Skoči na vsebino

Pravna pomoč?


SiR

Priporočene objave

Nekdo naredi izpit za določeno kategorijo, ima potrdilo o opravljenem izpitu in zdravniško spričevalo, vendar v mesecu ali dveh še ni dal izdelati dokumenta "Vozniško dovoljenje". Ustavijo ga policisti, napiha 0,0, ne vozi prehitro, skratka - vse okej, bi si lahko mislil ta Nekdo, ko mimo dirjajo pijani norci s 150 km/h, njega pa "obdeluje" željni policaj...

Policist prepove nadaljno vožnjo in grozi z zaplembo motocikla v primeru neupoštevanja navodila. Potem se še dodatno malce izživlja, ampak pustimo to.

Kakšen je možen pravni nasvet za voznika z potrdilom in brez vpisane kategorije v vozniško dovoljenje?

Skratka, vprašanja:

1) Ali ima policist v takem primeru pravico prepovedati nadaljnjo vožnjo, če je voznik izkazal usposobljenost in sposobnost, ustrezno psihofizično stanje za upravljanje motocikla?

2) Ali ima policist pravico zapleniti motocikel v primeru, če motorist nadaljuje vožnjo?

3) Ali ni tej situaciji - Vozniško dovoljenje še ni izpisano, obstajajo pa vsi pogoji, da se ga izda - enakovredna zgolj situacija "ups, vozniško pa sem doma pozabil", ne pa "sranje, jaz sploh še nimam tega izpita..."?

4) razno :)

Hvala! :)

Popravljeno . Popravil SymRu
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolikor je meni znano, se to enači s tem kot da nimaš izpita, spljoh.

Se pravi 90 ksit, po meni nazadnje znani tarifi.

Pa upam da je to hipotetična situacija, ali so te malo po*****.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če nimaš dokumenta "vozniško dovoljenje", čeprav so vsi pogoji izpolnjeni, da bi ga lahko imel v žepu, je tarifa 90 čukov + enih par točk.

(jaz sem tudi izpit naredil v marcu, vpisat dal pa maja, pa sem unlimited vseeno lahko dobil šele maja).

Še bolj banalna finta je, če imaš izpit prave kategorije s seboj, pa ti je potekel. Nimaš veljavnega, torej ga nimaš...spet 90 ksit..

Vožnjo ti pa štrumf v takem primeru lahko prepove, tudi grožnja o začasnem odvzemu je podkrepljena z črko zakona.

Drugič ne ustavljaj, ali pa povej NATANČNE podatke od frenda z izgovorom "ni moj, samo en krog sem si sposodil.."

El B,.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni fer, je pa natančno tako kot so ti razložili pred mano... Iz natančno tega razloga sem si jaz vzela na dan izpita "dopust" in takoj odbrzela na upravno enoto :D . Sem že slišala za take nesrečnike, ki jih je "pozabljivost" stala kar nekaj šuškov... <_<

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Men so pri avtomobilu rekel, da se lahko okoli vozim s potrdilom o opravljenem izpitu, dokler ne das delat vozniske. Ne vem, zakaj bi bilo pri motorjih drugace.

Ponavadi v takem dvoboju z policajem zmaga tisti, ki je bolj preprican, da ima prav. Ti se vedno lahko sklicujes na dovoljenje izpitnega centra, da so ti kao rekel, da je dovoljeno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tut men so pred leti na izpitnem centru rekl,da je potrdilo dovolj za vožnjo..........in tut polcaj je verjel tej trditvi!

Sam po tistem se je zakon zamenjal.....kaj pa tam predvideva....nimam pojma!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tut men so pred leti na izpitnem centru rekl,da je potrdilo dovolj za vožnjo..........in tut polcaj je verjel tej trditvi!

no, tut men so to rekli... :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še bolj banalna finta je, če imaš izpit prave kategorije s seboj, pa ti je potekel. Nimaš veljavnega, torej ga nimaš...spet 90 ksit.

Jaz pa imam eno še bolj banalno foro na zalogi in mislim, da bolj banalna ne obstaja:

Zgodba je resnična in je iz prve roke (ali ničte... saj nevem, v glavnem bil sem zraven).

V vozniškem dovoljenju je tudi rubrika, kjer se mora imetnik podpisat. Marsikdo tega ne naredi. Pozabi ali pa sploh ne ve, da se je treba.

S kolegom se peljem v avtu, ko naju policaj ustavi v Luciji. OK, bila je tudi malo prevelika hitrost - na glavni cesti izven naselja, kjer je z znakom omejitev 60 - zaradi odcepa. Malo sva se delal pametne (ne nama zamerit), potem pa je policaj zagrozil z 90 tisoč SIT kazni, zaradi neveljavnega vozniškega dovoljena. Mislim da ste že uganili... ni bilo podpisano s strani lastnika. Na koncu se naju je "usmilil" in naju zaradi tega prekrška ni kaznoval.

Nauk zgodbe pa je, da vsi preverite, če imate to urejeno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še bolj banalna finta je, če imaš izpit prave kategorije s seboj, pa ti je potekel. Nimaš veljavnega, torej ga nimaš...spet 90 ksit.

Jaz pa imam eno še bolj banalno foro na zalogi in mislim, da bolj banalna ne obstaja:

Zgodba je resnična in je iz prve roke (ali ničte... saj nevem, v glavnem bil sem zraven).

V vozniškem dovoljenju je tudi rubrika, kjer se mora imetnik podpisat. Marsikdo tega ne naredi. Pozabi ali pa sploh ne ve, da se je treba.

S kolegom se peljem v avtu, ko naju policaj ustavi v Luciji. OK, bila je tudi malo prevelika hitrost - na glavni cesti izven naselja, kjer je z znakom omejitev 60 - zaradi odcepa. Malo sva se delal pametne (ne nama zamerit), potem pa je policaj zagrozil z 90 tisoč SIT kazni, zaradi neveljavnega vozniškega dovoljena. Mislim da ste že uganili... ni bilo podpisano s strani lastnika. Na koncu se naju je "usmilil" in naju zaradi tega prekrška ni kaznoval.

Nauk zgodbe pa je, da vsi preverite, če imate to urejeno.

Točno! Ravno danes sem se pogovarjala z enim policistom. Jaz mu kažem vozniško (devetindvajsetegasemkončnolegalna), on pa me prijazno opozori, da naj se raje podpišem na vozniško, ker mi nobeno A neomejeno ne bo pomagalo, če zaradi podpisa (oz. nepodpisa ;) ) ne bo veljavno vozniško dovoljenje.

Nepodpisano vozniško dovoljenje je neveljavno! Go figure... <_<

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

"zadnjo besedo" ima vedno policist(sodnik)....ko je mene prepričeval da je v zakonu napisano da mora imeti voznik motornega kolesa obe roki na krmilu(ko sem mahal motoristu za radar) sem mu tudi "moral" verjet....sam mi je dal sam ustni opomin....kazen pa je drgač 15k...tako da ne mahat drugim motoristom ker če vas policaji vidjo... <_<

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dobr da sem odprl to temo ter hitro preveril izpit in ugotovil,da mi poteče v Augustu.Thanx usem... ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najprej hvala Symru, da si odprl to temo. (sicer nisem nič boljše volje, ampak že sprijaznjena z usodo..)

Torej; morala sem se pozanimati kaj me čaka in ugotovitve so sledeče: 90.000 sit me bojo obrali za neimetje izpita (če maš 350- pač sploh nimaš za 600<...), + minimalna kazen za prekoračitev predpisane hitrosti v naselju nad 30 km/h je 45.000 sit (prekoračena je bila 42 km/h...), + stroški sodišča so, da zaokrožim cca. 10.000sit, + za vse to 3-5 pik. Torej smo na, recimo, da 145.000 sit. (Neomejeno mi pa rata veljavno 22.8.)

Ker vožnja ni bila prepovedana, se lahko sklicujem na to, ter na ogrožajoče ustavljanje s strani policista (skakal je po cesti in se mu ni dalo izogniti... )

No, upam, da se mi bo uspelo s pritožbami nekak izvleči iz "letosodpadedopustpress" drame, ali pa da bi mi uspelo, da skasiram samo za hitrost. Nevem kaj vse me je mladenič v modrem predlagal sodniku.. Aja, pa preiskus alkoholiziranosti je bil negativen.

Toliko o meni in policijski upravi Postojna.

Preidimo na policijsko upravo Murska Sobota; (vprašanje: ali "zasledovanje" motoristov ni prepovedano? ) Relacija Lendava- Murska Sobota včeraj popoldan: peljem, ups radar, ups policaj z loparčkom, ups GA ZIGNORIRAM, ups zajaha beemveja, ups vruuum za mano. LT spremenim v BSS (B= brezglavo... ), nakar me v naslednji vasi pričaka še en beemvejaš, vruuum za mano. Oba. Se pripeljem v Rakičan kjer me pričaka še ena Laguna, ki se onima pridruži. "Diskretno" se odpeljem domov. :) Danes, slab dan po tem, nimam miru. Fantje prav čakajo, ko bom zapeljala z dvorišča (niso pa računali, da bo to že zjutraj ob pol osmih... ) :P Sedaj sem doma, na ninji je ati, ki sem mu jo za par ur dobrovoljno posodila... :P

No, vglavnem, hočem povedat, da se bomo letos do septembra bolj malo srečevali na cestah (aham... )

Želim vam čim manj takih in podobnih prigod, dajte si podpisat izpite, bodite si dobri s policaji (ampak JIM NIKOLI NE ZAUPAJTE... -z beemvejašema sem sedela cca uro prej na kavici (nista pa čist sigurna, če sem bila tisto jaz, ker ima sosed isto ninjo, skoraj isti kombinezon in skoraj identično čelado)), predvsem pa bodite pridni in previdni! :)

Lp, "smololoveča" GREENNINJA

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Greenninja: Vidim, da si začela upoštevati moje nasvete. ;) ;) Mal bo še treba potrenirat pa boš počas jih šolala čez ovinke. Drugače pa, če vidiš policista, da se začne premikati proti cestišču (ko te je zagledal), nadaljuješ z vožnjo kot, da ga ni tam, mogoče še malo na levo pogledaš (kao da naravo opazuješ :P :P :P ) in zviz dalje. ;)

p.s. No, čez naselja pa le po omejitvah oz. max +20 km/h!!!!! B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Greenninja: Vidim, da si začela upoštevati moje nasvete. ;) ;) Mal bo še treba potrenirat pa boš počas jih šolala čez ovinke. Drugače pa, če vidiš policista, da se začne premikati proti cestišču (ko te je zagledal), nadaljuješ z vožnjo kot, da ga ni tam, mogoče še malo na levo pogledaš (kao da naravo opazuješ :P :P :P ) in zviz dalje. ;)

p.s. No, čez naselja pa le po omejitvah oz. max +20 km/h!!!!! B)

Dober učitelj, dober učenec... :) Ovinke bova pa še malo trenirala, čeprav moram povedat, da so mi vse bolj in bolj prijazni, tako, da se zna zgodit, da se boš tam za ene 2000 km ti vozil za mano s Podmeje.. ;) Malo kidding, saj pa saj veš, da mam rada usnjene riti pred sabo, še posebej, če so na Kawi.. :) (Alka in ostale, nič si ne domišljajte... :) :) :) )- hecam se, bil le kompliment za Masterja..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nepodpisano vozniško dovoljenje je neveljavno! Go figure... <_<

Zakaj je problem, če ga na licu mesta podpišeš?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1Aja, pa preiskus alkoholiziranosti je bil negativen.

2ups GA ZIGNORIRAM, ups zajaha beemveja, ups vruuum za mano. LT spremenim v BSS (B= brezglavo... ), nakar me v naslednji vasi pričaka še en beemvejaš, vruuum za mano. Oba. Se pripeljem v Rakičan kjer me pričaka še ena Laguna, ki se onima pridruži. "Diskretno" se odpeljem domov. :)

1) Vsaj piješ ne, ko voziš, če kršiš že vse druge predpise.

2) Jaz se ne bi hvalil na javnem forumu, da sem zbežal policistom.

sicer pa - :ph34r:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nepodpisano vozniško dovoljenje je neveljavno! Go figure... <_<

Zakaj je problem, če ga na licu mesta podpišeš?

Vozil si se pa z neveljavnim... Sej te v bistvu policist ne bo nikoli kaznoval za kaj takega, je pa vedno rešitev v sili, če si zelo pameten in te nima za kaj drugega drapnit... :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vozil si se pa z neveljavnim... Sej te v bistvu policist ne bo nikoli kaznoval za kaj takega, je pa vedno rešitev v sili, če si zelo pameten in te nima za kaj drugega drapnit... :D

jah, "klic v sili" :)

PS: problem je, ker lahko zakone tolmačimo suhoparno-birokratsko, ali življenjsko-smiselno...

Tudi, če nisi še dal podpisa v dokument, si usposobljen in v stanju za voziti motor, zato se smiselno lahko kaznovanje opusti :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vozil si se pa z neveljavnim... Sej te v bistvu policist ne bo nikoli kaznoval za kaj takega, je pa vedno rešitev v sili, če si zelo pameten in te nima za kaj drugega drapnit...  :D

jah, "klic v sili" :)

PS: problem je, ker lahko zakone tolmačimo suhoparno-birokratsko, ali življenjsko-smiselno...

Tudi, če nisi še dal podpisa v dokument, si usposobljen in v stanju za voziti motor, zato se smiselno lahko kaznovanje opusti :)

Veliko užitkov na planetu Smiselno... Mi pa nažalost živimo na zemlji... <_<

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1Aja, pa preiskus alkoholiziranosti je bil negativen.

2ups GA ZIGNORIRAM, ups zajaha beemveja, ups vruuum za mano. LT spremenim v BSS (B= brezglavo... ), nakar me v naslednji vasi pričaka še en beemvejaš, vruuum za mano. Oba. Se pripeljem v Rakičan kjer me pričaka še ena Laguna, ki se onima pridruži. "Diskretno" se odpeljem domov. :)

1) Vsaj piješ ne, ko voziš, če kršiš že vse druge predpise.

2) Jaz se ne bi hvalil na javnem forumu, da sem zbežal policistom.

sicer pa - :ph34r:

Jaz sem samo hotela za mnenje vprašat kaj bi storili oz. delate vi, če vam pridejo policaji domov.. Ni to nobena hvala, sicer si mi pa ti nekaj časa nazaj govoru, ne se ustavljat. ;) Pa to ni bil pobeg pač pa nadaljevanje vožnje. Pač sem presodila, da se nebi mogla varno zaustavit. :P :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem samo hotela za mnenje vprašat kaj bi storili oz. delate vi, če vam pridejo policaji domov.. Ni to nobena hvala, sicer si mi pa ti nekaj časa nazaj govoru, ne se ustavljat. ;) Pa to ni bil pobeg pač pa nadaljevanje vožnje. Pač sem presodila, da se nebi mogla varno zaustavit. :P :)

Če pridjeo domov, saj tebe ni blo tam... Je mogoče fotografiral? NI... Tudi če bi - kaj pa veš, kdaj in kje te je fotografiral... in na sliki se sploh ne vidi, da je kaj narobe s tvojo vožnjo... UPS - tisto sploh nisi bla ti, ampak si posodla motor enmu frendu...

:)

Sicer pa - kolk maš še do neomejenga izpita?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!