živce.

Pa tudi na splošno nisem nikoli dobil občutka da jih oviramo, saj so bili ponavadi dobre volje (vsa čast, jaz bi crknu) in celo kaj podebatirali z nami.

Busa

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

viramo, saj so bili ponavadi dobre volje (vsa čast, jaz bi crknu) in celo kaj podebatirali z nami.

A to kr med vožnjo? :D Un se goni k zmaj, ti pa sediš na kobilici in samo za par milimetrov ročko prvijaš :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ZDEJ pa se en uprasanje....ker me prejsni tedn ni blo v SLO....(dopust) me zanima kako kej stojimo z zasluzenimi financami....k sm bl na psu z penezi...me hudo zanima..... :huh:

LP

Gugo B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jao, Sym, pa zdaj pa ze prevec bljuzis, no... bos postal podoben kot.... ma kdo ze?! (pa naj mi ne zameri, tako pravijo drugi) ;) :P :D

Nekam tecen postajas, zagrenjen, negativisticno in kritizersko nastrojen.... So vse koze v ogradi ali je kaksna pobegnila?! Aha, jep... vem vzrok.... motor je sel od hise... :( :unsure: :blink: :ph34r:

Zelim ti spet konstruktivno kritiko... ker kritika je v osnovi pozitivna... B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gugo glede financ. Naslednji dan po dirki je šel direktor dirke na dopust. Sicer sva poskušala dobiti se še tisti ponedeljek, vendar meni žal ni zneslo. Kot vem je naslednji teden doma, pa bomo uredili.

Upam da boš zdržal do takrat !

Busa

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aha, jep... vem vzrok.... motor je sel od hise... :( :unsure: :blink: :ph34r:

Aha, zdaj pa mi je jasno, zakaj si se v nedeljo po obali vozil s tastaro Fazerko. Seen you in Žusterna. ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!