Skoči na vsebino

Skuterske dirke


Profi

Priporočene objave

Matr če bo pa žurka dam pa še jest za gajbo!!!

Evo pa še od mene dobite gajbo fantje, kdorkol se letos pojav na štartu. Madona sej boste pijani kot topi, če boste res pršli :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mogoče v bližnji prihodnosti čez 2, 3 leta, odvisno od financ.... sej se nikamr ne mudi  :D  .)  :fredy:

Ma takat boš star že 20 let... bo že kr mal prepozn...( razn če se nauš orjakom v mini prdružu :D ) Pa čez 2, 3 leta boš itaq spet drgač mislu, kot mislš zdej. Za prvo leto pa tut ne rabš vlagat nč, sam pel se pa se uč, prilagaji in nabiri izkušne. Ko se boš pa z Benotom vštric vozu, potem pa se lahko kalkulira tudi okoli financ.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če se bom pa kdaj z benotm vštric vozu --> :lol1:

drugač pa je vse mogoče in varjetn če bom kdaj zraven bom vozu zarad lastne zabave. jebeš slavo, jebeš dnar. :D sam da se ganja :OK: :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Roba, Pogi, Langus, pot v svet moto športa vam je odprta (aja Langus cilja samo na mednarodne - čeprav ga nisem videl še nikjer  :? ), sedaj si boste morali pač spomniti kaj drugega, ker vas letos spet ne bo med dirkači.

Ponujam stavo, za vsakega od vas treh - gajbo pira(za vsakega), če pride kdo od vas kot dirkač vsaj na eno skutersko dirko v letu 2005.

P.S.

Glavna pri konzumiranju boma itak midva z SFom - pa če pridete, al pa ne  :kva2:

hja, langusa boste pa bl tezko vidl, ja kot gledalca, kot dirkaca pa najbrz nikoli, ker ni denarja, pa se tok ostalih pomembnih stvari je ki so bl potrebne v vsakdanjem zivljenju... sploh se mi pa zdi nemogoce dirkat ce si sponzor sam in da hodis v solo, predvsem pa sem osebno mnenja, da je nesmiselno dirkat, ce nimas nobene moznosti za napredovanje, tko da vsa cast vsem vm, k mate sploh voljo do dirkanja, kljub temu da ne dobiti nc (razn tistga pokala), pa brez zamere .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hja, langusa boste pa bl tezko vidl, ja kot gledalca, kot dirkaca pa najbrz nikoli, ker ni denarja, pa se tok ostalih pomembnih stvari je ki so bl potrebne v vsakdanjem zivljenju... sploh se mi pa zdi nemogoce dirkat ce si sponzor sam in da hodis v solo, predvsem pa sem osebno mnenja, da je nesmiselno dirkat, ce nimas nobene moznosti za napredovanje, tko da vsa cast vsem vm, k mate sploh voljo do dirkanja, kljub temu da ne dobiti nc (razn tistga pokala), pa brez zamere  .)

Tako se govori, treba je razmišljati o prihodnosti :rolleyes: in oceniti kaj se splača :doze: in kaj ne :? a to je pot do denarja ne pa do bogatega živlenja.

Kar se tiče denarja, sem prepričan, da je več tistih ki ga imajo več kot Beno kot tistih ki ga imajo manj, važno je samo kako denar, ki ga dobiš razporediš.

Res je, da ima Beno pomoč v taki meri , da jo večina med vami ne more pričakovati, a če ne bi bil vzoren v šoli in nebi kazal želje in pripravljenosti odreči se marsičemu nebi bil deležen take podpore, je pa zato nehote postavljen v položaj, da mora kjerkoli se pojavi zmagovati, pa če so pogoji še tako neenakopravni, kar pa je morda še težje, kot pa nekomu drugemu samo nastopiti na dirki. Vedno bodo tisti ki imajo boljše pogoje :doze: :glare: B)

Naj bo dirkanje še dražje, kljub temu daje precej več kot se zdi in tisti trije pokali za prvouvrščene so vredni veliko manj kot izkušnje pridobljene na dirkah, doživetje dirke same in občutek, da pripadaš skupini redkih, ki bodo v življenju doživeli nekaj več kot ostali :yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lepo si tole opisu Profi, mogoče bodo zdej nekateri lažje razumel zakaj zapravmo čez leto tolk denarja na račun dirk...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

em.. mene pa zanima če je nujno imeti motoristično obleko al je mozno da maš na sebi obleko od motokrosa ?

Prepisano iz pravilnika:

4. člen

OPREMA VOZNIKA

Po FIM pravilniku je obvezna uporaba:

- varnostne čelade z veljavnim standardom ECE 22-04, 22-05,

- usnjenega kombinezona,

- rokavic

- škornjev.

Se pravi, da motokros oprema odpade....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

em.. mene pa zanima če je nujno imeti motoristično obleko al je mozno da maš na sebi obleko od motokrosa ?

OPREMA VOZNIKA

Po FIM pravilniku je obvezna uporaba:

- varnostne čelade z veljavnim standardom ECE 22-04, 22-05,

- usnjenega kombinezona,

- rokavic

- škornjev.

Torej cross oprema odpade, drugače naj gre pa vsak, ki ga zanimajo pravila pogledat na stran AMZS, pod DOKUMENTI so pravilniki za vse razrede moto športa, ki so razpisani v Sloveniji.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prepisano iz pravilnika:

4. člen

OPREMA VOZNIKA

Po FIM pravilniku je obvezna uporaba:

- varnostne čelade z veljavnim standardom ECE 22-04, 22-05,

- usnjenega kombinezona,

- rokavic

- škornjev.

Se pravi, da motokros oprema odpade....

A si me prehitu :P , se vid, da maš več dirkaških izkušen :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni ga denarja, ki bi lahko dal enak občutek kot dobro odpeljana dirka , pa tukaj sploh ni pomembna uvrstitev.Vazno je da veš da si odpeljal po svojih najboljsih moceh in znanju.Vcasih ti uspe , vcasih pa ne.

Pa se nekaj je treba vedet ,lepo je imet denar na banki, vendar kaj ti bo tam.Ce si ga prisparal, ga porabi za nekaj kar te veseli, da ti ne bo pri tridesetih pa zal , pa si bos mislil "shit zakaj nisem pa takrat dirkal"

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni ga denarja, ki bi lahko dal enak občutek kot  dobro odpeljana dirka , pa tukaj sploh ni pomembna uvrstitev.Vazno je da veš da si odpeljal po svojih najboljsih moceh in znanju.Vcasih ti uspe , vcasih pa ne.

Pa se nekaj je treba vedet ,lepo je imet denar na banki, vendar kaj ti bo tam.Ce si ga prisparal, ga porabi za nekaj kar te veseli, da ti ne bo pri tridesetih pa zal , pa si bos mislil "shit zakaj nisem pa takrat dirkal"

:worship: :worship: :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pr tridesetih????

Kaj pol to pomen za nas k smo že 30 in več?

Dnarja na banki pa itak ni več...

:(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Salsa tudi meni so se zdeli 30 letniki že penzionerji, ko sem imel sam 16 let.

Butnglavc pa da še tebe pomirim, pri 30 še ni konec življenja, za dirkat pa tudi še ni prepozno, če misliš to delat za svoje veselje in se ne obremenjuješ s kakšnimi silnimi uspehi.

Dejstvo je, da dokler hodiš v šolo ne moreš dirkat s svojim denarjem, ker ga nimaš kje vzet. Si pač čisto odvisen od staršev in če te oni nočejo ali ne morejo financirati lahko na dirkanje pozabiš dokler ne začneš služit sam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hja, langusa boste pa bl tezko vidl, ja kot gledalca, kot dirkaca pa najbrz nikoli, ker ni denarja, pa se tok ostalih pomembnih stvari je ki so bl potrebne v vsakdanjem zivljenju... sploh se mi pa zdi nemogoce dirkat ce si sponzor sam in da hodis v solo, predvsem pa sem osebno mnenja, da je nesmiselno dirkat, ce nimas nobene moznosti za napredovanje, tko da vsa cast vsem vm, k mate sploh voljo do dirkanja, kljub temu da ne dobiti nc (razn tistga pokala), pa brez zamere  .)

Ko sem to še enkrat prebral (pa nimam nič proti temu, da tako razmišljaš) so mi prišle na misel besede tvojega sovaščana, (ki je malo umetnika) mogoče pa najbolj znan kot mož šefice davčne uprave:

"Noben dogodek ni dohodek, samo Pagonu je edini dogodek dohodek."

Pagon je že pokojni (naj počiva v miru), ampak ima očitno že naslednike...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hej , Gumy vem da se pri tridesetih živlenje ne neha, To sem dal samo kot primerjavo. Važn je da ko se ozreš nazaj , da ne vidiš samo stvari ki bi jih lahko počel pa jih nisi , ampak lahk rečeš "matr smo ga sral"

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tako se govori, treba je razmišljati o prihodnosti :rolleyes:  in oceniti kaj se splača :doze:  in kaj ne :? a to je pot do denarja ne pa do bogatega živlenja.

hja vseeno treba je prvo imet denar da si lahko sploh kej tazga privoščiš, ker če ne bo denarja ne bos zmogel kupiti niti original skutrja, kaj šele da bi dal potem ce en ceu kup denarja v predelavo, nekateri si raj za tak denar, ki ga vi uložite v dirkanje prvošči ene fejst razkošne počitnice, nekje daleč v tujini, pa je ta človek potem za razliko od vas bogatejsi za eno avanturo in znanje, kje vse je bil kaj se dogaja drugje po svetu, ki ga pač ne bi zamenjal za nobeno stvar .... tko kot vi dirkaci ki ne bi nobene stvari zamenal za dirkanje, tut kakšen turist ne bi zamenjal za turistično avanturo ... smo različni ljudje, različnih misli in tle ne moremo drug drugemu ukazovt, kaj nej počne ... pač priznam tut jest sm govoru da bom dirku itd ... dirkaln skutr mam oblublen, dnar sploh ne bi bil problem, problem je pač fotr, kse boji dirkanja, in mu ne morem na noben način povedat zakaj so dirke, ker si on po svoje razlaga jest pa po svoje in to je lih to kr sm odzgorej napisu, da ne moremo drug drugemu ukazovt, kaj nej dela pa kaj nej misl. sicer bi zlo rd dirkou, me se zanimajo take dirke, samo prvo bom mogu pogruntat en drug način kako bi lahko še začel s tem ...

sicer je pa za vsako stvar dons potrebn dnar ... tut če hočeš zidat hišo bos pru rabu dnar za material, pol pa znanje kako se zida hiša, ne pa začet hišo zidat brez dnarja in materiala ... pač dons je to tko ... sicer je pa tut pregovor ... prvo štalca pol pa kravca ... seprav pru dnar pol pa dirkat ;)

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hja vseeno treba je prvo imet denar da si lahko sploh kej tazga privoščiš, ker če ne bo denarja ne bos zmogel kupiti niti original skutrja, kaj šele da bi dal potem ce en ceu kup denarja v predelavo, nekateri si raj za tak denar, ki ga vi uložite v dirkanje prvošči ene fejst razkošne počitnice, nekje daleč v tujini, pa je ta človek potem za razliko od vas bogatejsi za eno avanturo in znanje, kje vse je bil kaj se dogaja drugje po svetu, ki ga pač ne bi zamenjal za nobeno stvar .... tko kot vi dirkaci ki ne bi nobene stvari zamenal za dirkanje, tut kakšen turist ne bi zamenjal za turistično avanturo ... smo različni ljudje, različnih misli in tle ne moremo drug drugemu ukazovt, kaj nej počne ... pač priznam tut jest sm govoru da bom dirku itd ... dirkaln skutr mam oblublen, dnar sploh ne bi bil problem, problem je pač fotr, kse boji dirkanja, in mu ne morem na noben način povedat zakaj so dirke, ker si on po svoje razlaga jest pa po svoje in to je lih to kr sm odzgorej napisu, da ne moremo drug drugemu ukazovt, kaj nej dela pa kaj nej misl. sicer bi zlo rd dirkou, me se zanimajo take dirke, samo prvo bom mogu pogruntat en drug način kako bi lahko še začel s tem ... 

sicer je pa za vsako stvar dons potrebn dnar ... tut če hočeš zidat hišo bos pru rabu dnar za material, pol pa znanje kako se zida hiša, ne pa začet hišo zidat brez dnarja in materiala ... pač dons je to tko ... sicer je pa tut pregovor ... prvo štalca pol pa kravca ... seprav pru dnar pol pa dirkat ;)

lp

Bonzy, vse skupaj si razvlekel, da sem moral 3x prebrat, da sem približno ugotovil, kaj si sploh hotel povedati.

Na kratko...

- če nimaš svojega denarja, starši ti pa niso pripravljeni financirati dirkanja, pač ne moreš dirkati

- če tebi več pomeni izletništvo, kot dirkanje boš šel (si šel) - seveda na strošek tistih, ki te vzdržujejo v Dubaj .) ne pa na dirko, samo v tem primeru filozofiraj v izletniškem forumu, ne dirkaškem :BUA:

- kolikor poznam situacijo, si lani ti (sorry, tvoji starši) zmetal v tvoj skuter več, kot smo mi v Benotovega dirkalnega, v prometu padel z njim večkrat kot Beno na dirkah.

- btw... za sezidat hišo je treba imet samo denar, znanje imajo drugi, za dirkat ti pa tudi neomejeno denarja ne pomaga nič, če nimaš znanja...............

in v tem se razlikujemo - vi imate denar, mi pa znanje (vsaj kar se dirkanja tiče).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no sam se bom udeležil letos prvenstva skuter 70. to bo prvič zame, no ja jaz osebno ne bom vozil ampak imam pilota, ki bo vozil zame, jaz sem za vse ostale reči v teamu.

Sam mam 22 let in delam že od 18 leta večino denarja kar mam dam v skuter in v moje veselje.(imam dva hudo predelana, eden za stezo drugi za cesto, na poti pa je še tretji za prvenstvo) to je res da če nimaš denarja je dirkanje težko, sam moreš pa pomislit da ni vse v denarju.Dirkanje ni kot vsi mislijo samo biti najbolši, biti najhitrejši. To je predvsem zabava, oziroma veselje ,ki ga deliš z vsemi ostalimi tekmovalci, in se zato pripraviš odreč marsikaterim rečem.kot je bilo že rečeno za začet dirkat ni potrebno imeti mašino predelano v nulo in veliko denarja zmetanega na skute da se tekmuje. Zapomnite si da tudi tisti, ki pride zadnji na cilj je 100x bolši kot vi , ki do cilja niti nočete prit.

in ne mi govorit da ni denarja, za skuter pa opremo, pol pa mate vsi neki fency telefončke po 120k in več , pa pijačka tle pijačka tam, pa čiki...itd, to res ne stane dosti vsako posebej, sam če se sešteje ne pride malo ven:)

no seveda vsak naj dela kar mu paše.jaz svoje sem povedal

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

za povečat dirkanje z skuterji bi morali narediti še eno klaso, posebno

kjer bi bili dovoljeni vsi skuterji, pa največ kar se bi lahko gor dalo bi bilo gus 70ccm cilinder, gred, športen izpuh, uplinjač 19 to je pa vse. in vsi bi moral met približno enako. v glavnem to kar ma folk največ za po cestah. tako da potem denarja ne bi rabli tolk, bi lahko kar z takimi prišli dirkat. sam oprema bi bila problem.

in nekako bi morali v tej klasi prepovedat zip sp-je ker bi imeli določeno premoč :lol:

Popravljeno . Popravil pinjas
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

za povečat dirkanje z skuterji bi morali narediti še eno klaso, posebno

kjer bi bili dovoljeni vsi skuterji,  pa največ kar se bi lahko gor dalo bi bilo gus 70ccm cilinder, gred, športen izpuh, uplinjač 19  to je pa vse. in vsi bi moral met približno enako. v glavnem to kar ma folk največ za po cestah. tako da potem denarja ne bi rabli tolk, bi lahko kar z takimi prišli dirkat. sam oprema bi bila problem.

in nekako bi morali v tej klasi prepovedat zip sp-je ker bi imeli določeno premoč :lol:

Tudi jaz sem pred časom razmišljal podobno, sedaj pa ne več, prav v tem primeru bi bilo namreč zelo hitro en kup kreganja, saj bi zelo hitro prihajalo do goljufij, ali pa bi bilo en kup dela z neprestanimi kontrolami, spet bi bili eni ki bi imeli boljše pogoje in drugi ki imajo slabše, potem bi moral vsak organizator tudi izpeljati še eno dirko , vsi bi pa še vedno morali imeti licence.

Pinjas s takim skuterjem kot ga opisuješ, pa tako lahko nastopiš na dirki že sedaj in teh skuterjev je malo morje. Bolje bi bilo dirkati s takim skuterjem kot pa sploh ne dirkati, saj se lahko počasi napreduje. Žal pa je problem tudi v tem, da mnogi sploh še niso začeli, pa že razmišljajo o nastopih na mednarodnih dirkah najvišjega ranga kot so dirka v belgijskem Spa -Francorchampsu in v Adriji v Italiji.

Ob zaključku leta 2003 smo imeli v Ljubeči žurko, tam se je Beno vozil tudi z Stalkerjem, z navadnimi cestnimi gumami, z 17,5 uplinjačem na original filter, z zračnim 70 gus cilindrom. Žal se ne spomnim kakšen čas je naredil, prepričan pa sem, da s tem skuterjem ne bi bil kar na vseh dirkah zadnji, čeprav je totalno nekonkurenčen, v primerjavi z vsem, kar se je vozilo pri nas na državnem prvenstvu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja ja sejmaš prav.

sam jaz sem mel v mislih nekako drugače. seveda bi prišlo do goljufij, in eni bi meli bolš drugi slabš pogoje. morali bi omejiti denar za predelavo. mnaprimer 1000 euru. in vsi deli morajo bit z računom. ali pa bi morlai imeti vsi določene del ugrajene.

v italiji imajo lepo stvar, ki se imenuje formula runner, kjer se folk nauči kaj novega o skuterju in kako se ga pelje po stezi. zelo dober način za začeti dirkat in sploh se seznanit z pisto.

pri nas lahko take reči sanjamo še 10000000 let, saj nimamo niti pametnih stez.

še tiste ki so se ne sme po njih vozit ( lep primer je lucija v portorožu)

zato si mormao sami delat reči kot so na priloženi sliki in to brez dovoljenj

že stokrat smo predlagali eno asfvaltirano ploščad kjer se bi lahko vozili trenirali a, pa tud za avti šolo bi prišla prav, oni pa zmeraj da ni zanimanja za to.

za k....v jugoslovanski šport pa je zmeraj zanimanje

post-2371-1107544650_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!