Skoči na vsebino

Naj naj slovenske "ture"


Noise

Priporočene objave

Matr, jaz sem postal odvisen od Pavlicevega sedla in Jezerskega!

Vceraj spet naredil ze znano turo, pa mi se ni dost! Sem pa srecal per motoristov iz LJ, malce starejsih, ampak na hudih motorjih (dva sport touring, 3 cestaki - se mi zdi, da vse vsaj 1000 ccm). Malo smo poklepetali, ampak meni se je mudilo naprej. Ganjat ovinke! Mi je celo ratalo enkrat podrsati z desno nozico po asfaltu... pa ceprav je M39 na zadnjem kolesu...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 10 mesecev pozneje...

Pozdravljeni!

Ne vem če je že kdo opisal naslednjo turo, ker nisem šla skozi vsa sporočila, se mi jo pa zdi vredno opisat.

MB-Sl. konjice-Vitanje-Slovenj Gradec-mejni prehod Vič (potem takoj desno v hribe-pri neki gostilni), super ovinki in na tone motoristov :D -pol pa samo po glavni cesti in lahko izbiraš med različnimi prehodi nazaj v Slovenijo, sej maš table za SLO. Mi smo šli čez mejni prehod Jurij in dalje domov.

Dejansko sem bla že večkrat na tej vožnji in vedno smo se sproti odločali za nove poti.

LP,

tEYA

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nova relacija (celotna tura primerna le za enduraše, doloceni segmenti pa za vse ostale):

2. med Mašunom in Snežnikom ca 25 km makadama, kjer razen endur in krosovcev drugi nimajo kaj iskati

lp Easyrider

Se ne glih strinjam. Z mojo Viragco sem že dvakrat peljal po tej poti in moram reči, da ni bilo nobenih problemov. Makadam sploh ni tako slab, da tudi mi customisti ne bi mogli po njej :lol:

Pozdrav od Roberta

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni!

Ne vem če je že kdo opisal naslednjo turo, ker nisem šla skozi vsa sporočila, se mi jo pa zdi vredno opisat.

MB-Sl. konjice-Vitanje-Slovenj Gradec-mejni prehod Vič (potem takoj desno v hribe-pri neki gostilni), super ovinki in na tone motoristov :D -pol pa samo po glavni cesti in lahko izbiraš med različnimi prehodi nazaj v Slovenijo, sej maš table za SLO. Mi smo šli čez mejni prehod Jurij in dalje domov.

Dejansko sem bla že večkrat na tej vožnji in vedno smo se sproti odločali za nove poti.

ja, t.i. route 69.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni!

Ne vem če je že kdo opisal naslednjo turo, ker nisem šla skozi vsa sporočila, se mi jo pa zdi vredno opisat.

MB-Sl. konjice-Vitanje-Slovenj Gradec-mejni prehod Vič (potem takoj desno v hribe-pri neki gostilni), super ovinki in na tone motoristov :D -pol pa samo po glavni cesti in lahko izbiraš med različnimi prehodi nazaj v Slovenijo, sej maš table za SLO. Mi smo šli čez mejni prehod Jurij in dalje domov.

Dejansko sem bla že večkrat na tej vožnji in vedno smo se sproti odločali za nove poti.

ja, t.i. route 69.

Jaaaaaaa, prava tura, letos ze 2X tam bil :D :D :D http://www.route69.at/. Ocena: priporocljivo, ampak ne hamburgerjev v A jest,......imajo gumijasto meso :roll: :D :lol:

lp dave_tw

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, ja, vsekakor se splača vsake toliko časa prepeljat to progo. Ampak ne prehitro! Tisti ovinki so kar ostri. Zadnjič je kolega fajn bruso asvalt s svojim motorjem :? !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se ne glih strinjam. Z mojo Viragco sem že dvakrat peljal po tej poti in moram reči, da ni bilo nobenih problemov. Makadam sploh ni tako slab, da tudi mi customisti ne bi mogli po njej :lol:  

Pozdrav od Roberta

... možno, da je letos kaj drugače in da so cesto malo "popravili" ... ampak lani je bila pa v bolj slabem stanju ... vsekakor pa so takšni sveži podatki dobrodošli ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni!

Ne vem če je že kdo opisal naslednjo turo, ker nisem šla skozi vsa sporočila, se mi jo pa zdi vredno opisat.

MB-Sl. konjice-Vitanje-Slovenj Gradec-mejni prehod Vič (potem takoj desno v hribe-pri neki gostilni), super ovinki in na tone motoristov :D -pol pa samo po glavni cesti in lahko izbiraš med različnimi prehodi nazaj v Slovenijo, sej maš table za SLO. Mi smo šli čez mejni prehod Jurij in dalje domov.

Dejansko sem bla že večkrat na tej vožnji in vedno smo se sproti odločali za nove poti.

ja, t.i. route 69.

Jaaaaaaa, prava tura, letos ze 2X tam bil :D :D :D http://www.route69.at/. Ocena: priporocljivo, ampak ne hamburgerjev v A jest,......imajo gumijasto meso :roll: :D :lol:

lp dave_tw

Pa je še vedno polno policajev gor? :?: :? :? :? Avstriski so glede tega prav pasji. Jaz sem lani bil na tej cesti, kar pogosto, a vedno čez teden in jih nisem videl.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kar dobra je tale, ceprav ze opisana - SG, mejni prehod Vic pri Dravogradu, potem zavijes na Golico, kjer je tona motoristov, ovinki pa taksni da kar klicejo da spustis koleno na vroc asfalt. Na vrhu je lep razgled do Dravski dolini Avstrije, in tudi kaj za okrepcati se lahko dobi. Potem pa nadaljujes naprej po isti cesti (ki je ful lepo zavita in siroka). Pazi na delovne tovornjake in policaje ! Prides do jezu Golica, spet dober plac za pocitek, potem pa naprej ob slovenski meji, jst grem najveckrat nazaj preko m.p. Radlje nazaj v Slovenijo, potem pa naprej po cesti proti Mariboru, malo na avtocesto proti Slovenskim konjicam, da ocistis izpuhe na avtocesti, potem pa gres malo vzmetenje testirat od Sl. Konjic proti Vitanju in skozi Mislinjo nazaj proti Koroski.

Druga dobra varianta pa je voznja do Celovca, pa potem na Jezersko do Kranja, od tam naprej pa skozi Tohinjsko dolino (kamnik-vransko), potem pa se odlocis ali gres se na krofe na Trojane ali pa domov :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vse je afalt, sej je odnesl sam dvakrat po kaksnih 15 m ceste, ceste na Mangrt pa ni vec, sam gradbinci majo dovozno pot, pa se gibanje je tam prepovedano tko da nisem niti kej dost probaval, da nebi dobu .

LP climber

Samo za informacijo: CESTA NA MANGART JE ODPRTA in tik pred zadnjim tunelčkom pobirajo po 700 SIT za parkirnino.

Šk. Loka-Godovič-Vipava-Nova Gorica-Tolmin-Most na Soči-Podbrdo (Petrovo brdo)-Bohinjska Bistrica-Kropa-Dražgoše-Šk. Loka

Da se tudi skozi ZG., SP. Besnico priti do Kranja in naprej. Pred Dražgošami je označeno križišče ( levo ) za Kranj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Par mojih najljubših furc:

- Ljubljana - Ivančna gorica - Dvor - Kočevje - Ljubljana

- Ljubljana - Kočevje - Petrina- in nazaj

- Slovenj gradec - Dolič - Vitanje - Slovenske konjice - po stari cesti do MB - Dravograd - Slovenj gradec

- čez pohorje od Rogle do Areha (primerna samo za endure, ker je 25 km makadama, na mestih ne preveč dobrega) - cesti na Roglo ali pa na Areh pa sta asfaltirani in fenomenalni ovinki za se malo zdivjat

- Lj. - Kalce - Godovič - Col - Ajdovščina - Sežana - Divača - Lucija (obvezna pizza v Santa Luciji) - Ljubljana

- Po stari cesti od Kranja do Bohinja

Pa še kaj bi se našlo, pa se trenutno ne spomnim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa je še vedno polno policajev gor?  :?:  :?  :?  :?  Avstriski so glede tega prav pasji. Jaz sem lani bil na tej cesti, kar pogosto, a vedno čez teden in jih nisem videl.

Tudi jaz grem zmeraj med tednom. Ob vikendih je prevelika guzva...

lp dave_tw

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 10 mesecev pozneje...

Zaradi SoloRiderske fešte na Jančah odkril prav prijetno cesto, ki vodi od Šmartnega pri Litiji po lepi dolini in čez prelaz z lepimi ovinki v dolino Besnice in skozi Besnico do Podgrada. Asfalt dober, peska, razen na dveh mestih, ni bilo in v soboto dopoldne cesta zgledno prazna.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moja turca za sprostitev zglede takole: Domžale-Prebold-Zagorje-Trbovlje-Zasavska sveta gora-Kandrše-Vače-Dolsko-Domžale.En sam gor dol in levo desno.

V petkih pa običajno odhajam v Solaris Lanterna,če ima kdo isto pot

naj javi,da greva skupaj

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zaradi SoloRiderske fešte na Jančah odkril prav prijetno cesto, ki vodi od Šmartnega pri Litiji po lepi dolini in čez prelaz z lepimi ovinki v dolino Besnice in skozi Besnico do Podgrada. Asfalt dober, peska, razen na dveh mestih, ni bilo in v soboto dopoldne cesta zgledno prazna.

Vedno ko se vračam od kolega iz Litije proti LJ,grem skozi dolino besnice,to pa zato,ker mi gre kar na kozlanje,če se vozim po glavni cesti ob Savi.Nevem zakaj vendar imam ful odpor do zasavke...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 9 mesecev pozneje...

B) ena fura k mi je ostala v spominu,predlani s kučanom.

kranj-po stari cesti-bled-pokljuka,obrat-kropa(od bleda greš po eni stranski cesti ob savi,mal makedama(tam je plezališče) in prideš mal pod radovljico ven)-jamnik-dražgoše-železniki(tankanje)-nekje na slepo v hrib ker sva hotla čez v žiri na motozbor pridt,valda zalutava,en kmet reče da je lepa cesta čez in greva(cesta je mogoč lepa za traktor,ugotoviva),ven prideš nekje pri bolnici franji-cerkno-žiri(motozbor)-šk.loka kranj :OK:

B) tole sicer ne paše v slovenjijo,ampak vseen-od pule do reke,nekaj časa po celini,nato ob obali.če ni vetra je super,enkrat je pa kar pošteno brilo in me metalo sem ter tja <_<

B) kranj-jezersko je itak mega

B) kranj-tenetiše-trstenik-golnik-tržič-begunje(pod dobrčo)-bled je tud super...

...pa še marsikej bi se našlo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Juhu, spet ena stara tema, ki sem jo spregledal. Meni najljubša fura:

Litija-Čatež-Sevnica-zdej pa ena varianta ob Savi po stari cesti do Hrastnika in potem Litija, druga pa na Rimske Toplice in nato na Dol pri Hrastniku in Hrastnik, potem pa na Litijo nazaj. Super razmerje mad Lahkim makadamom, hitrimi ovinki, lepo naravo in dejtvom, da nimam ravno cel dan časa na motorju bit, saj družina kliče. :D

Aja, pa še cesta Ptuj-Ključarovci-Veržej je carska, pod pogojem, da ni blatna in polna vaških lepotcev s Peđoji 206, ki drvijo kot ubrisani, prehitet te pa nočejo, kadakoli se peljem v Mursko grem zmeri po tej cesti.

lp

Rudi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

graz-soboth-lavamünd-seeberg/korensko sedlo-kamnik-CE-graz

graz-lenart-gor.radgona-feldbach-graz

graz-zeltweg-wolfsberg-pack-graz

graz-rottenmann-gusswerk-mariazell-graz

graz-birkfeld-mariazell-graz

vecdnevne:

graz-nürburgring

graz-cortina d´ampezzo

graz-dubrovnik

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aja, pa še cesta Ptuj-Ključarovci-Veržej je carska, pod pogojem, da ni blatna in polna vaških lepotcev s Peđoji 206, ki drvijo kot ubrisani, prehitet te pa nočejo, kadakoli se peljem v Mursko grem zmeri po tej cesti.

lp

Rudi

Čuj, naslednjič ko boš šel v tej smeri se mi javi, da mi jo pokažeš. Sem namreč ravno pri odkrivanju cest v okolici Ptuja.

Aja moja zadnja odkritja: Zavite cestice po Halozah. Niso sicer za dirkat, so pa takooooooooooo romantične.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Letos planiram, da bom prevozil večji del gorenjske...npr. dolino Trento, izvir Soče, Vršič, Bohinj, Bled.......Z motorjem še nisem bil v tem delu.

Fascinirajo me gore (vnet pohodnik) in neokrnjena narava in si želim videt čim več lepega....tak da, če ima kdo kakšno nasvet za pot......

Omenili ste že prelaz Pavličevo sedlo ....enkrat sem šel iz Logarske čez Pavličevo, nato po Avstrijski strani (kot v pravljici) na Jezersko...TOPLO PRIPOROČAM!!!...ah, saj bom še šel

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čuj, naslednjič ko boš šel v tej smeri se mi javi, da mi jo pokažeš. Sem namreč ravno pri odkrivanju cest v okolici Ptuja.

Aja moja zadnja odkritja: Zavite cestice po Halozah. Niso sicer za dirkat, so pa takooooooooooo romantične.

..ko se boš naslednjič peljala skozi...me pokliči..... :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

graz-soboth-lavamünd-seeberg/korensko sedlo-kamnik-CE-graz

graz-lenart-gor.radgona-feldbach-graz

graz-zeltweg-wolfsberg-pack-graz

graz-rottenmann-gusswerk-mariazell-graz

graz-birkfeld-mariazell-graz

vecdnevne:

graz-nürburgring

graz-cortina d´ampezzo

graz-dubrovnik

Ti si pa ziher iz Gradca!?

BTW, moja najlubša slovenska (pa še mal avstrijske): Domžale-Jezersko-Pavličevo sedlo-Prebold-Trbovlje-Zagorje-Moravče-Domžale

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čuj, naslednjič ko boš šel v tej smeri se mi javi, da mi jo pokažeš. Sem namreč ravno pri odkrivanju cest v okolici Ptuja.

Aja moja zadnja odkritja: Zavite cestice po Halozah. Niso sicer za dirkat, so pa takooooooooooo romantične.

Čisto simpl najti, na avtocesti greš dol na izvozu za Ptuj, nato pa ko greš čez Ptuj na krišišču pred podvozom desno. Čez kakih 2-3 km greš desno na Gornjo Radgono in potem se cesta začne. Čez par deset kilometrov zaviješ desno na Ljutomer, Mursko Soboto... no v glavnem proti Ključarovcem. Ko si v Ključarovcih pa sta dve varianti, krajša je, če na ovinku zaviješ levo in prideš ven na cesto Ljutomer - Veržej, če greš naravnost pa tud na isto cesto prideš sam mal bolj proti Ljutomeru, potem pa samo levo na Mursko Soboto in si v prestolnici Prekmurja. Super ovinkasta cesta, lepa pokrajina in zlo mal prometa, ko se znebiš Ptuja.

lp

Rudi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni ljuba popoldanska furca za slabi dve uri je:Lj-Planina-Cerknica-Nova vas-Sodražica-Velike Lašče-Lj.

Pa tudi Lj-Idrija-Gorenja vas-Škofja Loka-LJ

Caffe turci pa standard:Rakitna in Zbilje...

Če se bom pa še kakšne spomnil bom pa napisal

B) ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 10 mesecev pozneje...

no pa še ena štajerska zelo kratka. Bolj tako za ohladit živce in ogret gume po šihtu...

Maribor - Šentilj - Sladki vrh - Lenart - Ptuj - preko Vurberka nazaj v Maribor

LP MM :D

post-3866-1108664290_thumb.jpg

post-3866-1108664310_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!