Skoči na vsebino

Neizkušeni motoristi - OPOZORILO!


Pervy

Priporočene objave

evo, ne bom zj govoru da sem neki izkušen motorist, vozim razne motorje ozr. mopede zadnjih 5 let, vsega skup prevozil okrog 40k-50k km, sam sem pa slišal že velik nasvetov, da pač z motorjem na cesti moraš paziti nase in tud na ostale, zaenkrat še nisem imel nesreče po svoji lastni krivdi, enkrat z atx-om ker se je nemudoma ena skala zavalila iz enga brega nad cesto direkt men v sprednjo gumo, pa enkrat sem padel s hondo CR 250, ker mi je razneslo sprednjo gumo...... če je na cesti izvoz v levi smeri nikoli ne prehitevam po levi, a škarice sem do sedaj samo 1x prehiteval, ker je bila dovolj široka cesta za 2 avtomobila pa še zame, preden prehitevam vedno pogledam v vzratno ogledalo, preden grem prehitevat kamion se vedno 100% prepričam če ga bom lahko prehitel, če ne peljem vsaj 20 km/h hitreje od vozila ga ne prehitevam, v križišču redko grem mimo kolone (razn če se peljem naravnost), ko se peljem po glavni cesti9 in vidim da po stranski cesti pripelje avto, vedno zmanjšam hitrost, za vsak slučaj, če me voznik ne bi opazil... sicer pa motor že kr obvladam, vendar se rajši vozim varno in imam neko mejo pri hitrosti, kot pa da pretiravam, in povzročim nesrečo.... ponavadi grem motor natišat po kakšnih preglednih stranskih cestah, da si sprostim adrenalin.....

lepo se imejte pa varno na cesti

cau

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ko sem takole bral določene odgovore (v smislu-100% obvladam motor in te scene) mi je šlo kar malo na smeh. P ne bom nič konkretno pametoval ker sam sem s to sezono namreč postal novoopečeni motorist, za sabo imam celo že nekaj manj kot 1000km pri starosti mlečnih 17let. Torej to pomeni da sem totalen začetnik, začel sem pa kar na 160kubičnem motorju (ja vem da ni najbolj pametno).

Uglvanem motor sem kupil decembra, a seveda nisem mogel zdržati do spomladi, tako sem ga najprej sprobal enkrat pred novim letom, takrat sem naredil celih 15km. In če se malo spomnim kake sem delal takrat na svoji prvi vožnji mi kar slabo rata. ne v smislu da nisem poznal pravil CPP-ja, ampak v smislu butastih in zelo nevarnih prehitevanj in take kozlarije. In vse to na svoji prvi vožnji :blush:

Potem seveda pride januar in sem se šel spet vozit, tokrat že celo moja DRUGA fura :? seveda spet obupna vožnja. Pač sem mislil da če sem pa naredil izpit da pa že kar obvladam motor :nono: to se mi je pa tudi neprijetno povrnilo... namreč že na tej drugi vožnji mi je uspelo na poledeneli cesti in nevarnem prehitevanju grdo pasti :BUA:

no in takrat mi je nekaj klenklilo v glavi, v smislu: butelj trapasti sprav se k pameti ker si popolnoma neizkušen, motorja ne obvladaš 10% !!!!!

No in lahko rečem da mi je tisti padec kar prav prišel odnesel sem jo namreč samo s praskami, če bi bil nesrečen splet okoliščin, potem bi bila velika verjetnsot da zdej neebi tega pisal... Dobil pa sem zelo pomembno izkušnjo: pol sekunde nepazljivosti z prednjo bremzo sta mi povedala kako daleč sem z svojo izkušenostjo -> najverjetneje na stopnji 0

In ja sedaj vozim precej bolj previdno in počasi nabiram izkušnjo za izkušnjo, upam da bo tako ostalo za vedno, čeprav se bojim samega sebe da bom enkrat spet precenil svojo izkušenost.

Ko kolegi z skuterjem prehitevajo v škarje in tam kjer so odcepi, jaz raje malo počakam in prehitim na primernem delu. Zadnjič ko sem šel avto prehitevat je on potegnil naprej, tako da sva bila vzporedno in sem moral spustiti gas ker je bil ovinek. Če takrat januarja nebi padel, bi šel najverjetneje na slepo v ovinek po nasprotnem pasu. Tako sem se pa lepo umaknil, sicer sem se nekaj razburjal in mu nekaj kazal, ampak vse odveč -> taki budali namreč ni pomoči in take je treba samo pustit na miru.

Upam da bom v prihodnosti dobil čimveč izkušenj, v kratkem grem na šolo varne vožnje...

Vsem želim varno vožnjo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zlabo,

več kilometrov, več izkušenj. Več tečajev, še več zelo uporabnih izkušenj. Upam, da boš imel to poletje veliko možnosti za pohajanje z motorjem.

Tudi tebi želim veliko varnih in užitka polnih kilometrov :OK:

Popravljeno . Popravil Fritz
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mal višje je JaRaNe napisal, da si adrenalin sprošča na stranski cesti. To sem tudi jaz delal dokler se nisem pobližje spoznal z kravjakom. Sam sreči se lahko zahvalim da nisem končal v bližnji krošnji. :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mal višje je JaRaNe napisal, da si adrenalin sprošča na stranski cesti. To sem tudi jaz delal dokler se nisem pobližje spoznal z kravjakom. Sam sreči se lahko zahvalim da nisem končal v bližnji krošnji. :(

hehe, nism jst mislu na kakšnih čisto stranskih, makadamskih, gozdnih poteh..... :D

v mislih sem meu navadno asfaltirano cesto izven naselja, po tej cesti pa se pride do 7ih hiš, cesta pa je ful pregledna in zlo mal prometna... krave pa tud ne hodijo po cesti ozr. čez cesto....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zadnjič ko sem šel avto prehitevat je on potegnil naprej, tako da sva bila vzporedno in sem moral spustiti gas ker je bil ovinek.

Jst sm biu tud zlo pametn, sm šov z RS50 :slap: prehtevat porshe carrero :slap: :slap: , pol je pa tist sam potegnu jst pa tk uzadi ustov, d je kar glava bolela :slap: :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jst sm biu tud zlo pametn, sm šov z RS50 :slap: prehtevat porshe carrero :slap: :slap: , pol je pa tist sam potegnu jst pa tk uzadi ustov, d je kar glava bolela :slap: :)

:OK: :OK: :yea1: Dobra poteza hehe ;) (Sam od ne unga s poršom :nono: )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živijo,

Lahko bi še eno temo odprli za une "izkušene", ki ogrožajo sebe, druge v avtih in pa tudi ostale motoriste, ki hočemo imeti predvsem lep dan, ko se kam zapeljemo. Skratka:

Stara cesta med Vrhniko in Ljubljana, ravnina med Logom in Dragomerjem, čas, 6. Maja, okoli 9-tih zjutrja, se z boljšo polovico odpeljeva na izlet, z motorjem, da ne bo pomote, v stilu "lagano turistički" in se nadejava lepega dneva. Malo naprej od bifeja Šipca, v smeri proti Ljubljani, pa sva se oba skoraj "usrala" v frišno oblečene gate. Tko, samo na ene pol metra odmika naju je pri hitrosti ene 90km/h prehitel en prepotentež, na zeleni Ninji, z hitrostjo krepko čez 200km/h. Malo je manjkalo, da bi zaradi udara vetra tudi padla.

Ej, če slučajno tole bereš, potem naslednje:

1. Če že divjaš potem vsaj ne ogrožaj drugih motoristov, najdi si en zid, in se nalepi vanj.

2. Če te kje srečam .... .

LP !

Mitja

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živijo,

Lahko bi še eno temo odprli za une "izkušene", ki ogrožajo sebe, druge v avtih in pa tudi ostale motoriste, ki hočemo imeti predvsem lep dan, ko se kam zapeljemo. Skratka:

Stara cesta med Vrhniko in Ljubljana, ravnina med Logom in Dragomerjem, čas, 6. Maja, okoli 9-tih zjutrja, se z boljšo polovico odpeljeva na izlet, z motorjem, da ne bo pomote, v stilu "lagano turistički" in se nadejava lepega dneva. Malo naprej od bifeja Šipca, v smeri proti Ljubljani, pa sva se oba skoraj "usrala" v frišno oblečene gate. Tko, samo na ene pol metra odmika naju je pri hitrosti ene 90km/h prehitel en prepotentež, na zeleni Ninji, z hitrostjo krepko čez 200km/h. Malo je manjkalo, da bi zaradi udara vetra tudi padla.

Ej, če slučajno tole bereš, potem naslednje:

1. Če že divjaš potem vsaj ne ogrožaj drugih motoristov, najdi si en zid, in se nalepi vanj.

2. Če te kje srečam .... .

LP !

Mitja

ma to se mi stalno dogaja... kake dvakrat letno pa je situacija kritična, se mi je že zgodl da sm prehitevu počasen avto na avtocesti s kakih 150 kmh (vedno gledam vzvratna ogledala) ko mi je mimo, desno od mene praktično po bankini prletu en tipo na ninji z minimalno 250kmh... (btw vozim shadow s precej velkimi torbami tko da širok sem precej pa tud celo cestišče sm izkoristu in vozu po sredini prehitevalnega pasu in nism prehitevu avtomobila na milimeter tko da izračunajte si kolk placa je blo med mano in bankino)... edino kar lahk rečem v njegovo obrambo je to da je cesta nekoliko zavijala in da sem ga zato mogoče spregledal potem bi bla krivda delno tudi moja kajti preko omejitve sva vozila oba...

izkušen ali ne? ne vem...

tepec?...definitivno!

povzetek znane misli poslednjega pesnika B.D.:

koliko mrtvih je potrebno da bi ugotovili da je umrlo preveč ljudi...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...Malo je manjkalo, da bi zaradi udara vetra tudi padla...

:huh: :blink: :lol1:

Auto si kupta ( no tisto drugo ti dam prav, nekaterim se prou zdi če čist zraven parpele, jebi ga ).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:huh: :blink: :lol1:

Auto si kupta ( no tisto drugo ti dam prav, nekaterim se prou zdi če čist zraven parpele, jebi ga ).

Če bi se sam prpelau, pol ok, ma ko se mim pele z 250, je pa mal preveč. :nono:

LP! Mitja

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Že res, da se tveganje za nesrečo poveča pri neizkušenem vozniku, toda vsak izkušen je bil kdaj neizkušen, še posebno pa ker večina razlaga izkušenost potem, ko so naredili neumnosti, po sreči ostali živi in so zdaj .... izkušeni.

Navajam tri moje razlage, ki imajo tudi lahko kaj na tem, da pomembno vplivajo na varnost:

1. V našem kraju imamo znano radarsko točko pred vhodom v tunel. Cca 300 m pred tem je znak za omejitev 70km/h. Zakaj? Da te lahko namerijo. No kljub temu se najdejo heroji, ki v tunel prihitijo po oceni z več kot 150 km/h. Vprašanje ni, da je to varno, ampak kdo si to upa po finančni plati? Po logičnem sklepanju so to lahko policaji, sinovi policajev, motoristi z vezami pri policajih ...v glavnem tisti, ki jim "merilci" pogledajo skozi prste. KAZNI SO PRENIZKE - POLICAJI SO SUBJEKTIVNI !!!

2. Lokacija Ribnica-Kočevje dva tedna nazaj - v petek nekaj mladih mrtvih v avtomobilu. V soboto jim množica otrok v prisotnosti kamermana TVslo1 prižiga svečke, kar ponovno povzroči nesrečo. S CESTE MORA FOLKLORA - ČE NI IGRIŠČE NI TUDI MESTO ŽALOVANJA!!!

3. Je bolj fizikalna. Širina ceste proti širini motorja daje motoristu podoben vtis, kot če avtomobilist pelje po letališki stezi (kljub hitrosti ni občutka, da gre hitro). Hkrati ima motorist visoko pozicijo (dober pregled). Motorist naj se zave, da niso drugi krivi ampak je kriv sam, ker ne predvideva obnašanja drugih navidezno počasnejših udeležencev (dejstvo je, da niso, on je prehiter zaradi lažnega občutka počasnosti). MOTORISTI NAJ VOZIJO PO OMEJITVAH ali naj ZAMENJAJO PLANET ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Že res, da se tveganje za nesrečo poveča pri neizkušenem vozniku, toda vsak izkušen je bil kdaj neizkušen, še posebno pa ker večina razlaga izkušenost potem, ko so naredili neumnosti, po sreči ostali živi in so zdaj .... izkušeni.

Navajam tri moje razlage, ki imajo tudi lahko kaj na tem, da pomembno vplivajo na varnost:

1. V našem kraju imamo znano radarsko točko pred vhodom v tunel. Cca 300 m pred tem je znak za omejitev 70km/h. Zakaj? Da te lahko namerijo. No kljub temu se najdejo heroji, ki v tunel prihitijo po oceni z več kot 150 km/h. Vprašanje ni, da je to varno, ampak kdo si to upa po finančni plati? Po logičnem sklepanju so to lahko policaji, sinovi policajev, motoristi z vezami pri policajih ...v glavnem tisti, ki jim "merilci" pogledajo skozi prste. KAZNI SO PRENIZKE - POLICAJI SO SUBJEKTIVNI !!!

2. Lokacija Ribnica-Kočevje dva tedna nazaj - v petek nekaj mladih mrtvih v avtomobilu. V soboto jim množica otrok v prisotnosti kamermana TVslo1 prižiga svečke, kar ponovno povzroči nesrečo. S CESTE MORA FOLKLORA - ČE NI IGRIŠČE NI TUDI MESTO ŽALOVANJA!!!

3. Je bolj fizikalna. Širina ceste proti širini motorja daje motoristu podoben vtis, kot če avtomobilist pelje po letališki stezi (kljub hitrosti ni občutka, da gre hitro). Hkrati ima motorist visoko pozicijo (dober pregled). Motorist naj se zave, da niso drugi krivi ampak je kriv sam, ker ne predvideva obnašanja drugih navidezno počasnejših udeležencev (dejstvo je, da niso, on je prehiter zaradi lažnega občutka počasnosti). MOTORISTI NAJ VOZIJO PO OMEJITVAH ali naj ZAMENJAJO PLANET ;)

...... :? :? :blink: .........biser....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:hmm: :hmm:

Nekako ne razumem čisto vsega napisanega..

Prižiganje svečk?? To je enkratno dejanje, pri katerem pač par folka stoji ob cesti.. Nekako ne vidim v tem glavnega vzroka za pizdarije ki se dogajajo na naših cestah..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma kaj je z temi ''ninjarji'' kaj res vsi tako divjajo al pa ti motorji tako hudo grejo :devil: :devil: , upam da še mene ni kdo preklel, no jaz še vsaj prehiteval nisem tako na ozko da bi z tem ogrožal drugega, ker je normalno da se človek ustraši in avtomatsko odreagira pri tem pa lahko naredi usodno napako in padec je lahko neizbežen.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hm, v bistvu gre motorizem nekako takole; vsak začne svojo pot z dvema nahrbtnikoma. Eden je napolnjen s srečo, drugi pa se imenuje nahrbtnik izkušenj in je prazen. Trik je v temu, da se nahrbtnik izkušenj napolne preden se izprazni nahrbtnik sreče. .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še ena iz Ljubljane. Peljem se proti Gosp. razstavišču. Dva pasova, na prehitevalnem jaz na desnem kolona avtomobilov. Peljem 80 ali 90- preveč? in potem mimo mene nekaj črnega po desni strani med mano in avtomobili 150 ali več. Pa še pozdravu je nazaj. Res lepo a ne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moj nasvet ;izi reiderji (nevem če je prav napisano) verjetno razumete ,vozite desno, glejte ogledala, v ušesa kakšno vatko,držte se predpisov , neboste krivi za nesreče in gate nebo treba prat. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moj nasvet ;izi reiderji (nevem če je prav napisano) verjetno razumete ,vozite desno, glejte ogledala, v ušesa kakšno vatko,držte se predpisov , neboste krivi za nesreče in gate nebo treba prat. :OK:

Ej, če kaj vem je tisti, ki prihaja od od odzadi ponavadi kriv, če pa pelje še tok hitro, kot je najinem primeru pa sploh, in tud če bi skoz v špegu gledal, je vprašanje če bi ga sploh imel čas videt.

Vozim pa se po sredini svojega pasu, in se bom tudi naprej. V špegu, oziroma okrog sebe pa gledam bistveno več, kot ostali slovenski vozniki, sem se na to navadil, ko sem nekaj let živel v eni državi, kjer je promet totalen kaos.

Vsem, pa ki uporabljajo ceste za sproščanje svoje agresivnosti pa naslednje:

Če bi se takrat kaj zgodilo, ne bi bilo krivih in nedolžnih, BILI BI SAMO MRTVI, ker pri takih hitrostih na kaj drugega pač ne moreš računati, če maš vsaj malo soli v glavi, samo izgleda, da jo nekateri nimajo!!!!

Lahko pa greš v Sečovlje, mogoče bo pomagalo.

LP !

Mitja

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še ena iz Ljubljane. Peljem se proti Gosp. razstavišču. Dva pasova, na prehitevalnem jaz na desnem kolona avtomobilov. Peljem 80 ali 90- preveč? in potem mimo mene nekaj črnega po desni strani med mano in avtomobili 150 ali več. Pa še pozdravu je nazaj. Res lepo a ne.

Hm, črn medved? :P

Popravljeno . Popravil Terminator
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

povzetek znane misli poslednjega pesnika B.D.:

koliko mrtvih je potrebno da bi ugotovili da je umrlo preveč ljudi...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moj nasvet ;izi reiderji ..bla bla... neboste krivi za nesreče in gate nebo treba prat. :OK:

Moj nasvet fast riderjem, low flyerjem in podobnim imbotom je, da vozijo z malo več odgovornosti in spoštovanja do sebe in do drugih. Mogoče pa bo potem manj rdečih zmazkov na cestni in obcestni infrastrukturi in črni forum ne bo informacija o lepem vremenu v Sloveniji.

Vse skupaj je že precej Off Topic za to temo. Predlagam da raje zaženemo kakšno staro tipa obnašanje na cesti ali odpremo kakšno novo - Motoristi proti motoristom :whistle: :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nevarna so tudi križišča, posebno nesemaforizirana in v obliki T. Velikokrat se nesreča pripeti, ko motorist v križišču (oziroma malo pred njim) prehiteva pred seboj v desno zavijajoče vozilo, voznik, ki prihaja iz neprednostne (ceste, kamor pred teboj vozeči zavija) pa te zaradi zakrivanja zavijajočega vozila ne vidi in spelje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fantje in dekleta,

za sabo imam več kot 30 let motorizma, torej en kup kilometrov, davnega leta 1975 tudi nesrečo (čelno v en avto, popolnoma po svoji krivdi, ker me je na mokri cesti v ovinku odneslo na nasprotni pas). To me je izučilo in od takrat nisem imel več pizdarij na cesti. A, za božjo voljo, probajte si zapomniti, za nesrečo si je vsak vsaj 95% kriv sam! Tudi če te kdo izsili, na cesti moraš na motorju gledati hudičevo dalj kot v avtu, to pač nekako pričakovati in temu primerno ravnati! In ne se tolažiti z besedami: 'Saj imam prednost.' Žal je znano dejstvo, da je motor neprimerno lažje pognati kot ustaviti. Razloga za veliko večino nesreč sta prevelika hitrost (govorim seveda o nesrečah motoristov) in neizkušenost. Lep primer(mislim, da lanski): odprta, pregledna cesta. Motorist po glavni, s stranske ceste traktorist, in buuum! Ne mi rečt, da motorist ni videl traktorja, ampak klasika, saj imam prednost! Pri hitrostih, katere dosegajo motorji, se ne čudim, da je potem traktorist rekel, da motorja ni videl! Tudi Ayrton je mislil, da se to njemu ne bo zgodilo, pa se mu žal je! Zato se ne čudite, da se ubijajo v glavnem samo t.i. cestarji, drekpumparji pa se relativno varno vozimo s tistimi svojimi 90 - 130 km/h.

Pamet v roke, pa en obisk Soče, pa vas bo norost hitro minila! Pa kaj pomaga, ko se žal iz tujih napak ne znamo ničesar naučiti, tudi sam sem se moral prvo razmazati na cesti, da me je srečala pamet.

LP, Andi.

Popravljeno . Popravil andi1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!