Skoči na vsebino

Skuterske dirke


Profi

Priporočene objave

hm...moderatorji?? nc ne odgovarjajo :P no če pa oni nočejo nč narest...

no sem pa jest sam naredu en ''ftp'' na njem so filmčki iz zadnje dirke za DP v Murski Soboti. Teli filmčki bojo gor na ftpju do naslednje sobote.

Trenutno lahko vidite 1. del skuterskih dirk, nato pride mešano SM in skuterske dirke, kot zadnje pa MM. Vsi deli bodo objavljeni v svoji temi, na ftpju pa bojo 7dni!

tukj je pa ta moj ftp -----> http://bonzy666.slohosting.com/

P.S.: vsak začetek je dober! :OK: :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Trenutno lahko vidite 1. del skuterskih dirk, nato pride mešano SM in skuterske dirke, kot zadnje pa MM. Vsi deli bodo objavljeni v svoji temi, na ftpju pa bojo 7dni!

vse je razdeljeno v 3runde ki se bojo izvajale po 7dni,sepravi 3runde = 3tedne, to pa pomeni da bojo trenutni filmcki od skuterjev 7dni gor nato pride čez 7dni drugi del skuterskih dirk in SM mešano cez 14dni pa MM

kapiš :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verjetno ste že sami ugotovili da nam ga je ta vikend zagodlo vreme, to pomeni da PIKNIK ki je bil planiran za 5.10 v Ljubečni kot manjši zaključek sezone odpade. Zadeva je prestavljena do nadaljnega.

LP

GIDL

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ok stvar je sledeča.

Ko sem bral to temo je še mene (mislim da ne edinega) zagrablo dirkanje

Zdej kolikor vem sta dve kategoriji 50ccm in 70 ccm (morda se motim)

Zdej me zanima, kaj je tisto nujno, da se sploh lahko pojaviš na štartu kategorije 50ccm.

Ok moraš met motor pa ustrezno obleko mene predvsem zanima, kake predelave mora imet motor (mašina, zunanjost)

No sej iz mojega dirkanja verjetno ne bo nič ampak me pa firbec mantra.

Hvala za odgovre.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

za 50ccm prestar 70 pa je predrago :hmm:

Ma ja... pr nas se 40 let stari vozjo z miniji ti boš pa zdej klobase o starosti prodajal...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mehanika si ze dobil oz.najdo?? :) :)

hoho..._Roba_...kdo bo moj mehanik sem jest ze vedu takoj ksm izrazu željo da bi dirku :) :)

hm...kako bi ga lahko opisu? sej ga več al mn usi poznate! :yea2: :OK:

Ja to je moj serviser, dobr pa pošten človk, full faca car pa res taprau Profi :notworthy: :notworthy: :OK: :yea2: :yea2: :)

a zej veš? :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na dirkališču Adria Raceway v Italiji se je ta vikend odvijala največja skuterska dirka letos v Evropi. Čudovito 2,7 km dolgo relativno zelo novo dirkališče, leži v kraju Cavanella Po, 6 km od mesta Adria, kar je približno 70 km južno od Benetk.

Dirka je mišljena kot nekakšen uraden zaključek skuterske sezone v Evropi. Možno je, da na dirko ni bilo prav vseh, saj razdalje in draga štartnina (150eur) tudi vpliva na udeležbo, a tako ali tako se ve, da je italijansko skutersko prvenstvo najmočnejše na svetu in Italijani so bili tam vsi, vključno z legendo skuterskega dirkanja in sedanjim tekmovalcem v WSBK članom Bertochi Kawasaki team-a Maurom Sanchinijem.

Rad bi napisal vse naenkrat a vsega je enostavno preveč, da bi toliko časa zdržal za tipkovnico, zato bom poskušal najosnovnejše napisati karseda na kratko.

Slovence so zastopali Matjaž in Aljoša Leban, Andrea Spadaro (Italijan s slovensko licenco) in Beno Lipnik.

Na treningu sta bila Andrea Spadaro in Aljoša Leban žal prepočasna, zato sta se morala zadobvoljiti z nastopom v takoimenovani kategoriji "junior". Matjaž Leban si je z odličnim treningom privozil 10. štartno pozicijo, Beno Lipnik pa je z fenomenalno vožnjo dosegel 3. najboljši čas in si zagotovil mesto v prvi štartni vrsti na dirki, 7 desetink za Maurom Sanchinijem in samo desetinko za Japoncem Kishido Toshimaso. Pred italjani Montagno, Gabellinijem, Calonacijem, Tornero, Rippepijem itd.

Žal so Italjani dokazali da vsivljivcev ne marajo. Malo treninga in z tem možnosti za optimalne nastavitve skuterja so onemogočile da bi se ostali enakovredno spopadli z Italijani, ki so razen tega da stezo zelo dobro poznajo imeli še to prednost da so pred mednarodnimi dirkami imeli v soboto dirko svojega nacionalnega prvenstva z vsemi pripadajočimi treningi in s tem bistveno boljše možnosti za optimalno pripravo skuterjev.

1. DIRKA: "Katastrofa na štardu (oz. še pred njim)"

Matjaž Leban je v ogrevalnem krogu hudo padel in se močno udaril v stegno tako, da na prvi dirki ni nastopil.

Beno pa je z tretje štartne pozicije nekoliko zaspal na štartu in prvi ovinek po štartu pristal v drugi polovici strnjene skupine, ki je začela tiščati po ravnini nasproti tribune. A Beno je napredoval mesto za mestom, z izjemno vožnjo in mojsterskim izkoriščanjem zaveterja predvsem pa z za njega izjemno vožnjo skozi ovinke ga tudi bolečine zaradi poškodbe v desni roki, ki jih je staknil na zadnji dirki v M. Soboti in težave pri zaviranju niso ustavile pri napredovanju in prehitevanju nasprotnikov drugega za drugim. Žal prepočasen skuter ni omogočal, da bi ujel vodilno skupino petih tekmovalcev, zasledovanju pa se je pridružil še italjan Perazzini s katerem sta se z Benotom izmenjavala na šestem mestu, vse do ciljne črte ko je Beno z odličnim zadnjim zavojem in izkoriščenim zaveterjem kljub počasnejšemu skuterju premagal italjana za eno stotinko sekunde in osvojil šesto mesto.

Rezultati 1. dirke:

1. M. Sanchini

2. D. Calonaci

3. R. Ripepi

4. M. Montagna

5. T. Kishida

6. B. Lipnik

7. A. Perazzini

8. J. Vitali

9. M. Tornera

10. D. Milone

11. O. Bortolato

12. P. Gabellini

13. C. Urrata

14. F. Colella

--- dirke nista zaključila:

M. Beligni

M. Leban

2. DIRKA: "Katastrofa na štartru številka 2"

Brez da bi Beno zaspal mu niti prva vrsta ni pomagala, na štartu so bili enostavno vsi hitrejši in ko se je strnjena kolona po prvem ovinku razvrstila na ravnini nasproti tribun sta bila na zadnjem in predzadnjem mestu Matjaž Leban in Beno Lipnik. Da je nekaj narobe z nastavitvijo Benotovega motorja pa se je kazalo tudi pri hitrosti po ravninah. Sledilo je mojsterstvo brez primere in Beno se je iz skupine zadnjih tekmovalcev kmalu prebil naprej in začel loviti skupino petih tekmovalcev, ki so zasledovali vodilno skupino. Nekaj medsebojnih bojev v tej skupini je Benotu omogočilo da je kljub slabši končni hitrosti in možnosti povečevanja hitrosti z medsebojnim izkoriščanjem zaveterja v tej skupini uspel najti stik z to skupino. Sledilo je divje prehitevanje in vrstni red na mestih od 6. - 11. mesta je bil na vsakem ovinku drugačen, na čelo te skupine pa Beno žal ni mogel priti nikoli, tako da je bil na začetku kombinacije ovinkov pred ciljno črto na 9. mestu. V silovitem napadu na ciljno črto pa je Beno izvedel mojsterstvo brez primere. Kombinacija ovinkov "Dogado" in "Dela fonte" pred ciljem je bila dovolj da je Beno prihetel vse iz te skupine in ponovno osvojil 6. mesto samo desetinko pred Maurom Montagno in ostalimi iz te skupine. Vseh šest tekmovalcev iz te skupine je čez ciljno črto pripeljalo v manj kot pol sekunde.

Rezultati 2. dirke:

1. M. Sanchini

2. D. Calonaci

3. R. Ripepi

4. A. Perazzini

5. M. Tornera

6. B. Lipnik

7. M. Montagna

8. J. Vitali

9. P. Gabellini

10. C. Urrata

11. D. Milone

12. F. Colella

13. C. Monaco

14. M. Leban

--- dirke niso končali:

Bortolato Omar

Kishida Toshimasa

Pintacoda Baldassare

Beligni Massimiliano

Podrobnosti in vtisi sledijo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!