Skoči na vsebino

po Italiji mimo avtocest


Cegi

Priporočene objave

načrtujem pot preko Italije (Verona - Genova - ob obali) v Francijo. Ker na avtocesto sploh ne pomislim, na zemljevidu so pa itak sam avtoceste, ob njih pa tenke rumene črtice (vsaj od meje pa do Genove), me zanima, kako je s tem. A se splača oz. kakšne so te rumene črtice?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, predvsem pa polne nerealnih omejitev hitrosti na 50 do 70 km/h, in, kot je napisal Ceco, polne pištolc v rokah carabinerov. Odsvetujem, če res ni najbolj nujno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hvala za napotke.

Mogoče bom pa požru besedo in se vseeno odločil za avtocesto. Tko al tko je prečkanje Italije le nujno zlo. B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola!

Severna Italija... :( :( :( Ne samo izjemno dolgočasno-žalostne ceste, tudi kar naprej naselja in omejitve 50 kmh... Nikamor ne prideš. In policaji... Jest sem se prav zaradi tega za naslednje leto odločil, da bom za prvomajsko Sardinijo poskusil najti varianto s kombijem ali prikolico do Civittavecchie (ali pa celo še čez morje) in šele potem skočil na motor. Škoda časa, živcev... in gum!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Letos proti koncu junija sva se z boljšo polovico peljala v obratni smeri, torej od francoske meje proti Genovi. Ker nisva ljubitelja avtocest sva šla ob obali, dokler nisva zaradi gužve (prometa je toliko, da ti še prebijanje z motorjem mimo kolon ne skrajša poti) znorela in naredila tistih nekaj km po AC.

Pri Vogheri sva zavila nazaj na magistralo, potem mimo Cremone do Garde (spanje) in nato mimo Verone, Vinceze do Trevisa. Ceste same se nama niso zdele slabe, ravno tako nisva imela slabih izkušenj s policijo, je pa res, da je polno neumnih omejitev, slabih označb smeri, umazanije in en sam preljubi dolgčas. Praktično ni kaj zanimivega za videt. Malo bolje je potem od Trevisa do Udin in naprej proti Trbižu.

Za v bodoče sva sklenila (ta del Italije) obvezno po AC in čim prej mimo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... Jest sem se prav zaradi tega za naslednje leto odločil, da bom za prvomajsko Sardinijo poskusil najti varianto s kombijem ali prikolico do Civittavecchie (ali pa celo še čez morje) in šele potem skočil na motor. Škoda časa, živcev... in gum!!!

Tzuzuki,

kaj pa če bi si za štart na otok omislil Livorno. Je precej bližje. 24 km severneje imaš pa Piso, kjer lahko prav simpatično predrnohaš.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za v bodoče sva sklenila (ta del Italije) obvezno po AC in čim prej mimo.

To počnem že od nekdaj in se še nisem pokesal. V stilu nujnega zla.

Pa še drago ni. Če me spomin ne vara, me je stala celotna avtocesta do Sicilije piškavih 21 €, benzo pa 200 (skupaj z lulanjem za dve osebi).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tzuzuki,

kaj pa če bi si za štart na otok omislil Livorno. Je precej bližje. 24 km severneje imaš pa Piso, kjer lahko prav simpatično predrnohaš.

Hja, tudi Livorno je seveda varianta, ampak manj po cesti je več po morju - nekaj ur daljša vožnja do Sardinije, posledično dražji tudi trajekti, večja gužva na cesti in za krcanje... čeprav neke silno bistvene razlike spet ni. Ma splača se vse, samo da mi ni treba četrt Suzikijinih gum vržt stran, (pre)ostanek pa naredit štirioglat...

Un camp v Pisi (Marina di Pisa) je bil pa res cool, sem bil letos. Če misliva istega :rolleyes: :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Un camp v Pisi (Marina di Pisa) je bil pa res cool, sem bil letos. Če misliva istega :rolleyes: :D

Njet, Suzuki. Ne Lady ne jaz nisva ljubitelja kampov.

Ampak tale tvoja omemba prikolice ima veliko soli. Meni sicer namembnost motorja rešuje problem, ampak vsi, ki so oboroženi z recimo sportskimi motorji imajo težave kam dalj se pelat. Zaradi prtljage, potovalne udobnosti in nenazadnje gum. Moj mekaniko in njegova Lady, ki se vozita vsak s svojim sportašem, se odločata za nakup prikolice, motorje gor, zapeti za avto pa gremo. Pofurat, motorje nazaj gor, pa doma. Tega sem kar nekaj videl v Italiji, predvsem na avtocestah veliko registriranih #cestnih# motorjev na prikolicah.

In koliko manj nesreč bi bilo na cesti proti in iz Grobnika, če bi bili motorji na prikolicah.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hvala za nasvet. Sm ga upošteval, in bilo je noro. Po Italijo je res najbolj pičt po avtocest, ker so Italijani totalni norci na cesti. Ko sem se s Francije vračal nazaj domov nekaj kilometrov po navadnih italjanskih cestah sem se prašal, kako sploh preživijo v takem kaosu?

pa veliko sreče na cestah!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

italija (predvsem obala) samo AC (nažalost, bljak kako je dolgočasno)!

se pa zato v španiji in ponekod v franciji ne splača na AC, tam obmorske lokalne ceste niso tako obremenjene.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:OK: <Perrvy - se čisto strinjam z tabo - po Italiji se bolj splača iti po AC še posebej od Genove do Ventimiglije (F - I meja) in nato vsaj do Nice - kasneje pa se ti bolj splača iti po navadnih cestah (seveda če greš v F ali E ) Če pa si namenjen proti Toskani ali celo dol proti Livorno .... pa bi rade volje priporočal navadno cesto - tako vsaj vidiš nekaj ....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!