Skoči na vsebino

Izpit A kategorija (neomejeno, omejeno...)


classic

Priporočene objave

A pa lahka greš vozit še predn nardiš občinsko?

ja jst sm u kranju vozu pr b&b še preden sm občinske naredu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Usak drugač pove. Men je inštruktor reku da ne bo več tega, da morš imet 2 leti, ampak samo

starostna omejitev za višjo kategorijo :?

Že 100x povedano. Informacije o teh zadevah se ne išče pri inšturktorjih, ker največkrat pojma nimajo, sploh pa njihova beseda nima nobene teže. Edini pravi vir informacij je Uradni list RS. Še referentom na upravnih enotah določene zadeve niso čisto jasne in lahko človeka nevede peljejo žejnega čez vodo, če se sam prej ne pozanima kaj velja, do česa je upravičen in kakšne so njegove pravice.

to bo veljalo samo za tiste ki bojo naredili v novem zakonu, za tiste ki smo naredili po starem bo veljalo po starem

(nov zakon velja za tiste ki so naredili v starem zakonu le v primeru, če je za nijih boljše) v tem pirmeru ni tko da ostane isto

iformacije sem dobila od izpitne komisije

Tole načelo velja v kazenskem pravu, ne pa kar povsod.

A potem se lahko tisti, ki so delali izpit pred 15leti, ko so bile omejitve še 60km/h čez naselje, vozijo 60km/h?? Dont think so :grrr :grrr Pa policaji tut ne :)

Ko se bo začelo nove določbe uporabljat bodo od tistega trenutka veljale za vse!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni od ene nove.

Po 22 letih izpita za avto sem sedaj odločena delat še za A :worship: , da se začnem še legalno vozit po cesti, preden me kateri od postavnih možicljev ustavi :whistle: . Torej izkušnje imam, motor trenutno kupujem drug (prejšnji že prodan), , me pa nikakor ne zanimajo plastičarji, ampak samo choperji. Torej pametna vožnja z največjim možnim užitkom!

Zdaj pa - kako najlažje in najhitreje prit do izpita v MB in okolici (razdalja ni problem, če profitiram na času in kaki luknji v zakonu :blush: ). Največja muka in strah sta mi vožnja s slušalkami pod čelado - a je to moteče? A tudi za nas stare mačke prinese nov zakon kake spremembe?

Prosim za vsakršno mnenje, nasvet in pomoč.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Največja muka in strah sta mi vožnja s slušalkami pod čelado - a je to moteče? A tudi za nas stare mačke prinese nov zakon kake spremembe?

Prosim za vsakršno mnenje, nasvet in pomoč.

LP

To verjetno misliš za avtošolo. Mene ni niti najmanj motilo, mogoče edino to da je komunikacija enosmerna (glasovno aktiviranje vklaplja postajo po nepotrebnem, zato je bil mikrofon izključen) se moraš pač zmeniti za nek znak, verjetno pa je v kakšni drugi avtošoli drugače.

Kako bodo vplivale spremembe pa ne vem (me ne zanima več), bi pa na tvojem mestu vseeno pohitel (pred spremembami).

lp

Franc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni od ene nove.

Po 22 letih izpita za avto sem sedaj odločena delat še za A :worship: , da se začnem še legalno vozit po cesti, preden me kateri od postavnih možicljev ustavi :whistle: . Torej izkušnje imam, motor trenutno kupujem drug (prejšnji že prodan), , me pa nikakor ne zanimajo plastičarji, ampak samo choperji. Torej pametna vožnja z največjim možnim užitkom!

Zdaj pa - kako najlažje in najhitreje prit do izpita v MB in okolici (razdalja ni problem, če profitiram na času in kaki luknji v zakonu :blush: ). Največja muka in strah sta mi vožnja s slušalkami pod čelado - a je to moteče? A tudi za nas stare mačke prinese nov zakon kake spremembe?

Prosim za vsakršno mnenje, nasvet in pomoč.

LP

Kako je drugje ne vem, a tam kjer sem sam opravljal izpit, so bile slušalke vgrajene v čelado, ki sem jo dobil tam.

Kar pa se kraja opravljanja izpita tiče, pa jaz svetujem kak manjši kraj v okolici Maribora. Jaz sem iz Ljubljane in sem izpit opravljal v Litiji. Dva krožna in dva semaforja :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako je drugje ne vem, a tam kjer sem sam opravljal izpit, so bile slušalke vgrajene v čelado, ki sem jo dobil tam.

Kar pa se kraja opravljanja izpita tiče, pa jaz svetujem kak manjši kraj v okolici Maribora. Jaz sem iz Ljubljane in sem izpit opravljal v Litiji. Dva krožna in dva semaforja :)

Ja bi bilo kar všečno, sam če ni nič poznanega. Mater, če imaš toliko let B, bi te sam na poligonu lahko stestirali, ti dali štempelj in čao.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja bi bilo kar všečno, sam če ni nič poznanega. Mater, če imaš toliko let B, bi te sam na poligonu lahko stestirali, ti dali štempelj in čao.

In kakšno zvezo ima izpit za avto in izpit za motor? Popolnoma drug način vožnje... Dali bi ti lahko le teoretični del preizkusa.

Drugače pa greš delat v Dravograd ali Sl. Gradec, pa bo malce lažje ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nova vozniška dovoljenja se bodo zelo verjetno pričela izdajat sredi junija 2009 in takrat bodo tudi pri kategoriji A večje spremembe:

starost

za kategorijo H sedaj 14 let.............................. potem za preimenovano kat. AM 15 let

za kat. A1 (125 ccm) sedaj 16 let...................... potem A1 ostane 16 let

kat. A2 (25 kw in 0,16kw/kg) sedaj 18 let.......... potem A2 ostane 18 let

kat. A sedaj 21 let ...................................... potem 20 let, če imaš 2 leti VD za kat. A2

.......................................................................ali 24 let

Prehodi iz A1 v A2 in iz A2 v A ne bodo avtomatske po letih ampak bo potrebno pred izdajo A višje kategorije vedno opravljati preizkus vožnje (praktični del izpita) za višjo kategorijo ob pogoju, da imaš pred tem 2 leti VD A nižje kategorije.

Eno vprašanje še iz prejšnih strani...

Pred izdajo višje kategorije bo potrebno praviti praktični del...

Kako zdaj to? Spet ponovno vse vožnje ali samo izpitna vožnja ??? (okvirna cena?)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aha berem da bo nov zakon ja škoda. Sedaj me pa zanima sledeče če mi lahko odgovorite. Aprila tega meseca bo minilo 2 leti da sem imel za A2. Vendar sem šele septembra star 21 let in me zanima če bom dobil septembra za neomejeno kljub novem zakonu ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz ti predlagam da takoj ko boš imel tale A z omejitvijo 25kw 2 leti si dej delat izpit za neomejeno. Zej aprila bo šlo to še normalno skozi z minimalnimi stroški samo za nov izpit + slika. Če si pri 18ih letih dobil izpit A z omejitvijo lahko po dveh letih dobiš A neomejeno tudi če še nisi star 21 let ampak je dovolj 20 let. Tako, da ko bosta ti dve leti mimo ti predlagam, da greš takoj na upravno enoto po nov izpit.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To pa ne drži... V čem je potem razlika če si star 20 ali 21? Če hočeš imeti A neomejeno pri 20 (naredil si pri 18 A z omejitvijo), je potrebno narediti praktični izpit (nekaj ur + izpitna vožnja) preden dobiš "uporabno" obliko A izpita. Pa še to mislim da bo samo po tanovem, po tastarem to ni mogoče, velja samo za tiste, ki so recimo pri 20 naredili A z omejitvijo in želijo pri 21 A neomejeno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Js sm naredil A za 125 pri 17tih, kosm bil pa 19, sm dobil pa za neomejeno. Je pa res da je že neki let od tega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tako je, če ima pri dopolnitvi 21 let izpit A1 oz. A z omejitvijo 2 leti ali več, dobi A neomejeno direktno na UE. V nasprotnem primeru pa je potreben še dodatni izpit.

Citiram iz navedenega linka:

Oseba, ki je dopolnila 21 let in nima najmanj dve leti vozniškega izpit A-125 ali A-350 ccm lahko opravlja vozniški izpit za kategorijo A pred IK po posebnem praktičnem delu vozniškega izpita.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jst sm zlo zmeden kar se tiče teh let itd :rolleyes:

Pa če bi mi lahko kdo lepo prosm pomagu.

Jst grem nasledn let delat izpit za motor...star bom biu 20! Pa me zdej zanima kaj bom lahko delu in motor do kolk kubičnih bom lahko pelu oz kolk konjih? A bom mogu kej čakat??

Lepo prosim če mi pomagate tle.

Imam pa namen kupiti Suzukija GSX6R ali pa Kaw Z750! :whistle:

Popravljeno . Popravil Kane
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jst sm zlo zmeden kar se tiče teh let itd :rolleyes:

Pa če bi mi lahko kdo lepo prosm pomagu.

Jst grem nasledn let delat izpit za motor...star bom biu 20! Pa me zdej zanima kaj bom lahko delu in motor do kolk kubičnih bom lahko pelu oz kolk konjih? A bom mogu kej čakat??

Lepo prosim če mi pomagate tle.

Imam pa namen kupiti Suzukija GSX6R ali pa Kaw Z750! :whistle:

Ce bos sel delat naslednje leto, bo v veljavi novi zakon kar bo pomenilo, da bos lahko delal za DO 35 kW. Torej ti ne bo preostalo drugega kakor, da bo zablokiran motor!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj pa če grem ta let delat...novembra bom 20???

Kaj pa pol lahko vozim?

Najlepša hvala za odgovor;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj pa če grem ta let delat...novembra bom 20???

Kaj pa pol lahko vozim?

Najlepša hvala za odgovor;)

Če greš delat izpit letos boš dobil A z omejitvijo. Za to pa ne rabiš čakat da boš star 20 let, ker je 18 predpisana starost.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 mesecev pozneje...

Zdravo

Samo nekaj mi povejte,..

zdej sem star 21 let in grem delat izpit za A kategorijo!

Torej al ko nardim zdele poleti, se mi prizna A neomejeno al kako? lahko vozim 600 kubov?

Sm gledal tist link na prejšni strani pa, če prav razumem bom dobil za neomejeno, ne glede da nimam 2-let A1 al kako..

a prov razumem?

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo

Samo nekaj mi povejte,..

zdej sem star 21 let in grem delat izpit za A kategorijo!

Torej al ko nardim zdele poleti, se mi prizna A neomejeno al kako? lahko vozim 600 kubov?

Sm gledal tist link na prejšni strani pa, če prav razumem bom dobil za neomejeno, ne glede da nimam 2-let A1 al kako..

a prov razumem?

lp

Dobil bos A neomejeno in bos lahko vozil, kar ti bo dusa pozelela. :OK: Vendar moras pohiteti z izpitom, ker se bo letos starost iz 21let dvignila na 24let, da bos lahko sel direktno delat A neomejeno!!! :yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V začetku oktobra bom imel dve leti A2 izpit, se pravi bom že letos dobil izpit za neomejeno, pa za prehod v neomejeno bo potrebno opravljat praktični del izpita?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če bo na začetku okrobra še veljal stari zakon boš avtomatsko dobil izpit za neomejeno, če pa bo veljal novi zakon pa boš moral delat še enkrat praktični del izpita

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

včeraj sem skasiral eno info.

je reku da: če imaš A2 v novem zakonu ne boš smel peljati 600ccm tudi če je zablokiran na 35kw ker ima v pravi konjušnici več kot 100kw...zdej pa upam da to ni res al sem pa samo narobe razumel....ampak mislim da nisem!!

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!