Skoči na vsebino

Neizkušeni motoristi - OPOZORILO!


Pervy

Priporočene objave

Najprej naj napišem, da se zavedam, da je vsaka smrtna žrtev izguba in da v primeru, ko vsi strokovnjaki gledajo na vse kot številke in nas omenjajo v statistikah kot motoriste in

Glede na to, da vsi povdarjajo da se je povečalo število prodanih in pa registriranih motorjev v naši državi, me zanima kdaj bodo gospodje, kateri se ukvarjajo s statistiko izračunali, da se stanje na slovenskih cestah v bistvu izboljšuje. Recimo poglejmo podatke za leto 2006 in 2007.

2006

Registrirano: motorna kolesa 25772

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede na to, da vsi povdarjajo da se je povečalo število prodanih in pa registriranih motorjev v naši državi, me zanima kdaj bodo gospodje, kateri se ukvarjajo s statistiko izračunali, da se stanje na slovenskih cestah v bistvu izboljšuje. Recimo poglejmo podatke za leto 2006 in 2007.

2006

Registrirano: motorna kolesa 25772

Kaj se pravzaprav izboljšuje?

A to, da je manj primerov neregistriranih motorjev?

Saj ne vem kaj si hotel povedati.

Razen če si mislil na razmerje št. smrtni med motoristi napram številu prodanih/ registriranih motorjev.. Saj še sreča, da se nas toliko ne pobije, da bi ohranjali prejšnjaletno statistiko. Oziroma, ma nič. Meni statistika ne pomeni kaj dosti, razen da mi od časa do časa kdo od meni bližnjih skače po živcih z izjavo: "vsaka 5 smrtna žrtev na cesti je motorist". Vas statistika tolaži?

Samo.. Če pa gledaš kake banalnosti povzročajo nesreče pa.. Škoda besed.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res dobra in načrtna izbira sodelujočih... Že to nekako nakazuje namen oddaje prikazati motoriste kot bedake in divjake.

Na žalost vse preveč motoristov sami iz sebe delajo bedake in divjake, ko se npr. po Ljubljani in ostala naselja vozijo brez čelade na glavi, po zadnjem kolesu in s hitrostjo 150 in več km/h. Ali pa zadnjič po gorenski avtocesti po zadnjem kolesu več kot 230 km/h. Motorno kolo pa sploh ni bilo registrirano, niti ni bilo opremljeno za vožnjo po cestah.

In veliko ljudi opazi zgolj zgoraj omenjene extreme. Ostali motoristi, ki spoštujejo CPP, ne divjajo, pa ostanejo neopaženi. Oziroma smo zaradi zgoraj omenjenih ekstremov zelo dobro opaženi in posledično v spomin ostalih udeležencev v prometu "zapisani" kot divjaki in anarhisti.

Kje so pa tisti padli motoristi, ki so žrtev neurejenih cest? Olja na cesti? Neprevidnih voznikov? Mimogrede, v uradni statistiki so tudi ti pod 'neprilagojena hitrost'...

Tudi o takih motoristih so bile oddaje po TV. Nič krivi, zdaj pa hudo poškodovani zaradi krivde drugih neodgovornih udelžencev v prometu. Se spominte slab mesec nazaj, ko so v najbolj gledanem terminu (med TV dnevnikom oz. 24 ur) predstavili žalstno zgodbo zakoncev, ki ju je zbil malomarni voznik. Posledice zelo hude: mož ostal brez noge, žena na berglah.

Popravljeno . Popravil ZMKS
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na žalost vse preveč motoristov sami iz sebe delajo bedake in divjake, ko se npr. po Ljubljani in ostala naselja vozijo brez čelade na glavi, po zadnjem kolesu in s hitrostjo 150 in več km/h. Ali pa zadnjič po gorenski avtocesti po zadnjem kolesu več kot 230 km/h. Motorno kolo pa sploh ni bilo registrirano, niti ni bilo opremljeno za vožnjo po cestah.

In veliko ljudi opazi zgolj zgoraj omenjene extreme. Ostali motoristi, ki spoštujejo CPP, ne divjajo, pa ostanejo neopaženi. Oziroma smo zaradi zgoraj omenjenih ekstremov zelo dobro opaženi in posledično v spomin ostalih udeležencev v prometu "zapisani" kot divjaki in anarhisti.

:worship:

res je..... ko se normalno pelješ čez naselje, včasih vidiš grde poglede kao " uff se boste razletel, norci".

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za predhodno nepopolno objavo se opravičujem

Najprej naj napišem, da se zavedam, da je vsaka smrtna žrtev izguba in da v primeru, ko vsi strokovnjaki gledajo na vse kot številke in nas omenjajo v statistikah kot motoriste naj napišem dejstvo, katerega zanemarjamo ali pa nalašč spregledamo.

Glede na to, da vsi povdarjajo da se je povečalo število prodanih in pa registriranih motorjev v naši državi, me zanima kdaj bodo gospodje, kateri se ukvarjajo s statistiko izračunali, da se stanje na slovenskih cestah v bistvu izboljšuje. Recimo poglejmo podatke za leto 2006 in 2007.

2006

Registrirano: motorna kolesa 25772

kolesa z motorjem 34140

Skupaj:59912 registriranih vozil

Število smrtnih žrtev: motornih koles 42, sopotnikov 5

koles z motorjem 12

Skupaj mrtvih: 59

Število prometnih nesreč v katerih so udeleženi motoristi: 1707

2007

Registrirano: motorna kolesa 31692

kolesa z motorjem 36550

Skupaj: 68242

Število smrtnih žrtev: motornih koles 40, sopotnikov 3

koles z motorjem 13

Skupaj mrtvih: 56

Število prometnih nesreč v katerih so udeleženi motoristi: 1790

Če na hitro pogledamo in izračunamo potem vidimo, da se stanje na naših cestah izboljšuje. Vsaj statistično.

Naj še enkrat napišem da je vsaka žrtev preveč in da upam, da bomo kmalu prišli na število 0 - gledano statistično, v mojih očeh pa upam, da vsi preživimo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če na hitro pogledamo in izračunamo potem vidimo, da se stanje na naših cestah izboljšuje. Vsaj statistično.

Naj še enkrat napišem da je vsaka žrtev preveč in da upam, da bomo kmalu prišli na število 0 - gledano statistično, v mojih očeh pa upam, da vsi preživimo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verjetno je bilo to že rečeno, ampak naj povem še moje mnenje.

Če bi vsak večer, pred dnevnikom recimo, pokazali kak spot v katerem bi opozarjali voznike, ki že rutinsko vozijo, in bolj malo mislijo, predvsem pri znakih "USTAVI" in "KRIŽIŠČE S PREDNOSTNO CESTO".

Pač spomnit jih bi bilo potrebno, da so ti znaki zelo pomembni, isto kot semafor, ali pa policaj.

Večina jih pri stopu le bežno pogleda in gas. Zraven bi morali pokazat primere nesreč, kateri večino ljudi prizadanejo ko jih vidijo. In drugi dan, ko bi recimo šli v službo, se bi na kakem križišču malo zamislili.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verjetno je bilo to že rečeno, ampak naj povem še moje mnenje.

Če bi vsak večer, pred dnevnikom recimo, pokazali kak spot v katerem bi opozarjali voznike, ki že rutinsko vozijo, in bolj malo mislijo, predvsem pri znakih "USTAVI" in "KRIŽIŠČE S PREDNOSTNO CESTO".

Pač spomnit jih bi bilo potrebno, da so ti znaki zelo pomembni, isto kot semafor, ali pa policaj.

Večina jih pri stopu le bežno pogleda in gas. Zraven bi morali pokazat primere nesreč, kateri večino ljudi prizadanejo ko jih vidijo. In drugi dan, ko bi recimo šli v službo, se bi na kakem križišču malo zamislili.

Se strinjam. Recimo Madžari na jumbo plakatih namesto modrcov,avtov...promovirajo varnostni pas in hitrost 130 kmh na avtocestah in sem pa tja je pa se kaksna slika karambola in nemors vrjet ljudje vozijo malo drugače kot pri nas.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po sili razmer (kronično pomanjkanje časa) sem zadnja dva meseca primoran vožnjo motorja samo sanjati. Naredil sem uvodno furco sredi februarja in to je to. Se pa zato v teh toplih dneh slinim vsakič, ko vidim motorista, ki pripiči mimo ko sem v avtu ali pa kje okoli in sem posledično tudi pozoren na neumosti, ki jih dotični bajkerji delajo po cesti. Vsak dan!

Skrbi me porast "poneumljanja" moto populacije, pa tudi številčnost vikend motoristov, ki večina s skromno bero svežih izkušenj predstavljajo neposredno ali posredno nevarnost sebi in drugim. Prvi predstavljajo vse tiste butle, ki brez prave potrebe forsirajo vsako situacijo blizu skrajnostim - praktični primer danes: dvopasovnica, vikend motorist prehiteva po prehitevalnem pasu kolono vozil, po njegovi levi (torej med ograjo in njim) pa s skoraj dvojno hitrostjo priletijo zaporedoma trije težki frajerji, ki bodo prej ali slej polnili časopisno kroniko. Manjša nesigurnost vikend motorista po prehodu prvega jebača bi lahko zaprla pot naslednjemu in nesreča s smrtnim izidom bi bila tu.

Drugi primer je vožnja skozi strnjeno naselje (hiša ob hiši in ozke ulice) spet z dvojno hitrostjo. Samo pol traktorja pokuka na cesto izza hiš in pašteta je tu, otrok ali pes na cesto v nepravem trenutku in rezultata je isti... A je to res potrebno?

Vikend motoristi so klasa zase. Dokler ne presegajo svojih sposobnosti so spoštovanja vredni udeleženci v prometu, ki pa dobijo krila (brez Red bulla) pa so tempirane bombe. Še najmanj škode je, če zletijo s ceste, če pa pozabijo na hitrost jo lahko takoj še kdo skupi.

Zdej pa apeliram na vse vas motoriste. Pišuka, če vidite, da vaš motoristični kolega ni zrel za na motor, pa mu prosim to povejte! Naj se gre na Grobnik zdivjat pa naj ne dela zgage na cesti! Pravi motoristi so zrele osebe z vsemi kolesci v glavi, ki vedo kje so meje in koliko tolerance si moraš vedno pustiti ko vozič na cesti.

Pamet v roke, jebentiš!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdej pa apeliram na vse vas motoriste. Pišuka, če vidite, da vaš motoristični kolega ni zrel za na motor, pa mu prosim to povejte! Naj se gre na Grobnik zdivjat pa naj ne dela zgage na cesti! Pravi motoristi so zrele osebe z vsemi kolesci v glavi, ki vedo kje so meje in koliko tolerance si moraš vedno pustiti ko vozič na cesti.

Pamet v roke, jebentiš!

Hja to ni čist enostavno...

Ti motoristi so ponavadi tako pametni,da je kar škoda njihovih možganov obremenjevat,z takim nepomembnim balastom,kot je varnost,predvidevanje,trening itd....

Me je pa začelo bit strah drugih motoristov in ne toliko avtomobilistov,ki sem se jih bolj bal do zdaj :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest tut morem priznat,da me je ucasih kr strah motoristov ki prnorijo mimo mene :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po sili razmer (kronično pomanjkanje časa) sem zadnja dva meseca primoran vožnjo motorja samo sanjati. Naredil sem uvodno furco sredi februarja in to je to. Se pa zato v teh toplih dneh slinim vsakič, ko vidim motorista, ki pripiči mimo ko sem v avtu ali pa kje okoli in sem posledično tudi pozoren na neumosti, ki jih dotični bajkerji delajo po cesti. Vsak dan!

Skrbi me porast "poneumljanja" moto populacije, pa tudi številčnost vikend motoristov, ki večina s skromno bero svežih izkušenj predstavljajo neposredno ali posredno nevarnost sebi in drugim. Prvi predstavljajo vse tiste butle, ki brez prave potrebe forsirajo vsako situacijo blizu skrajnostim - praktični primer danes: dvopasovnica, vikend motorist prehiteva po prehitevalnem pasu kolono vozil, po njegovi levi (torej med ograjo in njim) pa s skoraj dvojno hitrostjo priletijo zaporedoma trije težki frajerji, ki bodo prej ali slej polnili časopisno kroniko. Manjša nesigurnost vikend motorista po prehodu prvega jebača bi lahko zaprla pot naslednjemu in nesreča s smrtnim izidom bi bila tu.

Drugi primer je vožnja skozi strnjeno naselje (hiša ob hiši in ozke ulice) spet z dvojno hitrostjo. Samo pol traktorja pokuka na cesto izza hiš in pašteta je tu, otrok ali pes na cesto v nepravem trenutku in rezultata je isti... A je to res potrebno?

Vikend motoristi so klasa zase. Dokler ne presegajo svojih sposobnosti so spoštovanja vredni udeleženci v prometu, ki pa dobijo krila (brez Red bulla) pa so tempirane bombe. Še najmanj škode je, če zletijo s ceste, če pa pozabijo na hitrost jo lahko takoj še kdo skupi.

Zdej pa apeliram na vse vas motoriste. Pišuka, če vidite, da vaš motoristični kolega ni zrel za na motor, pa mu prosim to povejte! Naj se gre na Grobnik zdivjat pa naj ne dela zgage na cesti! Pravi motoristi so zrele osebe z vsemi kolesci v glavi, ki vedo kje so meje in koliko tolerance si moraš vedno pustiti ko vozič na cesti.

Pamet v roke, jebentiš!

Zakaj pa preevidevaš, da je bil motorist, ki je pravilno prehiteval (kakor sem razbral iz zapisa) "vikend motorist"? Zato ker ni vozil s takšno hitrostjo kot oni trije "jebači"?

Ni vsak, ki vozi po predpisih, vikend motorist.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj pa preevidevaš, da je bil motorist, ki je pravilno prehiteval (kakor sem razbral iz zapisa) "vikend motorist"? Zato ker ni vozil s takšno hitrostjo kot oni trije "jebači"?

Ni vsak, ki vozi po predpisih, vikend motorist.

...zaradi neodločenega prehitevanja in opletanja po cesti. Izgledalo je, da je bil v družbi in se je zato venomer obračal nazaj, vmes pa seveda opletal po voznem pasu. Morda pa še ni slišal za vzvratna ogledala?

Kot sem predhodno rekel, so vikend motoristi načeloma previdni in predvidjivi vozniki, če pa želijo malce stisnit gas ali pa sledit izkušenemu dirkaču, pa se jih bojte!

Mc_rider, se zaradi mojega posta počutiš prizadetega? Dejanja veljajo, ne besede!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pikec, se s tabo popolnoma strinjam. Se je tudi meni enkrat zgodilo, da sem normalno (omejitev 50, jaz cca 70) skozi mojo vas, ko padejo mimo mene trije komadi, da sem se brez zajebancije skoraj usral. Pa je res tega treba? Dobro, saj vem, da je tistih 50 včasih res malo počasi, priznam, tudi sam se ne držim najbolj striktno omejitev, ampak pri sebi pa točno vem, kje je pametno malo popremzat, da te ne preseneti kakšen traktor, avto, pešec ali bognedaj otrok.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še moja dva centa. Še vedno se smatram za neizkušenega, si jih pa počasi nabiram.

Tako v soboto v Zadru. Počasi vozim za avtom, ki hitro zavre, ko stisnem prednjo zavoro, motor kar zdrsi. Na srečo sem bil dovolj počasen, da sem lahko dal noge na tla in ga zadržal. Asfalt je v teh obmorskih mestih ponekod gladek kot led. Sem se kot posran peljal skozi nekaj ovinkov z na oko podobno gladkim asfaltom. Ne znam si predstavljati, kako je to v dežju.

Torej opazujte tudi podlago in ne preblizu za drugimi vozili.

Pa še nekaj, kar sicer ni povezano z varnostjo: Zelo boleče sem opazil, da imajo spodnje hlače grd šiv, ki po nekaj 100 km pokvarijo užitke lagodne vožnje. Očitno pri čoperju položaj sedenja to potencira, vendar je očitno pomembna celotna oprema od spodnjega perila naprej.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...zaradi neodločenega prehitevanja in opletanja po cesti. Izgledalo je, da je bil v družbi in se je zato venomer obračal nazaj, vmes pa seveda opletal po voznem pasu. Morda pa še ni slišal za vzvratna ogledala?

Jaz imam navado tako za volanom kot na motorju,da venomer obrnem glavo+ogledalo+še enkrat glavo=večkrat rešena rit.Če ne bi tega storil pred dvema tednoma nazaj,bi končal v črni vreči,ko me je na avtocesti prehitevala-opica za volanom po priključevalnem pasu in naprej po odstavnem(izhodnem).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nedavno sem doživela, da je model začel zavirati sredi ovinka :krneki: , jaz pa do konca "v elementu", no pol se pa ustavim za njim na petrolu pa začne gledati gume :blink: , do kam je upal položiti - pa sem se komaj zadržala da ne bi bruhnila ognja :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma saj debilov na cesti je kolikor hočeš. Sem kar srečen da sem se zadnja tri leta kalil na 4T 50cc, kjer me je čisto vsak izsiljeval.

Včeraj naprimer (že s "pravim" motorjem) se zvečer lepo vračam proti centru lj, kolona nekaj avtov pred mano točno po omejitvi 60, jaz lepo na sredi pasu, in na tistem delu šmartinke ki se zoži v en sam pas, en (vstavi besedo) ki je vozil za mano (z avtom, seveda) najprej lepo brez žmigavca na levo čez polno črto proti pasu za zavijat levo, ampak ne, opica je ko je bil vzporedno z mano šel kar vame. Nasproti ni bilo nikogar, tip pa seveda spet brez kakršnegakoli znaga, _me gledal_ in lepo direkt bočno vame.

Ni bilo nič ker sem potegnil čez avtobusno in potem ko se spet razširi na desni pas (in v navalu jeze se je še avtomatsko sredinec dvignil :whistle: ), ali ipak.

Popravljeno . Popravil phoebus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ok sa so nekateri ljudje neprevidni, raztreseni al pa da preprosto ne znajo vozit mi je še nekak jasno-čeprav taki po moje ne sodijo na cesto. Ampak to kar se mi je pa zgodilo včeraj je bil pa višek objestnosti ter idiotizma. No skratka vozim po glavni cesti nakar iz stranske uličice pridrvi avtomobil z polno hitrostjo ter seveda brez vključenega smernika. Ker sem se ravno vključeval na razvrstilni pas sem bil že na levem robu cestišča kar je poleg divjega zaviranja pomoje edino kar me je rešilo nesreče. Voznica ni niti pogledala levo poleg tega bi pa me pa nekje na sredini voznega pasu že lahko opazila ne pa da je z nezmanjšano hitrostjo vozila proti meni (tudi ona se je kasneje razvrstila na levi razvrstilni pas). Sem ji pa nato na semaforju povedal svoje...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

22 strani mlatenja prazne slame!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Prometna kultura pa ostaja 1000 let za Bosansko............

Fak off!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz tebe.....slurp.....slurp.........gailllllll

Pa ti ves,da moraš za geya imet vilo v Provansi,ferarija in 30m jahto.....če ne si navadna p........

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!