Skoči na vsebino

Pesek,gnoj,blato... na cesti


zivijo

Priporočene objave

vceraj se peljem iz kranja proti ljubljani in cesta vsa umazana od gnjoja in tudi peska in podobnih svinarij kasne maste kej izkusnje s tem

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dobro , pa to se vsaj očisti in opere ob prvem deževju. Večji problem so zalivke iz bitumna, razpoke in jame. Te ostanejo za "zmeraj".

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aleron ...dobro no, tudi zalivke in razpoke niso noben problem, pač jih obvoziš. Večji problem so draga ragistracija, pa dragi motorji, pa oprema (četudi za enkratno uporabo)...

Itak da se vedno najde še večji problem, ampak tukaj naj bi se pogovarjali o začasnem sranju na cesti.

Tudi meni gre na živca, da naši kmetje ne znajo orati njive. Je treba čisto do bankine priti in potem na cesti obrnit, in seveda ves materjal s kolec na cesti pustit. Jaz nevem ali so tako slaboumni, da se ne spomnijo, da bi nehali orat toliko pred začetkom ceste, da jim še ni treba nanjo zapeljet, potem pa čisto na koncu eno prečno šuro zategnit, da se zorje še tisti neizkoriščeni del.

Če nisem bil dovolj jasen, ja tukaj "grafični" prikaz:

NAROBE:

: : : : : : : : : |;.| |

: : : : : : : : : |;.| |

: : : : : : : : : |;.| |

: : : : : : : : : |;.| |

: : : : : : : : : |;.| |

PRAV:

: : : : : : : : .. | | |

: : : : : : : : .. | | |

: : : : : : : : .. | | |

: : : : : : : : .. | | |

: : : : : : : : .. | | |

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi meni gre na živca, da naši kmetje ne znajo orati njive. Je treba čisto do bankine priti in potem na cesti obrnit, in seveda ves materjal s kolec na cesti pustit. Jaz nevem ali so tako slaboumni, da se ne spomnijo, da bi nehali orat toliko pred začetkom ceste, da jim še ni treba nanjo zapeljet, potem pa čisto na koncu eno prečno šuro zategnit, da se zorje še tisti neizkoriščeni del.

Ja, morjo izkoristit plodno zemljo do konca :P

@Aleron: a si že kdaj (magari z avtom) v dežju prpelu na tako svinjarijo na cesti?

Umazan avto je v takem primeru najmanj, kar lahko stakneš :ph34r:

Sploh se mi pa zdi, da je blo o tem že dost debate tuki (kmetih in svinjanju)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jason in Misty, se mi zdi, da sta me malce narobe razumela. Seveda mi gre na živce umazanija na cesti oz. tisti, ki so jo povzročili :angry: Rekel sem samo, da še sreča, da jo deževje spere, ne pa tko kot zalivke, ki večno ostanejo (pač ena primerjava, sej ni pomembna).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, morjo izkoristit plodno zemljo do konca :P

Saj tudi po mojem receptu se izkoristi vsa zemlja, samo malo (ne preveč) soli rabiš v glavi. Pa še lapše potem njiva zgleda, ker je tako fino zaključena.

OK, ko smo že ravni pri kmetijskih nadlogah bom napisal še nekaj, ker sem sigurno že pisal.

Ena najbolj zoprnih stvari se mi zdi, da kmetje ob ovinkasti podeželjski cesti do roba zasejejo koruzo. Tako se voziš po koridorju z 2,5m "zidovi" in ne vidiš nič pred sabo. OK, ne ravno nič, mogoče 10m, če ni koruze se pa vidi 2km daleč.

Tisti, ki ste iz okolice Kranja prečekirajte cesto od Trboj do Voklega, pa boste vedeli o čem govorim. Zelo zajeban je tudi ovinek pri (protokularnem) Brdu - če se peljete od Kokrice proti Predosljem in Britofu (ali obratno). Koruza do roba --> vidljivost = nula.

Včasih me ima, da bi se kar kam pritožil. Nevem sicer ali obstaja kakšen predpis v zvezi s tem, ampak 50m od ceste bi jaz dovolil samo krompir, pšenico in rž.

Pa še to, v šoli sem se učil o kolobarjenju. Po tej logiki, vsako leto na zemlji poseješ nekaj drugega, da je ne izčrpaš preveč. Ampak zdaj je po nekih ovinkih že 10 let koruza. Verjetno to omogočajo umetna gnojila.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kar se tiče koruze, majo naši lokalni dirkači svoje prijeme :P

Tista koruza, ki jo z avtom povoziš ne stoji več pravjo....

Sam letos še nism opazu, da bi bla komu v napoto. Morda so pa lastniki koruze ob cestah zabil kake žeblje v zemljo :rolleyes:

IMHO ne moreš prepovedat nekomu, da sadi koruzo, pa čeprav je lih na ovinku (ki potem postane nepregleden), če je to njegova zemlja in ne krši kakšnih drugih zakonov (odlokov, karkoliže).

Pa kolikor vem, je določen pas ob cesti (nevem, kolk širok) last ... cestarjev B) Torej tam se ne sme orat (in spet svizec zavije čokolado)

Popravte me, če se motm.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@misty: ni vedno tako, da lahko počneš karkoli, če je zemlja tvoja. Tudi za ograjo postavit poterbuješ kaj več, kot le svojo zemljo, kaj šele za kakšno zidavo. Za koruzo tudi jaz nevem kako je, ampak zadeva definitvno močno ogroža varnost. Ponekod se z avtom niti kolesarja ne da prehiteti - če si kolikor-toliko uvideven do njega, in ga ne nameravaš zriniti s ceste.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

proti zemlji in pesku se lahko pritožite, proti koruzi pa mislim da nima smisla-oziroma ne bo imelo učinka. Na podoben način me motijo razne žive meje visoke 2 metra postavljene prav do ceste zraven pa stop znak. če nimaš pol avtomobila na cesti ne vidiš nič. Prav privoščim lastniku žive meje da bi ga nekdo enkrat nabasal. :blink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Jason: Ja, sej vem, zato sm na koncu tud napisal da če "ne krši kakšnih drugih zakonov (odlokov, karkoliže)"

S tem sem mislu na postavljanje raznih objektov, za katere potrebuješ dovoljenja, ne sme tud sadit (sejat :D ) opojnih rastlin, ... koruzo pa lahko.

Za prehitevanje ti dam 200% prav (pa ne sam kolesarjev).

@Hanzi: Pr punci majo bajto z dostopom na glavno cesto tam, kjer je omejitev 90 km/h (čeprav je znak naselje 2 metra stran). No in na eni strani njihovega dovoza ima sosed živo mejo, pa še ovinek je lih tam -sicer blag ampak suma sumarum če nisi že pol pasa na cesti ne vidiš NIČ. Folk se pa strogo drži omejitev :angry: . Ne vem sicer, kako jim rata v 2 metrih pospešit na 90 na uro, oziroma zmanjšat iz 90 na 50, sam očitno jim ratuje :P

Aja, kdo bo nabasal lastnika in živo mejo, ko/če bom meu jaz pizdarijo se ve :ph34r:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!