Skoči na vsebino

MOTOR in OTROK


marem

Priporočene objave

Najina otroka pa (na moje veselje) nista motoristična navdušenca, zato pri nas po novem zgleda pot na morje in z morja takole: otroka, prtljaga in pes z avtom, mami in oči pa z motorčkom. In ker gresta mami in oči po daljši, ovinkasti poti, otroka, pes in prtljaga pa po AC, je rezultat, ko prideva domov: že v hišo znošena prtljaga, ena runda perila se že suši, druga se pere .... :D :D :D , le kosilo se pa še ne zna kuhati :( . Super, vam rečem! :D

VELIIIIIKI otroci :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najina otroka pa (na moje veselje) nista motoristična navdušenca, zato pri nas po novem zgleda pot na morje in z morja takole: otroka, prtljaga in pes z avtom, mami in oči pa z motorčkom. In ker gresta mami in oči po daljši, ovinkasti poti, otroka, pes in prtljaga pa po AC, je rezultat, ko prideva domov: že v hišo znošena prtljaga, ena runda perila se že suši, druga se pere .... :D :D :D , le kosilo se pa še ne zna kuhati :( . Super, vam rečem! :D

dada trener vseh trenerjev!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tole je pa zelo dobra ideja. No če imaš otroke tako pošlihtane. Nikar pa se ne tolažite s tem, da vaši otoci ne bodo mogoče nekoč motoristi. Moja mat si tud ni mislila pa me je tam bliz 30 usekal. Sicer so mi bli motorji že od majhnega všeč ampak sem mal pozno srečala sorodno dušo in potem se je vse začelo. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tole je pa zelo dobra ideja. No če imaš otroke tako pošlihtane. Nikar pa se ne tolažite s tem, da vaši otoci ne bodo mogoče nekoč motoristi. Moja mat si tud ni mislila pa me je tam bliz 30 usekal. Sicer so mi bli motorji že od majhnega všeč ampak sem mal pozno srečala sorodno dušo in potem se je vse začelo. :D

Sinek že pr petih špara za svoj prvi Yamaha PW

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jih je že zmanjkal. Nehal so jih delat. :P  :P  :P

..ampak delamo pa še... :P

Se sprasujem kdaj bo na vrsti generalka - servis potreben :rolleyes: :D

Ocala, novi kolki, kriz, lasje,.... :P

Kaj pa so to lasje? :huh: :huh:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se sprasujem kdaj bo na vrsti generalka - servis potreben :rolleyes:  :D

Ocala, novi kolki, kriz, lasje,.... :P

Kaj pa so to lasje? :huh: :huh:

To je se v redu, kaj ko bodo padala vprasanja kaj so to zobje :blink: :D :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni Thundercat vedno govori: Ti boš doma z mulci, jaz bom pa na zbore hodil....

Jaz pa vem, da se ne bo premaknil od doma....pa da ne bo kdo narobe razumel....ne bo SAM hotel iti.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem očka trimesečnega Svita. Letošnje sezone zame ni. Motor so požrli kvadratni metri stanovanja. Previdno pa "polagam teren" pri boljši polovici za drugo leto. In tudi razmišljam, kako se čimbolj obvarovati na cesti.

lp,

john doe

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 7 mesecev pozneje...

Ej, se da prav lepo otroka in motor skombinirat, tudi pri meni ni nikakršnih problemov, moja hčerkica je čist nora :wub: na motor, je tko lepo rdeče barve, da vsakmu ki pride na obisk razlaga, kako mamo rdeč motor, pa ga pelje v garažo in ponosno razkazuje, mam občutek da ne bo šla bolj po maminih stopinjah (ekonomija - trženje :yea2: ).

No sam je pa res, da sem mal prilagodil stil in količino vožnje:

- mam kravo namesto rižojede rakete,

- vozim se samo en dan čez vikend na daljšo turo in kako minuto čez teden, da ne pozabim, nedeljo mam skor zmeraj samo za hčerko/ženo/mašo :devil: ,

- ne sekiram se, če me sesuje mulc z jugotom, pa čeprav mam 2x konjev na motorju, pa 2x končno, pa... no v bistvu se vozim za užitk ne pa zato da pokažem kdo ma daljšega,

- ne vozim nevarno pa tud ne posrano, izogibam se dežja, mam večjo zavorno razdaljo (ni blema s prehitevanjem ča maš 1000 ccm pod sabo :D ), v glavnem vozim raj mal bolj defenzivno, pred ovinkomnku pa raje na hčerko pomislim in ga ne položim do tačke ampak sam tolk, kot je potrebno da držim linijo (mater, a mam sam jaz občutek, al se na lokalnih cestah sploh ne smeš do tačke pelat zadnej časa, so ceste tko umazane od paska in blata, kot bi bili kje v centralni Afriki).

V glavnem, mislim, da je večja napaka prodat motor in skoz mislit na njega, kot pa ga met in uporabljat premišljeno. Če se preveč odpoveduješ stvarem, ki te veselijo, pride kaka kriza srednjih let ko mali odrastejo na 5-6 let, pol pa HD pa 20-letna tajnica pa karibi pa.... no v glavnem mi ni do tega, da bi na koncu otroka sam vsak drug teden videval :devil: .

lp

Rudi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V glavnem, mislim, da je večja napaka prodat motor in skoz mislit na njega, kot pa ga met in uporabljat premišljeno. Če se preveč odpoveduješ stvarem, ki te veselijo, pride kaka kriza srednjih let ko mali odrastejo na 5-6 let, pol pa HD pa 20-letna tajnica pa karibi pa.... no v glavnem mi ni do tega, da bi na koncu otroka sam vsak drug teden videval :devil: .

Promašio si debelo v zadnjem delu svojega citiranega dela traktata.

Kriza srednjih let sovpada z odhodom otrok iz gnezda. Takrat najkasneje ugotoviš (če je kriza), da si pravzaprev živel s tujcem/tujko in si se šel eno ekonomijo zaradi otrok. Motor tukaj nima veze.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:OK: tudi sam imam dve hčerki,ki sta ravno tolk veliki da gre vsaka lahko v en kufer(kufri so mal večji).Imam pa tudi izredno razumevajočo in prav tako motoristično navdušenko,za boljšo polovico. :friend2:

Stvar poteka takole,če se le da in so otroci zdravi,grejo z mamico z avtom,ata pa na motor.Tudi na piknike našega kluba grejo otroc zraven,spalka pa šotor in se imajo otroc čist fleten.Je pa res da se je sedaj varnostna razdalja povečala,tud ovinki se zvozjo bolj previdno sam užitek je pa še vedno doooobr :yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...Je pa res da se je sedaj varnostna razdalja povečala,tud ovinki se zvozjo bolj previdno sam užitek je pa še vedno doooobr :yea2:

po moje nimajo otroc kle lih največje teže, z leti človek tako ali tako podzavestno postane bolj previden.

Ma moje hčere obožujeta motor in jih tudi kdaj kam zapeljem, samo žena temu ostro nasprotuje in se potem vedno zapneva.

Skratka, ko so otroci majhni, se probat čim več okvarjat z njimi (prehitro zrastejo), motor počaka...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

po moje nimajo otroc kle lih največje teže, z leti človek tako ali tako podzavestno postane bolj previden.

Ma moje hčere obožujeta motor in jih tudi kdaj kam zapeljem,  samo žena temu ostro nasprotuje in se potem vedno zapneva.

Skratka, ko so otroci majhni, se probat čim več okvarjat z njimi (prehitro zrastejo), motor počaka...

:nono: Nisem te zdej čist razumel,kaj si mislu stem da lahko motor počaka,večino časa preživim z otrokoma,če se pa peljem jaz zraven z motorjem ko gremo nekam skupaj,pa nimam nobene slabe vesti O:-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma ja, sej maš prov...hotu sm sam rečt, da ko so otoci majhni se je bolj več časa posvetit njim, kot motorju. Mogoče sm se slabo izrazil. bi bil pa smtrni greh, če bi se pa motorju čist odpovedal.

Ko so bili otroci pri nas majhni, so bile turce bolj kratke, zdej pa se tut kam dalj in za več dni peljeva. to je to

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kdo zdaj bolj paradira? Hčerka ali ponosni ata?

Nihče.Ker se je hčerka že prej večkrat peljala z menoj ter si želela svoj motor je pač dobila svojo Aquilo 125.Zdaj pa sanja da ko napolni 18 hoče R6 ali R1.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ma ja, sej maš prov...hotu sm sam rečt, da ko so otoci majhni se je bolj več časa posvetit njim, kot motorju. Mogoče sm se slabo izrazil. bi bil pa smtrni greh, če bi se pa motorju čist odpovedal.

Ko so bili otroci pri nas majhni, so bile turce bolj kratke, zdej pa se tut kam dalj in za več dni peljeva. to je to

:lol1: Sej se mi je zdel del da sem te narobe zastopu,to sem hotu (slišat)ups prebrat :notworthy:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nihče.Ker se je hčerka že prej večkrat peljala z menoj ter si želela svoj motor je pač dobila svojo Aquilo 125.Zdaj pa sanja da ko napolni 18 hoče R6 ali R1.

Ata bo pa rekel da ne, ker je to prenevarno.

Tudi sam sem v prvi fazi (od 16. do 18 let). Imam pa vprašanje. Ali ji dovoliš samostojno motoriranje?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ata bo pa rekel da ne, ker je to prenevarno.

Tudi sam sem v prvi fazi (od 16. do 18 let). Imam pa vprašanje. Ali ji dovoliš samostojno motoriranje?

Ceco saj poznaš tisti pregovor:Kar se Janezek nauči to Janezek zna.Vozit sem jo naučil jaz,obnašanja na cesti jo učim jaz in tudi svojemu otroku želi najboljše.Ker imam dosti izkušenj,25let kot poklicni voznik in tudi z motorji okrog 30 let sem si lahko privoščil da jo naučim in vsaj upam da sem jo dobro vzgojil kar se tiče prometa un vožnje.Dovolim ji da vozi sama ampak zaenkrat ne predaleč(lokalne in primestne vožnje)Na daljše vožnje pa se odpravima skupaj.Ko pa bom ocenil da je dovolj zrela pa bo tudi na daljše vožnje vozila sama.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!