Skoči na vsebino

Neizkušeni motoristi - OPOZORILO!


Pervy

Priporočene objave

... pogledam še bolj blago telečje in ji rečem:"OK" ter se pomaknem še za en avto naprej ... bejbike pa dobile popizditis ... A sem bla res tolk nehumana al kaj ... :blink:

Ej Vale za to si si pa Zaslužla Kozla, ... nice move woman! B)

Z.t.H.! :huh:

P.S.: Meketajoča bitjeca naj sfinanciajo klimo, pa bojo pol manj meketale.

P.P.S.: Obnašanje vredno posnemanja, kako brez dodatnih besed upoštevati mnenje ali namige avtomobilistov.

P.P.P.S.: Jap spada v to temo, ker je lepa demonstracija pravilnega reagiranja v situaciji. :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Neizkušeni motoristi..

No, zdaj bo pa še GREENNINJA nekaj napisala tukaj. V bistvu gre bolj za dobronamerno opozorilo pred nekom..

Motorista/-tko (naj ostane neimenovan/-a) boste spoznali po dolhih svetlih, rahlo kodrastih laseh- štrlečih izpod čelade in sedečega/-o na sposojenem modrem Banditu.

Motorist/-ka je v bistvu bolj nevaren/-na sebi in s tem posledično tudi (nam) ostalim. Pravijo/-mo, da hitrost ubija, vendar se tu vsaj tega ni bati. Vsi, ki so ga/-jo meli priložnost opazovati med vožnjo, bodo/bomo vedeli o čem govorim. <_<

Naselje, povprečna hitrost tam okrog 35 km/h, izven naselja tam do 75, 78 km/h (samo, ko sem jaz zraven) in avtocesta tam ene 85, 90.. Je res, da vsak prilagaja hitrost svojim zmožnostim, ampak za božjo voljo; to ni za na cesto!?! Ne govorim toliko o hitrosti oz. nehitrosti temveč o nagibanju v levo v desnem ovinku, ustavljanje takoj za rahlo nepreglednim ovinkom zaradi utrujenosti in odrevenelih rok (ne cesti seveda) in podobnimi manevri.. Prvič sem mela priložnost videti oz. doživeti prehitevanje treh šleperjev na avtocesti.. In moram povedati, da me je bilo pošteno strah, ko so kar zgrmeli mimo. Ne mimo mene pač pa mimo opisovanega motorista/-tke, ki je iz presenečenja naredil/-a skoraj usodno napako- zavila na odstavni pas.. (kjer je peljal nek poljak z ultra podzvočno hitrostjo..)

Boste zelo presenečeni, ko vam povem še, da si ta motorist/-ka hoče omislit v kratkem oz. da sanja o posedovanje R6-ke? In to iz samo enega razloga- barve? Osebno sem mnenja, da vsak pač ni za motor, tudi, če ma veliko veselje do dvokolesnikov.. Pred par dnevi sem dobila klic omenjene osebe in po opisu poteka ustavitve Bandita sem bila skoraj prepričana, da mu/ji je uspelo natankat nafto v njega.. Brez besed.

Zase vem, da sem kljub kratkem obdobju, kar sem med vami, precejšen divjak ampak zaupam v svoje zmožnosti in ne pretiravam.. Občudujem veselje do vožnje opisovane osebe ampak to se ne bo dobro končalo. Naj povem, da je t.i. motorist/-ka sedaj že 5,6 let..

Dragi kolegi, pazite nase in prijeten ter varen preostanek poletja..

Lp, GREENNINJA.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.. k smo že lih pred mejo.. oz., da se drugač izrazm.. O čakanju pred mejnim prehodom. Pa me zanima, kako reagirate, če je pasje vroče in pred vami kolona vozil, ki z vami vred čaka na prehod meje... (kolona-beri vsaj cca 10 avtomobilov). A se odpeljete mimo kolone, a ostanete in čakate da zavohate vonj po zažganem (mesu, koži, namreč.. svojem ali tistem ki ga imate na sebi.. če ga imate.. ).. Kaj naredite v takih situacijah..

no, pa lep pozdrav še naprej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.. k smo že lih pred mejo.. oz., da se drugač izrazm.. O čakanju pred mejnim prehodom. Pa me zanima, kako reagirate, če je pasje vroče in pred vami kolona vozil, ki z vami vred čaka na prehod meje... (kolona-beri vsaj cca 10 avtomobilov). A se odpeljete mimo kolone, a ostanete in čakate da zavohate vonj po zažganem (mesu, koži, namreč.. svojem ali tistem ki ga imate na sebi.. če ga imate.. ).. Kaj naredite v takih situacijah..

no, pa lep pozdrav še naprej

Ninočka beri moje gornje poste ... nikol ne čakam v koloni, zato včasih najebem ... jebat ga ... ne da se mi ... ponavadi grem čist lepo skozi :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lahko se naredis francoza in se odpeljes direkt pred carinika :D

ali pa se neopazno skrijes za npr. sestim vozilom v koloni. :)

ce imas "sreco" te bodo v obeh primerih poslati nazaj,kar se mi pa se ni zgodilo. ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

na carini - mimo do drugega avta pred carinikom

na avtocesti - mimo če je res dolga kolona

na semaforju - vedno mimo (isto za razna dela na cesti, zaprtje zaradi nesreče,....)

saj zato pa so motorji! ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

na carini - mimo do drugega avta pred carinikom

na avtocesti - mimo če je res dolga kolona

na semaforju - vedno mimo (isto za razna dela na cesti, zaprtje zaradi nesreče,....)

saj zato pa so motorji! ;)

Jap še dva z enakimi pogledi, no ja edin na AC se običajno tam nekje okol 4-5 vozila ustaviva, ... do sedaj še nikoli problemov s predstavniki oblasti. B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

na carini - mimo do drugega avta pred carinikom

na avtocesti - mimo če je res dolga kolona

na semaforju  - vedno mimo (isto za razna dela na cesti, zaprtje zaradi nesreče,....)

saj zato pa so motorji! ;)

Jap še dva z enakimi pogledi, no ja edin na AC se običajno tam nekje okol 4-5 vozila ustaviva, ... do sedaj še nikoli problemov s predstavniki oblasti. B)

jaz nikoli nisem imel problemov, samo enkrat so nas na rupi enih 20 - 30 (smo šli med kolonami mimo) hoteli hrvati na konec kolone poslat. smo pač stali, malo navijali motorje in ohromili celi promet za 5 min pol pa so nas kar brez kontrole mimo spustli. :P

pač ne narediš preveč agresivno vrivanja in pustiš kaki avto pred sabo na pa direktno v carinika.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lahko se naredis francoza in se odpeljes direkt pred carinika :D

ali pa se neopazno skrijes za npr. sestim vozilom v koloni. :)

Kukr d bi jst to pisal :huh:

Viva la France :D :D

Pol pa: "Zapeljite tja! :blink: Dokumente prosim! <_< Si lahko snamete čelado?"

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zase vem, da sem kljub kratkem obdobju, kar sem med vami, precejšen divjak ampak zaupam v svoje zmožnosti in ne pretiravam.. Občudujem veselje do vožnje opisovane osebe ampak to se ne bo dobro končalo.

Ta zadnji stavek velja tudi zate.

A.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Načeloma se voziš v koloni!!!!

Saj če je carinik kolčkej anti motorist te bo sigurno ustavil in pregledal, kar pomeni spet čakanje!

v vsej moji motoristični zgodovini me ni še noben carinik ne polcaj poslau nazaj, ker da se rinem z mopedom naprej..pa se, vedno,..ko je kolona, ko je ni, vedno rinem naprej, da sem taprvi na vrsti za kej papirjev kazat..v najhujšem primeru se je končalo tako, da sem gospodu lepo dopovedal, da se na mopedu pod čelado, pa pod rokavicami, pa pod korduro glih ne da tako lepo in prijetno čakat v vrsti s klimami....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tud ce nisi kriv, pa tud ce si v varni kletki sodobno zasnovanega avtomobila, se lahko fentas. lastne izkusnje. :( :ph34r:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tud ce nisi kriv, pa tud ce si v varni kletki sodobno zasnovanega avtomobila, se lahko fentas. lastne izkusnje. :( :ph34r:

A si se fental z avtom al kaj?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma neki sn se kotalil. pol pa ko vidis da se ti se airbag ni sprozil, se pa resno vprasas, ce te ma kdo sploh rad... :blink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Boste zelo presenečeni, ko vam povem še, da si ta motorist/-ka hoče omislit v kratkem oz. da sanja o posedovanje R6-ke? In to iz samo enega razloga- barve?

In prou bo nardila.

r6 je tuk dobr motor da se sam pele. :D :D :D :D

no vsaj do prvega ovinka :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...najvecji stos pa je, ce balanco pozabis odklenat preden speljes... :D :D :D

tudtozevidupress :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dons grem prvič na motor (svoj), se "mal več" peljat.... Bom mela v mislih vse to,kar si napisal,... pa še kakšen drug nasvet, ki sem ga dobila od drugih... :)

Zanimivo...istega dne začela kot jaz :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.. k smo že lih pred mejo.. oz., da se drugač izrazm.. O čakanju pred mejnim prehodom. Pa me zanima, kako reagirate, če je pasje vroče in pred vami kolona vozil, ki z vami vred čaka na prehod meje... (kolona-beri vsaj cca 10 avtomobilov). A se odpeljete mimo kolone, a ostanete in čakate da zavohate vonj po zažganem (mesu, koži, namreč.. svojem ali tistem ki ga imate na sebi.. če ga imate.. ).. Kaj naredite v takih situacijah..

no, pa lep pozdrav še naprej

Do zdej mi se nikol niso tezil. Se mi tud zdi mal brez veze da bi mi. Zarad vrocine mislim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...
Do zdej mi se nikol niso tezil. Se mi tud zdi mal brez veze da bi mi. Zarad vrocine mislim.

Letos sem se odpelal do mejnega prehoda po fasngo za žur (kljub temu ,da smo v EU, je v bivše dutyju še vedno ceneje dobit žgane zadeve :OK: ).

Je pa je bla ful gužva in sem mašino parkiral kar pred prehodom in šel peš preko, ker je duty takoj za prehodom.

In me gleda policaj pa mi reče, zaaj nisem z motorjem šou preko. Pa mu rečem, da pač spoštujem predpise in nisem hotu prehitevat kolone bla, bla, bla… (na meji nočem nikol preveč tvegat, ker mam na osebni pa pasošu tako sliko da glava peče – me čist vsakič grejo kontrolirat v računalnik :grim )

PA mi škif reče, da ni problema, da naj drugič kar prpeljem in da sploh ni panike.

Ampak nikoli ne veš – lahko da je policaj tečn pa ti zateži – še posebej če maš tako sliko kot jaz v pasošu :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:topic: Hehehe, misliš da sem nor – si za vse večne čase zaserjem šanse pri nežnejšem spolu (kdo si je ta izraz zmislu je tudi zmagal :BUA: ) – zdaj sem namreč mnogo lepši :grim

Če hočeš ti pa lahko na kakem zboru fotko pokažem. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mladost je norost in upanje da bo kdo mlajši upošteval nasvete starejših je utopija.Največkrat so lastne izkušnje tiste ki se vtisnejo v spomin in se jih upošteva.pridružujem se mnenju da se učimo z vsakim kilometrom ne glede na stalež prevoženih km bla,bla,bla.Manj boleče kot so te iskušnje tem bolj naj bomo hvaležni ne vem komu.avtošla je pa nič v primerjavi z izkušnjami ki jih dobimo na cesti.v 20.urah pač človek ne požre vsega znanja kar ga rabi.

Ne vem kok mam km za sabo niti iz glave kdaj sem izpit naredil,vem pa da svoji ljubic nisem in tudi ne vrjamem da ji kdaj bom dorasel,je pa mobi krog super zadeva za sproščanje adrenalina,ob svojih neumnostih pa ne bo trpel nihče drug.

Smo počel raznorazne oslarije po cestah,ko smo se vozila skupaj dva ali trije še za cajta kluba,na srečo se več kot z modricami in razsuto plastiko ni nikol huje končal,vsaka taka izkušnja pa nas nauči x krat več kot pisanje postov z raznimi napotki.

pa veliko varnih km.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

Vsi, brez izjeme smo ranljivi!

Sprašujem se, zakaj je v zadnjem času toliko nesreč z najbolj tragičnim zaključkom? Na cesti in celo na dirkališčih.

Že leta spremljam moto sceno in manj kot se sprašujem, bolj je slika jasna...

- V socializmu je bilo motorjev malo. Nekateri so "zdržali" in si z leti izpilili izkušnje.

- Sprva po "svobodi", je nastala v motorizmu "koma".

- Po dobi "motorističnega vakuma", se je končno začel prebujti motociklizem; Obdobje Chooperaštva! Črno usnje, neti ipd. Vzhičeno veselje!

- Po letih "naveličanja" in spoznanja voznih "ne"lastnosti, se je zadela sprevrgla v drugo smer, vodljivih in prikladnejših motorjev.

- Po času enoličnih "špur", je nastopilo obdobje izletov, potovanj itd. Izkušnje so se sprevračale v veselje, ko je šlo nekako vse po sreči.

- Povrnila se je era "plastičnih izdelkov"! S tem pa so zatajile izkušnje, ki niso več zadostovale "fizikalnim zakonitostim" narave.

- Želja po hitrosti je začela družbo vabiti na "varnejše" terene... Dirkališča! Toda, tudi tam obstajajo "pravila modrega planeta", ki so v tesni povezavi s silo vztrajnosti, težnostjo, skratka fizikalnimi zakoni...

V tem obdobju, pa smo se veliko naučili! A kljub vsemu premalo!

Pravijo, da je bilo "dramatičnega dne" v maju, na Grobniku veliko padcev. - Predvsem zaradi navala neizkušenih voznikov. Dirkaštvo je umetnost, ki jo je potrebno gojiti skozi dolga leta!

Zato se ni čuditi črnemu dnevu... To je dirkanje na silo in pomanjkanje izkušenj!

V razmislek in svarilo!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!