Skoči na vsebino

Neizkušeni motoristi - OPOZORILO!


Pervy

Priporočene objave

Fantje in dekleta,

...srečala pamet.

LP, Andi.

:worship: :grim :worship:

Pa še nekaj mladi vozniki;

Na Motosvetu je kar nekaj tem, iz katerih se da kaj naučiti (v dnevni sobi... In to kar zastonj).

Popravljeno . Popravil fičo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja res je, največ nesreč je z ss motorji. Vsakič ko pogledam novice, stran od kronike, je not kšna slika od

razbitega cestnega motorja. Tako da vsi vemo da je vzrok prevelika hitrost, kjer je možnost preživetja

zmanjšana. Treba je pač najti kšn odsek ali manj prometno cesto, kjer je vsaj malo bolj varno naviti gas (ali kjer je manj možnosti, da te bo nekdo izsilil) al pa dirkališče, ki ga žal pri nas ni. Lahko je seveda govoriti, storiti kaj pa...Mogoče pa bodo nanj začeli misliti zdaj, ko se polnijo stolpci z črno kroniko.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vidim, da ste cestni motošportniki začeli z novo akcijo pridobivanja podpore javnosti za izgradnjo moto dirkališča v Sloveniji.

Akcija pod imenom - "Vsak sončen dan eno življenje" - poteka s polno paro. Sprašujem se samo, a bo še kakšen med živimi, ko bodo končno zgradili ta motodrom.

Odsotnost dirkališča ni in ne more biti izgovor za dirkanje po javnih cestah :angry2: Ko bodo eni to doumeli, bo mogoče manj mrtvih motoristov na naših cestah. Wannabe Rossiji pa naj si med stroške za motoristično opremo vključijo še strošek za parcelco na lokalnem pokopališču.

Morbidno razmišljanje. Ne. Samo alergična reakcija na nakladanje o dirkališču v temi namenjeni neizkušenim motoristom, dva posta za Andijem, ki je odlično predstavil razlog za večino tragedij.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa še moja alergična reakcija: naj že nekdo tem ljudem razloži, da je vodljivost sportakov pri hitrostih, nižjih od 150 km/h, rahlo omejena... in da pri nižjih hitrostih, ko se na obzorju začrta tragedija, enostavno ni dovolj ročic za preusmeritev izstrelka ... pri hitrostih nad 150 km/h pa postanejo težavne zavore ... ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prejšnji vikend sem si ogledal tekmovanje v spretnostni vožnji. Cestaki so kljub domnevni neokretnosti dosegali odlične čase in malo kazenskih točk. Izgovor, da motor ni okreten pod 150 km/h je čisto mim. Nasprotno so pa chopperji, ki se zelo poredko pojavljajo na straneh črne kronike, dosegali relativno slabše čase, vendar so njihovi vozniki kjub dokaj nerodnim motorjem, brez težav odpeljali poligon brez večjih napak.

Vsi tekmovalci pa so dokazali, da se z nekaj vaje na poligonu, da narediti ogromno. Torej izgovori v stilu, da je kriv motor so čisto odveč.

Pa srečno vožnjo! .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ampak je dejansko res to glede cestakov,...šele zdej opažam ko sem menjal stil motorja iz SS sem šel na potovalno enduro...in po 1500km prevoženih še nisem imel ene kritične situacije,medtem ko sem jih s cestakom imel na vsaki furi skor eno :krneki:

sam problem je v tem,..pa vem da se vsi s tem ne boste strinjali,ampak...cestak te dobesedno "sili" v hitro vožnjo,čez omejitve,prehitevanja,...ne moreš se počas vozit če bi se še rajš...pa je določen adrenalin v vožnji ki nam ljudem očitno zelo odgovarja in potem ženemo svoje superstroje v vrtoglave hitrosti :huh:

je pa velik problem tud v obvladovanju teh novih strojev s 150KM+...ker to gre enostavno rečeno preveč! za naše ceste,...drug problem pa je tudi neizkušenost motoristov,...pa niti ne tolk da ne bi znal vozit in predvidevat,ampak se mi zdi neizkušenost predvsem pri obvladovanju take moči in nadziranju hitrosti...ker hitro se nardi da je "prehitro"... :(

mladost je norost ja...ko sem jz pr 18 letih kupil CBR900 so mi govorl....."ti nisi normalen iz 125 na 900"...ja če sem preživel dobrih 30.000km gonjenja z njim in po cesti in po stezi potem zgleda da sem normalen,...pač ena meja mora bit,ki pa jo 1/2 voznikov SS motorjev nima,vsaj tko sem opažal na cesti ko smo se vozili skupaj ali smo se srečavali kje...nekje se mora nehat! in pri enih se pač v krsti na žalost :( sej piše ponavadi da mu je avtomobilist izsilil prednost,se strinjam...ampak kdo se vpraša s kakšno hitrostjo je motorist pripeljal...to je pa druga zgodba .) pa nisem zagovornik počasne vožnje po omejitvah,daleč od tega...samo hočem povedat da mora bit neka "meja" in 200% predvidevanje iz strani NAS motoristov :)

lp pa srečno sezono vsem B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ampak je dejansko res to glede cestakov,...šele zdej opažam ko sem menjal stil motorja iz SS sem šel na potovalno enduro...in po 1500km prevoženih še nisem imel ene kritične situacije,medtem ko sem jih s cestakom imel na vsaki furi skor eno :krneki:

sam problem je v tem,..pa vem da se vsi s tem ne boste strinjali,ampak...cestak te dobesedno "sili" v hitro vožnjo,čez omejitve,prehitevanja,...ne moreš se počas vozit če bi se še rajš...pa je določen adrenalin v vožnji ki nam ljudem očitno zelo odgovarja in potem ženemo svoje superstroje v vrtoglave hitrosti :huh:

je pa velik problem tud v obvladovanju teh novih strojev s 150KM+...ker to gre enostavno rečeno preveč! za naše ceste,...drug problem pa je tudi neizkušenost motoristov,...pa niti ne tolk da ne bi znal vozit in predvidevat,ampak se mi zdi neizkušenost predvsem pri obvladovanju take moči in nadziranju hitrosti...ker hitro se nardi da je "prehitro"... :(

mladost je norost ja...ko sem jz pr 18 letih kupil CBR900 so mi govorl....."ti nisi normalen iz 125 na 900"...ja če sem preživel dobrih 30.000km gonjenja z njim in po cesti in po stezi potem zgleda da sem normalen,...pač ena meja mora bit,ki pa jo 1/2 voznikov SS motorjev nima,vsaj tko sem opažal na cesti ko smo se vozili skupaj ali smo se srečavali kje...nekje se mora nehat! in pri enih se pač v krsti na žalost :( sej piše ponavadi da mu je avtomobilist izsilil prednost,se strinjam...ampak kdo se vpraša s kakšno hitrostjo je motorist pripeljal...to je pa druga zgodba .) pa nisem zagovornik počasne vožnje po omejitvah,daleč od tega...samo hočem povedat da mora bit neka "meja" in 200% predvidevanje iz strani NAS motoristov :)

lp pa srečno sezono vsem B)

res je....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja res je, največ nesreč je z ss motorji. Vsakič ko pogledam novice, stran od kronike, je not kšna slika od

razbitega cestnega motorja. Tako da vsi vemo da je vzrok prevelika hitrost, kjer je možnost preživetja

zmanjšana. Treba je pač najti kšn odsek ali manj prometno cesto, kjer je vsaj malo bolj varno naviti gas (ali kjer je manj možnosti, da te bo nekdo izsilil) al pa dirkališče, ki ga žal pri nas ni. Lahko je seveda govoriti, storiti kaj pa...Mogoče pa bodo nanj začeli misliti zdaj, ko se polnijo stolpci z črno kroniko.

Dokler bodo Ride, Pesniški rondoji, Donkoti in podobna mesta, se bodo mladci naganjali mimo raznoraznih "strokovnjakov", pa če imamo v Sloveniji poligon ali pa ne... Pokazati se pred nekom, se dokazovati, si izposlovati ime, spoštovanje kolegov, vse to danes šteje. In se umira......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja res je, največ nesreč je z ss motorji.

To sem danes doživel, spet.

En bedak na enem belo/rdečem SSu (mislim da Yamaha, nisem pa 100%), je klestil krepko preko 100 po ovinkih po šmarskem klancu (pri Kopru). To se je dogajalo okrog 12:30, prometa pa polno. Vozil pa je na voznem pasu, ne prehitevalnem. Če bi bil kakšen traktor, kamjon ali pa celo avto na koncu nepreglednega ovinka.....

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes med špancirjem med malico je bilo na križišču pred sodiščem zanimivo videti speljevanje Daytone, za katero bi lahko trdil, da dimnikov ni imela sploh! Najprej pr, pr, pr, nakar je za sekundo dve zagrmelo in šlo po zadnjem, a je bilo očitno prehudo in je šlo spet naprej na pok, pok, pok.

Vtis na občinstvu je bil izjemen. :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fantje in dekleta,

za sabo imam več kot 30 let motorizma, torej en kup kilometrov, davnega leta 1975 tudi nesrečo (čelno v en avto, popolnoma po svoji krivdi, ker me je na mokri cesti v ovinku odneslo na nasprotni pas). To me je izučilo in od takrat nisem imel več pizdarij na cesti. A, za božjo voljo, probajte si zapomniti, za nesrečo si je vsak vsaj 95% kriv sam! Tudi če te kdo izsili, na cesti moraš na motorju gledati hudičevo dalj kot v avtu, to pač nekako pričakovati in temu primerno ravnati! In ne se tolažiti z besedami: 'Saj imam prednost.' Žal je znano dejstvo, da je motor neprimerno lažje pognati kot ustaviti. Razloga za veliko večino nesreč sta prevelika hitrost (govorim seveda o nesrečah motoristov) in neizkušenost. Lep primer(mislim, da lanski): odprta, pregledna cesta. Motorist po glavni, s stranske ceste traktorist, in buuum! Ne mi rečt, da motorist ni videl traktorja, ampak klasika, saj imam prednost! Pri hitrostih, katere dosegajo motorji, se ne čudim, da je potem traktorist rekel, da motorja ni videl! Tudi Ayrton je mislil, da se to njemu ne bo zgodilo, pa se mu žal je! Zato se ne čudite, da se ubijajo v glavnem samo t.i. cestarji, drekpumparji pa se relativno varno vozimo s tistimi svojimi 90 - 130 km/h.

Pamet v roke, pa en obisk Soče, pa vas bo norost hitro minila! Pa kaj pomaga, ko se žal iz tujih napak ne znamo ničesar naučiti, tudi sam sem se moral prvo razmazati na cesti, da me je srečala pamet.

LP, Andi.

Se podpisem pod tole, logicno da je vse v glavi, samo nekaterih ne bo nic izucilo, neglede na to ali so stari ali pa mladi, zalostno ampak resnicno

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj sm pa jst dons dožvel :eek: ne boste verjel;

uglavnm furam mimo NAME lj, okoli 60 km/h, in pred moje kolo se prikotali fuzbal žoga :eek: :eek: ok WTF futbal žoga sred strogega centra??!!! hvala bogu sm biu pozoren in sem odvil, če ne bi se lahko razbil zaradi tiste kur*eve žoge;

OK nauk; vedno pričakuj nemogoče :grim

Popravljeno . Popravil JeRn3j
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no, ne bi rekel, da je to nemogoče...je pa nepričakovano....

jaz se vedno bojim vozit mimo kakih igrišč ali otrok z žogo...večkrat vidim ob cestah hiše, ki imajo na dvorišču košarkaški koš, pa nikjer nobene ograje, da bi ustavila žogo v primeru, da se odbije na cesto....in si mislim kako to da ne postavijo ograje oz. karkoli kar bi preprečevalo odbitek žoge na cesto...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj sm pa jst dons dožvel :eek: ne boste verjel;

uglavnm furam mimo NAME lj, okoli 60 km/h, in pred moje kolo se prikotali fuzbal žoga :eek: :eek: ok WTF futbal žoga sred strogega centra??!!! hvala bogu sm biu pozoren in sem odvil, če ne bi se lahko razbil zaradi tiste kur*eve žoge;

OK nauk; vedno pričakuj nemogoče :grim

Vprašaj pirruzla, kaj se je nama v petek v levem ovinku pripeljalo na cesto. Ful je blo hecno, sploh njemu! :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:unsure: Fak kaj takega!!! Se peljem z motorjem čez vasico Gabrijele (na dol.) ta vikend, ob cesti opazim enga tipa ki tam stoji, z roko pa drži ob sebi postavljeno ročno koso in me gleda kako se bom peljal mimo njega. Ko se mu približam na ene 5-7 m s hitrostjo cca 55 km/h, pa tipu iz neznanega razloga :eek: pade kosa direktno z rezilom pred mano na moj vozni pas!!!! FAAAKK :o V zadnjem trenutku sem odreagiral in močno odvil na drugi pas. Rezilo kose je za las zgrešilo prednje kolo oz mene!!! Čez trenutek je prišlo za mano, postal sem zgrožen...kaj če bi v tistem trenutku pripeljal avto po nasprotnem pasu in se nebi mogel izogniti kosi. Oz še huje, kaj če bi se peljal kakih 5-10 km/h hitreje in nebi imel časa odreagirati!!! Kosa bi mi z lahkoto odrezala vrat!!!

Ne moram verjeti, kako bi lahko na tak način nekega lepega popoldneva z lahkoto ostal brez glave.

Zato previdno in še enkrat previdno, predvsem v naseljih prežijo najbolj nepredvidljiva presenečenja.

Na motor vedno z glavo in z zavedanjem da je cesta na motorju še nevarnejša in še bolj nepredvidljiva.

Srečno vožnjo vsem motoristom.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:xx: :xx:

... pa tipu iz "neznanega" razloga :eek: pade kosa direktno z rezilom pred mano na moj vozni pas!!!! FAAAKK :o V zadnjem trenutku sem odreagiral in močno odvil na drugi pas. Rezilo kose je za las zgrešilo prednje kolo oz mene!!!

Kaj pa če je bil tip "ljubitelj" motoristov? :naughty: :xx: :hmm: :krneki:

No, ampak glavno je da si cel! Si pa nisem predstavljal, da se lahko tudi kaj takega zgodi :wacko:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:unsure: Fak kaj takega!!! Se peljem z motorjem čez vasico Gabrijele (na dol.) ta vikend, ob cesti opazim enga tipa ki tam stoji, z roko pa drži ob sebi postavljeno ročno koso in me gleda kako se bom peljal mimo njega. Ko se mu približam na ene 5-7 m s hitrostjo cca 55 km/h, pa tipu iz neznanega razloga :eek: pade kosa direktno z rezilom pred mano na moj vozni pas!!!! FAAAKK :o V zadnjem trenutku sem odreagiral in močno odvil na drugi pas. Rezilo kose je za las zgrešilo prednje kolo oz mene!!! Čez trenutek je prišlo za mano, postal sem zgrožen...kaj če bi v tistem trenutku pripeljal avto po nasprotnem pasu in se nebi mogel izogniti kosi. Oz še huje, kaj če bi se peljal kakih 5-10 km/h hitreje in nebi imel časa odreagirati!!! Kosa bi mi z lahkoto odrezala vrat!!!

Ne moram verjeti, kako bi lahko na tak način nekega lepega popoldneva z lahkoto ostal brez glave.

Zato previdno in še enkrat previdno, predvsem v naseljih prežijo najbolj nepredvidljiva presenečenja.

Na motor vedno z glavo in z zavedanjem da je cesta na motorju še nevarnejša in še bolj nepredvidljiva.

Srečno vožnjo vsem motoristom.

Došla smrt po tebe i to sa kosom al promašila! :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In ti si se kar odpeljal naprej? Šel bi nazaj pa bi ga s čelado enkrat orenk po betic kresnu da bi si zapomnu kaj pomeni take bedarije počet. :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... 5 do 7 m pred koso s 55km/h z dr.. pu... in videl še rezilo ter pravočasno odreagiral.

TI si faca in obenem enkraten voznik. :worship: :worship:

Jaz sem (izgleda) že prestar in verjetno ne vozim tako dobro - sigurno bi povozil koso oz. v najslabšem primeru ostal brez glave. :yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na dolenjskem se to drugače pove! :angry2:

Jejžana ka bi me kmau en kmet skuoso abu ga bam kr pa gobcu namahu! :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nimaš pojma o dolenščini :P

Vem "born" lublančan, ampak probat ni greh... :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mah, kaj se je pa men zgodilo v nedeljo.

nekje proti večeru ko je dež ponehal se peljem po mb mimo obija po avtocesti proti centru, in na drugem odcepu za pobrežje zavijam desno, ko se moder peugeot (imel sem ga na okah dalj časa) 5m pred skoraj 90 ovinkom da žmigavc pa potegne desno i zavira iz dobrih 100km+ na 20km-. Itaq da nisem mogo ustavit pa sem ga "kušno v ritko". Ma dotakno sem se ga tolk da se nikjer ni poznalo ne na avtu ne na motorju. Samo kaj me je razkurlo je to da me je IZSILO! mi vzel prednost naredo prekršek me SKORAJ UBIL. haloooooo! Na koncu pa človek mirno odpelje kot da se nič ni zgodilo. ja JE videl v špeglu. Ma q*ca. v prvih 10m sem zapeljal pred njega (125ccm SS (honda NSR)) zavir pred njim kot največji telet, ga ustavil, stopil iz motorja do njega, ko je človek zabarval, naj omenim da je imel ob sebi ŽENO IN OTROKA V OTROŠKEM SEDEŽU, se _opravičeval_, jih je z čelado po čelu dobil. Ma q*rc ga gleda čeprav me malo vest daje. nakar sem mu reko naj gre ravno čez križišče na avtobusno da vidim če je kaj škode. Čeprav druge škode kot na gumah ni blo(ja maximalno zaviranje z večkratnim zdrsom gum) sma se se zmenla da se oglasim pri njem če se mi v kratkem pokažejo kakršnekoli poškodbe na motorju. saj veste.. stranske plastike pa to.

Po moje je bil prepričan da še lahko potegnem desno, čeprav nisem pripeljal hitreje kot 40km/h je bila cesta pregladka. Sem mislil, da je hitrost 40km/h nizka, tut za nepredvidljive dogodke. ......

Me je melo da bi ga potegno iz avta in zmlato kot cucka, pa sem videl da ga je tut žena nadirala. Mel je srečo da nisem človek nasilne narave .)

lp, FReAK.

p.s. Pobalini in Pubaline, pazite se!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!