Skoči na vsebino

Neizkušeni motoristi - OPOZORILO!


Pervy

Priporočene objave

P.S. v otroškem sedežu je bil samo otrok, žena je sedela odspredi :P

lp, FReAK.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mah, kaj se je pa men zgodilo v nedeljo.

nekje proti večeru ko je dež ponehal se peljem po mb mimo obija po avtocesti proti centru, in na drugem odcepu za pobrežje zavijam desno, ko se moder peugeot (imel sem ga na okah dalj časa) 5m pred skoraj 90 ovinkom da žmigavc pa potegne desno i zavira iz dobrih 100km+ na 20km-. Itaq da nisem mogo ustavit pa sem ga "kušno v ritko". Ma dotakno sem se ga tolk da se nikjer ni poznalo ne na avtu ne na motorju. Samo kaj me je razkurlo je to da me je IZSILO! mi vzel prednost naredo prekršek me SKORAJ UBIL. haloooooo! Na koncu pa človek mirno odpelje kot da se nič ni zgodilo. ja JE videl v špeglu. Ma q*ca. v prvih 10m sem zapeljal pred njega (125ccm SS (honda NSR)) zavir pred njim kot največji telet, ga ustavil, stopil iz motorja do njega, ko je človek zabarval, naj omenim da je imel ob sebi ŽENO IN OTROKA V OTROŠKEM SEDEŽU, se _opravičeval_, jih je z čelado po čelu dobil. Ma q*rc ga gleda čeprav me malo vest daje. nakar sem mu reko naj gre ravno čez križišče na avtobusno da vidim če je kaj škode. Čeprav druge škode kot na gumah ni blo(ja maximalno zaviranje z večkratnim zdrsom gum) sma se se zmenla da se oglasim pri njem če se mi v kratkem pokažejo kakršnekoli poškodbe na motorju. saj veste.. stranske plastike pa to.

Po moje je bil prepričan da še lahko potegnem desno, čeprav nisem pripeljal hitreje kot 40km/h je bila cesta pregladka. Sem mislil, da je hitrost 40km/h nizka, tut za nepredvidljive dogodke. ......

Me je melo da bi ga potegno iz avta in zmlato kot cucka, pa sem videl da ga je tut žena nadirala. Mel je srečo da nisem človek nasilne narave .)

lp, FReAK.

p.s. Pobalini in Pubaline, pazite se!!

Sam ti pa si đek :) Poškodbe na gumah in večkratno blokiranje pri zaviranju iz 40km/h in to na gladkem asfaltu :slap: :lol1:

Drugače pa glavno da se je dobro končalo, pa da si cel :) Ne razumem pa kako bi lahko pri trku prve gume in odbijača nastale poškodbe na stranskih plastikah :? Pa tudi drugače, si nekako ne znam pravilno predstavljat vajine situacije. Zakaj je un tako močno zaviral?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poanta freakovega posta je tut 40KM/H je včasih preveč. na dežju pa gledat kot, tele!! zakaj boćne plastike, zato ker sem se mu izogibal na njegovi skrajni levi. ker če bi ostal na sredini pasa bi ga 100% nabasal bolj kot sem ga mislim da sem se ga celo dotaknil s stransko plastiko oz. sprednjim blatnikom če smo bolj natančni. takaj je oni đek zapeljal pred mene? nobody knows! verjetno kak anti motorist.

poškodbe na gumah? pozabo sem omenit da sem z sprednjo gumo parkrat tiknil tud robnik.

Verjamem pa da si težko predstavljate situacijo, ker je blo orenk knap.

Predstavljajte si da pred ovinkom na mokrem cestišču nekdo zapelje pred vas in zavira kot tele. Težka situacija.

lp, FReAK.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

Predstavljajte si da pred ovinkom na mokrem cestišču nekdo zapelje pred vas in zavira kot tele. Težka situacija.

lp, FReAK.

Ti dam prav. Doživel pred približno 25 leti podobno situacijo, le da je bila ženska za volanom in namesto asfalta granitne kocke po katerih sem se zapeljal kot po žabjih jajcah.

Popravljeno . Popravil Lobo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:hmm: Neizkušeni motoristi - OPOZORILO! :hmm:

Če se bomo držali le najpomembnejših zakonitosti, ki so zapisane v temi: "PREDVIDEVANJA, NASVETI IN OSEBNA VARNOST" garantiram, da bo smrtnih žrtev polovico manj!!!

To Vam jamči fičo! :o :o :grim

Popravljeno . Popravil fičo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:hmm: Neizkušeni motoristi - OPOZORILO! :hmm:

Če se bomo držali le najpomembnejših zakonitosti, ki so zapisane v temi: "PREDVIDEVANJA, NASVETI IN OSEBNA VARNOST" garantiram, da bo smrtnih žrtev polovico manj!!!

To Vam jamči fičo! :o :o :grim

V bistvu je največja neznaka če se bomo držali ne ostalo... :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poanta freakovega posta je tut 40KM/H je včasih preveč. na dežju pa gledat kot, tele!! zakaj boćne plastike, zato ker sem se mu izogibal na njegovi skrajni levi. ker če bi ostal na sredini pasa bi ga 100% nabasal bolj kot sem ga mislim da sem se ga celo dotaknil s stransko plastiko oz. sprednjim blatnikom če smo bolj natančni. takaj je oni đek zapeljal pred mene? nobody knows! verjetno kak anti motorist.

Aja, sem mislil, da je bil poudarek "na pol sn ga pa s čelado v čelo" in "verjetno kak anti motorist" itn. :glare:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aja, sem mislil, da je bil poudarek "na pol sn ga pa s čelado v čelo" in "verjetno kak anti motorist" itn. :glare:

Saj je, a zgolj v navezi z "Mel je srečo da nisem človek nasilne narave"

:kva2:

Popravljeno . Popravil Desert Soul
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej vem, da to izpade kot _frajerišenje_ ampak ni bil point v tem. Da pa je prišlo tako daleč da jih je s čelado dobil, pa pove kaj je to provokacija. Sem človek z _jekleniki_ živci. Mene ra** izdit e že boljša polovica ugotovila da je zelo težko. Ampak, s tako bedarijo kot jo je storil ta čovek. :eek: Pa dobro no, srečen sem samo, da sem hitro reagiral čeprav sem sam sebe že vido na drugi strani cesatišča brez motorja.

Aja, sem mislil, da je bil poudarek "na pol sn ga pa s čelado v čelo" in "verjetno kak anti motorist" itn. glare.gif

Ne poudarek ni bil niti približno na tem.

lp, FReAK.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In ker je to tema Neizkušeni motoristi - opozorilo se to bere tako, da je treba osovraženega osebka po buči telebniti s čelado, ker si drugače lahko poškoduješ roko. Ker pa imajo nekateri drage čelade, ki bi se ob tem poškodovale priporočam pajser kot del osnovne opreme mopeda. Z omenjenim pripomočkom se potem psihopatski avtomobilist obdela do "upale mišića" :grrr

Če je bil poudarek na tem, da je treba biti pozoren na druge voznike, ker lahko naredijo kakšno neumnost in je treba, kolikor se le da, svojo vožnjo prilagoditi temu, potem si lepo napisal. A tisti del, ko si kljub neumnosti, ki jo je storil dotični osebek v avtomobilu, opisoval svoje dejanje fizičnega napada na osebo, bi lahko mirne duše spustil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tud mene kdaj prime d bi kasnga potegnu iz auta pa ga nabou na gobec sam kej ceš tko je,prometa je zmeri več,zmeri vec je norcev v avtih k jim ne bi dal nikol izpita :nono: pa mislm tud n motoriste dosti krat se peljem po obvoznici mimo LJ pa vidm klapo u natikačah,kratkih hlačah in majicah,prehitevanje po -desni- za use zlomt,pa tud brez čelade niso izjema taki mislm da tud nimajo kej delat n cesti!glede na pločevino ki je zadnje cajte po cesti je se malo nesreč :worship: sicer vozm hitro sam z pametjo ne pa kot kamikaza .... :whistle: :whistle: mam svoje meje

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uauuuuu, kakšna močna garancija :kva2:

Ne jaz, temveč dejstva!

Misel ni zlonamrena.

Popravljeno . Popravil fičo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej vem, da to izpade kot _frajerišenje_ ampak ni bil point v tem. Da pa je prišlo tako daleč da jih je s čelado dobil, pa pove kaj je to provokacija. Sem človek z _jekleniki_ živci. Mene ra** izdit e že boljša polovica ugotovila da je zelo težko. Ampak, s tako bedarijo kot jo je storil ta čovek. :eek: Pa dobro no, srečen sem samo, da sem hitro reagiral čeprav sem sam sebe že vido na drugi strani cesatišča brez motorja.

Ne poudarek ni bil niti približno na tem.

lp, FReAK.

Če si ga vpričo otroka s čelado po glavi, si v očeh žene in otroka izpadel nasilnež, v očeh prisotnih pa spet en motorist, ki si ne zna brzdati živcev. ne glede na to, kaj se je zgodilo, je bilo nasilje PRED OTROKOM trapasto in nevredno človeka "jeklenih živcev", kot se hvališ.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Točno tako, reševanje takih težav z nasiljem je za moje pojme zelo nezrelo ravnanje <_<

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne samo nezrelo ampak tudi bedasto in potencialno zelo drago. Če je osebek intelegenten bo prijavil "napad" na policijo, šel zdravniku in jamral, da ga od udarca kar naprej boli glava, si najel odvetnika, ki ga ne bo nič koštal, ker bo računal provizijo od uspešne tožbe - ti boš pa pušnil do 5 mio SIT! ;)

So an unvise move if you ask me... :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In ti si se kar odpeljal naprej? Šel bi nazaj pa bi ga s čelado enkrat orenk po betic kresnu da bi si zapomnu kaj pomeni take bedarije počet. :angry:

Mah ne sekiri se, kot vidiš pač vsak odreagira po svoje v kritični situaciji. Js unga tipa s koso nisem je*al 5%, zato ker ga navidez poznam in je čist zapit(sej bo itak sam sebe kmal pokopal), pa mislim da tega ni naredil namenoma. Nesreče se pač dogajajo, in če domnevnega krivca naklestiš je vprašanje ali s tem kakorkoli izboljšaš nastalo situacijo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mah no comment. Preveč ste pametni glede na to kolk ste vidli.

lp,

DAM POPOLNOMA PROW TERMINATORJU :OK: bos mogu zdilat moped

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mah no comment. Preveč ste pametni glede na to kolk ste vidli.

lp,

Kaj zdej si ga poču al ne?

Če si ga, si ga mogoče fejst najebal... Kje ti pride na pamet da človeka sploh udariš... Pred ženo in otrokom ali ne, ni važno, jest bi te tožu... Verjetno te ni vidu, ni gledu kukrkoli....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fantje in dekleta,

za sabo imam več kot 30 let motorizma, torej en kup kilometrov, davnega leta 1975 tudi nesrečo (čelno v en avto, popolnoma po svoji krivdi, ker me je na mokri cesti v ovinku odneslo na nasprotni pas). To me je izučilo in od takrat nisem imel več pizdarij na cesti. A, za božjo voljo, probajte si zapomniti, za nesrečo si je vsak vsaj 95% kriv sam! Tudi če te kdo izsili, na cesti moraš na motorju gledati hudičevo dalj kot v avtu, to pač nekako pričakovati in temu primerno ravnati! In ne se tolažiti z besedami: 'Saj imam prednost.' Žal je znano dejstvo, da je motor neprimerno lažje pognati kot ustaviti. Razloga za veliko večino nesreč sta prevelika hitrost (govorim seveda o nesrečah motoristov) in neizkušenost. Lep primer(mislim, da lanski): odprta, pregledna cesta. Motorist po glavni, s stranske ceste traktorist, in buuum! Ne mi rečt, da motorist ni videl traktorja, ampak klasika, saj imam prednost! Pri hitrostih, katere dosegajo motorji, se ne čudim, da je potem traktorist rekel, da motorja ni videl! Tudi Ayrton je mislil, da se to njemu ne bo zgodilo, pa se mu žal je! Zato se ne čudite, da se ubijajo v glavnem samo t.i. cestarji, drekpumparji pa se relativno varno vozimo s tistimi svojimi 90 - 130 km/h.

Pamet v roke, pa en obisk Soče, pa vas bo norost hitro minila! Pa kaj pomaga, ko se žal iz tujih napak ne znamo ničesar naučiti, tudi sam sem se moral prvo razmazati na cesti, da me je srečala pamet.

LP, Andi.

No ja, deloma je ta procentualni podatek (95%) skoraj resničen. Vendar v primeru povzročitelja nesreče, ne v oškodovančevem primeru. Predvidevanje rešuje življenja, vendar, ker zaenkrat še ne dosegamo ravni telepatskega sporazumevanja, ni mogoče trditi, da si kriv, ker ti je nekdo izsilil prednost! Za to, da promet teče urejeno (oziroma naj bi tekel) obstojajo pravila, po katerih se moramo ravnati VSI. Motoristi seveda mnogokrat spregledamo znake za omejitev hitrosti, vendar tudi še premnogokrat drugi udeleženci prometa spregledajo nas. Si predstavljaš, da bi predvideval za vse udeležence v prometu, kaj bodo storili? Potem je najbolje, da motor prodam, ker si bom glavo razbijal med vožnjo samo s tem, kaj bo naredil tisti za mano, kaj bo naredil tisti pred mano, bo kdo nakazal smer s smerokazom, bo od nekje skočila žoga, priletela srna itd., ker moramo itak samo mi paziti na vse? Seveda marsikaj od tega pričakuješ, vedno pa ostanejo nepričakovane situacije. Kako naj vem, da se bo traktorist (ali kakšen drug voznik) sredi ravne ceste odločil zaviti na levo (seveda brez smerokaza)? Sem mar jaz kriv, če on ne upošteva CPP? Lahko predvidevam, kaj bo naredil, ampak ne morem se posvečati vsem udeležencem prometa, ker ljudje enostavno nismo procesorji, da bi za 5 udeležencev v prometu paralelno projecirali njihove namene. Realno gledano.

Strinjam pa se s tem, da so hitrosti, ki jih dosegajo (nekateri) današnji motorji že precej nad mejo zmožnosti kontrole vozila, da je (prehitrega) motorista težko videti (oziroma oceniti razdaljo) in da mnogokrat pride do nesreče, ker se zanašamo, da promet samoumevno poteka po pravilniku. Ne mislit, da si grem v kontradikcijo, podpiram tvojo izjavo, da je potrebno predvidevat, vendar ne pripisujem nam večinske krivde.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

..malce izven konteksta, ampak vseeno..

izjava enega kolega včeraj (vozi suzukija GSXR 750, v svoji moto karieri je prevozil ene 800 km)

"Mislim, da bom prodal motor in kupil R1-ko, ker tega zelo težko dvignem na zadnje kolo." :slap: :grrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!