Skoči na vsebino

Neizkušeni motoristi - OPOZORILO!


Pervy

Priporočene objave

kolkrat je pa tebe sesul z biciklom ko si bil mulc?

Nazadnje pred 1 letom, ko sem imel telefon v roki - čelno v asfalt... :lol: B)

In takrat mi je spet dalo mislit - in sem postal še za spoznanje bolj previden na cesti, s katerimkoli vozilom že, četudi samo v natikačih...

vprasanje je bilo kolikokrat!

mene je tud pred cetrt leta nazadnje s ceste zbrisal, pa pred tem pol leta nic, pa se pred tem vec kot 2 leti nic, pa si se tak obesu na cifro 3!

povecana previdnost v natikacih - pa ja! pocasnej hodis, a ne, pa z vecjo varnostno razdaljo, ne... <_<

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

povecana previdnost v natikacih - pa ja! pocasnej hodis, a ne, pa z vecjo varnostno razdaljo, ne... <_<

Zok, ne boš verjel- včasih dvakrat pogledam, preden stopim :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim, da se vam da folk- ke na forumu je bilo že tolk podobnega folka in bol ste svoje govorili, slabše je bilo!!

Vsak vozi sam in za krmilom sedi sam! In vsak od nas ima svoje mnenje !!!! - in če se model misli kot misli - pustite to in ne mu vsiljevati svojega mnenja !!!!!

Vsi ste do takega mnenja prišli sami in noben vam ni vsiljeval svojih misli - samo fora je da eni imate možnost to pripovedovati naprej drugi pač ne!!

Ne strinjam se s tabo - poste razen Zoka, komur so nasveti namenjeni, bere še veliko mladih ali bodočih motoristov. Če bo zaradi takega pisanja samo eden spustil ročko za gas sekundo prej in bo zato ena nesreča manj, je topic dosegel svoj namen.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ah ... mladost ludost ... še dobro, da ne bom nikol velik (beri odrasel) ... :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pizdarija je sranje, k ga ne nardis nalasc. recimo da se z avtom peles, pa da z enim kolesom na bankino zapeles.

torej si kot praviš slab avtomobilist in še 10x slabši motorist ... škoda no ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lepo je bilo prebrati vse vaše misli in spoznanja o varni vožnji. V prvem trenutku je avtošola in inštruktorjeva volja do poučevanja tista, ki te spozna s prvimi pravimi pastmi v prometu, potem je naša poslušnost in dojemanje, nato sledijo lastne izkušnje, za nekatere tudi boleče. Vsak motorist ima malo strahu pred svojim konjičkom, kar je tudi pravilno. Ko ta strah izgine, potem si na zelo dobri poti, da prestopiš mejo varnega in pristaneš......

Mladi vozniki, ki si tako kurijo adrenalin, ga bodo vrjetno hitro pokurili, ko pa pokuriš ves adrenalin, je rezultat zastoj srca......?

Vsaka vožnja naj bo užitek, prijetne urice, ljudje ki so na cesti vam niso nič naredili, glejte da tudi vi njim ne boste odpeljali s sveta nekoga, ki ga neizmerno ljubijo in imajo radi.......to zelo boli...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

torej si kot praviš slab avtomobilist in še 10x slabši motorist ... škoda no ...

dej se 1x preberi. napisal sem, da sem z avtom popoln zacetnik, da se nimam 2000 km. lahko pa tud kak race kdaj vsekava, ce mislis da sem tako slab. aja, pa 4 kategorije izpitov mam, vse sem naredu v 4ih susih. zdej ko vsi divjate pa to, nej povem, da najvec kilometrov nardim na cestah z omejitvijo 90 km/h (relacije), povprecje mam pa 52 km/h (po SS BC 800). tud to veliko pove o moji voznji (ko ste se ze vsi spravl name).

razlika med vami in nami je ko mura-armani... :D :D ne, res, razlika med menoj in vami je najvecja ta, da js povem za vse pizdarije k jih nardim, vi se pa neki delate popolne, pa vozite po pravilih, nikol vec ko meter od crte, itd. - pa ce bi res bli taki, pol neb blo nobene nesrece nikoli in nikdar! nobody is perfect. tud vi ne. js recem da me je 3x vsulo, od tega 2x zarad tehnicne napake (glih sn js lahk vedu da mi je en cefur kolo sou odsraufat, in to pred lastno bajto, al pa da se bojo gume glih takrat, sred voznje, sprdnale spraznt!), pa 1x prakticno na mestu, folk pa naenkrat "lej ga norca, zarad takih so take statistike, vbit hudica". ste pa res hecni. ocitno nimate res kaj za delat.

bom pol naprej pisu, je best frend prsu! :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

eh.. mlad voznik-neizkušen, pa izkušen voznik-starejši... eh.. bulšit je to... :)

nemorš sodit voznika po letih al pa po prevoženih.. no ja, do neke mera ga lahko.. ampak... eni not padejo takoj, eni malo pozneje.. eni se tak vozijo drugi drugače... vse je čist neodvisno od let..itd..

se pa lahko kaj zgodi mlademu, pa tud staremu vozniku.. se pač zgodi, čist vseeno komu!... jebiga - to zraven spada.. čeprau nebirablo :)

(moje mnenje)

Bi me zanimala tvoja leta in izkušnje.......po pisanju sodeč nimaš ničesar ravno preveč.........

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... petek popoldan ... cesta Hruševje - Postojna ... dohitim kolono v kateri zadji vozi tip na 250-tki ... tip me zagleda v ogledalu ... navije gas ... in začne prehitevat kolono ko norc ... tudi ko mu nasproti pripelje kolona vozil ... no na koncu se zopet srečava na semaforju v Postojni ... mater se mu je splačalo pokazat kako njegova 250-tka leti ... :ph34r:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

torej si kot praviš slab avtomobilist in še 10x slabši motorist ... škoda no ...

dej se 1x preberi. napisal sem, da sem z avtom popoln zacetnik, da se nimam 2000 km.

si se pa malčkeno zapletel ... napisal si, da si z avtom popoln začetnik, hkrati pa v avtu delaš 10x manj pizdarij ... ;) ... torej si na motorju joj :o :o ;) ...

lahko pa tud kak race kdaj vsekava, ce mislis da sem tako slab. aja, pa 4 kategorije izpitov mam, vse sem naredu v 4ih susih.

joj kako si še nezrel ... dokazi p riloženi ... ;) :D

zdej ko vsi divjate pa to, nej povem, da najvec kilometrov nardim na cestah z omejitvijo 90 km/h (relacije), povprecje mam pa 52 km/h (po SS BC 800). tud to veliko pove o moji voznji (ko ste se ze vsi spravl name).

moja povprečna hitrost na potovanjih je 50-70km/h

razlika med vami in nami je ko mura-armani... :D  :D ne, res, razlika med menoj in vami je najvecja ta, da js povem za vse pizdarije k jih nardim, vi se pa neki delate popolne, pa vozite po pravilih, nikol vec ko meter od crte, itd. - pa ce bi res bli taki, pol neb blo nobene nesrece nikoli in nikdar! nobody is perfect. tud vi ne.

Mura šiva za Armani ... in res je nobody is perfect ... I am nobody ... :)

js recem da me je 3x vsulo, od tega 2x zarad tehnicne napake (glih sn js lahk vedu da mi je en cefur kolo sou odsraufat, in to pred lastno bajto, al pa da se bojo gume glih takrat, sred voznje, sprdnale spraznt!), pa 1x prakticno na mestu, folk pa naenkrat "lej ga norca, zarad takih so take statistike, vbit hudica". ste pa res hecni. ocitno nimate res kaj za delat.

bom pol naprej pisu, je best frend prsu! :)

hja Zok, če bi povedal, da so ti kolo odšraufali .. je pa to druga pesem ... ;) ... jaz tudi povem če sem v ovinku na sveže razlito olje zapeljal in odfrčal iz ovinka ... dokler sam naredim vse 100% prav in pazim še na 90% napak drugih sem zadovoljen s svojo vožnjo ... štekst du mir ;) ...

... pa fajn bod ... B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To bi lahko zapisal tudi v vtise iz dnevnih voženj, pa bom raje sem, da prekinem ta medgeneracijski razdor.

V soboto sem po 12 urni tlaki v Strunjanu okoli 19. ure nagnal kravo nazaj proti Celju. Obalni promet proti pričakovanju ni bil gost in se je dalo lepo napredovati. Na avtobusnem postajališču v Dekanih sem opazil dva motorista, ki nista izgledala ravno tako, kot da sta sestopila za en čik. Zato sem ustavil in ugotovili smo, da jima kaj dosti pomagati ne morem, ker se je enemu odlomil dimnik. Neti, ki držijo valj dimnika na obodu prednje čelne plošče so popustili in glušnik je odpadel. Ga je voznik ravnokar trpal v nahrbtnik. Rahlo turistično sem odpeljal naprej in ko sem se za Kozino na stari cesti rešil nekaj avtomobilov, sem imel prosto pot vse do Senožeč, kjer pač ni priporočljivo peljati več kot 50 km/h.

Pa itak sem ravno na začetku Senožeč pripeljal za skupino štirih avtomobilov. Tam nekje sredi Senožeč so me dohiteli trije motorcikli, od tega eden močno glasen. Sem si mislil, to je tisti brez glušnika. Čim so se mi približali, sem se jim umaknil na desno stran vozišča, vendar me niso prehiteli, zato sem po kakšnih 50 m šel zopet na sredino svojega pasu. In tako smo peljali do konca Senožeč in skozi levi ovinek pri gostilni, ko se cesta zravna. Nasproti nobenega, pogledam v ogledalo, oni trije za menoj, se pomaknem malo desno, da jim dam znak, da jih puščam naprej, oni pa nič, zato pogledam še enkrat naprej in enkrat nazaj, oni še nič, in levi smernik in v prehitevanje. Ker ne vidim razloga kravo terati v rdeče polje, sem prehiteval z zmernim pospeševanjem. In ko sem bil vzporedno z voznikom prvega prehitevanega vozila, zaznam levo ob meni motocikel, ki me prehiteva in še enega in še enega.

Kaj jim je tega treba? Človek jim da dvakrat možnost, oni pa se odločijo šele potem, ko sem bil ravno na delu. So mi hoteli pokazati, da sem star in butast in da si oni dosti upajo?

Kot da se ne bi moglo zgoditi, da bi tam na sredi nasprotnega pasu ne zijasla kakšna udarna jama in bi se ji hotel izogniti. V avto verjetno ne, temveč v levo.

Saj v bistvu mi je vseeno, kako vozijo. Na Zemlji je nekaj čez 6 milijard ljudekov in po mojem skromnem mnenju kakšne 4 milijarde preveč za pametno obremenjevanje ekosistema tega našega ljubega Modrega planeta. Torej, če se sami pobijajo, ni problemov, le mene in moje naj ne vpletajo v svoje neumnosti.

:angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj jim je tega treba? Človek jim da dvakrat možnost, oni pa se odločijo šele potem, ko sem bil ravno na delu. So mi hoteli pokazati, da sem star in butast in da si oni dosti upajo?

Mogoče se jim je mudilo na sestanek z Darwinom :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej, če se sami pobijajo, ni problemov, le mene in moje naj ne vpletajo v svoje neumnosti

ob vsemu filozofirajnu in ukvarjanju s prepotentnimi najstniki in najstniškimi zafrustriranci, je zograj navedeno bistvo vsega. Vozi se kakor češ, glava je tvoja, mojo pa pusti pri miru.

Nihce s svojimi nasveti ne zeli vsiljevati Svojega Prav, ampak samo svetovati in pomagati, preprečiti hudo in olajšati zadeve. Če tisti katerim so nasveti namenjeni ne poslušajo, je to zgolj NJIHOVA izguba. ...kar bodo načeloma slej ali prej ugotovili.....zok ne se matrat ker boš na koncu postavljen pred neizogibno dejstvo da...IMAJO PRAV, ko ti svetujejo da bodi bolj toleranten in umirjen, pozoren ipd......ne glede na to kaj boš počel, koliko s boš metal ob tla in steno, kako hitro ali pocasi bos vozil, kolikokrat se bos zaklofal z mopedom ali peš, neglede na to kako stari, okoreli in neprilagodljivi se ti zdijo..oziroma zdimo.

zok se zal ne zaveda kako srašansko komičen <_< je v tem njegovem jokcanju in metanju ob tla....mu pa vedno rata sprovocirat cel motosvetov forum da se ukvarja z njim <_< ...bravo mali manipulator!!

v bistvu se na koncu cel kurčev motosvet namesto da bi razvijal uporabno debato ki jo je začel pervy, ukvarja z nekim nepomembnim hormonskim frustratorjem, ki se bo na koncu zaradi svoje prepotentnosti itak zakantal v zid in ...v končni fazi....za njim bosta jokala najbrž samo njegova "tečna " mat in "zafukan" foter...

za kuzlat! :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v bistvu se na koncu cel kurčev motosvet namesto da bi razvijal uporabno debato ki jo je začel pervy, ukvarja z nekim nepomembnim hormonskim frustratorjem, ki se bo na koncu zaradi svoje prepotentnosti itak zakantal v zid in ...v končni fazi....za njim bosta jokala najbrž samo njegova "tečna " mat in "zafukan" foter...

za kuzlat! :angry:

saj čisto napačen pa le ni no ... malo več potrpljenja pa bo ... saj je še mlad :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

So mi hoteli pokazati, da sem star in butast in da si oni dosti upajo?

A vidis kolk se oni upajo! Ti si pa navadna reva, se nekaj umikas in mahas. HA, HA, HA.

Zdej so ti pokazali, kaj je pravo prehitevanje v frajerskem stilu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja ja,

moto prirastek je začel s samostojno vožnjo po cestah. Na takšen ali drugačen način.

Brmmm, kot atata morava pač še na to pazit. Tudi meni se je v soboto zgodilo eno dete, ki se je namenilo pikirati name pri prehitevanju zanj prevelikega zalogaja, (pa še poskušal je pozdravljati zraven, ne moreš verjet), jaz pa s 350 kilsko kravo, Lady in tapravimi figami v prtljažniku pri 100 na uro po skrajnem robu ceste. Pa najmanj trije so poskušali dirkat z mano, kot se je zgodilo Vale.

In iz tega moto prirastka bodo postali takšni in drugačni (moto) bojevniki, ker se mi zdi, da "klasično motoriranje" izumira, mi kot motoristi Winer šule pa več al imanj relikti preteklosti (fosili, stari atati ...). Zato pa toliko več križev, križcev, figters signs, tetovaž, ketn, kevlarja, plastike, kričavih barv ....

Tako se je bila zgodila probrazba v hribih, zraku, pod vodo, ... in ne vem, zakaj bi bilo na dveh kolesih drugače.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

koliko je tega : " Mene glejte, Jest sem najboljši, Jest največ znam; JEST JEST JEST!!! B)

in res ga vsi gledajo....in gruntajo...Kaj je s tabo narobe človek? :blink:

....ali v mojem primeru ....Dej bejž stran da te ne vidm! :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst bom tko reku...vsi smo bli mladi (no sj smo še :rolleyes: :P ) pa neumni...pa vsi smo bili najbolj pametni...pa nihče od nas ni poslušal starejših, tako da mislim, da sicer ni tako hudo kot izgleda...je pa hudo predvsem v tem pogledu, da 10 let nazaj ni bilo take možnosti imeti motor pri 16-18-ih. Da ne govorim še več let nazaj. Danes ima že vsak mulc, ki ga tastari financirajo ali pa je tolk, da celo sam dela preko študenta, svoj motor. Seveda so med njimi tudi izjeme...nekateri vozijo že od začetka previdno...jaz v njihovih letih nisem :blink: . Ostali se bodo pa spametovali, v najboljšem primeru bo to storil čas in naši nasveti, v malo slabšem, slabe izkušnje-ali njihovih bližnjih kolegov ali pa njih samih, kar v najboljšem primeru pomeni kak zlom v najslabšem pa vsi vemo :( :unsure: :huh: . Če bodo vse to preživeli bodo v 30-ih letih drugače gledali na življenje in cesto... <_< :unsure:

Spet obstajajo izjeme...katerih nikdar ne izuči...but that's life...

Kot je rekel Brrrrm...pustite mene, moje bližnje pri miru, pa delajte kar hočete...itaq je vaša glava...ki pa ni tako trda kot si mislite :blink: <_<

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsakega tazga mladega motorista bi bilo treba poleti za en mesec dat delat na rentgenski oddelek v kakšni bolnišnici. Jaz sem mel to šanso predno sem si kupil motor. Imel pa sem že izpit A. To mi je omogočila slovenska vojska, ko sem služil civilno 7 mesecev. Ko umre nekaj ljudi pred tabo, ko mores dat predpasnik in rokavice gor in si podoben mesarju, potem pa se zamisliš kako boš vozil motor in kako se boš oblekel na motorju (tudi to večina motoristov zanemarja). Masrikdo neve, da zaradi nizkih čevljev, ki ne nudijo zaščite, si hitro ob nogo (kar utrga jo v gležnju kot jo otrok pri plastični punčki).

Nekaterim pa mislim, da tudi to ne bi pomagal, ker majo pač premal v glavi in preveč v krvi! Tko kot jaz pravim za šoferje avtomobilov:

Pamet v glavo in volan v roke in ne obratno volan v glavo in mozak na roke (ko se zgodi prometna nesreča)

:o

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zato pa toliko več križev, križcev, figters signs, tetovaž, ketn, kevlarja, plastike, kričavih barv ....

*cough* ozkogledni primitivec *cough*

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

si se pa malčkeno zapletel ... napisal si, da si z avtom popoln začetnik, hkrati pa v avtu delaš 10x manj pizdarij ... ;) ... torej si na motorju joj :o :o ;) ...

lahko pa tud kak race kdaj vsekava, ce mislis da sem tako slab. aja, pa 4 kategorije izpitov mam, vse sem naredu v 4ih susih.

joj kako si še nezrel ... dokazi priloženi ... ;) :D

10x majn pizdarij delam kr vozim bolj sprosceno, ker Fusion (ki je po vrhu ce diesel) in Safrane pac nista sportnika. drugace bi verjetno bilo, ce bi imel kakega CRXa... :rolleyes: ;)

tisto drugo.... ...ce ze pravis da dokazujem nezrelost - kako pa lahko potem dokazem se zrelost?? :)

@Brrrm: js ob prehitevanju vedno potegnem do konca. kot prvo si hitrej mimo, kot drugo pa si glasnejsi, in te prehitevan voznik 100% zazna - to mi je ze nekajkrat resilo glavo (sej ves, avto, picke, muzka, gasa, misli da je najhitrejsi, ne gleda nazaj, je dobr vcasih met mal bol odprt auspuh pa glasnejsi moped). aja, pa obvezna dolga luc nonstop podnevi!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zok...ni nam treba govort kako voziš...na vsak tvoj post, ki ga pač napišeš tvojim letom primerno :huh: jih dobiš deset nazaj :blink: pa sploh ne vem zakaj se to dogaja :P . Vozi kakor se tebi pač zdi primerno, s tem, da pa nam govoriš kako potegneš, kako imaš odprt izpuh, kako delaš manj pizdarij...halo mali...dokazuješ samo to, da boš moral še malo odrasti...samo upam, da te ne bo kakšna kruta izkušnja udarila po glavi, tega pa ne privoščim nikomur :(

Vsi naši posti niso bili namenjeni samo tebi, ti si se pač počutil ogoženega tukaj in si odgovarjal, upam, da bo kdo od mladih ali novopečenih motoristov kaj potegnil iz vsega tega pisanja...če je to eden smo dosegli kar smo želeli :huh: :unsure:

@tejka...mene tud že počasi zmanjkuje :lol: :P bi ena kava prišla prav :lol: B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

upam, da bo kdo od mladih ali novopečenih motoristov kaj potegnil iz vsega tega pisanja...

Recimo jaz :) Kot novopečen motorist si vse, kar napišem, močno jemljem k srcu :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Recimo jaz :) Kot novopečen motorist si vse, kar napišem, močno jemljem k srcu :)

Tudi jaz...in upam, da bo vse to tudi praktično izvedljivo :unsure:

Je pa tko, da bolj se o tem (o napakah, izkušnjah) zgovarjamo več o tem razmišljamo...in smo tudi na cesti ravno zaradi tega bolj previdni... :rolleyes: če le registriramo vse izrečeno oz. napisano <_<

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!