Skoči na vsebino

Neizkušeni motoristi - OPOZORILO!


Pervy

Priporočene objave

Vsakega tazga mladega motorista bi bilo treba poleti za en mesec dat delat na rentgenski oddelek v kakšni bolnišnici. Jaz sem mel to šanso predno sem si kupil motor. Imel pa sem že izpit A. To mi je omogočila slovenska vojska, ko sem služil civilno 7 mesecev. Ko umre nekaj ljudi pred tabo, ko mores dat predpasnik in rokavice gor in si podoben mesarju, potem pa se zamisliš kako boš vozil motor in kako se boš oblekel na motorju (tudi to večina motoristov zanemarja). Masrikdo neve, da zaradi nizkih čevljev, ki ne nudijo zaščite, si hitro ob nogo (kar utrga jo v gležnju kot jo otrok pri plastični punčki).

Nekaterim pa mislim, da tudi to ne bi pomagal, ker majo pač premal v glavi in preveč v krvi! Tko kot jaz pravim za šoferje avtomobilov:

Pamet v glavo in volan v roke in ne obratno volan v glavo in mozak na roke (ko se zgodi prometna nesreča)

:o

Če kdo te možnosti nima mu pa jaz z veseljem pokažem levo nogo (od kolena navzdl) pa ne rabi nobenih rentgenskih slik mu bo hitro kaj več jasno, če pa kdo nima možnosti mene spoznat naj gre pa do metalbike, ki jo tudi ni poceni odnesel kot berem. Ga bo treba jit enkrat pogledat , da vidim kaj je on pokasiral, nekaterim izmed vami pa tudi priporočam obisk v bolnici(kar poskupšajte se navadit na bolnišnično življenje, ker....) :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsakega tazga mladega motorista bi bilo treba poleti za en mesec dat delat na rentgenski....

men je dovolj če vidim človeka ležat na cesti...brrrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če kdo te možnosti nima mu pa jaz z veseljem pokažem levo nogo (od kolena navzdl) pa ne rabi nobenih rentgenskih slik mu bo hitro kaj več jasno,

Hanzi! In kako je s tvojo nogo? Dela vredu? Sem bral na forumu kaj se je zgodl!

Drugač pa rentgenske slike so zlo lepe v primerjavi s tistim ko vidiš na ponesrečencu! :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dejstvo je da je preveč motoristov prepogumnih in prepametnih..začetnikov ali starejših....slovencev, avstrijcev ali nemcev (sploh slednjih glede na videno v zadnjih dneh)... :o

žalostno je, da če se voziš po omejitvah, v koloni ali prehitevaš le strogo na ziher, postaneš kaj hitro čuden v očeh zg. omenjenih...kot npr. jaz, začetnik......nekateri namreč menijo, da motor mora vse prehiteti, bit vedno prvi in najhitrejši...jaz tega mnenja ne podpiram....

vožnja naj bi bila svojevrsten užitek, ne pa preverjanje svojih skrajnih zmožnosti in bližnjica do "tete s koso"... :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsakega tazga mladega motorista bi bilo treba poleti za en mesec dat delat na rentgenski....

Dosti bi bila ze ena ura na mesec na IRSR - institut Rep. Slo. za rehabilitacijo, po domace Soca! :ph34r: ;)

Ce cesa tam ni, potem ni nikjer! :unsure: :o

Popravljeno . Popravil Max
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

men je dovolj če vidim človeka ležat na cesti...brrrr

Ja...če ga pa še poznaš je pa situacija toliko bolj kritična...ne pozabiš zlepa :huh: :( :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kdaj pa clovk sploh pol odraste?!? :angry: ko gre v penzijo??

Človek odraste, ko začne razmišljat kot odrasel. Lahko pri petnajstih, lahko nikoli.

Amen.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kdaj pa clovk sploh pol odraste?!? :angry: ko gre v penzijo??

Človek odraste, ko začne razmišljat kot odrasel. Lahko pri petnajstih, lahko nikoli.

Amen.

... na ta je pa za uho privlečena ... sorry ... ampak res ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko tole berem, si ne morm kaj da nebi še svoj "lonček" pristavil. Da prvo pojasnim mojo situacijo: A okrog 3500 km, B okrog 70000 km, C in E pa nekaj malega. Izpit mam pa 4 leta, razen za A 2 leti.

Poanta je v tem, da se z motojem peljem kot "stara mama (recimo da malo mlajša)" in če to druge moti, je to njihov problem. In lahko vam pomev, da največ ljudi, ki jih to moti vozi 125-ke in mislijo, da so bog i batina. Vsakič, ko vidim koga, ki se pelje mimo mene hitro v ovinek, si mislim kaj bo z njim, če je na cesti olje ??? Po mojem od njega ne bo kaj dosti ostalo razen tega, da je veljal za hitrega motorista.

Ostalo ne bom komentiral, ker mislim da se iz tegale da razbrati moje mnenje o tistih, ki si domišljajo, da se njim ne more nič zgodit in da oni že vedo kaj delajo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še nekaj, ne vem če se samo meni to zdi, ampak vožnja z motorjem izboljšuje tudi vožnjo z avtomobilom. Naučiš se opazovati ostale udeležence v prometu in razmišljati drugače.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot sem rekel...se najdejo med mlajšimi tudi taki, ki razmišljajo z glavo...zgornjo seveda :blink: :P

Kar tako naprej B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V bistvu je težava 125ccm mopedov, ker nikamor ne potegnejo in ves adrenalin doživljaš samo ob težko in počasi doseženi končni hitrosti ... zaradi tega mularija nerada spušča gas, ker bo spet trajalo pol ure, da bo šlo prek 100 ... zato prehitevajo, v škarje vozijo in vse kar zraven paše ... samo da hitrost ne pade.

zatorej ... mladci na mopedih, kupite si ornk mašine (po možnosti naked), da se bo treba močno prijet, ko daš gas do konca in se boste hitro naučili spoštovanja motorja, prometa, situacij ... starejših ... pa kar naenkrat se bo potreba po velikih hitrostih zmanjša ... ker bo nevarno ... a veš ... B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:rolleyes: kera zdej? tle mas ene 10 citatov :D ;)

... da človek odraste, ko začne razmišljati odraslo ... hmmm ... in kaj je odraslo razmišljanje ... no nisem še odrasla, bom spet probala tiho bit ... :ph34r:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poanta je v tem, da se z motojem peljem kot "stara mama (recimo da malo mlajša)" in če to druge moti, je to njihov problem. In lahko vam pomev, da največ ljudi, ki jih to moti vozi 125-ke in mislijo, da so bog i batina. Vsakič, ko vidim koga, ki se pelje mimo mene hitro v ovinek, si mislim kaj bo z njim, če je na cesti olje ??? Po mojem od njega ne bo kaj dosti ostalo razen tega, da je veljal za hitrega motorista.

Zakaj bi koga motilo če se ti vozis kakor ti je pač volja. Jaz imam 125 ccm in tam kjer lahko vozim pač malo hitreje in zaradi tega prehitim koga čigar tempo mi ne ugaja, s tem da se vedno nisem "bog i batina" in tut ne mislim bit, ker se nekak nočem lih fentat v kaksnem narobe ocenjenem ovinku. Glede olja pa, še vedno so se in se bojo našli ljudje, ki bodo šli hitreje skozi ovinke kot jaz, tako da bo odletel ta tahitr, jaz za mano pa še kdo, ki bo vozil počasneje, le da se mu bo za tisti hip pomislil na kaj drugega in ne bo opazil fleka na cesti.

Morda misliš, da te vozniki 125 ccm ne morejo prenašati s tem ko nekaj časa vozijo s tvojo hitrostjo potem pa obrate navit do amena in mimo. Problem je v tem, da če ti voziš napr. 80 jaz bi pa rad vozil 90-100 moram počakati kar nekaj čassa da dobim dovolj prostora in hitrosti, da te lahko prehitim in potem vozim svoj tempo.

Upam pa da razumeš kakšen je občutek voziti za nekom, ki je počasnejši od tvoje normalne hitrosti skozi takoooooo leeeepooooo zaviiiteeeeeee in znane ovinke.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V bistvu je težava 125ccm mopedov, ker nikamor ne potegnejo in ves adrenalin doživljaš samo ob težko in počasi doseženi končni hitrosti ... zaradi tega mularija nerada spušča gas, ker bo spet trajalo pol ure, da bo šlo prek 100 ... zato prehitevajo, v škarje vozijo in vse kar zraven paše ... samo da hitrost ne pade.

zatorej ... mladci na mopedih, kupite si ornk mašine (po možnosti naked), da se bo treba močno prijet, ko daš gas do konca in se boste hitro naučili spoštovanja motorja, prometa, situacij ... starejših ... pa kar naenkrat se bo potreba po velikih hitrostih zmanjša ... ker bo nevarno ... a veš ... B)

tole cist velja. BTW, fotr je hotu d bi mel yamaho sr 125 - PROOOSIIIIM!!!! to je tist ko vozis v avtosoli pa ti rece instruktor "zdej pa potegn do 90", pa mu nazaj reces "ce pa ne gre 90"... :huh: AF1 je ze neki drugega. res sem prvi teden skoz navijal do konca, zdej me je pa minil. boljs se je kje v ovinku spustit not da uzivas, pa je to to.

tud Grilzz ma cist prav. ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest sem pa danes tud prišel do enega spoznanja... Če hočem uživat v vožnji s skuterjem, tega ne bom dosegel s hitrostimi...

Tako da zdej vozim lepo enakomerno po ravninah in ovinkih... Ravnine so itak navadne, ovinki pa pri 80-90km/h postanejo zanimivi (ne pa še zahtevni). To govorim za ovinke, ki sem jih prefural že 100x in večkrat. Ziher je ziher, nikol ne veš, kdaj ga drugam obrnejo. ;)

Samo nekaj... Danes peljem neko tako fletno linijo po ovinkih in je naneslo, da sem bil le slab meter od črte za sredino (ravno skrajna točka mojega zavijanja), ko me je nekdo prehitel. In mi je ves jezen potrobil. Jest sem imel pa pol kar malo slabo vest... Čeprau sem bil krepko na svojem pasu... Hm, sem imel upravičeno slabo vest?

Da se malo še vrnem k naslovu tega topica... Hvala za vse nasvete, meni kot 17 letniku z 11'000km pridejo hudimano prav. :) Padel na srečo še nisem (če postavimo za kriterij padce nad 10km/h, sicer dvakrat pri 10km/h v prvih 3 mesecih, hehehehe :D ), ampak vseeno dostikrat furam še precej neprepričljivo. Sploh v večjih mestih (Lj, Kr) malo cvikam, ampak z vajo bo že. :)

Če mi bodo starši pustili delat izpit, upam da me tudi prehod na ZZR 250 ali kaj podobnega ne bo stal zdravja/cele kože.

VSO SREČO PRI VOŽNJI VSEM SKUPAJ!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj sem se peljal po cesti iz NM proti Straži. Pred Stražo dohitim manjše tovorno vozilo, za katerim se pelja motorist na čoperju, po moji oceni manjše kubikature (125, 250).

In tako se peljamo, kamijonček, čoperist tik za njim na sredini ceste. Čoperist ne kaže nobenih znakov, da bi želel prehitevati. Postavim se mu tako, da me vidi v levem retrovizurju, pa zatem v desnem retrovizuru, mu "poablendam" .... nič. On se drži sredine. Ker nisem bil siguren kaj bo naredil, se peljem za njim. Kar naenkrat, kot strela iz jasnega, ne da bi dal smerokaz se čoperist "požene" v prehitevanje s hitrostjo cca 10 km/h več kot kamijon in to malo pred ovinkom.

Zvozil sicer je, vendar je imel silne težave v desnem ovinku, pa še šofer kamiona mu je malce pomagal (je malo zaviral). :angry: .

Srečno na cesti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zatorej ... mladci na mopedih, kupite si ornk mašine (po možnosti naked), da se bo treba močno prijet, ko daš gas do konca in se boste hitro naučili spoštovanja motorja, prometa, situacij ... starejših ... pa kar naenkrat se bo potreba po velikih hitrostih zmanjša ... ker bo nevarno ... a veš ... B)

Hočko,

ne ga srat. Še 40 let stari biki mislijo, da je treba vse prehitet, kar vozi pred njimi in tekmovat z drugimi motoristi, pa čeprav ti sploh nimajo nobene želje po dokazovanju. Tudi če (me) prehitevajo v dead end, je njihov problem, ne moj.

Moj je samo najin 16 letnik, kateremu je bila izkušnja in darilo Fortune izkazana prejšnje leto. Od takrat je mir in relativna pamet v glavi, ker se zaveda, da je svojo porcijo sreče na cesti izkoristil in porabil. Pa četudi je meni ime Srečko.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ste tudi vi morali naročiti novo ogledalo in novi nosilec stebla ogledala? :P

Od petka naprej je postalo samoumevno, da gre tudi zvečer, ko gre le s prijatelji v mesto na pijačo, v kpl. usnjeni opravi. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni mi dal da ne bi tuki tud jst zraven neki pripomnu!

prvo kot prvo mislm da so take teme izjemno koristne tako za izkušene kot tudi neizkušene motoriste. Zato vse pohvale ljudem ki skrbijo zato, da mlade mal "prestrašjo" in jim dajo mal mislt. Predvsem pa bi mogl take stvari brat tudi veliko avtomobilistov in iz čisto preprostega razloga - da vidjo kok smo ranljivi! :unsure:

Moj primer: dva tedna nazaj sem biu s punco na morju in k sva se vračala, morm priznat, da sem bil malo zmatran in sem zato vozil raje malo počasneje in bolj varno. Pol pa k sm biu ravno v nagibu na ta ostrem levem ovinku v Črnem Kalu,me je en debil z jeepom (model mogu bit star okrog 50 + ženo je mel not) k je vozu za mano, mel zgleda poln ku**c in me je sred ovinka začel prehitevat po desni strani (držu sem se cca 1meter stran od sredinske črte) in zapel direkt pred mano!!!!! jst v nagibu, punco mel zadi on pa men zapele direkt pred spredno gumo, tko da je mankal ene 10 cm da se je ni z zadnjim kolesom dotaknu! pa še to za mano še avtomobili. :angry: Cela poanta pa je v tem, da je bla kolona spredi in zadi in sam zato k nism šou 100 čez un ovink ampak 50 me gre model prehitevat. Takih stvari se pa tud predvideva bl težko.

No sicer verjamem da je mel že kdo tako izkušno in moje vprašanje je kaj v takem primeru narest k te hoče kdo na drug pas zrint al pa pred tvojo gumo k si v nagibu zapele. Jst sm ga mal poravnav pol pa mal pobremzu in ga nagnu nazaj, da nism šou u ograjo. Mi je ratal sam je pa neugoden filing.

mogoče je mal iz teme ampak hotu sm sam povedat da kdaj tud dost u redu motor (kawasaki er 5) in tud neki znanja te sprav lihk za glih ven iz dreka!

Uživite vsi pa veliko srečnih in varnih kilometrov vam želim!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zato pa toliko več križev, križcev, figters signs, tetovaž, ketn, kevlarja, plastike, kričavih barv ....

*cough* ozkogledni primitivec *cough*

Hmmm, .... Jap! :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ste tudi vi morali naročiti novo ogledalo in novi nosilec stebla ogledala? .. je napisal Brmmmm

Na Varaderi zaenkrat samo ravnanje ročice sklopke in ročice menjalnika. Je pa res, da je svoj prispevek ukrivljenosti pridodala tudi Lady, ki je v fazi elaboriranja bi/nebi samostojnega prevažanja z motorjem.

Popravljeno . Popravil ceco
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zato pa toliko več križev, križcev, figters signs, tetovaž, ketn, kevlarja, plastike, kričavih barv ....

*cough* ozkogledni primitivec *cough*

Hmmm, .... Jap! :rolleyes:

Priznam, ker se vozim za sebe in ne za druge.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Priznam, ker se vozim za sebe in ne za druge.

sva ze dva.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!