Skoči na vsebino

Plastika, barva


mazek26

Priporočene objave

moja huska ma pofarbano plastiko ( sprednji number plate pa stranske dve ) iz bele na črno. in ta barva je že malo v kurci že odpada dol in se vidi plastika spedi. vmes je pa še neka čudna snov ki je siva nevem ka bi to blo. vglavnem zanima me kak bi lahko to arvo odstranu na čim bolj prefinjen in poceni način. s kako kemikalijo al pa kj podobnga? svetujte...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če je del iz "lavor plastike" (duroplast), pol jo lahko obdelaš brez škode z Lavacolom (kislinski gel za odstranjevanje barve), če pa je iz termoplasta (ABS, PP, PA...) ali poliester, epoksi,... pol prefinjenega načina žal ni (v poštev pride samo mehanska obdelava). Če je duroplast, boš ugotovil tako, da daš na plamen majhen kos plastike, če bo ta zagorela s sajastim plamenom in se bo pri tem sproščal močn vonj, pol je termoplast, če slabo gori in je skoraj brez vonja, potem je duroplast vsekakor pa pred uporabo kakršnih koli kemikalij probaj na cisto majhni skriti površini. Če je motor novejši pa mora takaltak met na vseh plastičnih delih oznako materiala za reciklažo.

Tista siva snov pod barvo je ponavadi "primer" saj imajo določene vrste plastike ponavadi enak molekularni naboj kot barva (odboj) in s pomočjo ustreznega primerja (prajmerja) se zagotovi oprijem.

PS mogoče bi samo za numberplate lahko uporabil kar črno PVC folijo, a?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če je del iz "lavor plastike" (duroplast), pol jo lahko obdelaš brez škode z Lavacolom (kislinski gel za odstranjevanje barve), če pa je iz termoplasta (ABS, PP, PA...) ali poliester, epoksi,... pol prefinjenega načina žal ni (v poštev pride samo mehanska obdelava). Če je duroplast, boš ugotovil tako, da daš na plamen majhen kos plastike, če bo ta zagorela s sajastim plamenom in se bo pri tem sproščal močn vonj, pol je termoplast, če slabo gori in je skoraj brez vonja, potem je duroplast vsekakor pa pred uporabo kakršnih koli kemikalij probaj na cisto majhni skriti površini. Če je motor novejši pa mora takaltak met na vseh plastičnih delih oznako materiala za reciklažo.

Tista siva snov pod barvo je ponavadi "primer" saj imajo določene vrste plastike ponavadi enak molekularni naboj kot barva (odboj) in s pomočjo ustreznega primerja (prajmerja) se zagotovi oprijem.

PS mogoče bi samo za numberplate lahko uporabil kar črno PVC folijo, a?

sej bom uporabo folijo sam ta barva je že tak sfukana in naraglovata da folija nebi najbolj prjela na stranskih plastikah je pa barva ok in tam sploh nem nč delo.

me wapota pa nimam

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če je del iz "lavor plastike" (duroplast), pol jo lahko obdelaš brez škode z Lavacolom (kislinski gel za odstranjevanje barve), če pa je iz termoplasta (ABS, PP, PA...) ali poliester, epoksi,... pol prefinjenega načina žal ni (v poštev pride samo mehanska obdelava). Če je duroplast, boš ugotovil tako, da daš na plamen majhen kos plastike, če bo ta zagorela s sajastim plamenom in se bo pri tem sproščal močn vonj, pol je termoplast, če slabo gori in je skoraj brez vonja, potem je duroplast vsekakor pa pred uporabo kakršnih koli kemikalij probaj na cisto majhni skriti površini. Če je motor novejši pa mora takaltak met na vseh plastičnih delih oznako materiala za reciklažo.

Tista siva snov pod barvo je ponavadi "primer" saj imajo določene vrste plastike ponavadi enak molekularni naboj kot barva (odboj) in s pomočjo ustreznega primerja (prajmerja) se zagotovi oprijem.

PS mogoče bi samo za numberplate lahko uporabil kar črno PVC folijo, a?

sej bom uporabo folijo sam ta barva je že tak sfukana in naraglovata da folija nebi najbolj prjela na stranskih plastikah je pa barva ok in tam sploh nem nč delo.

me wapota pa nimam

Prpel ga k meni pa bomo prec porihtali.

Mam wap ki nese se frisno posprican avto B)

Aja ce bos rabu se oglasi v Slovenj Gradcu po 22 juniju takrat bom zagotovo doma.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če je plastika uničena tako, da bi se skozi folijo vidle brazde, jo pa malo obdelaj s kakim finim "šmirgl'om", preden nalepiš folijo.

Sam sem tako obdelal čelado, pa se čisto nič ne vidi.

PS.

Na koncu sem uporabil vodobrusni papir, da je bila podlaga čisto gladka.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če je plastika uničena tako, da bi se skozi folijo vidle brazde, jo pa malo obdelaj s kakim finim "šmirgl'om", preden nalepiš folijo.

Sam sem tako obdelal čelado, pa se čisto nič ne vidi.

PS.

Na koncu sem uporabil vodobrusni papir, da je bila podlaga čisto gladka.

A si prepričan, da s tem nisi poškodoval čelade ? :unsure: ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ziher:

1. nisem načel plastike,

2. sploh pa ni važno, ker je čelada itak brez homologacije in jo uporabljam le poleti po vasi do trgovine in v Grčiji.

Pri maski motorja pa itak "nima veze", če malo načneš plastiko.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

Torej. Plastika in barva malo podrsana, nič preveč globokega, ni počeno. Skratka ali pozna kdo kakšnega mojstra v LJ ali okolici, ki bi znal to popravit, pobarvat?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imel isti problem. Vsak ličar bo hotel štrihat cel bok. Pol ko sem ga prepričal da samo plastiko, se pa lepo poslovi od nalepk. Noben ličar ki kaj da nase, ne bo šel flikat oz. barvat 5x5 cm.

Tud če je samo praska, stvar ni tolk enostavna kolikor zgleda.

Če ni preveč grdo, spoliraj in počakaj da boš oreng pogrnu pa boš pol rihtal. :D

Popravljeno . Popravil simonsi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če ni preveč grdo, spoliraj in počakaj da boš oreng pogrnu pa boš pol rihtal. :D

:o :nono: :angry:

Popravljeno . Popravil yozo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mah zadeva se kar precej vidi. Neugodno me moti. V bistvu bi dal preštrihat kar cel plastični del, nalepke za ST pa upam, da se da dobit. Torej je pravi naslov ličar?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!