Skoči na vsebino

Izpit A kategorija (neomejeno, omejeno...)


classic

Priporočene objave

Tako kot sem sam zasledil se naj nebi smelo blokirati motorje ki bodo presegali 110 konjev, se pravi da pride v upoštev samo endure in nakedi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

včeraj sem skasiral eno info.

je reku da: če imaš A2 v novem zakonu ne boš smel peljati 600ccm tudi če je zablokiran na 35kw ker ima v pravi konjušnici več kot 100kw...zdej pa upam da to ni res al sem pa samo narobe razumel....ampak mislim da nisem!!

LP

Tako je, nezablokirani ne sme presegati 100kw

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Men se mal čudn vse skup tole vidi. Sedanji ( od oktobra naprej stari ) zakon pravi da moraš dopolnit 21 let da dobiš neomejeno, nevem zakaj bi potem po tem zakonu dobil neomejeno pri 20 letih brez dodatne vožnje, samo da vpišeš na opravni, al je to kak vmesni zakon ker sedanji mislim da pravi tako kot sem napisal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Men se mal čudn vse skup tole vidi. Sedanji ( od oktobra naprej stari ) zakon pravi da moraš dopolnit 21 let da dobiš neomejeno, nevem zakaj bi potem po tem zakonu dobil neomejeno pri 20 letih brez dodatne vožnje, samo da vpišeš na opravni, al je to kak vmesni zakon ker sedanji mislim da pravi tako kot sem napisal.

Pri tem novem zakonu, ki pride, bo potrebno pri 20 opraviti še praktični del. Tako sem jaz razumel.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je ena finta ki me zanima.

Neomejeno lahko začneš opravljati pri 20.5-letih, izpit opraviš pri dopolnjenih 21-letih.

Če poleti začnem delati proceduro za neomejeno kategorijo, star bom 20.5, se mi upošteva po starem zakonu opravljanje neomejeno pri 21 (kar je po januarju 2010), ali me bodo dolete določbe najnovejšega zakona in bom lahko delal za 35 kW max?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo!

Mogoče kdo ve koliko časa velja opravljen občinski test (CPP)? Pred pol leta sem ga namreč opravil, zdaj me pa zanima po kolikšnem času ti poteče in ga moraš opravljati ponovno...

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo!

Mogoče kdo ve koliko časa velja opravljen občinski test (CPP)? Pred pol leta sem ga namreč opravil, zdaj me pa zanima po kolikšnem času ti poteče in ga moraš opravljati ponovno...

Lp

1 leto je rok trajanja te zadeve!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Izpit B kategorije imam ze dobrih 10 let. Naredil sem izpit A kategorije, torej sem voznik zacetnik.

Po ustnem izrocilu so do mene prisle naslednje info, pa bi jih rad preveril:

1. Ali to pomeni, da sem voznik zacetnik tudi v avtu?

2. Kazenske tocke naj bi bile skupne (A in B kategorija). Izpit pa ti vzamejo za tisto kategorijo, pri kateri si prestopil mejo dovoljenih kazenskih tock.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oboje napačno.

Voznik začetnik si kvečjemu na motorju, pa še to nisem ziher. Mislim, da je formulacija 'voznik začetnik' aktivna samo ko prvič narediš izpit za motorno vozilo v življenju.

Vzamejo ti pa VSE izpite. Vseeno, s čim točke nabijaš - glavno, da jih TI nabijaš :-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Izpit B kategorije imam ze dobrih 10 let. Naredil sem izpit A kategorije, torej sem voznik zacetnik.

Po ustnem izrocilu so do mene prisle naslednje info, pa bi jih rad preveril:

1. Ali to pomeni, da sem voznik zacetnik tudi v avtu?

2. Kazenske tocke naj bi bile skupne (A in B kategorija). Izpit pa ti vzamejo za tisto kategorijo, pri kateri si prestopil mejo dovoljenih kazenskih tock.

http://www.avtosole.com/vozniki/index.php?...sebina&id=4

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo, ker je tole moj sploh prvi post na Motosvet forumu, najprej en lep pozdrav vsem članom in članicam foruma!

Zdaj pa na moje vprašanje: živim v Ljubljani in se bom kmalu odpravil delat izpit za A kategorijo. Zelo bom hvaležen za informacijo s strani tistih, ki ste A kategorijo opravili v prestolnici, katera od (mnogih) avtošol je solidna. Cena ure ali paketa ni kriterij, bolj me zanima kvaliteta in odnos inštruktorjev do kandidatov.

Lp,

Gregor

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

evo spremembe na kratko...

V kategorijo AM spadajo kolesa z motorjem in lahka štirikolesa. Dovoljenje za vožnjo vozil te kategorije vključuje tudi dovoljenje za vožnjo vozil kategorije G.

V kategorijo A1 spadajo motorna kolesa na dveh kolesih s stransko prikolico ali brez nje, katerih prostornina motorja ne presega 125 ccm in katerih moč motorja ne presega 11 kW, z razmerjem moč motorja/masa vozila, ki ne presega 0,1 kW/kg, ter trikolesa, katerih moč motorja ne presega 15 kW. Dovoljenje za vožnjo vozil te kategorije vključuje tudi dovoljenje za vožnjo vozil kategorije AM in G.

V kategorijo A2 spadajo motorna kolesa, katerih moč motorja ne presega 35 kW in pri katerih razmerje med močjo motorja in maso vozila ne presega 0,2 kW/kg in ne izvira iz vozila z dvakrat večjo močjo. Dovoljenje za vožnjo vozil te kategorije vključuje tudi dovoljenje za vožnjo vozil kategorije AM, A1 in G.

V kategorijo A spadajo motorna kolesa na dveh kolesih s stransko prikolico ali brez nje in trikolesa. Dovoljenje za vožnjo vozil te kategorije vključuje tudi dovoljenje za vožnjo vozil kategorij AM, A1, A2 in G.

Predpisana starost za vožnjo

– za vozila kategorije AM 15 let;

– za vozila kategorije A1 16 let;

- za vozila kategorije A2 18 let; če ima imetnik 2 leti vozniško dovoljenje kategorije A1 - obvezen praktični del

- za vozila kategorije A 20 let, če ima imetnik 2 leti vozniško dovoljenje kategorije A2 - obvezen praktični del

- za vozila kategorije A 24 let

- za motorna trikolesa 21 let; moč motorja večja od 15kW

Pri vseh kategorijah se bo vozniško dovoljenje podaljševalo na 10 let (šlo naj bi :glare: za t.i. administrativno preverjanje - nova fotografija; zdravniški pregled ne bo potreben)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se pravi ... jaz imam izpit A2 od septembra lani. 21 bom stara julija pihodnje leto. Po starem bi torej lahko štempljala izpit za neomejeno septembra prihodnje leto, ko mi pretečeta 2 leti od opravljanja izpita.

Se potem to zame spremeni tako kot sem rekla ali moram čakati do 24. leta ali kaj??? Čista zmeda tole... :unsure: :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali je možno, če imam dve leti A1 in sem star 20 let, a grem lahko takoj na neomejeno z praktičnim izpitom?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Izpit B kategorije imam ze dobrih 10 let. Naredil sem izpit A kategorije, torej sem voznik zacetnik.

Po ustnem izrocilu so do mene prisle naslednje info, pa bi jih rad preveril:

1. Ali to pomeni, da sem voznik zacetnik tudi v avtu?

2. Kazenske tocke naj bi bile skupne (A in B kategorija). Izpit pa ti vzamejo za tisto kategorijo, pri kateri si prestopil mejo dovoljenih kazenskih tock.

NISI VOZNIK ZAČETNIK!

Kazenske točke se ti seštevajo in ko jih dosežeš 18, adijo izpit za vse kategorije, ki si jih imel vpisane v vozniško v času, ko si naredil zadnji prekšek s keterim si dosegel ali presegel 18 točk.

Če si delal "male" prekrške na obeh kategorijah, boš moral še enkrat opravljat izpit za obe kategoriji.

Če si delal "male prekrške z eno kategorijo, boš moral opravljat izpit samo za tisto.

Če si naredil en velik prekršek, kjer je kazen tudi 18 točk, adijo vozniško in delaš tisto kategorijo, s katero si storil prekršek.

Ko poteče rok kazni, lahko dobiš novo VD, če si opravil izpit iz določene kategorije in dobiš nazaj vse kategorije, ki si jih imel že prej.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali je možno, če imam dve leti A1 in sem star 20 let, a grem lahko takoj na neomejeno z praktičnim izpitom?

ne moreš - po novem moraš narediti najprej preizkus vožnje in dobiš A2, in ko boš imel A2 dve leti, boš lahko opravljal preizkus vožnje in dobil čisto A

Je pa zdej tud A2 mal močnejš kot prej.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne moreš - po novem moraš narediti najprej preizkus vožnje in dobiš A2, in ko boš imel A2 dve leti, boš lahko opravljal preizkus vožnje in dobil čisto A

Je pa zdej tud A2 mal močnejš kot prej.

Doh :glare:

Kako pa zgleda ta praktični del? Nardiš nekaj ur vožnje pri inštruktorju in na koncu pred komisijo, al kako?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tole čist zmede. Grem lahko ko dopolnim 18 delat driektno izpit do 35kw? Al morm najprej met a1 2 leti?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tole čist zmede. Grem lahko ko dopolnim 18 delat driektno izpit do 35kw? Al morm najprej met a1 2 leti?

Lahko, če se ne motim. Pri 16let lahko delaš A1, pri 18 A2, pri 24 A-neomejeno. Za prehode moraš pa imeti 2 leti izkušen z neko kategorijo, da lahko z praktičnim izpitom prešaltaš na višji nivo. Preskakovati očitno ne moreš (A1->A-neomejeno), kar gre meni zelo v nos. Tako da jaz (imam A1) ne bom delal prehodov, ampak bom šu pri 24 delat še enkrat A-neomejeno, ker se mi škoda zdi plačevat tiste ure 2x.

Zdej imam pa še eno vprašanje glede praktičnega dela. Torej kaj vse spada sem? Določeno število ur vožnje pri inštruktorju, končni izpit pred komisijo? Mogoče še zdravstveni pregled?

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdrav!

Mene je tudi cisti zmedlo sedaj te neke nove kategorije! Torej naredil sem izpit s 16 leti leta 2004 (takrat za 125ccm), in sedaj ko bom cez par dni star 21, bom lahko sel na UE in samo pridobiti nov izpit (A neomejeno)?

Hvala za odgovor

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdrav!

Mene je tudi cisti zmedlo sedaj te neke nove kategorije! Torej naredil sem izpit s 16 leti leta 2004 (takrat za 125ccm), in sedaj ko bom cez par dni star 21, bom lahko sel na UE in samo pridobiti nov izpit (A neomejeno)?

Hvala za odgovor

LP

Mislm da ja. Kr naj bi velau tist zakon u katerem si ti delu .) (nej kdo poprav če ni res)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!