Skoči na vsebino

Bukslji so.


Furioso

Priporočene objave

Žalostno, vendar resnično.

Motoristov bo počasi več v bolnicah, kot na cestah. Kar nekaj prijateljev imam trenutno v bolnici in objektivno lahko trdim, da je za svoje "stanje" odgovoren samo eden. Pa še ta jo je skupil sam. :(

Minuli vikend sta jo grdo skupila dva. Prvemu je osebni avto vzel prednost. Prijatelj se je pripeljal pravilno, avto je sprva cuknil do polovice ceste, ga opazil in počakal. Kolega si je že oddahnil, a je avtomobil, ravno ko je bil "vštric" z njim, nenadoma poskočil naprej in ga pokosil. Zdrobljeno zapestje, zlomljena noga in dve poškodovani vretenci. "Zlizal" se bo, a vendar takšno nesrečo (recimo, da je tisti, ki je bil za volanom avtomobila, malo panično reagiral) še nekako lahko sprejmem. Ne morem pa naslednje.

Drugi prijatelj, ki je na splošno znan po zelo umirjeni in preudarni vožnji, se je vračal domov. V smeri Pesnica - Maribor na mariborski severni vpadnici je pravkar prevozil tako imenovano "bob - stezo", ko je iz desne strani (iz Melja) priletel na vpadnico avtomobil in sunkovito zavil na levi vozni pas. Motorist je komaj zavrl, da se je izognil trčenju. Promet je bil zelo gost, zato voznik avtomobila ni mogel prehitevati. Lahko je samo živčno poskakoval levo-desno po cesti in čakal, da se je situacija toliko sprostila, da je lahko prišel mimo nekaj vozil. Po izhodu iz tunela se je prijatelj zapeljal vzporedno z njim in v znak neodobravanja takšne vožnje skomignil... ...napaka. Voznik se očitno ni strinjal s tem, pogledal vanj, nekaj zakričal in sunkovito zavil v njega. Rezultat: zlomljena ključnica in lopatica. Voznik avtomobila je iz kraja "nesreče" pobegnil.

Na srečo so si priče zapisale tablico njegovega avtomobila in policisti so ga že čez 15 minut prijeli.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:blink: faaaaaaaaaakkkk......... a se bomo sedaj morali s policijskim spremstvom voziti po MB?! :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :blink: :blink: :blink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni je Lady že zdavnaj prepovedala kakršnokoli žuganje in podobne geste neodobravanja ravnanj drugih udeležencev v prometu. Vsi popadki v tej smeri so kaznovani z bum po čeladi.

Njena obrazložitev: cesta je postala poligon za sproščanje vseh mogočih frustracij in nedo****nosti.

Dammn, she is right.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

JAP še malo pa si kupim bilndiran avto al pa šleper pol bom pa ščit za vse motoriste in vsak avto, ki bo izgledal koliko toliko sumljiv BAAAAAM (moram se na Triglavu zment za večje število kupončkov).

Resno: Folk ni več normalen, temu bi jaz dal namerni poizkus umora!!! Pa Trobcu družbo delat!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo da te pa nekdo takole namerno zbije :o :angry: :angry:

Takim je treba vrnit po načelu oko za oko, zob za zob :angry: :angry: :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni je Lady že zdavnaj prepovedala kakršnokoli žuganje in podobne geste neodobravanja ravnanj drugih udeležencev v prometu. Vsi popadki v tej smeri so kaznovani z bum po čeladi.

Njena obrazložitev: cesta je postala poligon za sproščanje vseh mogočih frustracij in nedo****nosti.

Dammn, she is right.

sploh če si na motorju ni fajn kazat kakšnih sredinskih prstov

-> jaz kar malo trobim (ko prehitevam, pa ko vidim kakšnega na stranski cesti - takrat še bremzam, četudi stoji pa to...za vsak slučaj)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je Uti včeraj nekaj pravla......je bila tam.

Zasluži si kazen <_< .......fizično obračunavat nima smisla........malo psiho-terorja pa morda le bi :ph34r:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.. in najpomembnejše? čimprejšnje okrevanje vsem zgoraj naštetim (in drugim, da ne bo pomote)...

:(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Žal smo motoristi ogrožena vrsta....... :( :(

.....in še bo tko, dokler bo naš sodni sistem takšne in podobne bukslje oproščal krivde :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sezona na "nas" je odprta.....previdnost ni odveč, predvsem pa strpnost do živčnih voznikov....kam se ta svet vrti..... <_<

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ni je ene fure, da ne doživiš ali vidiš kako neprijetnost.. :ph34r:

-prejšnji teden..velenje..petka, sred mesta, prehiteval me v ovinku, čez prehod za pešce, v koloni...šla sem za njim in mu "omenla", da ni lepo spravljat druge v nevarnost...komentiral je na prijazen in lep način in baje me sploh ni videl.. (podnevi!!) :angry:

-prejšnji teden...celje..bel, star, passat karavan..mimo golovca prehiteval po desni..tud je ful profitiral :angry:

-včeraj...velenje..ena baba (elantra z nazarsko tablco!!!) tik pred križiščem z rdečo lučjo prehitela naju oba..fant ji je potrkal na okno ona pa izjavila le "ma jebi se" in bila pripravljena na hitri štart speljevanja :angry: ...

in vse to se je dogajal pri mestni, počasni vožnji...

..iz tega sklepam, da gre marsikomu prej za sovražno nastrojenost (do motoristov) in dokazovanje kot pa le do hitrejšega dosega cilja...taki smo..se ne da pomagat...brezveze..škoda le da marsikoga to lahko velik stane.. :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne mine tudi dan, da ne bi videl motorista početi traparij na cesti, pa četudi sem ta motorist večinoma tudi sam. ;) Pod kožo smo vsi rdeči in ja, tudi sam včasih postanem precej agresiven do voznikov, ki se na cesti ne vedejo, tako kot meni tisti trenutek ustreza. Ampak ker sem bolj ranljiv, večinoma samo kolnem pod čelado, pa še kakšen prst komu pokažem, več si pa ne drznem. In to seveda razpizdeva tudi druge okoli mene in krog je sklenjen. Ti mene, jaz tebe! Pa ne mi govorit, da so tujci kaj bolj skulirani. Največ grdih opazk zadnje čase ko so kolone turistov daljše, dobivam pri prehitevanju ravno od avstrijcev. Ne vem, morda drugih ne razumem dobro, ampak ti cepci so poleg pizdenja pripravljeni zapreti tudi pot motoristu, če se preveč naprej rine. Samo še čakam, kdaj mi bo kateri vrata odprl. :blink:

No, pa še nekaj malega o nepremišljenosti motoristov. V soboto se mi je dejansko pred bajto v Kamniku razsul cepec z ER5, ki je imel še sopotnika, pa oba brez čelade. Je bilo treba ne vem komu pokazat, da se da tudi na najožjem delu ceste peljati po tazadnem, tri sekunde po tem ko je speljal s polnim gasom, je pa počilo. Zapeljal je v jarek, vrglo ga je v zid hiše ob cesti, motor je drsel še kakšnih 10 metrov, ob pločniku pa mlaka krvi. Kdo jo je skupil in kako, ne vem, ker ko sem prišel firbec past so enega že naložili v rešilca, drugi je pa nekaj hodil gor in dol in se v šoku kurčil nase pa na nesrečo pa ne vem še kaj vse mu je padlo na pamet. Več o tem ne piše nikjer, tako da najbrž tudi odpeljani ni podlegel - na srečo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

js ce sn zivcn raj kr hitrej vozim, da ne delam kakih oslarij, pa puscam vse za sabo, da neb prsl do kakga konflitka... ...sam to je recimo ko se mi mudi, ko mam defekt, al pa ko je vroce ko svinja, drugac pa lepo normalno. mislim, rahlo hitreje od povprecja (50 se mi pa res ne da vozit po glavni cesti).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Od mojega dogodka, ko je en edinstven primerek zapeljal namerno proti meni, se ne čudim več ničemur :angry: :( :angry: :unsure: :blink:

Opažam, da v zadnjih letih zelo narašča nestrptnost "vseh proti vsem" :angry:

Potem, pa udari še huda vročina, polna luna, pa šef je slabe volje.......... in katasrofa je tu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...in pol bo spet pisalo "motoristi napadli občinskega redarja", ali morda "motoristi pretepli nič hudega slutečega avtomobilista". :blink:

Sej tok hudo pa spet ne more bit, ker sva v nedeljo s fotrom prevozila 300 km po zahodnem delu Slovenije in ni bilo na cesti nobene omembe vredne pi*darije.

Sicer pa želim čimprejšnje okrevanje ponesrečencem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Definitivno je nestrpnosti na cesti iz leta v leto več, to opažam že samo po 5-6 letih dela, kjer sem veliko na cesti. Res je da ta nestrpnost z vročino premosorazmerno raste. Res pa je da so nekateri namerno nasilno nastrojeni proti enoslednim vozilom, ker so ta pač po prostornini manjša od avtomobilov.

Pred 1 mescom sva bila z Mariči skupaj službeno v BuTCu in ena pič...kica s 5-ko naju skor pobere v krožnem pri mojih 20-30kmh in se pripeljem vzporedno z njo (je mela odprt okn) in jo lepo kulturno in vljudno vprašam, če ima kaj osebnega proti meni al nasplošno prot motoristom. Bejba me ne j....5% in seveda potegnem naprej. Drugi dan spet oba na motorju spet mali rondo v BuTCu in glej ga zlomka spet pi.....kica s 5-ko, ki ima na števcu vsaj 20kmh več kot včeraj in ona spet direktno na naju. Me je prijel da se ustavim in ji eno prlepim a se mi je mudil naprej pa sem samo bemtil.

Včeraj na Letališki počasi prehitim kamion in prtisnem na gas razvijem borih 90-100kmh, nakar iz ene uličice iz fabrke prleti mamca s cliotom ven in zmanjša na 40kmh. Se pripeljem vzporedno(spet odprt okn) in jo besno vprašam če sem luft. Ta pa v paniki po gasu in hitro zapirat okno :D Ma sem vidu, da se je usrala in sem jo pustu pr gmh.

Če bo šlo taklo naprejsi bom definitivno en tulec iz usnja naredu pa eno vodovodno cev 50cm odrezu pa bo. :angry:

Aja pa seveda čim prejšnje okrevanje obema :rolleyes:

Popravljeno . Popravil uzzy
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

OK, če je nenamerno in je voznik (-ca) pač smotan do konca, pač malo pizdim in čimprej varno prehitim...

Odkar me je pa na Vrhniki nekdo hotel namerno zbit (sem že pisal o tem), pa ravnam izključno samoobrambno. Ti zbiješ mene, jaz zbijem tebe! Nestrpnost gor ali dol, nekaterim je pač treba kakšno stvar vbiti v glavo. In to dobesedno. Večkrat zapored.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz imam za socializacijo nestrpnežev v levem (pomembna stran) žepu dva kamna, taka fina našpičena, iz lomljenega granita, v velikosti polovice rumenjaka iz kinderjajčke.

Za kaj, si lahko mislite.. <_< <_< <_< <_< če z enim zgrešim, in voznik v postopku ne odneha, mam še vedno enega v rezervi.

:ph34r:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To ni ravno najbolj zdravo. Kaj če odletiš in padeš direkt na tista dva kamenčka, a si na to kdaj pomislil?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

uzzy, ti kr brcn v vrata (z motoristicnim skornjem, seveda)! to delajo v Parizu, ej, ti povem, tak mir je, nuben nubenga ne izsiljuje, niti se nuben ne upa nubenmu priblizat!! :D :D :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!