Skoči na vsebino

Avtrija, Švica in Italija


classic

Priporočene objave

Gremo v četrtek 31.07.2003 in se vračamo okoli 17.08.2003.

Čez Grossglockner proti Švici in potem preko Gardskega jezera proti Cortini.

Italijo in Avstrijoi imamo nekako razdelano, nimamo pa pojma za Švico! Bi pa tu prebili ene 5 dni.

Kakršen koli nasvet bo prišel prav!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

strogo se drzi omejitev hitrosti.ali sploh vseh omejitev in nasvetov na cesti.na AC je omejitev 120 in potrebujes svicarsko vinjeto.kazni so "bajne". ;) bencin je drag.prenocisca zelo v redu,samo ne poceni.ce kampiras v hribih je lahko se vedno obcutno hladno,v nizinah je ok.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolk pa pride Švicarska vinjeta? A jo rabiš tudi za stranske ceste, podobno kot v Avstriji?

Autobahngebühr Schweiz

Für die Benutzung von Autobahnen und ähnlichen Straßen (mit weiß-grüner Beschilderung) besteht Vignetten-Pflicht. Die Jahresvignette 26,50 Euro für Fahrzeuge und Anhänger bis zu einem Gesamtgewicht von je 3,5 Tonnen gilt 14 Monate und kann bei den deutschen Automobilclubs, an den schweizerischen Zollämtern, Postbüros, Tankstellen und Garagen erworben werden. Für einige Tunnels (mit Autoverladung) und für Bahnverladung gelten Extragebühren. Fahrzeuge mit einem Gewicht von mehr als 3,5 Tonnen zahlen Staffelpreise.

vir: KFZ-Auskunft.de

vinjeto rabis za AC in podobne ceste z belo-zelenimi tablami.

se nekaj info o svici: Tourenland Schweiz

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... nimamo pa pojma za Švico! Bi pa tu prebili ene 5 dni.

Kakršen koli nasvet bo prišel prav!

V Švici obvezno prevozi gorske prelaze Furkapass, Grimselpass in še enega (pozabil ime), cesta pa je speljana v krogu čez vse tri. Na prelazih je sneg (cesta je čista), prevozni so pa le kakšne tri mesece v letu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Prejšnji teden smo se vrnili iz te ture.

Naredli smo 2400 km v 9 dneh! Če se mi bo dalo in če bo koga seveda zanimalo, bom objavil malo reportažo, seveda opremljeno z fotkami!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 7 let pozneje...

Mimogrede, se je kdo kdaj klatil namensko po Švici in kot turist - ne nujno, da z motorjem?

reci sine kaj te zanima :whistle:

z avtom sem bil tam..

mogoče ti lahko kako pomagam

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mimogrede, se je kdo kdaj klatil namensko po Švici in kot turist - ne nujno, da z motorjem?

Hodil tri leta kampirat in trikrat službeno na tole

Enkrat Bodensko jezero in kanton Appenzell (ker mam psa Appenzellerja, pa da vidim, če je vsa regija tolk čudna, kolker moj pes - pa je, res...).

Enkrat Andermatt in okolica.

Enkrat Zermatt, Martigny in potem še čez mejo v Chamonix.

Men je blo kul.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mimogrede, se je kdo kdaj klatil namensko po Švici in kot turist - ne nujno, da z motorjem?

Jaz sem se 14 let klatil po Švici vglavnem v okolici Bazla sicer poznam vseh 25 Švicarskih Kantonov in najnovejši 26-seti Jura,ki se je odvojil od kantona Bern(zaradi prevelikih davkov) nekje okoli leta 1980.Problem boš imel s cenami kajti zadnje čase se je za vse Evropejce precej podražilo še sploh za nas Slovenčke z tako nizkimi povprečnimi prihodki. Namreč SFR je v zadnjih dveh letih precej pridobil na vrednosti danes je 1€ = 1,28 SFR pred letom pa je bil tečaj 1€ = 1.57 SFR Za sobo z zajterkom v kakem boljšem hotelu je potrebno odšteti min. ca 150 SFR malo ven mesta v malo slabšem hotelu se najde 2-3 posteljna soba z zajterkom po osebi tudi po 50 SFR Tako smo mi našli,ko smo bili z motorji v Davosu hotel POST bili smo lepo sprejeti, poskrbeli so tudi za naše motorje za eno večerjo + tavelik pir ca 20 SFR.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!