Skoči na vsebino

Skuterske dirke


Profi

Priporočene objave

Torej ... podelitev za drzavno prvenstvo 2003 je za nami.

Na sliki ...

levo: Leban Aljoša (2.), sredina: moja malenkost ;) (1.), desno: Leban Matjaž (3.)

Bravo! Vsi ste ASI!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Vsem skuterskim dirkačem, navijačem, mehanikom, sponzorjem organizatorjem in vsem, ki ste s skuterskimi dirkami kakorkoli drugače povezani, želim srečno in uspešno leto 2004

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsem skuterskim dirkačem, navijačem, mehanikom, sponzorjem organizatorjem in vsem, ki ste s skuterskimi dirkami kakorkoli drugače povezani, želim srečno in uspešno leto 2004

Se pridružujem željam..... :beer2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Živjo, jsm mam pa vprašanje kok rabš prbližn denarja če hočš začet v klasi 50ccm. Kva lahk v klasi 50ccm vse menaš, za tisto stran od AMZS vem, sam tm se mi zdi vse zlo na grobo vpisan. Pa če bi lahk kdo to mal bl opisu - k se na to spozna. Hvala

Srečn nov let vsem na forumu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No profi a mu boš povedal?

BTW dej dobr preglej tole temo mislim, da je nekje že napisano.

Za vse ostalo so AMD Orjaki na voljo :yea2: :OK: :afro1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo, jsm mam pa vprašanje kok rabš prbližn denarja če hočš začet v klasi 50ccm. Kva lahk v klasi 50ccm vse menaš, za tisto stran od AMZS vem, sam tm se mi zdi vse zlo na grobo vpisan. Pa če bi lahk kdo to mal bl opisu - k se na to spozna. Hvala

Srečn nov let vsem na forumu.

Zelo težko je govorit o denarju, ker se da začet tako, ali pa tako :? :? :? Kaj sem hotel s tem povedati. Če misliš začeti tako, da boš že v začetku štartal z vrhunsko pripravljenim skuterjem, potem moraš imeti veliko denarja, ker pravilnik tudi v 50 ccm razredu dopušča veliko sprememb, kar pa seveda stane in to veliko, ampak če bi imel veliko denarja , potem najbrž nebi spraševal, koliko denarja je treba za začet. Važno je, da začneš :yea2: .

Najbolje je začet, ne glede na to koliko imaš predelan skuter, da malo potipaš kako to izgleda, potem pa počasi spoznaš kaj ti manjka, nabiraš izkušnje in potem počasi dopolnjuješ (kolikor pač finance znesejo).

Okrog pravil, je pa to kar piše na strani AMZS bistvo, če pozorno prebereš je stvar več ali manj jasna, da bi razlagal podrobnosti vsakega določila posebej bi mi vzelo preveč časa, lahko pa vprašaš kakšno podrobnost, ki ti ni jasna. Konec koncev tudi sam včasih pogledam kakšno stvar prav tja. Je pa seveda za nas lažje, saj skuterje že imamo in jih samo občasno dodelujemo :rolleyes:

Popravljeno . Popravil Profi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pol če sem te jst prov razumu. Je nujno pustit sam tist kr piše tm na AMZS-ovi strani. Ostalo je pa vse prosto :?. No pa naprimer kaj pa ostali menjajo v klasi 50ccm.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pol če sem te jst prov razumu. Je nujno pustit sam tist kr piše tm na AMZS-ovi strani. Ostalo je pa vse prosto :?.

Pravilno sklepaš, realno gledano predelava 50 ccm skuterja ni nič cenejša od 70 ccm, kar je škoda :hmm: toda žal, politiko vodijo drugi :cry: .

Po drugi strani je pa res, da dirke niso zanimive dokler skuter dobro ne leti (ne za voznike , ne za gledalce). Dokaz za to so razne kategorije ki jih poskušajo v tujini oživiti, z namenom, da bi bilo dirkanje cenejše , manj zahtevno za vzdrževanje ( Runner 180 ), in številčnejše( razne dirke s serijskimi skuterji ) :unsure: :doze: , a GP klasa skuterjev ostaja 70 kubični razred, saj so zmogljivosti 70 kubičnega dobro pripravljenega skuterja, resnično navdušujoče, dobro pripravljen Runner 180 pa je počasnejši, velikokrat tudi na velikih stezah, kjer bolj pride do izraza nekoliko večja končna hitrost Runnerja 180, da o dirkah s serijskimi skuterji ne govorim, saj so včasih kar nekoliko komične :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A cena naj bi bla ista kot pri klasi 70ccm. In prbližn okol kolk se pa ta cena giblje? :hmm: Sam glede na to da naj bi bla to klasa 50ccm sem jst mislu, da menaš sam ene par stvari. :doze: :hmm: Kakšno majo pa tle sploh končno 50ccm? A tist k v pravilniku piše da more ena zraven tebe z dežnikom na štartu stat je res? Pa tist s štartnim številkam da more bit na podlagi 24x20cm, k kukr sem jst po revijah gledu majo skor vsi v obliki trikotnika pa se mi zdi da tist glih ni 20x24cm .) .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A cena naj bi bla ista kot pri klasi 70ccm. In prbližn okol kolk se pa ta cena giblje? :hmm: Sam glede na to da naj bi bla to klasa 50ccm sem jst mislu, da menaš sam ene par stvari. :doze: :hmm: Kakšno majo pa tle sploh končno 50ccm? A tist k v pravilniku piše da more ena zraven tebe z dežnikom na štartu stat je res? Pa tist s štartnim številkam da more bit na podlagi 24x20cm, k kukr sem jst po revijah gledu majo skor vsi v obliki trikotnika pa se mi zdi da tist glih ni 20x24cm .) .

Tisto z starnimi številkami je relativno, skuterji so majhni, in velikost prostora na katerem je številka je omejena, zato v tem primeru ta zahteva ni tako stroga, a večinoma ni tako, da bi lahko kaj odstopalo od tega kar piše.

Pravilnik boš moral brati natančno, nikjer ne piše, da mora ena zraven tebe na štartu stat, pravilnik dovoljuje petim osebam da te spremljajo na startu, od tega ena z dežnikom, vse pa morajo imeti dovoljenje :lol1: Smešno, še nihče ob prijavi ni dobil več kot dve akreditaciji MEHANIK :lol1: in samo s to akreditacijo se sme na štart :wacko:

Ja glede na pravilnik ni nobenega razloga da bi bila predelava 50 ccm skuterja cenejša od 70 :doze: :hmm:

Če že po vsej sili hočeš vedeti, koliko denarja je treba, je moje mnenje tako :hmm: Če imaš skuter ( najbolje ZIP SP - ni pa nujno ) in vanj vložiš 500 tisoč sit, moraš biti že zelo dobro opremljen, a realno se da začeti bistveno ceneje, če se hočeš pa spakovati s kakšno specialno dodelavo, lahko zapraviš pa tudi milion ali pa še več :lol1: :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No zanima me tut ,glede na to da imajo vsi Zipe SPje, v čem je boljši od ostalih oziroma v čem se razlikuje. Sej ne da bi mel kej prot njemu, sam glede na to da ga že nekaj časa iščem pa sem sam enga zaenkrat zapazu. :hmm: :? No pa tist k si reku z dežnikom sem pač mislu sem pač nekdo, sam reku sem pač "ena", k se lepš sliš :D . Sam a ni to mal brezzveze in v primeru da noben zraven tebe ne stoji z dežnikom :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No zanima me tut ,glede na to da imajo vsi Zipe SPje, v čem je boljši od ostalih oziroma v čem se razlikuje. Sej ne da bi mel kej prot njemu, sam glede na to da ga že nekaj časa iščem pa sem sam enga zaenkrat zapazu. :hmm: :? No pa tist k si reku z dežnikom sem pač mislu sem pač nekdo, sam reku sem pač "ena", k se lepš sliš :D . Sam a ni to mal brezzveze in v primeru da noben zraven tebe ne stoji z dežnikom :P

Glede na to, da računam da bi rad začel dirkat ti svetujem da se posvetiš bolj pomembnim vprašanjem, kot pa so NEOBVEZNI spremljevalci ali spremljevalke na štartu, če ti bo kateri ali katera držala marelo na štartu ali pa ne bo nobenega , je popolnoma vseeno, se pa lahko zgodi da ti kakšno marelodržačico kdaj zrihta tudi organizator, če boš dovolj dober seveda :lol1: :lol1: :lol1: samo tiste ta zrihtane ponavadi držijo marele bolj same sebi, kot pa dirkaču :kva2:

Bog ne daj, da bi trdil da ne more biti tudi kakšen drug skuter dober :o samo povej mi kateri ti je všeč, pa ti povem zakaj bi bil zip boljsi :naughty: Seveda pa ni nujno da se boš strinjal z mano :doze: morda celo pogruntaš da je kakšen drug boljši :notworthy: in boš preden se ostali zganemo, v prednosti :yea2: saj za to se gre pri dirkanju :yea2: da pogruntaš nekaj novega boljšega :yea2: in si na koncu boljši od vseh ostalih :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V bistvu sem imel v mislih kakšenga Piaggio-ta NRG mc2 al pa Nrg mc3 neki manj možnosti ma pa tut Peugeot Speedfight.

NRG je relativno velik težak in okoren, kar je za 50ccm razred še večja slabost kot za 70, v osnovi ima slabe prednje vilice, Speedfight, ima pa težave s stabilnostjo še kot serijski skuter, če mu v kovček daš nekaj kil teže, se ujsa kot ujsnica, sigurno ne zato ker bi bil okvir kdove kako stabilen, a to se morda da zrihtati, povrhu je pa prav tako težji, in ni enakovreden pri friziranju.

Za nameček sta pa še v osnovi oba veliko dražja :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj men je tud najbolj všeč Zip Sp, sam k ga ne morem nikakor dobit. Doma mam sicer Zipa sa m ta je še ta star model k nima ne diskov ni vodno hlajen itd. A mogoče pozna š kakšnga ki ga prodaja al pa kdo drug na forumu kakšnga pozna. No premišljeval sem pa tut o yamahi Aerox. Pol pravš da una ne bi bla najboljša. Ker pa je dokaj podoben Zip SP po vseh značilnostih (lahek, lahko vodljiv...).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sej ce gres dirkat z njim itak menjas skor vse - prednje vilice, dirkalni disk gor, feltno pa tak dobis od kakga drugega. edino blok masine bi mogu dobit od enga LC. .) masa ima v dirkanju marsikdaj odlocilen pomen! .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sej ce gres dirkat z njim itak menjas skor vse - prednje vilice, dirkalni disk gor, feltno pa tak dobis od kakga drugega. edino blok masine bi mogu dobit od enga LC. .) masa ima v dirkanju marsikdaj odlocilen pomen! .)

dvomim da se blok sme menjat :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A mogoče pozna š kakšnga ki ga prodaja al pa kdo drug na forumu kakšnga pozna

Ej mislm da je tuki na forumu pred časom en prodaju zipa sp, pa kombinezon in škornje za pičlih 250.000sit.

Sam ne vem njegovga nicka, tko da poglej prek iskalnika.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ej mislm da je tuki na forumu pred časom en prodaju zipa sp, pa kombinezon in škornje za pičlih 250.000sit.

Sam ne vem njegovga nicka, tko da poglej prek iskalnika.

Pikec ma nick, samo kokr jest vem je vse to že prodou :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj men je tud najbolj všeč Zip Sp, sam k ga ne morem nikakor dobit. Doma mam sicer Zipa sa m ta je še ta star model k nima ne diskov ni vodno hlajen itd. A mogoče pozna š kakšnga ki ga prodaja al pa kdo drug na forumu kakšnga pozna. No premišljeval sem pa tut o yamahi Aerox. Pol pravš da una ne bi bla najboljša. Ker pa je dokaj podoben Zip SP po vseh značilnostih (lahek, lahko vodljiv...).

_cime ga prodaja, pa se mhr predelavo mislim da ima, poslji mu pm, ali pa ga poglej na www.bolha.com kjer prodaja svoj scooter. Cena je pa pomoje okol 300k, ne vem tocno, lahko ga pa vprasam

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ej z njim sem se že pogovarju pa se nekak nisva ujela, pa jst bi letos tkol al tko začel v 50ccm. Pa se mi zdi mal brez zveze kupt že predelanga na 70ccm. Jst bi najraj kupu čist nepredelanga, tko da bi čist vedu na čem sem. Pa kukr sem že bral na forumu je ful neki vse zjeban men se zdi da si glih ti _Roba_ to reku, a druzga pa nobenga ne poznate. :? :huh: :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!