Skoči na vsebino

Skuterske dirke


Profi

Priporočene objave

No, čist konc še ni. Naslednji vikend (3.10.) imamo še 2. dirko ISC pokala v Adriji (blizu Benetk), potem je pa dirk res konec za letos - dirkanja pa upam, da še ne...

Baje se govori da bo zaradi Čakovca organizirana še ena dirka in sicer v Logatcu okoli 15.10.2004.

Mislim, da so imel danes v Cerkljah na Dolenjskem sestanek in bom jutri malo preveril na AMZS.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Beno je v Adriji, jutri ima tekmo za ISC in štarta iz prvega štartnega mesta :yea2:

Pole position :yea2:

Sporočili so da so ponovno veliko "šravbali" sedaj motor kar nekako "leti" čeprav bi lahko šel bolje :angry:

Lipniki iz Adrije pozdravljajo vse motosvetovce :yea1:

Popravljeno . Popravil BooRay{3}
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pole position :yea2:

Sporočili so da so ponovno veliko "šravbali" sedaj motor kar nekako "leti" čeprav bi lahko šel bolje :angry:

Da bi vsaj enkrat skuter delal tako kot je treba in da bi Beno nažagal Italijane!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa kaj so non stop problemi s tem motorjem? :hmm:

veš kuko je? :)

bolj ko je mašina navita in novejše dele, ki niso takorekoč ''ulaufan'' vec je problemov z nastavljanjem skutrja ;) tko da u temu je problem ;)

drugače pa cestitke benotu! drzim pesti!

:notworthy: :notworthy: :notworthy:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja mam :doze:

Prvo dirko je biv tretji ampak so mu italjani šli razdirat mašino :fight2: in so ugotovil da ni imu malossijeve sklopke, zato so ga diskvalificiral :angry:

Potem mu je Marino posodil malossijevo sklopko vendar niso "udeli" nastavitev :angry: zato mu je motor precej slabše šel in je biv šesti ali sedmi nevem točno :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:blink: :wacko: :hmm:

Škoda. Zakaj pa niste imeli sklopke malossi, če so pravila takšna :? :hmm: Res škoda takole zapravt lepe rezultate.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja mam :doze:

Prvo dirko je biv tretji ampak so mu italjani šli razdirat mašino :fight2: in so ugotovil da ni imu malossijeve sklopke, zato so ga diskvalificiral :angry:

Potem mu je Marino posodil malossijevo sklopko vendar niso "udeli" nastavitev :angry: zato mu je motor precej slabše šel in je biv šesti ali sedmi nevem točno :(

Jojoj res skoda

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najbrz je ze blo kaj boljsega not :naughty: :naughty:

Popravljeno . Popravil Demolitionman
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se moram mal oglasit na vse tole. Informacije, ki sva jih dobila z BooRay{3} so skope. Počakajmo, kaj bo jutri povedal Profi, pa bomo potem pametovali :hmm:

Življenje je borba in polno preizkušenj <_< :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaooo ... skoda! <_< sicer pa Profi & beno ce sta vedela za sklopko :huh:, zakaj nista mene prosila bi jo rade volje posodil pa še tanjnovejš model je? sicer bomo pa počakal na Profijevo poročilo .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekaj informacij in pojasnil iz prve roke. Kot prvo vse iformacije, ki ste jih dobili od Boo Raya so točne. Uporabljali smo sklopko ki ni ustrezala pravilom, to smo vedeli in odgovornost za to je izključno moja. Seveda nisem računal s tem, da bo treba motor podirati, nimam pa najmanjšega občutka da sem goljufal, Beno zaradi te sklopke ni bil ne hitrejši ne počasnejši. Problem je v tem , da smo v Adriji štartali z motorjem iz mojega starega srebrnega Zipa, za katerega že nekaj časa vemo da zmore več, kot motor iz novega Zipa s katerim Beno vozi letos. Na kartodromih kjer čista moč ne pride tako do izraza, je Beno lahko zmagoval tudi s takim motorjem, da pa na ravninskih progah, še posebej na takih dirkah, kot je v Adriji temu ne bo tako, pa smo vedeli že po dirki na Mobikrogu.

Problem starejšega motorja pa je v tem, da vanj ne paše malosijeva novejša izboljšana sklopka, starejša pa je pokazala nekaj slabosti ( ne da bi slabo delovala, s časom je prihajalo do pokanja nosilne plošče, in sklopka je bila potrebna menjave, zato jo je bilo potrebno pogosto menjavati, kar pa stane, zato sem se odločil za drugo sklopko, ki je bolj trpežna.

Zakaj stalne težave z nastavitvijo :? :?

Kdor dirka s skuterjem gotovo ve kako težko je optimalno nastaviti skuter, da bo dobro deloval skozi celo dirko, kdor ni bo pač malo teže razumel, a verjemite da je to zelo težko. Razen tega da se lahko uštejemo v splošni nastavitvi, tako da se motor ne vrti optimalno, v toku dirke lahko pride do sprememb zaradi katerih tudi optimalno nastavljen motor dela dobro samo nekaj časa, potem pa se začnejo nastavitve podirati in posledica je delovanje motorja na nepravilnih obratih in s tem manjša moč na kolesu.

Na takih dirkah kot je ta v Adriji prostora za napake ni, že majhne neoptimalnosti pri nastavitvah pomenijo izgubo 10 mest ali več.

Beno je tako v prvi dirki(eni najrazburljivejših kar sem jih kdajkoli videl :blink: :wacko: :ph34r: , vključno to kar gledamo po televiziji) ob relativno dobri nastavitvi, uspel doseči izjemno tretje mesto, v drugi pa je bil zaradi malenkostne spremembe samo še nemočna žrtev slabših od sebe, ki so ga po ravnini prehitevali kot za šalo.

Videli pa smo v enem krogu več prehitevanj kot v F1 v celem letu, videli smo kar nekaj padcev, tudi po ravnini, ko so se dirkači vozeč tesno drug ob drugem zapletli in ko sem gledal Matjaža Lebana, ki je v prvi dirki hudo padel, kako se je boril v drugi in skorajda ponovno padel pri polni hitrosti, ko ga je ob njem vozeči grobo zaprl, ko sem gledal Benota kako vozi pri polni hitrosti (okrog 150 km/h) le 2 ali 3 cm od kolesa pred seboj vozečega, z leve in desne pa stisnjen med dva ob njem vozeča, samo kakšen meter za njim pa še eden, takrat sem se zamislil, da je to pri nas veliko premalo cenjeno. Kdaj kasneje pa morda še kaj manj prijetnega iz zakulisja :fight2: .

Popravljeno . Popravil Profi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja tako je na dirkah, če je dnar so skos uspehi, če ga pa ni more pa dirkač to nadoknadt oz. mehanike kakorkl že bravo Beno in bravo Profi. :yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja tako je na dirkah, če je dnar so skos uspehi, če ga pa ni more pa dirkač to nadoknadt oz. mehanike kakorkl že bravo Beno in bravo Profi. :yea2:

bravo tut stric Roman .) :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Slika štarta, Beno si je pole position prislužil z skoraj 2 sekundi boljšim časom, kot je lansko leto za pole zadostoval Mauru Sanchiniju.

post-14-1096922083.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čestitam, hkrati pa vem, kako je, če ti manjka tisto malo sreče....no ja mi smo jo ta vikend imeli, se je le oglasila pri nas, ko je Bert padel 3 kroge pred koncem, a le uspel pobrati motor in osvojiti za nas zlato točko svetovnega prvenstva.

Lako rečem le to, da vam želim čimprej, da se tut vam poklopi kot pravmo in da ta sreča pride čimprej. Čeprav jo je treba met čist mal...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!