Skoči na vsebino

Izpit A kategorija (neomejeno, omejeno...)


classic

Priporočene objave

star zakon ne velja več, ni važno al si naredu po starem al pa po novm zakonu, zdej velja za vse nov zakon, za vsako višjo kategorijo je potrebno še enkrat opravt praktični del izpita.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

star zakon ne velja več, ni važno al si naredu po starem al pa po novm zakonu, zdej velja za vse nov zakon, za vsako višjo kategorijo je potrebno še enkrat opravt praktični del izpita.

A ne stopi v veljavo sele enkrat oktobra? Nevem butasto se mi zdi da sem pred 5 leti naredil izpit in sedaj ko naj bi koncno dobil A neomejeno se zajebavati z dodatnimi izpiti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdrav!

Mene je tudi cisti zmedlo sedaj te neke nove kategorije! Torej naredil sem izpit s 16 leti leta 2004 (takrat za 125ccm), in sedaj ko bom cez par dni star 21, bom lahko sel na UE in samo pridobiti nov izpit (A neomejeno)?

Hvala za odgovor

LP

Tudi jaz imam že 2 leti izpit za A2 torej 24 kw in bom sptembra star 21 let in sem klical na upravno enoto pa so rekli da moram še enkrat na praktični del da jim j _ _ _ m mater!!!!!!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kako bo pa s tem če grem nasledn let delat izpit pa bom 20 let star??? pa nimam nobenga izpita...

a grem direkt za 35kw delat al...125 pa pol 2 let čakat al kako wtf???

zmešal se mi bo!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prebral sem par stvari pa ni ni dost jasn. Zanimam se za kolega ki je sedaj začel delat izpit za A. Star je 23. Kdaj točno pride nov zakon?Začetek ali konec septembra? Če se komu da bi prosu za kratko razlago al pa kšn dobr link. Sam sem pri 16 naredu za 125, pri 18 na matično in BAM neomejono in je mir....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malo zlobno, pa vendar: ko ste mladi, raje vozite kolo, dajte se učit, ljubite se, hodite v službo, poročite se, kupite si stanovanje ali zgradite hišo, delajte otroke, delajte še več otrok, delajte se, da delate otroke...

Ko boste pa stari 50 let, bodo otroci odrasli, žena vas bo nagnala, hormoni bodo zaspali, trebuh pa zrasel. Takrat idite delat izpit za motor in se ne sekirajte zaradi mularije, ki pri 15 letih sprašuje kakšen izpit lahko dela in kakšen motor lahko vozi. Pa še obnovili boste znanje prometnih predpisov, ki ste ga v 30 letih pozabili.

Se pa bojim, da boste ta nasvet razumeli šele čez 30-35 let :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malo zlobno, pa vendar: ko ste mladi, raje vozite kolo, dajte se učit, ljubite se, hodite v službo, poročite se, kupite si stanovanje ali zgradite hišo, delajte otroke, delajte še več otrok, delajte se, da delate otroke...

Ko boste pa stari 50 let, bodo otroci odrasli, žena vas bo nagnala, hormoni bodo zaspali, trebuh pa zrasel. Takrat idite delat izpit za motor in se ne sekirajte zaradi mularije, ki pri 15 letih sprašuje kakšen izpit lahko dela in kakšen motor lahko vozi. Pa še obnovili boste znanje prometnih predpisov, ki ste ga v 30 letih pozabili.

Se pa bojim, da boste ta nasvet razumeli šele čez 30-35 let :whistle:

Vozim kolo...zelo rad...pa so tut dragi ku zlato matervola :whistle:

učim se veliko stvari in se tudi bom, ker me zanimajo, ostalo je pa še prezgodi zame!

Te razumem ampak ne bom upošteval tega...tako kot ti mene ne razumeš zakaj bi zdaj rad delal izpit in furu raketo....začaran krog ;)

Sej bo počas....sam vseen, zakon je zgrešen v NULO!!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ne stopi v veljavo sele enkrat oktobra? Nevem butasto se mi zdi da sem pred 5 leti naredil izpit in sedaj ko naj bi koncno dobil A neomejeno se zajebavati z dodatnimi izpiti.

začel je veljat 13.7.2009

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

začel je veljat 13.7.2009

Tukaj je drugač obrazloženo....najdla na netu:

Pogoji za pristop k pridobitvi vozniškega dovoljenja A kategorije:

* A1 minimalna starost 15,5 let, opravljanje izpita pri 16 letih,

* A2 minimalna starost 17,5 let, opravljanje izpita pri 18 letih,

* A minimalna starost 20,5 let, opravljanje izpita pri 21 letih (od 1.10.2009 se lahko opravlja izpit z 20 leti, vendar je potrebno imeti vsaj 2 leti vozniško dovoljenje (v.d.) za kategorijo A2, v primeru, da nimate predhodno v.d. kat. A2 pa morate biti stari 24 let).

Lp.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tukaj je drugač obrazloženo....najdla na netu:

Pogoji za pristop k pridobitvi vozniškega dovoljenja A kategorije:

* A1 minimalna starost 15,5 let, opravljanje izpita pri 16 letih,

* A2 minimalna starost 17,5 let, opravljanje izpita pri 18 letih,

* A minimalna starost 20,5 let, opravljanje izpita pri 21 letih (od 1.10.2009 se lahko opravlja izpit z 20 leti, vendar je potrebno imeti vsaj 2 leti vozniško dovoljenje (v.d.) za kategorijo A2, v primeru, da nimate predhodno v.d. kat. A2 pa morate biti stari 24 let).

Lp.

Prosim, odpri ZVCP. Vse, kar piše drugje in ni citirano iz ZVCP je lahko tolmačenje vsakega kmeta, ki ima dostop do interneta.

Prvi odstavek 150. člena:

Prvi odstavek 150. člena novega ZVCP določa:

(1) Za vožnjo motornih vozil posamezne kategorije mora imeti voznik dopolnjeno naslednjo starost:

– za vozila kategorije AM 15 let;

– za vozila kategorije A1 16 let;

– za vozila kategorije A2 18 let;

– za vozila kategorije A, 20 let;

če ima imetnik dve leti vozniško

dovoljenje kategorije A2

– za vozila kategorije A 24 let;

Drugi odstavek 147. člena:

(2) Vozniško dovoljenje za vožnjo motornih vozil kategorije A (brez omejitev) se izda osebi, ki poleg pogojev, določenih v prejšnjem odstavku, izpolnjuje naslednje pogoje: – da je opravila praktični del vozniškega izpita vozil kategorije A brez omejitev, – da ima najmanj dve leti veljavno vozniško dovoljenje za vožnjo motornih vozil kategorije A2.
Popravljeno . Popravil Igorr
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jao kaj dela ta država...

Prejšni mesec dal vpisat 25kw, je možno da sedaj vpišem 35kw? Praktično bi A 25kw zamenjal z A2? Poleg tega opravljal še praktični preizkus?

Še nekaj...

0.2kw/kg... Kje se tu skriva zanka? 

Yamaha XT660 ima ravno 35kw...teža pa 181kg, če preračunam 35kw:0.2kw/kg=175kg?

Kaj nam v tem primeru hočejo razjebat?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jao kaj dela ta država...

Prejšni mesec dal vpisat 25kw, je možno da sedaj vpišem 35kw? Praktično bi A 25kw zamenjal z A2? Poleg tega opravljal še praktični preizkus?

Še nekaj...

0.2kw/kg... Kje se tu skriva zanka?

Yamaha XT660 ima ravno 35kw...teža pa 181kg, če preračunam 35kw:0.2kw/kg=175kg?

Kaj nam v tem primeru hočejo razjebat?

V kategorijo A2 spadajo motorna kolesa, katerih moč motorja ne presega 35 kW in pri katerih razmerje med močjo motorja in maso vozila ne presega 0,2 kW/kg in ne izvira iz vozila z dvakrat večjo močjo. Dovoljenje za vožnjo vozil te kategorije vključuje tudi dovoljenje za vožnjo vozil kategorije AM, A1 in G.

Moč motorja morš delit z njegovo maso in ta vrednost ne sme presegat 0,2 kw/kg... (35 kw/181 kg = 0,19 kw/kg)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V kategorijo A2 spadajo motorna kolesa, katerih moč motorja ne presega 35 kW in pri katerih razmerje med močjo motorja in maso vozila ne presega 0,2 kW/kg in ne izvira iz vozila z dvakrat večjo močjo. Dovoljenje za vožnjo vozil te kategorije vključuje tudi dovoljenje za vožnjo vozil kategorije AM, A1 in G.

Moč motorja morš delit z njegovo maso in ta vrednost ne sme presegat 0,2 kw/kg... (35 kw/181 kg = 0,19 kw/kg)

Torej bo šlo to zadevo vozit?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

DO 1.10.2009 za kategorijo A velja še po starem.

Kdor se je do 13.7.09 že pričel usposabljati v avtošoli ali se priglasil na izpit za kategorijo A1, A2 ali A veljajo pogoji po starem in bo lahko dobil VD za tisto kategorijo.

Kdor pa ima že 2 leti A1 ali A2 in izpolnjuje starostni pogoj 21 let. Torej pohitite tisti, ki ste zamudniki.

Popravljeno . Popravil trisha
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa tisti ki so pred kratkim dobili za 25kw?

Se bo dalo spremenit v 35kw, brez da bi bilo potrebno opravljati praktični preizkus?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne, mel boš 25kw, pa bod vesel, ker boš lahko z njim vozil večino 600ccm SSov, ki pa jih z 35kw izpitom nebi mogel, ker njihova izvorna moč presega 70kw, oziroma 50kw, ker se 35kw blokade sploh ne dobijo :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

DO 1.10.2009 za kategorijo A velja še po starem.

Kdor se je do 13.7.09 že pričel usposabljati v avtošoli ali se priglasil na izpit za kategorijo A1, A2 ali A veljajo pogoji po starem in bo lahko dobil VD za tisto kategorijo.

Kdor pa ima že 2 leti A1 ali A2 in izpolnjuje starostni pogoj 21 let. Torej pohitite tisti, ki ste zamudniki.

Imaš mogoče kak potrjen link (tistega ki to piše na neki avtošoli sem tudi jaz našel) ? Imam 21 let in že 5 let izpit za A kategorijo pa bi bilo fajn da bi samo podaljšal na neomejeno kot se je to dalo prej?!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Te razumem ampak ne bom upošteval tega...tako kot ti mene ne razumeš zakaj bi zdaj rad delal izpit in furu raketo....začaran krog ;)

Sej bo počas....sam vseen, zakon je zgrešen v NULO!!!!!

Bi rekel, da starejši lažje razumejo najstniške muhe, kot pa najstniki razumejo modrost starejših. To, da znajo najstniki bolje uporabljati internet in so polni idej o nadutosti, demokraciji, svobodi, ne spremeni ničesar :-)

Zakon je pa čisto v redu :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Rok za pridobitev vozniškega dovoljenja za kategoriji A2 in A (brez omejitve) pod pogoji iz ZVCP-1 (Uradni list RS, št. 133/06 –uradno prečiščeno besedilo) se podaljša s 13.7.2009 na 1.10.2009 - skrajni rok določen v 106. členu ZVCP-1 (Uradni list RS, št. 37/08). To pomeni, da lahko vsi imetniki vozniškega dovoljenja kategorije A1 ali A (z omejitvijo do 25 KW ≤ 0,16 kW/kg), ki bodo do 1.10.2009 vložili vlogo in izpolnili pogoje določene v ZVCP-1 (Uradni list RS, št. 133/06 –uradno prečiščeno besedilo) za pridobitev kategorije A2 ali A (brez omejitve), lahko vozniško dovoljenje s temi kategorijami pridobijo po predpisih, ki so veljali pred uveljavitvijo ZVCP-1E (tj. brez opravljanja praktičnega dela vozniškega izpita, zdravniškega spričevala, po izpolnitvi starostnega pogoja 18 oz. 21 let ter posedovanje vozniškega dovoljenja nižje kategorije več kot dve leti, pri čemer se vozniške izkušnje A1 ali A z omejitvijo seštevajo).

Tole sem našel, lahko kdo potrdi da grem jutri na UE po A neomejeno? (woohoo) ;P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

al pa če bi kdo od vas kdaj pomolil nos v 125 mategorijo na tem forumu (bi vam krona z glave padla, ne? :naughty: ) smo tam že vse pogruntal

http://www.motosvet.com/tabla/index.php?sh...764&st=2865

tretji post na tej strani je uradni mejlz direktorata za upravne notranje zadeve

Popravljeno . Popravil pero27
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej če v tem mesecu opravim izpit za A2 (star sem 23) bom imel omejitev na 25 ali na 35 kW ?

Teorijo imam narejeno od lani, pa se mi izteče konec meseca.

V avtošoli so mi rekli da ne morem opravljati več za A brez omejitev, ker nisem dopolnil 24 let. Torej se mi zdi logično da po novem pridobilm A2, z 35kW in lahko vozim XT 660R. V UL pa piše da zakon prične veljani 1.10.2009. Ali kako :?

Bo treba na upravno enoto se it pozanimat :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če bi zdej šou delat izpit za A2 in vozil motor, ki je zablokiran na 25kw.... ker 35kW blokade ni... amm zdej moj brt bi naredu izpit za A2 pa bi si kupu yamaho r6... kolk bi lhk šla če bi bla zablokirana na 25kW. Sicer je zdej str 21... Če bi naredu izpit za A2, in potem pri 24 oz. 23 hotu nrdit za A, kaj bi mogu nrdit... komplet izpit ponovno al....?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa tisti ki so pred kratkim dobili za 25kw?

Se bo dalo spremenit v 35kw, brez da bi bilo potrebno opravljati praktični preizkus?

pojdi na UE in zamenjaj vozniško, pa boš mel do 35kW.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!