Skoči na vsebino

Neizkušeni motoristi - OPOZORILO!


Pervy

Priporočene objave

Mah no comment. Preveč ste pametni glede na to kolk ste vidli.

lp,

Ti si sel 40 km/h. Prehiti te avtom, kateri vozi z 100 km/h. Avto zacne bremzat na 20 km/h. Ce je avto zmajsu iz 100 na 20 km/h, bi lahko tudi ti z motorjem zmanjsal iz 40 na 20 km/h. Al si totalen antitalent, al si pa malo prikrojil resnico. No vazno, da si mu celno spustu :yes:

Ufjej, se po par dneh vračam, in naletim na celo debato v zelo napačni smeri.

1. človeka sem se komajda dotaknil kaj šele da bi ga vredu na gobec.

2. Človek si je za svoja dejanja zaslužo poštene batine, ker to da nekoga spraviš v smrtno nevarnost pol pa lepo počasi domov je kriminal za mene.

3. Oseba je bila vinjena

4. Oseba z istim peugeotom je še isti dan zbila nesrečno starejšo peško, ki je pravilno prečkala prehod za pešce.

5. Šlo je zgolj za nakazovanje udarca, oz. da bolj podrobno opišem, šlo je za dotik čelade in čela, s čimer je gospodu postalo jasno, da je storil prekršek, za katerega se osebno sploh ni sekiral.

6. Gospod je še isti dan ostal brez vozniškega izpita in prepovedi ponovnega opravljanja, mislim da za nadalnji 2 leti, vendar za podatek o letih prepovedi nisem prepričan.

Vsi podatki so od. G. Policista, v zapisniku pa piše, da se je gospod spustil v besedni dvoboj z neznanim! motoristom, zaradi, jadajdajadajada....

Ti si pa se mlad a ne :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se mi ni dal nove teme odpirat..med štose pa to tud ne spada..ker si zasluži :worship: :worship:

ampak frajerjem :worship: :worship: :worship: :worship: :worship: :worship: :worship: :worship:

..nekaj izkušenj pa le majo.. :OK: :OK:

Izkušeni

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se mi ni dal nove teme odpirat..med štose pa to tud ne spada..ker si zasluži :worship: :worship:

ampak frajerjem :worship: :worship: :worship: :worship: :worship: :worship: :worship: :worship:

..nekaj izkušenj pa le majo.. :OK: :OK:

Izkušeni

Vidu v zivo v cirkusu na rudniku :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se mi ni dal nove teme odpirat..med štose pa to tud ne spada..ker si zasluži :worship: :worship:

ampak frajerjem :worship: :worship: :worship: :worship: :worship: :worship: :worship: :worship:

..nekaj izkušenj pa le majo.. :OK: :OK:

Izkušeni

To bo neizkušenim motoristom dobrodošlo opozorilo.

Rit lena gnila, če se ti ne ljubi riti odnesti kamor spada, še ne pomeni, da se lahko povsod userješ!

In potem to še objavi! :slap: :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verjetno se to tudi vam dogaja, vendar bi kljub temu poudaril. Pazite tudi kaj počnejo drugi udeleženci v prometu. Če imaš prednost v križišču še ne pomeni, da se ne bo nihče pripeeljal. Po moji osebni statisiki me za vsakih cca 100 km( prevoženih na motorju) izsili en avtomobilist. :angry2: Namreč vozniki avtov pogledajo na hitro levo-desno če se pelje kak avto, v tem pa ne pomislijo da se lahko pelje tudi motorist. Zaradi ožje silhuete motorista si v tem primeru kaj hitro spregledan-izsiljen. Zato še posebej PREVIDNO IN POČASI v naseljih in tam kjer vidite znak, da je pred nami križišče. Zaenkrat imam srečo in mi je še vedno uspelo zbremzat, da se mi je avtomobilist lahko pravočasno umaknil iz mojega pasu, vendar se bojim zase in za vas v primru če se enkrat ne bo izšlo. In potem bo v statistiki še en "objesten motorist".

Srečno vožnjo želim!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, v opozorilo neizkušenim opis mojega doživetja danes zjutraj na poti v službo.

Pred menoj sta vozila neki enoprostorec, za njim pa neki temni novejši Volvo. Po končani omejitvi, ko se je končalo naselje in je vse skupaj nekaj mečkalo, sem najprej za sekundo do dve prižgal dolgo lučj Nakar vklopim smernik in začnem prehitevati. Ko sem bil ob zadnjih vratih Volva, se je le ta odločil prehitevati in seveda šele v tistem trenutku prižgal smernik in že bil na polovici mojega pasu tik ob meni. Jaz sem se zahvaljujoč moči motorja v trenutku potegnil naprej in je bilo vse OK. Še pizdil nisem, ker sem vedel da kuri brez možganov ne pomaga nič!

Pazite se takih. Ne verjemite nikomur in nikoli! Predvsem ob jutranjih konicah, ko večina voznikov še kar spi za volanom! In še pripomba, največ takih situacij mi zagodejo mlajše ženske za volanom! :angry2: :angry2:

Popravljeno . Popravil HHV
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja in pazite se voznikov z pokrivali!! (v avtu, med vožnjo).

Ja, kdaj je že Šifrer napisal "...šoferjev s klobuki, nabitih na volan.." :OK:

Popravljeno . Popravil MARE 65
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, v opozorilo neizkušenim opis mojega doživetja danes zjutraj na poti v službo.

Pred menoj sta vozila neki enoprostorec, za njim pa neki temni novejši Volvo. Po končani omejitvi, ko se je končalo naselje in je vse skupaj nekaj mečkalo, sem najprej za sekundo do dve prižgal dolgo lučj Nakar vklopim smernik in začnem prehitevati. Ko sem bil ob zadnjih vratih Volva, se je le ta odločil prehitevati in seveda šele v tistem trenutku prižgal smernik in že bil na polovici mojega pasu tik ob meni. Jaz sem se zahvaljujoč moči motorja v trenutku potegnil naprej in je bilo vse OK. Še pizdil nisem, ker sem vedel da kuri brez možganov ne pomaga nič!

Pazite se takih. Ne verjemite nikomur in nikoli! Predvsem ob jutranjih konicah, ko večina voznikov še kar spi za volanom! In še pripomba, največ takih situacij mi zagodejo mlajše ženske za volanom! :angry2: :angry2:

Ampak fak a si predstavljaš, da je zavil 1/2 sekunde kasneje? Tudi vedu ne bi kaj se ti je zgodilo! Res je milion blesavih idiotov po cestah zato v takem primeru 6 metrov naokoli pri prehitevanju če se le da.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

lepo napisano...

Po mojem mnenju je to z iskusnjami in predvidevanjem vse res, samo poglejte tako...(voznisko dovoljenje a z omejitvijo) do 21.leta ali pa se dle moras voziti do 350 ccm.Realno gledano, taki motorji niso za na cesto..Mocnejsi je motor, manj dela imas z njim in se lahko bolj posvetis cesti in ostalim medijem !

Za prehitevanje ne bos porabil 10s ( na 350 ccm ), ampak samo 2-4s .....sirse gume - boljsi oprijem....

itd......

Lp TiHii

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lepo napisano...

Po mojem mnenju je to z iskusnjami in predvidevanjem vse res, samo poglejte tako...(voznisko dovoljenje a z omejitvijo) do 21.leta ali pa se dle moras voziti do 350 ccm.Realno gledano, taki motorji niso za na cesto..Mocnejsi je motor, manj dela imas z njim in se lahko bolj posvetis cesti in ostalim medijem !

Za prehitevanje ne bos porabil 10s ( na 350 ccm ), ampak samo 2-4s .....sirse gume - boljsi oprijem....

itd......

Lp TiHii

Tihii, bodi tiho

:wacko: :lol1: :lol1:

Popravljeno . Popravil avro
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni:

Pri branju te teme mi je kar dosti stvari jasno. Stem da se po 15 letih spravljam ponovno na motor

me najbolj muči misel kje naj začnem (mislim na motor) oziroma kakšen motor naj nabavim.

Če gledam iz stališča manjše kubikaže in moči, potem bi bila Honda CBF600 zvrhano dovolj za vožnjo

oziroma nekaj okoli 600 kubikov in seveda trezna glava. Kaj vi menite o tej moji odločitvi.

Podajte kakšno mnenje, da mi bo stvar bolj jasna.

LP!

Kupi si enduro ,z cestakom se bos fentu!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Avro malo me je zaneslo....priznam....brez zamere

Lp TiHii

no problem... boljše da te tukaj zanese, kot pa na cesti

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

odgovor bo: prevelika hitrost, neprilagojena hitrost, neprimerna hitrost, povečana hitrost, neupoštevanje omejitev hitrosti, motoristi so vsi potencialni morilci, norci... pranje možganov na kvadrat. no pustimo se presenetiti...

mogoče bodo pa le ugotovili, da hitrost ni daleč najbolj problematična, temveč nepozornost in nezbranost, ter izsiljevanje in seveda alkohol. že eno malo pivce spremeni živce.... :whistle:

torej,neizkušeni motoristi: striktno po omejitvah, pa pazite se stranskih cest, ker vam bodo zaradi vaše "počasnosti" gotovo v 80% primerih izsilili prednost, pa raje kakega ki vam 2 cm za ritjo vozi naprej spustite. to vzemite v zakup in predvidevajte.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nocoj bo v TV Tedniku (TV SLO 1 - ob 20:55) prispevek na temo kako ustaviti morijo na slovenskih cestah. Del prispevka bo namenjen tudi motoristom....

in kaj je bilo v tem prispevku namenjeno motoristom?........

Jaz razen fenomenalno krasne reklame za AMZS z njihovo šolo varne vožnje in seveda velikim poudarkom na izkušenih in visokokvalitetnih inštruktorjih ( kje ste marketingarji? ) nisem zasledil nikjer del prispevka namenjen motoristom....seveda v kontekstu kako ustaviti morijo na slovenskih cestah.

osebno me je po ogledu prispevka prijela želja napisati oporoko ali pa prodati motor, saj razen poudarka kako je motor smrtno nevarna zadeva, ali pa vsaj "invalidno" nevarna zadeva nisem zasledil....

Verjetno bi gospode na TV zelo bolelo, če bi namesto posledic prometnih nesreč raje zadevo razvijali v smer "jumbo plakatov" ob cestah, saj to le ni tako senzacionalno.

Kdaj bo gospodom v raznoraznih "organizacijah" potegnilo, da se vzgoja dobrega voznika začne že v osnovni šoli in ne na delavnicah? kdaj jim bo potegnilo, da bojo morijo zmanjšali samo z ozaveščanjem voznikov in reklamami (kot so te jumbo plakati) in ne kaznimi?

Odkar vem zase, so te plakati edina akcija ozaveščanja in opozarjanja ostalih udeležencev v prometu na motoriste (pa bi prosil, če me lahko kdo spomne še na kakšno akcijo, kakršnokoli, tudi najmanjšo........pa osmrtnice in poročila po TV-ju o nesreči motorista ne štejejo,ok?)

Žalostno je, da po TV-ju vsak dan vidim toliko reklam o raznoraznih šamponih,vložkih,čokoladah in ostalih bedarijah, a ko zanalašč nikakor ne zasledim ene same reklame , kjer bi ostale udeležence v prometu opozarjala na motoriste......in normalno se potem sprašujem, kaj sploh počne svet za preventivo in vzgojo v prometu (ja reklame za kresničke in natakar taxi prosim so res bile nujno potrebne) , kaj počnejo raznorazne zveze in organizacije, ki naj bi predstavljale motoriste in jih zastopale?

Predvsem me pa moti to, da so vse te organizacije same sebi namen (beri saj jih imamo) s seveda krasno samopromocijo.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Žalostno je, da po TV-ju vsak dan vidim toliko reklam o raznoraznih šamponih,vložkih,čokoladah in ostalih bedarijah, a ko zanalašč nikakor ne zasledim ene same reklame , kjer bi ostale udeležence v prometu opozarjala na motoriste...........

Mislimo, da je celoten prispevek v oddaji TV Tednik opozarjal na prisotnost motoristov v prometu. Govora je bilo le o motoristih. Prispevka pa niso gledali le motoristi ampak velik del gledalcev, ki so avtomobilisti, pešci, kolesarji.

Mogoče bo % ljudi, ki bodo jutri sedli za volan, nekje v glavi ostala včerajšnja oddaja in s tem zavedanje, da so na cesti prisotni tudi motoristi.

in normalno se potem sprašujem, kaj sploh počne svet za preventivo in vzgojo v prometu , kaj počnejo raznorazne zveze in organizacije, ki naj bi predstavljale motoriste in jih zastopale?

Vsaka od teh organizacij je registrirana. Vsaka od teh organizacij ima svoj sedež z naslovom. Na vsako od teh oraganizacij lahko pošlješ dopis v katerem jih povprašaš kaj počnejo.

osebno me je po ogledu prispevka prijela želja napisati oporoko ali pa prodati motor, saj razen poudarka kako je motor smrtno nevarna zadeva, ali pa vsaj "invalidno" nevarna zadeva nisem zasledil....

Niste zasledil česa ? Niste napisali.

V prispevku so predstavili tri ljudi, ki so občutili posledice prometne nesreče. Mogoče je avtor prispevka želel prikazati, da motor ni le brezskrbna uživancija, ampak da je tudi veliko tveganje.

Predno se vsedeš na motor, se moraš zavedati, da si na motorju xy-krat bolj ogrožen, kot na varnem v avtomobilu, da sprejemaš odgovornost, ko se voziš z motorjem. Posledice prometne nesreče z motorjem so zelo hude.

Verjetno bi gospode na TV zelo bolelo, če bi namesto posledic prometnih nesreč raje zadevo razvijali v smer "jumbo plakatov" ob cestah, saj to le ni tako senzacionalno.

Kdaj bo gospodom v raznoraznih "organizacijah" potegnilo, da se vzgoja dobrega voznika začne že v osnovni šoli in ne na delavnicah? kdaj jim bo potegnilo, da bojo morijo zmanjšali samo z ozaveščanjem voznikov in reklamami (kot so te jumbo plakati) in ne kaznimi?

Odkar vem zase, so te plakati edina akcija ozaveščanja in opozarjanja ostalih udeležencev v prometu na motoriste

Jumbo plakati, ki opozarjajo na motoriste že stojijo ob cestah. Na žalost jih je zaenkrat še malo. S takimi jumbo plakati se strinjajo gospodje v organizacijah, vendar to stane. Denar za take zadeve pa namenjajo drugi gospodje.

Tudi nove kazni pišejo drugi gospodje in ne gospodje iz po tvoje raznoraznih organizacij. Te gopsodje so po TV in ostalih medijih jasno in glasno povedali, da se ne srtrinjajo s kaznimi in njihovo kao vplivanje na zmanjšanje prometnih nesreč. V bistvu ste že sami v svojih komentarjih povzeli njihovo stališče.

Drugače pa tudi DARS na zaslonih nad avtocesto opozarja motoriste oz. na prisotnost motoristov (je tako nerodno napisano, da si lahko vsebino napisanega razlagamo na dva načina)

Gospod BMW!

Za zaključek debate en predlog z naše strani.

Če z delom raznoraznih organizacij, ki predstavljajo motoriste niste zadovoljni, če menite, da je njihovo delo nezadostno, lahko čisto legitimno ustanovite civilno iniciativo, ki se bo zavzemala za vsesplošno dobro motoristov. Predlogov in idej za izboljšanje stanja na področju motorizma vam ne manjka.

Za letošnjo motoristično sezono ste morda že prepozni, zato predlagamo, da se javite konec naslednjega leta, nam postrežete s poročilom in servirate dosežke in rezultate vašega dela za dobrobit motoristov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jumbo plakati, ki opozarjajo na motoriste že stojijo ob cestah. Na žalost jih je zaenkrat še malo. S takimi jumbo plakati se strinjajo gospodje v organizacijah, vendar to stane. Denar za take zadeve pa namenjajo drugi gospodje.

Ja, sem jih danes opazu na cesti od Kočevja proti NM.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislimo, da je celoten prispevek v oddaji TV Tednik opozarjal na prisotnost motoristov v prometu. Govora je bilo le o motoristih. Prispevka pa niso gledali le motoristi ampak velik del gledalcev, ki so avtomobilisti, pešci, kolesarji.

Mogoče bo % ljudi, ki bodo jutri sedli za volan, nekje v glavi ostala včerajšnja oddaja in s tem zavedanje, da so na cesti prisotni tudi motoristi.

Celotem prispevek odaje je po meni opozarjal samo na to, kako nevaren je motor in kako nevarne so posledice vožnje z motorjem......in prispevka niso gledali le motoristi (kar bi bilo po mojem mišljenju bolje), temveč tudi ostali udeleženci v prometu......zato bo zanimivo videti, kako na nas sedaj gledajo avtomobilisti in ostali.....kot udeležence v prometu ali kot nekoga, ki se prej ali slej potolče do smrti ali vsaj invalidnosti......

Vsaka od teh organizacij je registrirana. Vsaka od teh organizacij ima svoj sedež z naslovom. Na vsako od teh oraganizacij lahko pošlješ dopis v katerem jih povprašaš kaj počnejo.

zanimiva ideja....mogoče jih bom bom v dopisu le vprašal,zakaj smo motoristi drugorazredni udeleženci v prometu saj akcij v katerih bi udeležence v prometu opozarjale na motoriste (najbolj ogroženo vrsto udeležencev ) ni ravno veliko in zakaj je trajalo desetletja da so se vsaj nekje postavile dvojne odbojne ograje (pa seveda kdo je za to zaslužen).....

Pa se mi nekako zdi, da že vem kakšen bo odgovor...

Niste zasledil česa ? Niste napisali.

V prispevku so predstavili tri ljudi, ki so občutili posledice prometne nesreče. Mogoče je avtor prispevka želel prikazati, da motor ni le brezskrbna uživancija, ampak da je tudi veliko tveganje.

Predno se vsedeš na motor, se moraš zavedati, da si na motorju xy-krat bolj ogrožen, kot na varnem v avtomobilu, da sprejemaš odgovornost, ko se voziš z motorjem. Posledice prometne nesreče z motorjem so zelo hude.

Mogoče nisem bil dovolj jasen....nisem zasledil , da bi bil prispevek namenjen ostalim udeležencem v prometu o prisotnosti motoristov, temveč motoristom samim, kako nevaren je motor

avtor prispevka je želel pokazati, da motor le ni brezskrbna uživancija, ampak veliko tveganje....tudi prav.......vendar komu je želel to prikazati? Motoristom, ki smo vsak dan na motorju in se tega zavedamo?

Brane Legan je to lepo prikazal z elegantnim izogibom oviri, ko mu avto pripelje s stranske ceste....moti me to, da ni bil poudarek na temu, da bi morali avtomobilisti bolj pazljivo opazovati promet okoli sebe (in ne tipkati po mobitelu, si urejati frizure in ostala sranja) in kakšne posledice so lahko njihove nepazljivosti....

Jumbo plakati, ki opozarjajo na motoriste že stojijo ob cestah. Na žalost jih je zaenkrat še malo. S takimi jumbo plakati se strinjajo gospodje v organizacijah, vendar to stane. Denar za take zadeve pa namenjajo drugi gospodje.

Drugače pa tudi DARS na zaslonih nad avtocesto opozarja motoriste oz. na prisotnost motoristov (je tako nerodno napisano, da si lahko vsebino napisanega razlagamo na dva načina)

moti me tisti del , ki je krepko podčrtan.....tudi odbojne ograje stanejo,kajne, pa so jih vseeno začeli postavljati. Le kako in zakaj?

Gospod BMW!

Za zaključek debate en predlog z naše strani.

Če z delom raznoraznih organizacij, ki predstavljajo motoriste niste zadovoljni, če menite, da je njihovo delo nezadostno, lahko čisto legitimno ustanovite civilno iniciativo, ki se bo zavzemala za vsesplošno dobro motoristov. Predlogov in idej za izboljšanje stanja na področju motorizma vam ne manjka.

Za letošnjo motoristično sezono ste morda že prepozni, zato predlagamo, da se javite konec naslednjega leta, nam postrežete s poročilom in servirate dosežke in rezultate vašega dela za dobrobit motoristov.

Gospod ZMKS!

Moje pisanje ni bilo mišljeno kot debata , temveč le kot moje videnje prispevka in kakšen vtis je to pustilo name.Nikakor ni bil moj namen napadati kakšne organizacije (tega nikakor ne počnem, če pa že sem pa zelo specifičen in direkten), temveč le opozoriti na (po mojem mnenju) neprimernost prispevka (ali pa recimo napačnem konceptu prispevka).

Moji rezultati in dosežki dela za dobrobit motoristov se vozijo še dandanes po cestah brez prometne nesreče....vsaj par osebkov. In vesel sem za to.

Civilna inicijativa? Za to je potrebno imeti čas....katerega pa žal nimam. Mogoče nekoč, ko bom v penziji....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

in kaj je bilo v tem prispevku namenjeno motoristom?........

Jaz razen fenomenalno krasne reklame za AMZS z njihovo šolo varne vožnje in seveda velikim poudarkom na izkušenih in visokokvalitetnih inštruktorjih ( kje ste marketingarji? ) nisem zasledil nikjer del prispevka namenjen motoristom....seveda v kontekstu kako ustaviti morijo na slovenskih cestah.

osebno me je po ogledu prispevka prijela želja napisati oporoko ali pa prodati motor, saj razen poudarka kako je motor smrtno nevarna zadeva, ali pa vsaj "invalidno" nevarna zadeva nisem zasledil....

Verjetno bi gospode na TV zelo bolelo, če bi namesto posledic prometnih nesreč raje zadevo razvijali v smer "jumbo plakatov" ob cestah, saj to le ni tako senzacionalno.

Kdaj bo gospodom v raznoraznih "organizacijah" potegnilo, da se vzgoja dobrega voznika začne že v osnovni šoli in ne na delavnicah? kdaj jim bo potegnilo, da bojo morijo zmanjšali samo z ozaveščanjem voznikov in reklamami (kot so te jumbo plakati) in ne kaznimi?

Odkar vem zase, so te plakati edina akcija ozaveščanja in opozarjanja ostalih udeležencev v prometu na motoriste (pa bi prosil, če me lahko kdo spomne še na kakšno akcijo, kakršnokoli, tudi najmanjšo........pa osmrtnice in poročila po TV-ju o nesreči motorista ne štejejo,ok?)

Žalostno je, da po TV-ju vsak dan vidim toliko reklam o raznoraznih šamponih,vložkih,čokoladah in ostalih bedarijah, a ko zanalašč nikakor ne zasledim ene same reklame , kjer bi ostale udeležence v prometu opozarjala na motoriste......in normalno se potem sprašujem, kaj sploh počne svet za preventivo in vzgojo v prometu (ja reklame za kresničke in natakar taxi prosim so res bile nujno potrebne) , kaj počnejo raznorazne zveze in organizacije, ki naj bi predstavljale motoriste in jih zastopale?

Predvsem me pa moti to, da so vse te organizacije same sebi namen (beri saj jih imamo) s seveda krasno samopromocijo.....

:worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče nisem bil dovolj jasen....nisem zasledil , da bi bil prispevek namenjen ostalim udeležencem v prometu o prisotnosti motoristov, temveč motoristom samim, kako nevaren je motor

avtor prispevka je želel pokazati, da motor le ni brezskrbna uživancija, ampak veliko tveganje....tudi prav.......vendar komu je želel to prikazati? Motoristom, ki smo vsak dan na motorju in se tega zavedamo?

No, zadel si point. Prispevek oddaje je bil namenjen motoristom samim.

Kdo od motoristov, oziroma kakšen procent motoristov se zaveda oz. zavedamo, da motor ni le brezskrbna uživancija. Mogoče ti, mi, pa še kakšen.

Vsako leto se poveča prodaja motornih koles, velik odstotek novih lastnikov motornih koles se nevarnosti povezanih z vožnjo z motornim kolesom ne zaveda. Jim je pa mogoče včerajšnja oddaja dala misliti ...

Tudi vsi trije poškodvani so povedali, kako je do njihove nesreče prišlo. Ni bilo raznih tetic z mobiteli, ni bilo izsiljevanja prednosti,... Bila je več ali manj njihova napaka.

Brane Legan je to lepo prikazal z elegantnim izogibom oviri, ko mu avto pripelje s stranske ceste....moti me to, da ni bil poudarek na temu, da bi morali avtomobilisti bolj pazljivo opazovati promet okoli sebe (in ne tipkati po mobitelu, si urejati frizure in ostala sranja) in kakšne posledice so lahko njihove nepazljivosti....

V tej oddaji tega res ni bilo, je zgoraj napisano čemu je bila namenjena ta oddaja.

Ni bila pa to zadnja oddaja in edina na temo motoristov. ZMKS se bo še naprej prizadevala, da bo takšnih oddaj po TV še več. Da bodo tudi take, ki bodo prikazale tisto na česar vi opozarjate.

Poglejte pretekli vikend. Dve smrtni prometni nesreči z udeležbo motornega kolesa, vzroka prometne nesreče pa povsem različna.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

moti me tisti del , ki je krepko podčrtan.....tudi odbojne ograje stanejo,kajne, pa so jih vseeno začeli postavljati. Le kako in zakaj?

Zaščitne ograje so začeli postavljati zato, ker jih morajo po zakonu. Osnovo oz. pravno podlago imajo v 25. členu Zakona o javnih cestah. Citiram:

III. GRADITEV DRŽAVNIH CEST

25. člen

(splošna načela)

(1) Državne ceste se morajo načrtovati, projektirati in graditi

tako:

- da so rešitve usklajene z najnovejšimi znanji tehnike

projektiranja in graditve cest ter z ekonomskimi načeli in merili

za presojo upravičenosti njihove graditve in

- da bosta z njimi zagotovljena varno odvijanje prometa vseh

udeležencev v prometu ter skladnost cest z drugimi posegi v

prostor in z okoljem, skozi katero potekajo.

(2) Za gradnjo in rekonstrukcijo državnih cest veljajo določbe

predpisov o urejanju prostora in graditvi objektov, če s tem

zakonom ni drugače določeno.

(3) Graditev državnih cest je v javnem interesu.

In če je nekaj napisano v zakonu, mora to država izvajati in zagotavljati. In tudi finančna sredstva za to so avtomatsko zagotovljena iz državnega proračuna.

Popravljeno . Popravil ZMKS
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

"Obstajata dve vrsti motoristov. Srečni in nesrečni. Jaz sem srečen." :worship: :rolleyes:

Drugače pa: A se ne zaveda vsak, ki motor ima, da je motor nevaren? Mislim, da takih motoristov več ni.

Prispevek pa... Thja razen tega, da je predramil nas z dejstvom koliko bolj smo ogroženi, mislim, da je pri avtomobilistih, pešcih in ostalih ki so/ če so gledali, "pustil" samo informacijo koliko paraplegikov je po nesrečah doma, v zavodih, zaprtih za 4 stenami. Bojo zaradi tega bolj pozorni na cesti?

Kaj drugega pa..

No, pa verjetno je še v kakem nemotoristu vzbudil hudo sočutje do predstavljenih poškodovanih, ki so ga pospremili z mislijo: "Saj so si pa sami krivi."

Je pa konec koncev vseeno nekaj dobrega v prikazanem. Vsaj govori se o nas, mogoče bo pa le kdo od "onih" pomislil, da noče imeti koga na vesti zaradi neprevidnosti pa, da naj se raje samo lomimo, pobijamo,...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, zadel si point. Prispevek oddaje je bil namenjen motoristom samim.

Kdo od motoristov, oziroma kakšen procent motoristov se zaveda oz. zavedamo, da motor ni le brezskrbna uživancija. Mogoče ti, mi, pa še kakšen.

Ah, dajte, no, takih neumnosti pa ni treba klatit. Še malo, pa boste zveneli kot stara mama, ki se po avtocesti vozi 70km/h in se jezi, kako da vsi divjajo mimo nje... :slap:

Mislim, da se velika večina motoristov dobro zaveda nevarnosti motorizma in se tudi zna temu primerno obnašat v prometu. Dejstvo pa je, da te večine nihče ne opazi, saj se nekako 'zlije' s preostalim prometom. Opazijo pa se seveda tisti, ki izstopajo s svojo (pre)hitro in (pre)drzno vožnjo - še najbolj pa tisti, ki jim to ne znese...

Še vedno pa se vsake toliko zgodi, da kak nepreviden voznik zbije motorista iz 'velike večine' - in takšne oddaje sporočajo vsem (ostalim), da so motoristi pač dobili, kar so iskali in vsi samo skomignejo z rameni in veselo počnejo neumnosti za volanom še naprej.

Vsako leto se poveča prodaja motornih koles, velik odstotek novih lastnikov motornih koles se nevarnosti povezanih z vožnjo z motornim kolesom ne zaveda. Jim je pa mogoče včerajšnja oddaja dala misliti ...

Prav gotovo ne - večini ljudi da misliti šele lastna izkušnja... In lastno izkušnjo bi jim morala dati avtošola oz. šola dobre vožnje (seveda v nadzorovanem okolju).

Tudi vsi trije poškodvani so povedali, kako je do njihove nesreče prišlo. Ni bilo raznih tetic z mobiteli, ni bilo izsiljevanja prednosti,... Bila je več ali manj njihova napaka.

Res dobra in načrtna izbira sodelujočih... Že to nekako nakazuje namen oddaje prikazati motoriste kot bedake in divjake.

Kje so pa tisti padli motoristi, ki so žrtev neurejenih cest? Olja na cesti? Neprevidnih voznikov? Mimogrede, v uradni statistiki so tudi ti pod 'neprilagojena hitrost'...

V tej oddaji tega res ni bilo, je zgoraj napisano čemu je bila namenjena ta oddaja.

Ni bila pa to zadnja oddaja in edina na temo motoristov. ZMKS se bo še naprej prizadevala, da bo takšnih oddaj po TV še več. Da bodo tudi take, ki bodo prikazale tisto na česar vi opozarjate.

Upam, da vam bo uspelo.

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!