Skoči na vsebino

SPET ŽRTVE


klimbra

Priporočene objave

2.10.2001

Prometna nesreča s smrtnim izidom

Motorist med prehitevanjem trčil v tovorno vozilo

Ob 16.40 uri je na cesti Moste - Mengeš voznik motornega kolesa, znamke Honda VFR 800 med prehitevanjem tovornega vozila trčil v nasproti vozeče tovorno vozilo in na kraju poškodbam podlegel.

Identiteta voznika motornega kolesa še ni ugotovljena.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dragi moji, ... saj ne vem kaj zdaj cvilimo z ne vem kakšnimi nerealnimi idejami o spreminjanju zakonov, priviligiranem položaju v prometu in podobnih neumnostih.

VSAK izmed nas, še tisti najbolj easy ridersko usmerjeni, se je vsedel na motor zaradi želje po svobodi in vsaj kančku adrenalina.

To da NAŠI umirajo dnevno na razno raznih prometnih povpšinah, je pa več ali manj cena, ki jo plačujemo za privilegij živeti drugače.

In ja tovornjakar še tako zagovedan ali še tako fer in previden nikoli ne bo rešil življenja motorista, ki mu bo (domnevam, glede na Trishino novico) priletel čelno v kabino. Tovornjak enostavno nima kam.

Poleti, me je med vožnjo od Maslenice proti Paklenici, 30-40m za nepreglednim ovinkom presenetil AVTOMOBILIST, ki je prehiteval skozi 100% nepregleden ovinek in se naslikal na moji strani. ČE bi vozil več od tistih cca 70 km/h, bi več kot gotovo končal na njegovi havbi ali ob cesti.

POANTA: Avtomobilist bi bil 1000% kriv, jaz pa mrtev. Edino kar nam lahko rešuje življenje v takšnih in drugačnih situacijah je DEFENZIVNA VOŽNJA. Tudi v primeru deljene krivde med tovornjakom, kombijem, avtomobilom, bomo po vsej verjetnosti motoristi mrtvi ali na vozičku, druga stran pa samo z razbitim plehom in kaj mi potem pomaga deljena krivda??

Tako da, edino kar velja je star izrek: POMAGAJ SI SAM in bog ti bo pomagal! (je rekel ateist)

P.S.: Ne pravim da me ne prime da bi šel do kolena, SAMO NIKOLI na navadni cesti. Za take stvari imamo Grobnik ali katerega od avstrijskih ali italijanskih dirkališč. Ni poceni zna pa rešiti glavo.

P.P.S.: A je kdo že pomislil da so mogoče celo priviligirani tisti ki umrejo na mestu nesreče v primerjavi s tistimi ki so obsojeni na voziček do konca življenja? Ne vem vsaj sam nikoli ne priznavam možnosti invalidnosti, svet sem si postavil črno belo ali vse OK ali ..., v glavnem vaša mnenja please.

*****

Come in peace or stay at home!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:ne vem kakšnimi nerealnimi idejami o spreminjanju zakonov

Ideje niso bile nerealne in nesmotrne, ampak zares nujne in potrebne (kar se tiče ponovnih opravljanj izpitov, kategorizacije, ipd.. glej topic : Vozniški izpit), ker je bil star zakon ZVCPP napisan kot v Butalah...

Kar se privilegijev motociklistov tiče, je pomembno, da se doseže :

- nekaznovanje za določene manevre, ki so sedaj (zakonsko) prepovedani...

- in spet ureditev cestišč (nižje/zaprte varovalne ograje, asfaltirane bankine..), kar že ni več privilegij, ampak nuja...

- odnos ostalih udeležencev v prometu napram motociklistom, kolesarjem, pešcem oz. vsem šibkejšim v cestnem prometu...

Ejkej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

ak, "nerealne ideje" se nanaša na teze in ideje ki smo jih sproducirali v tem topicu.

Urejenost cestišč, kategorizacija, popravki zakona o pridobivanju izpita, ... so nedvomno povsem realne in nujne zadeve.

Odnos do "šibkejših" v prometu pa bo, moje mnenje, ostal problem medsebojnega sožitja na bojnem polju.

*****

Come in peace or stay at home!

Lojzi ma vas rad

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

informacija ni bla mišljena kot očitek nekomu..... ampak samo za trezen premislek, koliko bolj smo občutljivi in, da moramo sami bit v prometu 500 x bolj pozorni in predvidevati tudi vse nemogoče neumnosti ostalih udeležencev.....

tudi spremembe zakona ne bodo nič pomagele, dokler se ne bo spremenila prometna kultura......... NAS VSEH

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vceraj je imela punca od enega mojega prijatelja nesreco z motorjem.FJ totalka,andreja ima zlomljeno roko in je bolj podobna mavrici.je pa najbrz bila zaradi premalo prakse sokriva.

hvala bogu je prezivela avtomobilsko izsiljevanje prednosti.

------

Been There Done That

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

informacija ni bla mišljena kot očitek nekomu..... ampak samo za trezen premislek, koliko bolj smo občutljivi in, da moramo sami bit v prometu 500 x bolj pozorni in predvidevati tudi vse nemogoče neumnosti ostalih udeležencev.....

tudi spremembe zakona ne bodo nič pomagele, dokler se ne bo spremenila prometna kultura......... NAS VSEH

Yessssssssssss!!!!!

To je to, ...

Love All, Serve All

Zoolo

*****

Come in peace or stay at home!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

Letos smo začeli zgodaj.

Radio:

petek (11.1.2002)

področje Črnega Kala

motorist iz Sežane

padel

ograja

smrt.

Brrrm

Uredil - brrrm on 13/01/2002 04:29:37

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

RES JE! V DESNIM OVINKU GA JE POTEGNILO ČEZ CESTO KOT MENE AMPAK ON JE IMEL TO SMOLO DA MU JE NASPROTI PRIŠLA OGRAJA MENI PA TRAVNIK

KOMAJ ČAKAM NASLEDNJE FS

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In to ob popolnoma napačnem času.......ko v parlamentu razpravljajo o izpitih......uauaua....

Drgač mi je pa zlo hudo....vsaka žrtev je kruta

Pa srečno vožnjo vsem,ki se v zimskem času potepate z motorji.

Klimbra.....preprosto neponovljiv

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fant je bil to "pomlad" prvi in sigurno ne zadnji. Zakaj menim da je pomlad najnevarnejše obdoble za motoriste? Ker izgubijo občutek za motor, ceste še niso očiščene peska, ker so na začetku sezone neučakani..... Skratka obnašamo se tako, kot bi se samo še popolen...

Accelerate 'till you see God ....then brake.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

quote:

No ja... jutri če bo vsaj približno nad nulo grem še sprobat če smo frgazarje kej naštelal.

Pazite se po castah... drsijo. Tudi če je suha cesta pa OK asfalt pa to...

LP

Uff, mislim, da danes kakršnokoli dvokolesno udejstvovanje odpade. (šebomosmučali press)

Burn to be wild

Res maš... sem se udejstvoval z lopato po pločniku. Sicer pa našraufu plastiko na moped, tko da je blo kinda dvokolesno udejstvovanje.

Se kdo spomni kdaj smo lani "začeli" s sezono... nesreč namreč?

Sicer pa.. število motoristov se veča, več nesreč je žal praktično neizogibno.

Kok bi blo fino, ko nebi bilo nobene...

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

previdno previdno nesreča nikoli ne počiva upam da bo letošnje leto manj krvavo sicer se je slabo začelo pa upam da se bo dosti bolje končalo Srečno vsem!!!!

Grobnik, 1:39.317

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa po pameti! ne po glavi!

lp marijan

Predvsem pa počasi!

Ej ampak kle na primorskem se motoristom že kr trga saj sem jih vidu že kar dosti na cestah! Pa naj kdo reče da 10 stopinj ni dost! Se bo treba na primorsko preselt, da se bomo vozil cel let!!

Ciao,by Pero

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 let pozneje...

Ej zdele sem slisu ..da se je en Nemc ubill danes tam od Idrje proti Tolminu (Bača pri Modreju) kolkr sem slisu ga je vrgl čez planko v vodo in se utopu. bomo vidl pol na 24ur kva je res

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ej zdele sem slisu ..da se je en Nemc ubill danes tam od Idrje proti Tolminu (Bača pri Modreju) kolkr sem slisu ga je vrgl čez planko v vodo in se utopu. bomo vidl pol na 24ur kva je res

Enako verzijo sem slišala tudi jaz. :closedeyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ej zdele sem slisu ..da se je en Nemc ubill danes tam od Idrje proti Tolminu (Bača pri Modreju) kolkr sem slisu ga je vrgl čez planko v vodo in se utopu. bomo vidl pol na 24ur kva je res

cesto zlo dobr poznam,lani me je stala motorja :devil: :cry: :blush: lepa a ozka da se jo zelo lepo in hitr odpelat.... :yea1: popravnih izpitov je mal sploh če srečaš kako budalo z avtom k vozi po tvoji strani al pa šlepar,se ni kam umaknit :glare:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se spomnim grobnika20 let nazaj,ko smo še z apn dol drvel,sm vidu par hudih nesreč z smrtnim izidom in vam povem ni prijetno vidt.ne bom branu avtomobilistov,ker so eni predrzni in arogantni,do konca,ampak če prletiš 160 200 na uro tam kjer je omejitev 50 ali 90 te voznik avtomobila z lahkoto spregleda.sploh pa pozimi,ko je sonce nizko.še sam mam velikokrat težave z bleščanjem.aja pa pozim mrzu asfalt mrzla guma,pa si hitr sceste.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

VSI,KI SE BOSTE VOZILI PO CESTI ŽELEZNIKI PETROVO BRDO PAZITE,KER SO NA CESTI NOVE BITUMENSKE ZALIVKE.DRSI KO SATAN.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 9 mesecev pozneje...

današnja kronika iz našega konca :wacko:

Motoristi na tleh (sobota)

Opozorila, da so motoristi med najbolj ranljivimi udeleženci v cestnem prometu, so se minuli konec tedna izkazala za še kako utemeljena. Na območju koprske policijske uprave so se v soboto popoldne nesreče, v katere so bili vpleteni vozniki dvokolesnikov, vrstile ena za drugo.

Začelo se je na Belem Križu. Okoli poldneva je voznik osebnega avtomobila v križišču zbil motorista, ki se je laže poškodoval. Nekaj minut pred 14. uro je motorist na parkirišču na Kozini po desni prehiteval voznika avtomobila, ko je ta ravno začel zavijati v desno. Na srečo je trpela le pločevina. Čez slabo uro sta v Črnem Kalu padla motorista, ki sta proti Kopru vozila eden za drugim. Prvi je zaradi neprilagojene hitrosti v levem ovinku zdrsnil 38-letni Tržačan. Odneslo ga je v obcestni jarek. Za njim je zaradi prehitre vožnje padel še 29-letni motorist iz Kastelca, s katerim se je peljala 19-letna sopotnica. Po cesti sta drsela še 25 metrov. Motorista sta bila le laže poškodovana, mlada sopotnica pa jo je huje skupila. Reševalci so jo odpeljali v izolsko bolnišnico, kjer je ostala na zdravljenju.

Laže se je poškodoval tudi 45-letni motorist, ki je bil popoldne vpleten v prometno nesrečo v Vanganelu. Tam je 33-letna voznica osebnega avtomobila pri vključevanju na glavno cesto izsilila prednost vozniku motornega kolesa. Poškodovanega motorista so odpeljali v izolsko bolnišnico.

V kraju Strmec na Predelu pa se je motorist v sobotnih popoldanskih urah zaletel v avtobus in se pri tem poškodoval. Prvo pomoč so ponesrečenemu motoristu nudili bovški gasilci, ki so tudi nevtralizirali razlito motorno olje. Reševalci so poškodovanega motorista odpeljali v šempetrsko bolnišnico. SP

---------------------------------------------------

Umrl mlajši motorist (nedelja)

Nekaj minut po 18. uri je 24-letni motorist iz Dekanov vozil po stari cesti iz ljubljanske smeri proti Kopru. Na Črnem Kalu je v ovinku v bližini okrepčevalnice Viki Burger padel, nato pa drsel po cesti in trčil v stebriček obcestne ograje. Trčenje je bilo tako silovito, da je umrl na kraju nesreče. Zaradi nesreče je bila cesta poldrugo uro povsem zaprta, podrobnosti pa sinoči še niso bile znane. ...

vir: primorske novice

Popravljeno . Popravil rebel
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!