Skoči na vsebino

Neizkušeni motoristi - OPOZORILO!


Pervy

Priporočene objave

Zato pa toliko več križev, križcev, figters signs, tetovaž, ketn, kevlarja, plastike, kričavih barv ....

*cough* ozkogledni primitivec *cough*

Hmmm, .... Jap! :rolleyes:

Priznam, ker se vozim za sebe in ne za druge.

In ce imam scitnike iz karbon-kevlarja na rokavicah in na jakni, pomeni, da se ne vozim za sebe, ker...?

Ker imam tattoo, to vpliva na mojo voznjo kako...?

Kako stupidna uporaba zguljene fraze.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pejta se kregat kam drugam. <_<

BTW jaz imam kevlar po obleki,goretex in scitnike,plastiko na motorju; nekateri bratje v klubu imajo resice,nete in leder navesen gor,vozimo se cestaki in chopperji,cruiserji in touringi.............. so fokken´ wot?! :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

eh, pobčki..

Sem model 50 +, motorist od letos (7 tisoč), na štirih kolesih več kot 1 mio. Nekaj vem o prometu in varnosti, tudi kot novopečeni moto sem previden, čeprav nisem med najpočasnejšimi.

Večino napak in nesreč povzročimo motoristi sami. Žal v SLO nimamo pist in podobnega za hitrostna izživljanja, zato marsikdo to počne na cestah, ki so, kot veste, ali slabe, ali mokre, ali je na njih pesek, ali pa so na njih žal tudi drugi udeleženci v prometu. Vse preveč je med nami takih, ki se želijo pokazati in to jim uspeva tudi s povzročanjem nesreč.

V nedeljo sem bil na daljšem enodnevnem potepanju in kar nekajkrat sem srečal motoriste, ki so vozili neprimerno cestnim in prometnim razmeram. Ne želim biti preveč pameten, saj tudi sam rad potegnem, a vseeno bodite malo bolj previdni in ne krivite prevečkrat avtomobiliste in ostale.

Lepo vožnjo vsem!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Večino napak in nesreč povzročimo motoristi sami. Žal v SLO nimamo pist in podobnega za hitrostna izživljanja, zato marsikdo to počne na cestah, ki so, kot veste, ali slabe, ali mokre, ali je na njih pesek, ali pa so na njih žal tudi drugi udeleženci v prometu. Vse preveč je med nami takih, ki se želijo pokazati in to jim uspeva tudi s povzročanjem nesreč.

V nedeljo sem bil na daljšem enodnevnem potepanju in kar nekajkrat sem srečal motoriste, ki so vozili neprimerno cestnim in prometnim razmeram. Ne želim biti preveč pameten, saj tudi sam rad potegnem, a vseeno bodite malo bolj previdni in ne krivite prevečkrat avtomobiliste in ostale.

Lepo vožnjo vsem!

pošteno povedano....se čist strinjam...norci ste in norci smo....eni večji kot drugi....najebamo pa tisti ki smo manjši(norci)...ponavadi <_<

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst pa ne mislim tako ... jst pa mislim da mora motorist pazit bolj na druge udelezence v prometu kajti ti nisi tako viden kot avto in tudi dosti hitrejsi ... sam se skusil kar nekajkrat ko so me izsilili ... ceprav .... sem imel normalno brzino ... sem moral fino bremzati enkrat pa tudi odvit ker drugace nebi zneslo ... namrec ... ni vse v hitrosti .. res da je veliko ampak po statistiki je vec nesrec zaradi krivde drugih

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... res da je veliko ampak po statistiki je vec nesrec zaradi krivde drugih

...izsiljevanja prednosti naprimer :angry: :angry:

Pole pa izjava avtomobilistou: "joj, oprosti sam te sploh nism vidu tko hitro si pršu iza ovinka!!!" ti pa napol mrtu potleh!!! :angry: :angry:

Ma dej kje smo no, če prletiš ven z ovinka 100 namesto 90 :blink: :blink: aja to je pa se nadsvetlobna hitrost, in si ti tm že pred tvojo senco???!!!! :blink: :unsure: :blink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jz pa najbol sovrazm avtobuse oz. voznike avtobusov... kr misljo da lohka cez celo cesto vozjo k furajo bus :angry: in to skoz ovink... 2 leti nazaj sm se na bledu zabiu u motorista iz LJ (sj mogoce je tuki na forumu?) in skori pod zadno gumo busa padu :angry:

pa tud tko me je ze dostkrat bus skori pogaziu...

pa tud nekateri kolesarji so vcasih malo nadlezni ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sj pocas itq da ne bos furov tezkga motorja... ampk mors met eno mejo, da se zmeri lohka izognes nesreci

mors vedt kolk mas dobre zavore, reflekse itd...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Težava je v tem, da jih dosti pride ven s 190 namesto 90, 50,..

Hmmmm, o 190km/h jst raj ne bi govoru :D :D

Zaenkrat še nedosegljivo <_<

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pr men tud... gre pa v ovinek na koncu Sentvidske ravnine 165 cistih - preverjeno! ;) :D :P :rolleyes: :ph34r:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

res da je veliko ampak po statistiki je vec nesrec zaradi krivde drugih

Tole pa sploh ne bo drzalo. Na www.policija.si (statistike, leto 2002) imas analizo prometnih nesrec, kjer so bili udelezni motoristi in kolesa z motorjem. V malo manj kot 70% takih prometnih nesrec so bili tudi povzrocitelji nesrece motoristi sami. Teorija o izsiljevanju prednosti tako sploh ne drzi - po teh podatkih ostane za izsiljevanje, ki naj bi ga izvedli drugi udelezencev prometa, samo 30%!

Najpogostejsi vzrok za omenjene nesrece je neprilagojena hitrost (32%), nato sele odvzem prednosti (24%).

LP,

Andrej.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

....po teh podatkih ostane za izsiljevanje, ki naj bi ga izvedli drugi udelezencev prometa, samo 30%!

No sej, a ni zadosti 30% :blink: :ph34r: :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No sej, a ni zadosti 30% :blink: :ph34r: :angry:

Seveda je prevec, toda govoriti o avtomobilistih kot povzrociteljih vecine prometnih nesrec motoristov je povsem neutemeljeno.

LP,

Andrej.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čist tko nevmesna

Izsiljevanje motorista!!!

Določeni motoristi se vozijo veliko hitreje kot so omejitve!!

Avtomobil, ki iz stranske ceste zavije na cesto, ima ponavadi pri ostalovozečih vozilih več kot dovolj časa, da opravi svoj manever. Toda ker ima motorist na števcu 2 x višjo hitrost kot je omejitev, se le ta zaleti v avto!

Ali po vašem to spada pod neprilagojeno hitrost ali izsiljevanje avtomobila ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čist tko nevmesna

Izsiljevanje motorista!!!

Določeni motoristi se vozijo veliko hitreje kot so omejitve!!

Avtomobil, ki iz stranske ceste zavije na cesto, ima ponavadi pri ostalovozečih vozilih več kot dovolj časa, da opravi svoj manever. Toda ker ima motorist na števcu 2 x višjo hitrost kot je omejitev, se le ta zaleti v avto!

Ali po vašem to spada pod neprilagojeno hitrost ali izsiljevanje avtomobila ?

Neumestna replika na čist tko neumestno:

Primer danes zjutraj iz vožnje na šiht. Potegnem iz križišča, jasno imaš dovolj hitro notri tistih cca 60km/h in mi iz ulice desno kakšnih 70 m od križišča zapelje taksist. Zavirati? Ne, levi žmigavec in na srednji pas od treh, pa še po gasu da sem čimpej mimo opice. Obenem na skrajno levem pasu že prej tja zmanevrirani motorist, član Freisingov.

Odgovor? Čisto izsiljevanje! Taksist pač, podobno kot še marsikateri drugi avtomobilist si privošči, da te prisili na manevriranje s katerim si rešiš rit, samo da zadosti svoji komotnosti.

Hitrost? V tistih nekaj 10 m z mojim mopedom in mojo težo sigurno ne previsoka in nerazumna!

Tega je na cestah dovolj in preveč! Ahtat, pa škornje okovat! :angry: :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če smo že pri izsiljevanju ... najbolj "všeč" :angry: so mi avtomobilisti, ki te pri zavijanju na glavno cesto, na ravnini, gleda kako se mu prebližuješ in se mu pri tem v njegovi bučki rišejo miselni vzorci bi-ne bi, bi - ne bi .... no ko si že zelo blizu njega se odloči BI ... zapelje na cesto in kar naenkrat mu v glavi naredi KLIK ne-bi ... in se sredi svojega manevriranja ustavi in te gleda kako boš reagiral ... :ph34r: :blink: :angry:

... no pa takšnih se najde tuti polno, ko na semaforiziranem križišču pelješ ravno on pa levo ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej ne spada ravno sem pa vseeno luštna zgodbica:

Včeraj sem se odpravila v Novo Gorico čez Italijo. Pripeljem na mejni prehod Škofije in vidim dolgo kačo vozil ... seveda peljem mimo in se kake štiri avte pred prehodom lepo ustavim in čakam v peklenski vročini, nakar se vzporedno z mano postavijo štiri bejbike v Cliotu in me grdo gledajo ... se nasmehnem in čakam naprej ... nakar me voznica prav nesramno pošlata po moji lepi bedrci ... jo še enkrat prijazno pogledam nakar ona meni: "You know, we have been first here!" ... pogledam blago telečje in si mislim kwa zdej za hudiča hoče ... aha zrinla sem se in jo moti ... pogledam še bolj blago telečje in ji rečem:"OK" ter se pomaknem še za en avto naprej ... bejbike pa dobile popizditis ... A sem bla res tolk nehumana al kaj ... :blink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej ne spada ravno sem pa vseeno luštna zgodbica:...

... A sem bla res tolk nehumana al kaj ... :blink:

Hoooohooohooo :D :D :D :D

Vale za predsednco!!! :D :D :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Priznam da sem butasta, mar bi stala v koloni kake pol urce, bi me lepo skuhalo in bi lepo shujšala in dobila lepo postavco, pol bi šele ble fauš razne turistke :P

P.S. Sej enkrat me je za kazen hrvaški carinik res nazaj v kolono poslal :angry: sem mu preklela celo sorodstvo, pol mi je pa še lepo celo prtljago pregledal in se zraven nekako takole držal :D , js pa takole :blink: :ph34r: :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej ne spada ravno sem pa vseeno luštna zgodbica:

Včeraj sem se odpravila v Novo Gorico čez Italijo. Pripeljem na mejni prehod Škofije in vidim dolgo kačo vozil ... seveda peljem mimo in se kake štiri avte pred prehodom lepo ustavim in čakam v peklenski vročini, nakar se vzporedno z mano postavijo štiri bejbike v Cliotu in me grdo gledajo ... se nasmehnem in čakam naprej ... nakar me voznica prav nesramno pošlata po moji lepi bedrci ... jo še enkrat prijazno pogledam nakar ona meni: "You know, we have been first here!" ... pogledam blago telečje in si mislim kwa zdej za hudiča hoče ... aha zrinla sem se in jo moti ... pogledam še bolj blago telečje in ji rečem:"OK" ter se pomaknem še za en avto naprej ... bejbike pa dobile popizditis ... A sem bla res tolk nehumana al kaj ... :blink:

hmmm, a so ble kej luštne ? ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ti misliš, da sem jih še gledla, če so luštne :rolleyes:

Po mojem jih je sam razkurlo, ker so najprej mislile, da je tip na motorju, pol so pa z dolgim nosom ugotovile, da pa ni :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!