Skoči na vsebino

Pravni nasvet...NUJNO!!


FLAYO

Priporočene objave

Primer:

Z motorjem sem povzrocil prometno nesreco. Z oskodovancem sva se vse lepo zmenila, dal sem mu kupon, napisala sva evropsko porocilo in stvar naj bi uredila zavarovalnica.

Torej vse ok.

Pred dnevi pa meni zavarovalnica poslje obvestilo, da bom moral poravnati kompletno skodo, ker sem vozil motor, ki je imel 500ccm iz kopije moje vozniske pa je razvidno da imam omejitev na 350ccm. To je sicer res, vendar pa sem jaz izpit opravil ze pred vec kot tremi leti vmes pa se je zakon spremenil in sem jaz avtomatsko prisel v kategorijo brez omejitev. Res pa je da nisem sel to vpisat v voznisko dovoljenje.

Pomagajte mi torej razloziti...ali moram res povrniti skodo ali je moj prekrsek samo to da nisem imel ustreznega dokumenta?

Po mojem mnenju mi lahko kvecjemu napisejo kazen za neurejene dokumente.

Kaj mislite vi?

Hvala!

Flayo

P.S.: Res vas prosim samo za koristne informacije na to temo, brez filozofije.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Primer:

Z motorjem sem povzrocil prometno nesreco. Z oskodovancem sva se vse lepo zmenila, dal sem mu kupon, napisala sva evropsko porocilo in stvar naj bi uredila zavarovalnica.

Torej vse ok.

Pred dnevi pa meni zavarovalnica poslje obvestilo, da bom moral poravnati kompletno skodo, ker sem vozil motor, ki je imel 500ccm iz kopije moje vozniske pa je razvidno da imam omejitev na 350ccm. To je sicer res, vendar pa sem jaz izpit opravil ze pred vec kot tremi leti vmes pa se je zakon spremenil in sem jaz avtomatsko prisel v kategorijo brez omejitev. Res pa je da nisem sel to vpisat v voznisko dovoljenje.

Pomagajte mi torej razloziti...ali moram res povrniti skodo ali je moj prekrsek samo to da nisem imel ustreznega dokumenta?

Po mojem mnenju mi lahko kvecjemu napisejo kazen za neurejene dokumente.

Kaj mislite vi?

Hvala!

Flayo

P.S.: Res vas prosim samo za koristne informacije na to temo, brez filozofije.

Sem imela podoben primer ... lahko ti kvečjemu kaznujejo 100.000 SIT, ker nimaš ustreznega dokumenta, kar pomeni isto, kot da bi bil brez izpita, ker nisi vpisal ... za ostalo škodo te ne morejo bremenit. Je pa tako, da zavarovalnice pač probajo. Svetujem ti, da si najdeš odvetnika in to čimprej.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vale, hvala :)

Uh, sem si kar oddahnil :) :)

Odvetnika si bom kar poiskal, da mi pove da me ziher ne morejo zj.... in ce se ne bojo umaknili jih bom tozil.

Pa naj se to placajo.

flayo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...če nisi doma v zavarovalniških vodah si najdi zavarvalniškega odvetnika, v taki situaciji nisem bil, ti pa iz izkušenj lahko priporočam odvetnika Zlatko Lipej, ki se ukvarja sam z zavarovalnicami in je v tem Mojster z velikm M. Dobesedno so se pr triglavu ustrašl ko sm povedu koga mam za odvetnika, mislm da je on včasih delal za zavarovalnice pol je šou pa privat tko da pozna vse trike. Pokliči in se zmeni za informativni sestanek glede stroškov ki bi nastali če bi te on zastopal, mislim da je tak sestanek zastonj.

lp :) držim pesti ...poročaj

Lipej Zlatko

Cesta ob Sori 11

(01) 361 66 00

1215 Medvode

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No takole:

Pravkar srem klical v REGRESNO SLUZBO Zavarovalnice Triglav in prijazni damo razlozil zadevo.

Na moje zacudenje in veselje je bila zelo razumevajoca in me je prosila ce se lahko z novo voznisko oglasim pri njih jim jo dam na vpogled in zadeva bo urejena.

A je mozno da je slo tako lahko skoz? <_< <_<

Flayo

P.S.: Jaz sem imal pa ze cel govor pripravljen....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...ja sej ce si nardis novo voznisko in da bo pisalo na mas narjen A neomejeno se od pred nezgodo si pa itak zmagal

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No takole:

Pravkar srem klical v REGRESNO SLUZBO Zavarovalnice Triglav in prijazni damo razlozil zadevo.

Na moje zacudenje in veselje je bila zelo razumevajoca in me je prosila ce se lahko z novo voznisko oglasim pri njih jim jo dam na vpogled in zadeva bo urejena.

A je mozno da je slo tako lahko skoz? <_< <_<

Flayo

P.S.: Jaz sem imal pa ze cel govor pripravljen....

Seveda je možno... oni pač probajo dnar pokasirat, če si mal naiven jim ga daš ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Seveda je možno... oni pač probajo dnar pokasirat, če si mal naiven jim ga daš ...

Tud ce bi bil naiven jim ga ne bi mogu dat...ker tolk ga pa nimam na lagerju... :)

Me pa ma da sploh ne bi sel delat novga dokumenta, naj grejo v spor in da vidmo kdo bo koga...ceprav nisem tolk pogumen kolker zgleda :)

Flayo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je sicer res, vendar pa sem jaz izpit opravil ze pred vec kot tremi leti vmes pa se je zakon spremenil in sem jaz avtomatsko prisel v kategorijo brez omejitev. Res pa je da nisem sel to vpisat v voznisko dovoljenje.

omejitev se po dveh letih ne izbriše avtomatsko, temveč moraš za to podati zahtevek...dokler pa imaš v VD vpisano omejitev (tudi če je preteklo več kot dve leti od opravljanja izpita) se le ta upošteva...

...zavarovanje motornega vozila pa ne velja v primeru, da voziš brez veljavnega VD za to kategorijo vozil (v tvojem primer kat.A - brez omejitve)...

...upam pa, da se zavarovalnica ne bo dosledno držala zakonskih določil in bo upoštevala, da si v času nezgode že imel veljavno VD

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...a se ti da v parih stavkih napisat kaj si ušpiču, kolk je blo škode na avtu in na tvojmu konjičku, kej poskodb?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pero, to ni važno.

MaraudeR, malce togo tolmačiš tele zakonske določbe. Omejitev je odpadla neposredno na podlagi (spremenjenega) zakona. Vozniška je tako le izkazni papir o posedovanju določene pravice (se postavljam na Flayotovo stran).

Flayo, ne se igrat z zavarovalnico. Ko boš nesel prvih 80 jurjev odvetniku, ki ti bo vljudno rekel, da so nastali stroški v spisu, te bo pa sploh minilo. Razen če si strokovnjak na področju.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ceco, mas prav...ne bom se igral z njimi...samo nekaj me pa zanima...a sem res dolzan zdaj it po novo voznisko in spet placat samo zato, da bojo na zavarovalnici zadovoljni? Motorja tako ali tako nimam vec in se mi zdi brez veze placevat za novo voznisko...

flayo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pero, to ni važno.

MaraudeR, malce togo tolmačiš tele zakonske določbe. Omejitev je odpadla neposredno na podlagi (spremenjenega) zakona.

hmmm...to da se omejitev samodejo izbriše (na podlagi spremenjenega zakona) ne bo držalo, ker se omejitev izbriše le na podlagi zahtevka imetnika VD (tako iz knjižice kot iz uradne evidence)...če bi držele tvoje nevedbe, bi morala UE po uradni dolžnosti (na podlagi spremenjenega zakona) vsem spremeniniti omejitev A-350 ccm v A-25kW ali 0,16 kW/kg oziroma jo sploh izbrisali, saj omejitve A-350 ccm ni več predvidena v spremenjenem zakonu (ZVCP)...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...a se ti da v parih stavkih napisat kaj si ušpiču, kolk je blo škode na avtu in na tvojmu konjičku, kej poskodb?

Ne bi o tem...mi pa lahko verjames, da sem se potrudil :) :)

Poskodb nisem utrpel, nekaj lazjih pa je imel oskodovanec.

flayo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ceco, mas prav...ne bom se igral z njimi...samo nekaj me pa zanima...a sem res dolzan zdaj it po novo voznisko in spet placat samo zato, da bojo na zavarovalnici zadovoljni? Motorja tako ali tako nimam vec in se mi zdi brez veze placevat za novo voznisko...

flayo

Mislim, tistih 2.500 SIT bos pa ze reskiral, no.

Seveda kot alternativo lahko v najslabsem primeru krijes sam nastalo skodo, plus policija te oglobi 90.000 in 5 kazenskih pik za voznjo brez dovoljenja.

Torej - na eni strani 2.500 SIT, kjer ti gre zavarovalnica na roko, navkljub tvoji napaki (o tem smo ze pisal, da izpit ne velja, ce ni vpisan v voznisko)

Ali pa Stroski popravila motorja + 90.000 SIT + 5 pik....

Hmm, res tezka odlocitev.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

FLAYO, spokaj se uredit voznisko za unih par jurjev in upaj, da bodo na zavarovalnici zelo prijazni ...

Pa če te bo spet zagrabilo po motorju (enkrat motorist, vedno motorist) imaš zadevo uštimano. Za vpis traktorskih licenc so bile pred leti gužve!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bojim se, da ima Marauder prav. Če nimaš vpisano v vozniško "odprte" A kategorije, kljub temu, da izpolnjuješ vse pogoje, pravno formalno nimaš ustrezne kategorije - beri nimaš VD, kar pomeni - seveda toretično, da ima zavarovalnica pravico do regresiranja škode (drobni tisk na polici je hudič).

Hitro dvignit ustrezno kategorijo in upati na vse najboljše. Veliko sreče.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... saj omejitve A-350 ccm ni več predvidena v spremenjenem zakonu (ZVCP)...

O temule jaz govorim. Kolegi, ne tako ozko tolmačit zakonov, no.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... saj omejitve A-350 ccm ni več predvidena v spremenjenem zakonu (ZVCP)...

O temule jaz govorim. Kolegi, ne tako ozko tolmačit zakonov, no.

Saj jih policaji tudi.

Pred 20+ leti smo morali sami skrbeti za izbris omejitev in tudi zdaj morajo. Dobiš pa sigurno kazen - preverjeno pri prijatelju, če imaš vpisano opmejitev, pa čeprav so minila že leta, si pa na močnejšem motorju. Z noveim zakonom ni več A 350 ccm, ampak 25 kW oziroma 0,16 kW na kilogram motorja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... saj omejitve A-350 ccm ni več predvidena v spremenjenem zakonu (ZVCP)...

O temule jaz govorim. Kolegi, ne tako ozko tolmačit zakonov, no.

To pomeni...??

flayo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Flayo,

nič zate. Pravniško prepucavanje.

Marja, govorimo o zgodbi do zavarovalnice (odškodninska zgodba) in zgodbo do prekrška (neurejeno vozniško dovoljenje).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Flayo,

nič zate. Pravniško prepucavanje.

Marja, govorimo o zgodbi do zavarovalnice (odškodninska zgodba) in zgodbo do prekrška (neurejeno vozniško dovoljenje).

Aha...ok :)

Dajta se prepucavat se mal o tem al moram it novo voznisko delat al ne :)

A se vid da sem let pa pol zivel v Bohinju? :) :) :D

flayo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A se vid da sem let pa pol zivel v Bohinju? :) :) :D

Definitivno, tole je se miljavznkrat bolj cudno kot ono prepucavanje o "poceni" internetu :P ;) Sploh ne vem kaj se obiras ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dajta se prepucavat se mal o tem al moram it novo voznisko delat al ne :)

A se vid da sem let pa pol zivel v Bohinju? :) :) :D

flayo

Se. Imaš kromosomske okvare z malignim sindromom skopuštva, he he ...

Glede prvega pa ni prepucavanja ampak dekret cyca: FLAYO, spokaj se uredit voznisko za unih par jurjev ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!