Skoči na vsebino

Naj naj slovenske "ture"


Noise

Priporočene objave

Ma pr nas je zlooooo fajno (kobarid), gres cez Predil, do Bovca,nato prides v Kobarid in naprej proti novi gorici! Tle je ogromno motoristov!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Racing, se strinjam s tabo. Kot napol B'can (Bovcan za nevedne) ti pritrjujem iz vsega srca. Upam, da kmalu spet pridem v "nase" konce!

Mimogrede: najlepsi ovinki so pa od Kalc do Godovica! Mater, skozi kaksnih 100 na uro, pa sami napol dolgi ovinki.... mmmmm... bi sel kar takoj, samo skoda, ker je vse mokro...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

quote:

Mokronog - Sevnica ali pa obratno.

Ni to ravno tura, je pa zanimiv odsek z dosti dolgimi ovinki, na keterih se lahko vi, ki znate lepo uležete.

Cesta razmeroma prazna, asfalt vecinom dober, peska zanemarljivo.

Edino velja oci na peclje postaviti, ker zna tu in tam na cesti ležati kakšen odkrušek iz krušljivih sten ob cesti.

Brrrm

ja cesta iz Sevnice proti Mokronogu,je res kar v redu,le asfalt ni najboljši.Lahko pa v Mokronogu nadaljuješ proti Šmarješkim toplicam tud krasna cesta,sem bil tam danes!!

Mokronog - Sevnica ali pa obratno je tudi zelo zahrbtna cesta, ker je v vecini v zelo ozki dolini. Na nekatere ovinke sonce zelo pozno posije in so zato še v popoldanskih urah mokri, da ne napišem kar spolzki.

Jaz sem imel enkrat že slabe izkušnje na tem delu. Zato je bolje, da se prej odpelje bolj pregledna vožnja pa potem..ce že !!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdaj pa na mojo sobotno turo.

Potek: LJ-Tolmin-Kobarid-Cedad-Chiusaforte- Sella Nevea-Predil-Bovec-Tolmin-Kranj

Kilometraza: 400 km

Vtis: super! Me sicer vse boli, ampak je bilo vredno. Ampak zdaj me vsaj en dan motor ne vidi... pa tudi, ce bo super soncno (na sreco ne bo)... Najlepsa je bila dolina Selle Nevee. Mimogrede: motoristov je bilo kot listja! Noro! Enkratno! Sem samo roko dvigoval cel cas, skoraj nisem mogel sklopke pritiskati...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še ena sobotna Tura: Lj - Kranj - Jezersko - Železna Kapla - Ferlach - Korensko sedlo - Kr. Gora - Vršic - Tolmin - Idrija - Logatec - LJ.

Dva visokogorska prelaza, dolina Soce, Idrija-Logatec....mnjam ... sami ovinki in lepa narava.

hotschko

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ena kratka tura, ampak sladka kot smetana:

LJ-Kranj-Naklo-Podnart-Kamna Gorica-Lancovo-Bled. Super lepi ovinki, prometa zelo malo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živijo!

Ce še kdo ni bil na Krasu, naj prova, ker tam se da odpeljat, kar nekaj turc. Meni osebno je všec tura Batuje-Miren-Sela na Krasu-Brestovica-Komen-cesta za Dutovlje-Dutovlje-Kopriva-cesta proti Šanjelu-Branik-Preserje in nazaj Batuje.

Potem, pa mi je všec tudi tura Batuje-Kanal

-Most na Soci-Idrija-Godovic-Planina-Post-

ojna-Razdrto-Ajdovšcina in nazaj Batuje.

No še kar nekaj zanimivih tur, no vsaj za mene poznam, o njih pa kdaj drugic.

Provajte, ce še niste in povejte utise.

Robert

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

btw: za vse ki se ne veste. od spodnjih hoc do krizisca za areh in belveue je nov asfalt. juhuhu sami lepi ovinki po novem asfaltu pa se peska ni skoraj nic.

za vse ki pridete na stajersko, peljite se na semaforju v hocah (pri pokopaliscu) levo proti pohorju in skozi ravno (no skozi ovinke ne) do kreizisca za areh in belvi kjer greste desno. ste na vrhu smucisca pri hotelu in vidite pod sabo ves MB in okolico

SUPPORT YOUR LOCAL PERVERT!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vceraj sem imela super turo, sicer z avtom, ampak idila za motor.

Iz Lj, po avtocesti do Vrhnike, potem ven, pa po stari cesti na Kalce, tam pa v hib na Podkraj, Col, Ajdovšcina.

Nori ovinki, lepa pokrajna.

Sem rabila samo 45 minut, da sem prišla do tja. Nisem šla cez ovinke do konca, ker sem šla prvic, nazaj grede sem šla pa do konca.

Škripanje gum v ovinkih, spodrsavanje, itd...

noro!!!

Le enkrat sem se skoraj zaletela ker sem norela za enim kranjcanom in sta se z enim domacinom srecala na ovinku oba na sredi ceste, jaz pa unemu na riti. Smo bremzali ko nori.... lepa špura je na cesti osala za mano. Super ni kaj!!! Mislim, da sem nazajgrede porabila 35-40 minut do doma.

Malo gorskega railija je prav pasalo.

Samo uboga Pikica, se je morala matrati, pa tudi veliko profila gum sem pustila na tisti cesti. Se splaca z motorjem!!

kisses

Pupa

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pupa, pazi pri voznji cez Podkraj! Tam je en tako zajeban ovinek, da nic ne vidis, ce pa prigonis prevec, te bo vrglo ven in bo od tebe ostala razbita plocevina, vendar bos prezivela. Vedno grem cez tisti ovinek previden kot polz. Je pa na mestu, ko prides na vrh, pred dvema hisama (ena na elvi in ena na desni). Samo toliko tudi ostalim, ce se boste pojali po teh krajih. Drugace je pa cesta res super za ovinke zalagat z avtom (osebno grem z motorjem rajsi cez Godovic na Col - so daljsi in malo manj ostri ovinki, lepsi za zalaganje).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Lani sem opravil dve izletniski.

Prva je bila Unec-Logatec-Idrija-Cerkno-Bolnisnica Franja-Soriska planina-Bohinj-Pokljuka- skozi TNP do Mojstrane. Potem do Kranjske Gore-Vrsic-Trenta-PA potem proti Idriji-Logatcu-Unec.

Ene 450 km, kar nekaj km po makadamu.

Druga:

Unec-Logatec-Vrhnika-Domzale-Kamnik-Tle mi mal zmanjka krajev, ene bolj odrocne ceste, pa - Logarska Dolina - Ogled slapa, nato pa proti Pavlicevem Sedlu - Namesto v AUT na desno po panoramski cesti nad Logarsko in naprej v dezelo kralja Matjaza - Crna na K. -Velenje-GAS domov(unec) po AC, ker se je napravljalo k dezju. Tud tle je blo dosti makadama. Moj virago vs prasen.

Obe turi sta bili dolgi - 10-12 urni. Enako dolgi tudi po km.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Ena kratka tura, ampak sladka kot smetana:

LJ-Kranj-Naklo-Podnart-Kamna Gorica-Lancovo-Bled. Super lepi ovinki, prometa zelo malo.

res je super sva z gogijem dones to preverila

mal me boli tazadna drgac je blo res super

ti gregs si bil na bledu?

dr.looney

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

ŠE MOJA NAJ ENODNEVNA TURA:

Škofja Loka, pa potem selška dolina, zaviješ proti Cerknem (super spust v sam center mesta)mimo bolnice Franja proti smucišcu Cerkno, spust v smer Železnikov, vzpon na Soriško Planino - Hudoooo!!!, sledi spust v Bohinjsko bistrico, proti Bledu(lahko postanek za kremšnite)proti Lescam, cez Begunje proti Tržicu in nato nazaj proti Lj - vsega skubaj približno 240 KM

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Kratka, zanimiva popoldanska krožna tura za Celjane:

Celje - Laško - Rimske toplice - Hrastnik - Trbovlje - Prebold - Šempeter - Žalec - Celje

Dolžina: cca 75 km, cas: okrog 1 ure

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes sem naredil eno krasno turo, ki mi jo je predlagal Noise.

Najbrz jo ze marsikdo pozna, ampak vseeno.

Pot je bila taka:

LJ-Kamnik-Crnivec-Gornji Grad-Ljubno-Luce-vstop v Logarsko

dolino-Pavlicevo sedlo-Jezersko-Hotemaze-Cerklje-Vodice-

Skarucna-Tacen-LJ

Dolzina: 165 KM

Cas: 2,5 ure s tremi postanki za ciscenje celade, dvakrat

fotografiranje.

Pot je bila zelo prazna, sploh pa cez Pavlicevo sedlo. Ampak

pokrajina je pa tako lepa, da to ni res. Kot mi je Noise povedal,

so pred kratkim odprli Pavlicevo sedlo tudi za nas, ki nismo

maloobmejni, pa se cisto na novo so asfaltirali. Krasno, sploh

pa razgled. Jao, kdaj grem spet...

Edino mala jeba za nas cestake je, da sedaj ravno popravljajo

cesto od lanskih nalivov, pa je kaksne 2 km makadama. Malo bolj

pocasi in pazljivo, pa gre.

PRIPOROCAM!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Edino mala jeba za nas cestake je, da sedaj ravno popravljajo cesto od lanskih nalivov, pa je kaksne 2 km makadama. Malo bolj

pocasi in pazljivo, pa gre.

Mater, kje si najdu makadam? A tam dol od Solcave proti Ljubnem al kje? Ker tam gor od Solcave do Pavlicevega sedla se mi zdi da ni makadama ... (jaz sem šel v obratni smeri, preko Jezerksega na Pavlicevo sedlo, nato po panoramski cesti po hribih do Crne na Koroškem, nato spet preko hribov (Sleme) preko Zavodenj in Šoštanja do Velenja, nato pa v LJU.

Ta varianta (panoramska cesta) je noro noro dobra, a jasno, cestaki nimate kej tam delat...

//0iSe />aTa

-=> //otos/et.co//

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Mater, kje si najdu makadam? A tam dol od Solcave proti Ljubnem al kje? Ker tam gor od Solcave do Pavlicevega sedla se mi zdi da ni makadama ...

Ja, tam nekje okoli Solcave, malo prej, se mi zdi. Pa saj bodo popravili, pa bo spet super fino.

Ne, cez Pavlicevo ni niti milimetra makadama, tocno tako, kot si rekel...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Predlog za izlet, ki sva ga z b.pol. opravila vceraj.

Velenje-Logarska Dolina-Pavlicevo sedlo-Železna Kapla-Borovlje-mimo Faakersee-Tarviso(Trbiž)... tu se moraš izgubit, ker nimaš zemljevida in greš namesto na Predel naprej na Udine (stara cesta ca.70 km)- dva vecja mesta?-Resia(Rezija)-Ucja-Žaga-Kobarid-Tolmin-Petrovo Brdo-Soriška Planina->Bohinj->Bled-Ribno-Podnart-Kranj-Kamnik-Tuhinjska dolina-Braslovce-Velenje...

Pot je dolga 620 km, kpl cesta v Avstriji vec kot odlicna, Italija do Rezije isto (kot bi se peljal po Soški, vendar 2x širša in brez lukenj). Od Rezije do Ocje (Occhia) je cesta izredno ozka (max za en en avtomobil) in zavita.

Petrovo brdo-Soriška planina-Bohinjska Bistrica nov asfalt (ostalo je le še ca 500 m makadama).

Bohinj-Bled-Kamna Gorica-Podnart katastrofa, ker sva odšla ravno takrat, ko so policaji zaprli Bled in so vsa vozila preusmerjali na staro cesto proti Kranju...

...

Ejkej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vceraj odpeljal Prebold - Trbovlje (Speedo 08.08.2001).

Ovinkov kolikor hoceš, cesta na savinjski strani dobra (lepotna napaka le 1,5 km v dolini, ki je zaradi preurejanja cestišca makadamska, vendar brez klancev in hudih ovinkov, zato se da pocasi peljati), na zasavski strani pa na nekaterih delih slabša (slab asfalt, ozka).

Nikjer peska. Jeseni bo verjetno nevarna, ker vecinoma poteka v gozdu (vlaga, listje).

Potem nadaljeval na Litijo in na Bogenšperk in se mi zdijo ovinki Prebold-Trbovlje boljši od bogenšperskih.

Brrrm

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vceraj sem bil:

Celje-Maribor-Dravograd-Pliberk-Klopinsko jezero-Slovenj Gradec-Celje.

Klopinjsko jezero ful dobr urejeno.Tam je tud dost motoristov (veliko Nemcev), tako da vidiš veliko dobrih predelav

Iz Celja do Klopinskega jezera je cca 90 km, tako da je lepa turca tudi za lahko kategornike!

LP

Alfonso

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nova relacija (celotna tura primerna le za enduraše, doloceni segmenti pa za vse ostale):

... - Kozina - Pivka - Mašun - snežnik - Lož - Bloška polica - ...

Posebnosti:

1. med Pivko in Mašunom res super cesta (ovinki, vzpon na ca 900 mnm, malo prometa med tednom)

2. med Mašunom in Snežnikom ca 25 km makadama, kjer razen endur in krosovcev drugi nimajo kaj iskati

Priporocilo: odsek pod tc. 1 je vredno preiskusiti

lp Easyrider

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pot sem dejansko odpeljal z avtomobilom. Makadam ni slab (skoraj kot priprava za asfaltiranje), samo odsek je dolg (ca 25 km), z vsemi ostalimi (razen endurami) pa ni prijetno prevoziti takšno makadamsko razdaljo (prah, tresenje, ...). Drugace pa relacijo vseeno priporocam (pa ceprav samo dolocene segmente).

lp Easyrider

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Danes popoldne odpeljal turo, ki jo verjetno že poznate, pa vseeno (ker je tolk dobra)...

Ljubljana - preko Šmartna in Skaručne do Vodic - Zbilje (ahh, sweet memories -- sem šel pogledat če je kakšen forumaš še vedno v gostilni pri Jezeru, pa ni blo nobenga ) - Škofja Loka - Železniki - Petrovo Brdo - Most na Soči - Idrija - Žiri (prek hriba) - Logatec - Ljubljana

200km, noro dobri ovinki, a ravno po dežju, kar pomeni da je bila cesta ponekod še mokra + nekje že kar dosti listja (jesenske razmere).

Srečal kar nekaj motoristov (rečmo 10-15), a se mi zdi, da ni bil niti eden Slovenec -- sami Italjani in dva Avstrijca...

Krasota.

//0iSe />aTa

-=> //otos/et.co//

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ooo, pa se nismo srecal?!?!

Danasnja popoldanska tura: Lj.-Vrhnika-Kalce- Idrija-Tolmin- Sk.Loka-Lj.

pa je sel en tank. uff, je blo dobr!

(od Idrije do Tolmina smo se gnali skupaj z dvema avstrijcema, ki sta vozila hondi, sicer pa ni bilo skoraj nobenih motoristov)

Perla

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nisem bral celoten topic in je morda ze kdo peljal to varianto, je pa lepa.

Iz Jesenic, kjer sem prevzel motor z novim rorom (kako sem tja prisel vas pa nic ne briga - me je pelala ena ful dobra, ... ), torej sem zavil na Kropo in odhrumel cez Drazgose, pa v Zeleznike, Skofja Loko in domov. Bil sem ze precej pozen, drugac bi obral se kaksen ovinek. Je pa to lep odsek in se ga dobro vkomponirati s kaksno daljso varianto (Baca, Cerkle, ...)

LP Climber

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!