Skoči na vsebino

Neizkušeni motoristi - OPOZORILO!


Pervy

Priporočene objave

..malce izven konteksta, ampak vseeno..

izjava enega kolega včeraj (vozi suzukija GSXR 750, v svoji moto karieri je prevozil ene 800 km)

"Mislim, da bom prodal motor in kupil R1-ko, ker tega zelo težko dvignem na zadnje kolo." :slap: :grrr

Jose,da nisi falil temo, motoštosi so drugje. :lol1: :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

..malce izven konteksta, ampak vseeno..

izjava enega kolega včeraj (vozi suzukija GSXR 750, v svoji moto karieri je prevozil ene 800 km)

"Mislim, da bom prodal motor in kupil R1-ko, ker tega zelo težko dvignem na zadnje kolo." :slap: :grrr

mnja rajši mu reč naj se nauči vozit po zadnem :lol1:

če se da z 125cc pol bi tut z 750 mogu it, sam če model nima 3 čiste kak se to dela pol valda ne gre

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če te kdo izsili ali naredi kako drugo neumnost in ko mu potem malo pomahaš ali potrobiš, pa se začne čez šipo dret nate ali pa celo fakiča kazat...

Opa, tablico gor zapognit in poka poka...

He he, zgodovina je pokazala, da je telesna kazen najbolj zalegla.

Sicer je pa vse od živcev odvisno: lahko pozabiš, lahko se kasneje sekiraš, lahko pa rešiš na kraju samem.

Osebno priznam, da mi nevzgojen folk hitro potegne živc.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aja, samo še en traktorski manever:

Peljem z avtom od Horjula proti LJ in dohitim dedka s klobukom na traktorju. Levi žmigavc veselo utripa, on pa lepo vozi naravnost. Ugibam a naj prehitim ali ne. To malo traja nato pa dedek z vžganim levim ž. zapelje desno na dvorišče!

Jao, prov vidu sem (če bi ga dohitel z motorjem) kako bi se mu postavil na njegovo zadnjo desno gumo potem pa... :kva2: :kva2: :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če te kdo izsili ali naredi kako drugo neumnost in ko mu potem malo pomahaš ali potrobiš, pa se začne čez šipo dret nate ali pa celo fakiča kazat...

Opa, tablico gor zapognit in poka poka...

He he, zgodovina je pokazala, da je telesna kazen najbolj zalegla.

Sicer je pa vse od živcev odvisno: lahko pozabiš, lahko se kasneje sekiraš, lahko pa rešiš na kraju samem.

Osebno priznam, da mi nevzgojen folk hitro potegne živc.

Modela, ki bi me udaril na cesti, ne glede na to ali bi sam bil kriv za situacijo ali ne, bi nalomil kot merjasca in povrhu tega tožil za napad in fizične poškodbe. Potrebujem samo pričo, ki bo potrdila, da je kazal nasilno vedenje in se me je prvi dotaknil.

Tukaj ste glasni. Me prav zanima kakšni ste off-line, a kaj premerite tistega, ki ste se ga namenili napadat? Poleg tega malo poznavanja KZ-ja vam ne bi škodoval, razen če menite, da obsodba za kaznivo dejanje blagodejno vpliva na mnenje delodajalca o vaši zaposlitvi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Modela, ki bi me udaril na cesti, ne glede na to ali bi sam bil kriv za situacijo ali ne, bi nalomil kot merjasca in povrhu tega tožil za napad in fizične poškodbe. Potrebujem samo pričo, ki bo potrdila, da je kazal nasilno vedenje in se me je prvi dotaknil.

Tukaj ste glasni. Me prav zanima kakšni ste off-line, a kaj premerite tistega, ki ste se ga namenili napadat? Poleg tega malo poznavanja KZ-ja vam ne bi škodoval, razen če menite, da obsodba za kaznivo dejanje blagodejno vpliva na mnenje delodajalca o vaši zaposlitvi.

Ti njega - on tebe - vi njega - oni vas... res plodno. In kako si predstavljaš tožbo proti človeku, ki te je udaril,

ti pa njega polomil? "Gospa sodnica, ustrašil sem se za življenje in sem ga tolkel dokler je migal", ali kako?

Za vsako pričo, ki jo najdeš jo lahko tudi nekdo drug. In če poznaš KZ potem veš da se da take stvari izpodbijat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hajoktejn - so me pač v službi učili, da je po zakonu neželjeni fizični dotik z znaki agresije = fizični napad. Pa človeka ni potrebno dolgo tepsti, da ga težko poškoduješ, samo par pravih udarcev je potrebnih.

Nisem hotel, da bi izgledalo, kot da podpiram fizičen obračun kot sredstvo za reševanje sporov. V nobenem primeru in mislim, da je to zelo nevarno in neumno početje. Hotel sem povedati, da je potrebno računati tudi na to, da te tisti drugi lahko lepo obdela, če je v tem početju bolj sposoben in to lahko, pred sodnikom, tudi prikaže kot samoobrambo - "Napadel me je in sem instinktivno reagiral z nekaj udarci..."

Fizično nasilje je neumno in kaznivo dejanje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne glede na to ali bi sam bil kriv za situacijo ali ne, bi nalomil kot merjasca in povrhu tega tožil za napad in fizične poškodbe. Potrebujem samo pričo, ki bo potrdila, da je kazal nasilno vedenje in se me je prvi dotaknil.

Tukaj ste glasni. Me prav zanima kakšni ste off-line, a kaj premerite tistega, ki ste se ga namenili napadat?

:lol1:

Ne boj se no, saj ti ne bom nič naredil.

1. Aja in potem misliš, da bo tista priča na sodišču rešila tako :krneki: ninđo :krneki: kot si ti?

2. Ne bodi naiven in se ne zanašaj na SLO pravosodni sistem in KZ, ki vpije: Pošteni plačajo, ostali ne!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hajoktejn - so me pač v službi učili, da je po zakonu neželjeni fizični dotik z znaki agresije = fizični napad. Pa človeka ni potrebno dolgo tepsti, da ga težko poškoduješ, samo par pravih udarcev je potrebnih.

Nisem hotel, da bi izgledalo, kot da podpiram fizičen obračun kot sredstvo za reševanje sporov. V nobenem primeru in mislim, da je to zelo nevarno in neumno početje. Hotel sem povedati, da je potrebno računati tudi na to, da te tisti drugi lahko lepo obdela, če je v tem početju bolj sposoben in to lahko, pred sodnikom, tudi prikaže kot samoobrambo - "Napadel me je in sem instinktivno reagiral z nekaj udarci..."

Fizično nasilje je neumno in kaznivo dejanje.

Razmišljam kaj bi ti napisal pa sem se tole spomnil.Od moje žene brat je v treh mesecih postal prvak v (bivši jugi ) v eni od kategorij v buksu,nato je naletel na pravega NIKOLI več ni boksal in tudi pri pretepu ni več sodeloval-upam ,da tudi ti naletiš enkrat na pravega ,pa ne zameri. :beer2:

Ps. agresija vse samo poslabša -lahko mi verjameš. :devil: Zato imamo:predpise,pravila in zakone :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hotel sem povedati, da je potrebno računati tudi na to, da te tisti drugi lahko lepo obdela, če je v tem početju bolj sposoben in to lahko, pred sodnikom, tudi prikaže kot samoobrambo - "Napadel me je in sem instinktivno reagiral z nekaj udarci..."

Fizično nasilje je neumno in kaznivo dejanje.

to spada pod poglavje samozaščite - skrajna sila

Definicija: dejanje z vsemi zakonskimi znaki kaznivega dejanja, da storilec od sebe ali drugega odvrne istočasno nezakrivljeno dejavnost, ki je ni mogoče odvrniti drugače, pri čemer je storjeno zlo manjše od grozečega.

Tako da, če te nekdo enkrat malo potipa, ti ga pa zato nalomiš, ne vem kako bo sodnik do tebe prizanesljiv.. Pomoje bosta kar oba dobila kazen :grim :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Razmišljam kaj bi ti napisal pa sem se tole spomnil.... Ps. agresija vse samo poslabša -lahko mi verjameš. :devil: Zato imamo:predpise,pravila in zakone :OK:

Ti raje celo debato preberi, pa boš videl, da Fritz odvrača od agresije ...

je storjeno zlo manjše od grozečega.

Tako da, če te nekdo enkrat malo potipa, ti ga pa zato nalomiš, ne vem kako bo sodnik do tebe prizanesljiv.. Pomoje bosta kar oba dobila kazen :grim :grim

Manjše od grozečega, ne pa 'izvajanega'... Ergo - un ti reče "ubou te bom" in ti ga lahko prefukaš "skor do smrti". Saj je verjetno mislil resno, kajne?

No, če se vrnemo na neizkušene motoriste - če nimajo veliko izkušenj, naj se ne šopirijo na suho :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:topic: Sm nekje zasledil, kako bi marsikdo v primeru izsiljevanja nekoga "na gobec". Sedaj pa, ko je en to res naredu in bognedaj tudi povedal :slap: , pa juriš nanj.

Čeprav po moje nasilje rodi nasilje...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče zato, ker se mi ne da (in predvidevam, da se tudi drugim ne da) polemizirat z vsakim, ki butne kakšno neumnost ven. Tako kot se vsakomur ne da polemizirat z menoj, ko to jaz naredim.

Propagiranje nasilja na cesti se mi ne zdi najpametnejše in je fajn slišati tudi pomisleke, ne pa samo hvalo in "prav mu bodi, fajn si ga..." Si bo še kdo mislil, da je tako res edino prav.

Zaključek imaš pa pravšnji.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ufjej, se po par dneh vračam, in naletim na celo debato v zelo napačni smeri.

1. človeka sem se komajda dotaknil kaj šele da bi ga vredu na gobec.

2. Človek si je za svoja dejanja zaslužo poštene batine, ker to da nekoga spraviš v smrtno nevarnost pol pa lepo počasi domov je kriminal za mene.

3. Oseba je bila vinjena

4. Oseba z istim peugeotom je še isti dan zbila nesrečno starejšo peško, ki je pravilno prečkala prehod za pešce.

5. Šlo je zgolj za nakazovanje udarca, oz. da bolj podrobno opišem, šlo je za dotik čelade in čela, s čimer je gospodu postalo jasno, da je storil prekršek, za katerega se osebno sploh ni sekiral.

6. Gospod je še isti dan ostal brez vozniškega izpita in prepovedi ponovnega opravljanja, mislim da za nadalnji 2 leti, vendar za podatek o letih prepovedi nisem prepričan.

Vsi podatki so od. G. Policista, v zapisniku pa piše, da se je gospod spustil v besedni dvoboj z neznanim! motoristom, zaradi, jadajdajadajada....

Odvzem vozniške, zaradi preveč pik + zbita peška. pike je nabral s tem da je podrl 3 motoriste.

Zdaj pa si lahko sami mislite kolko se je on na cesti res sekiral, in zakaj takšna _burna_ reakcija. Resda v tistem trenutku nisem vedel vsega o človku, a njegov način vožnje mi je dal vedet dovolj. Ko sem ga videl v P2P mi je postalo jasno da je za volanom velik >>AS<<.

Zdaj me popljuvajte kolikor želite, vendar sem po pogovoru s policajem in kriminalistom ugotovil da se JAZ tisti, ki je žrtev, kajti on je MENE pahnil v "ŠOK", in če bi mu z bejzbolj placo noge polomo, še je to vedno bilo dejanje v ŠOKU. Malo bi se zibal, psihiater bi reko da mi je pustilo trajne posledice in ne upam več na motor...... jadajafajadajadajada.... Saj veste kako gre naprej.

Mah, Pretiravate eni, pretiravate. Dejstvo pa je da je takšnih voznikov malo. Večina, upam da tudi vsi med vami, med svojim sproščanjem adrenalina in divjanjem po cestah mislim, da ko vidite nevarnost, žogo, motorista (moj primer) pešca v bližini, hitro reagirate in se priredite okolju. On se ni. Čeprav na cesti nisem dolgo, so mi kot motoristu prednost vzeli že veliko veliko krat, Ampak too much je pa too much!

lp, FReAK.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to spada pod poglavje samozaščite - skrajna sila

Definicija: dejanje z vsemi zakonskimi znaki kaznivega dejanja, da storilec od sebe ali drugega odvrne istočasno nezakrivljeno dejavnost, ki je ni mogoče odvrniti drugače, pri čemer je storjeno zlo manjše od grozečega.

Tako da, če te nekdo enkrat malo potipa, ti ga pa zato nalomiš, ne vem kako bo sodnik do tebe prizanesljiv.. Pomoje bosta kar oba dobila kazen :grim :grim

... skrajna sila je čisto nekaj drugega ... skrajne sile ne moreš uporabljati proti človeku ...

... verjetno si mislil silobran ... je tista obramba, ki je neizogibno potrebna, da storilec od sebe ali koga drugega odvrne istočasen protipraven napad ....

... NSR_FReAK ...

... ne glede na vse okoliščine nisi ravnal zrelo ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mah priznam nezrelo. ampak v ksihtu sem mu vido kako podlo se mi je smejal ala "a, je blo knap a, kleti ****" Žena ga je nadirala, s česar je blo za sklepat, da je namerno to naredil. Se je opravičeval, zraven pa smejal. Eh, Bv.

pike je nabral s tem da je podrl 3 motoriste.

in potem svizec zavije čokoladao biggrin.gif

Jap, to je žalostna resnica. Enemu je zbil motor na parkirišču (baje je bilo očitno namerno) priče proti njemu, poravnal škodo.. kazni + pike je dobil. (mislim, da je zavijal v prepovedano smer?)

enemu motoristu je prehitro zaviral čez malečniški most, ker nikogar ni mel pred seboj, je bil on kriv. (pike)

Bil je vinjen za volanom... pike. Če pa se g. policaja prav razumel, če je slučajno kdo videl ztbitega motorista ene 14 dni nazaj. Torejk je bil. V krožnem prometu prek koroškega, pri trastu-štuku zjutraj okrog 10?. Mislim, čeprav to mi ni znal fiksno potrdit, da je bilo to delo tega istega gospoda. Bla pa je zeloo lepa temno siva CBR600 Fireblade.

Ampak, priznam grehe, priznam, da sem ravnal nezrelo. kar je pa je.

lp, FReAK.

Popravljeno . Popravil NSR_FReAK
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Neizkušeni motoristi - OPOZORILO (to je menda naslov teme)

Tisti pa, ki se spravljate na Fritza, bi lahko prej prebrali njegove objave še par strani nazaj, ne le "na juriiiiš" po zadnji ironični objavi, ki je, bržkone, niste razumeli.

P.S.: (neizkušeni na cesti, na motorju, med vožnjo - tako sem vsaj jaz razumel smernice teme). Pa lep dan vsem skupaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Neizkušeni motoristi - OPOZORILO (to je menda naslov teme)

Tisti pa, ki se spravljate na Fritza, bi lahko prej prebrali njegove objave še par strani nazaj, ne le "na juriiiiš" po zadnji ironični objavi, ki je, bržkone, niste razumeli.

P.S.: (neizkušeni na cesti, na motorju, med vožnjo - tako sem vsaj jaz razumel smernice teme). Pa lep dan vsem skupaj.

:OK: Mogoče se pa zdaj tema imenuje : "Neizkušeni motoristi - OPOZORILO - preden začnete nabirati prve km, OBVEZNO opravite tečaj BORILNIH VEŠČIN

Popravljeno . Popravil MARE 65
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni:

Pri branju te teme mi je kar dosti stvari jasno. Stem da se po 15 letih spravljam ponovno na motor

me najbolj muči misel kje naj začnem (mislim na motor) oziroma kakšen motor naj nabavim.

Če gledam iz stališča manjše kubikaže in moči, potem bi bila Honda CBF600 zvrhano dovolj za vožnjo

oziroma nekaj okoli 600 kubikov in seveda trezna glava. Kaj vi menite o tej moji odločitvi.

Podajte kakšno mnenje, da mi bo stvar bolj jasna.

LP!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni:

Pri branju te teme mi je kar dosti stvari jasno. Stem da se po 15 letih spravljam ponovno na motor

me najbolj muči misel kje naj začnem (mislim na motor) oziroma kakšen motor naj nabavim.

Če gledam iz stališča manjše kubikaže in moči, potem bi bila Honda CBF600 zvrhano dovolj za vožnjo

oziroma nekaj okoli 600 kubikov in seveda trezna glava. Kaj vi menite o tej moji odločitvi.

Podajte kakšno mnenje, da mi bo stvar bolj jasna.

LP!

Načeloma si lahko kupiš dirkalnik s 1000ccm, če imaš v glavi razčiščeno potem ti ne bo problemov delal... Če si se tako odloču, si se že prav odloču...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... prava dilema je tudi do 72 kw ali nad 72 kw ...

... zavarovanje pač ... se splača malo razmisliti, glede na to, da je po moji oceni za turing vožnjo 72 kw oziroma100 km povsem dovolj ... le da je tako homologirano ... .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dileme ni, za začetek do 72kw .)

Tudi kakšen razred nižje se prav lepo vozi! Za začetnika je pomembnejši navor, da mu motor ne "znori" v obratih in predvsem vodljivost motocikla. In pa seveda vse to usklajeno z osebnimi željami bodočega/ponovnega motorista. Pa teža voznika tudi ni brez pomena!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!