Skoči na vsebino

vožnja tujega motornega kolesa


PERO3000

Priporočene objave

Zdravo zanima me sledeče: Svak je zaposlen v Nemčiji. Je kakšna možnost da jaz iz Slovenije Vozim njegovo motorno kolo dalj časa? Lp pero

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da, je možnost.

Naj ti napiše pooblastilo, po možnosti naj ga overi pri Notarju - in njegov motor, registriran v Nemčiji, lahko ti čisto lepo in odgovorno voziš tudi pri nas. Seveda pa ga ne moreš ti naprej registrirati - ga mora on v Nemčiji ali kjerkoli že...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz pa mislim, da Slovenec v Sloveniji ne sme voziti motornih vozil s tujimi tablicami - lahko v tujini... Nisem čisto razumel, kje hočeš motor voziti.

Ker drugače tako polovica ljudi ne bi uvozila avta, motorja... Pokliči na AMZS (01/53-05-300), tam imajo vse informacije.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolikor je meni znano, državljanom R Slovenije ni dovoljeno voziti vozil, registriranih izven R Slovenije v R Sloveniji.

Obstajajo pa tri izjeme:

-tisti, ki imajo stalno bivališče izven R Slovenije

-tisti, ki so zaposleni v podjetju v tujini (dosti naših voznikov vozi za italijanske ali avstrijske prevozniške firme), lahko vozijo službena vozila registrirana v tujini

-tako vozilo lahko voziš, a le ob prisotnosti lastnika (zgolj pooblastilo ne pomaga).

Kot je bilo že napisano, potem vozil ne bi uvažali, ker bi jih kupovali kar prek meje in tam registrirali.

Obstaja še ena finta, ko imajo nekateri registrirane avtomobile v USA ali pa v CND, samo je to menda povezano s fiktivnim stalnim bivališčem ali pa s fiktivno firmo se mi zdi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Drži dejstvo, da se žal ne sme voziti vozila s tujo registracijo v Sloveniji, čeprav so meni na AMD-ju lansko leto zagotavlali da je to dovoljeno, če imaš mednarodno vozniško dovoljenje in pooblastilo lastnika vozila. A glede na to, da so me opozorili na dejstvo, da mednarodno vozniško pri nas ne velja pomeni, da je ta razlaga napačna. Lahko voziš le imaš bivališče v tujini in s tem tudi tuje vozniško dovoljenje ( npr. Slovenci na delu v tujini-Italiji morajo imeti italijansko rezidenco in italijansko vozniško dovoljenje ). Jaz osebno sem se vozila 2 meseca v Sloveniji z motornim kolesom, ki je registrirano v Italiji, a so me prijazni policisti opozorili na zakon in tako ga sedaj po legalni poti uvažam. ŽAL SE DRUGAČE NE DA !

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če sem prav razumel je svak le zaposlen v Nemčiji stalon prebivališče in državljanstvo pa v Sloveniji oz. slovensko, torej je tudi moped registriran v slo.

morda sem razumel narobe??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo zanima me sledeče: Svak je zaposlen v Nemčiji. Je kakšna možnost da jaz iz Slovenije Vozim njegovo motorno kolo dalj časa? Lp pero

Domnevam: Če slovenski državljan, ki nima začasnega ali stalnega bivališča v tujini in v Sloveniji vozi vozilo registrirano v tujini, dela carinski prekršek.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ce se ti razbijes z svakovim motorjem bo najbrz dobil nic od svoje zavarovalnice - pooblastilo gor ali dol.tujim drzavljanom ni dovoljeno voziti vozil z xxx registracijo,razen "....rent-a-car,sluzbena vozila itd....".vsaj taksna pravila so v AUT in kolikor vem tudi v D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

[Domnevam: Če slovenski državljan, ki nima začasnega ali stalnega bivališča v tujini in v Sloveniji vozi vozilo registrirano v tujini, dela carinski prekršek.

Ne samo da delaš carinski prekršek, zgodi se ti, da ti vozilo zaplenijo, pošljejo v carinjenje, ti pa še pošteno plačaš kazen!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

včasih pri nas novinarji vozijo testne avte registrirane v tujini z pooblastilom našega uvoznika. mislim da se da uredit za začasni uvoz (atea karnet al nekaj takega) ampak ne vem kako je to če delata to dve fizični osebi. preveri na carini.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ATA karnet je dokument, ki se izda za iznos npr. nekega stroja v drugo državo (npr. tuji serviserji, ki pridejo k nam opraviti servis in s seboj pripeljejo kakšno posebno napravo ali npr. blago, ki se pripelje na sejem ipd.), ni pa to dokument, ki bi povezoval dve osebi (tujo in domačo)! Če bi ga že delal, bi ga delal tujec, ki bi stvar pripeljal v Slovenijo in jo nato po določenem času tudi odpeljal. Ali pa slovenski državlja, ki bi neko blago hotel za določen čas peljati v tujino.

Velja, kot je povedal Brrm - tujega vozila pri nas ne moreš voziti, niti s pooblastilom, žal! :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

res je vidiš nekaj ti je pa le še ostalo ampak črke si pričela izpuščati. ali je to hitrost? :D :D

tuje vozilo je prepovedano voziti, je pa majhna caka, da lahko žena vozi možev avto s tujo registracijo, ampak to samo tolerirajo, drugače se tudi za ta prekršek plača kazen.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sory za izpuščene črke. Ja žena (ali mož - seveda, če je vozilo registrirano na ženino ime!! :P ) lahko vozi, vendar samo ob prisotnosti moža! To mogoče tolerirajo, da bi pa sama kolovratila okoli z vozilom, ki je registrirano v tujini na moževo ime pa - jok brate (ops, ... mož), odpade!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!