Skoči na vsebino

Ovinek GP 2003


SiR

Priporočene objave

Torej,

za Senožečami sem srečal Veliki Ovinek - podelil sem mu naziv Slovenski Grand Prix Ovinek 2003 - tisti doooooolgiiiiiiiiii desni zavoj navkreber iz Senožeč, ki je oblečen v takšno naravnost idealno mešanico smol in peskov, t.im. alsvalt, ... Grand Prix ovinek mi je ponudil neizmerno zadovoljstvo, da sem se na njem počutil, kot bi se peljal vsaj po ušesni mečici, če že ne po kladivcu in nakovalcu v ušesu ...

Kaj pa vi? Kateri ovinek v Sloveniji (samo eden, ne pa recimo kar cele ride :P ) vam je najbolj všeč? :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola!

Vrhniški klanec, desno-levo-desna kombinacija okoli hriba.

Na "sredini" žal odcep za Star maln...

Popravljeno . Popravil suzuki
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je pa res eden od najboljsih ovinkov za cestake. Majke mi!

Samo PAZITE. Malo nad ovinkom (smer proti morju), je odcep za ovcjo farmo. Enkrat mi je tam ven zapeljal avtobus poln turistov. Na sreco me je zadnji hip opazil in uspel ustaviti na sredinski crti.

Pa upam, da ne bo spet Delov novinar bral motosvetovega foruma in potem v svoji torkovi rubriki spet pametoval o motoristih.

Tadej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aja, pozabu povedat - Vrhnika je pri meni na drugem mestu :), takoj za SenožečGP-jem :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

halerjev breg, smer Smarje-Sentvid, tisto zaporedje ovinkov, ko se cesta dviguje. asfalt je cel bogi, sam se pa da cuda delat... :rolleyes:

najprej izletna cona, nazges enih 170-180, pol desni ovinek, sfuras s full speedom, pol se mal ravnine, pol en desni ovinek, zmanjsas na kakih 130-140, pol pa full levi ovinek pa GOOOOOR, da te prlima na asfalt, pol pa se par lustkanih ovinkecov, kjer lahk tud najvecjega macota v avtu (pa tud ce je 3.0) dol vrzes, sam ce je cesta fraj... ;) :)

pa par ovinkov iz Tuhinjske doline proti stajerski, sam sm se sam 1x pelu tam, tak da ne vem kje tocno (relacija Medvode-Smarje, prsu na 1 mm od roba prednje gume B) :D ).

Popravljeno . Popravil Zok
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola!

Vrhniški klanec, desno-levo-desna kombinacija okoli hriba.

Na "sredini" žal odcep za Star maln...

.. ki te, če greš nazaj dol proti Vrhniki lahko stane "poleta" v drevesa čez avto, ker je tako mamljivo kakšo "počasnelo" stisnit pred to končno kombinacijo.

Sretschko

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kombinacija 4 kratkih zaprtih ovinkov, na izhodu iz Kamnika oz. na vstopu v Sotesko.

Heh, kratko ali sladko!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

halerjev breg, smer Smarje-Sentvid, tisto zaporedje ovinkov, ko se cesta dviguje. asfalt je cel bogi, sam se pa da cuda delat... :rolleyes:

najprej izletna cona, nazges enih 170-180, pol desni ovinek, sfuras s full speedom, pol se mal ravnine, pol en desni ovinek, zmanjsas na kakih 130-140, pol pa full levi ovinek pa GOOOOOR, da te prlima na asfalt, pol pa se par lustkanih ovinkecov, kjer lahk tud najvecjega macota v avtu (pa tud ce je 3.0) dol vrzes, sam ce je cesta fraj... ;) :)

pa par ovinkov iz Tuhinjske doline proti stajerski, sam sm se sam 1x pelu tam, tak da ne vem kje tocno (relacija Medvode-Smarje, prsu na 1 mm od roba prednje gume B) :D ).

Poznam ta del :D

Sam asfalt je na hitrem desnem in daljšem počasnejšem levem (ko začne klanec) čista katastrofa.. ampak naslednjih 5 levo desnih je pa... MEGAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA :D

Drugače pa Šentjur - Kozje ahhh :D (zadnje dni, polno kombajnov, traktorjev in celo šoder ponekod)

Ovinkov malo morje :D

Ampak niso ravno GP.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zok: pred grešino, kratki ovinek v levo.. kot že omenjeno: kratko, sladko B) :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pred gresino, levi ovinek, ko se zacne vzpenjat, gres cist na levo, pa se po grabnu peles (asfaltiran del, vdrt kao za vodo), to se lahk taaaak nagnes!! :D :D :D

Sentjur-Kozje - pelu se 1x z motorjem (pa veckrat z avtom), sicer si nisn nc upal, k sm mel motor v defektu (neki se mi je pregreval), drugac pa me je kulega zadi taaak klel, k je mel se enga gor nalozenga, pa ni poznal ceste, pa me je ponoc mogu lovit ko smo se od kulegice pelal... :D :D :D dobri ovinki, ni kaj! ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

aja, pa ko se peles prot ponikvi, ko je ona full dolga ravnina (CRX VTEC nazge 180 gor v breg cist na izi), pol je vrh, pa se zacne mal dol, pol je pa desni ovinek, tam na tistem ovinku pa zavijes na levo, pol je pa ena ozka cesta, ko se vzdigne, pa spet spusti, pa ko se neha spuscat je en levi ovinek, pa dobr asfalt je, tam te kr prlima na cesto!! B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola!

Vrhniški klanec, desno-levo-desna kombinacija okoli hriba.

Na "sredini" žal odcep za Star maln...

men tuuuddd!!!

sam je treba pazit da kdo ne zavija not tam....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej,

za Senožečami sem srečal Veliki Ovinek - podelil sem mu naziv Slovenski Grand Prix Ovinek 2003 - tisti doooooolgiiiiiiiiii desni zavoj navkreber iz Senožeč, ki je oblečen v takšno naravnost idealno mešanico smol in peskov, t.im. alsvalt, ... Grand Prix ovinek mi je ponudil neizmerno zadovoljstvo, da sem se na njem počutil, kot bi se peljal vsaj po ušesni mečici, če že ne po kladivcu in nakovalcu v ušesu  ...

Kaj pa vi? Kateri ovinek v Sloveniji (samo eden, ne pa recimo kar cele ride  :P ) vam je najbolj všeč? :)

Tale ovinek je res cool B) Jz ga kr na ful prvijem, kolkr gre, brez milosti(seveda če je cesta frej). Dobr je, ker je tud popolnoma pregleden. Edin kar me moti je to, da bi lahko mel duče tle še nekaj več konjev :P

Res pa je treba pazit na ovčjo farmo (levo), ampak do tam pa že malo popustiš, takoj zatem pa spet na ful pa ovinek v levo, sicer malce nepregleden pa asfalt mal zjeban, ampak ni DRAME :D

Uf, tko me ma, da bi se kr na duča usedu, pa šu vintat.

Kominacija na vrhniškem klancu tud cool, sam una cesta z desne (smer proti morju) je mal treba z rezervo... skoz pa mal beden filing, k so une skale na desni, da če guma popusti, jao bolje da ne razmišljam... :o

Veliko užitkov v ovinkih, pa srečno B)

Popravljeno . Popravil roly
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Men je najbolj kul, k se pelem s Prešerca mim Magistrata (levi ovinek). Drži k pr norcih, z mal sreče te pa še avtobus povoz, k pride nasprot, če pa si zares hiter lahko kupiš še kakšn fuzbal dres (tm bliz štacuna Trigi in prodajajo drese), še dobr da ne gledam fuzbala.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ta najboljši so zares tisti trije od Vrhnike naprej, drgač pa Logatec-Godovič, tam je meni zares noro.

Super je tudi na cesti Kočevje - Dvor, sam asfalt je rahlo zjeb..... Škoda! Mam tut zelo neprijetno izkušnjo od tam, tko da me že nekaj časa niso tam vidli.

Lepe podzravčke vsem motosvetovcem! B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

AJAAAA!!!! relacija Sele-Šentjur!!! sicer ne ravno popoln asfalt, pa mal nepreglednosti pri trgovini Kea, sam ce je cesta prazna ga tam na FUUUUUUL zgem skoz!! :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jezersko!!!

kombinacija miki miške z hitrimi, počasnimi ovinki, šikance pa 180 ovinki.

ful zakoon

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jezersko!!!

kombinacija miki miške z hitrimi, počasnimi ovinki, šikance pa 180 ovinki.

ful zakoon

Jezersko... men je vredu sam spodnji del, do avtobusne postaje . Dobr asfalt, dokaj široka cesta pa pred nepreglednimi ovinki ogledala, da se malce pogledaš... :D :P

B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jezersko!!!

kombinacija miki miške z hitrimi, počasnimi ovinki, šikance pa 180 ovinki.

ful zakoon

A si ti mogoče preveč v Disneyland hodu.

Mogoče bi mogu probat še kombinacijo Pluton al pa Dumbo :lol: ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne bladzo sem hodu v gardaland k je bližji :D

aja za informacijo miki miška style pomen v dirkaškem žargonu stezo z pospešvanje&zaviranje

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!