Skoči na vsebino

Izpit A kategorija (neomejeno, omejeno...)


classic

Priporočene objave

Imaš mogoče kak potrjen link (tistega ki to piše na neki avtošoli sem tudi jaz našel) ? Imam 21 let in že 5 let izpit za A kategorijo pa bi bilo fajn da bi samo podaljšal na neomejeno kot se je to dalo prej?!

z eno sliko in vozniškim pojdi na UE in zamenjaj..... imajo navodila povsod. Najdeš tudi obvestila na straneh nekaterih upravnih enot

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej če v tem mesecu opravim izpit za A2 (star sem 23) bom imel omejitev na 25 ali na 35 kW ?

Teorijo imam narejeno od lani, pa se mi izteče konec meseca.

V avtošoli so mi rekli da ne morem opravljati več za A brez omejitev, ker nisem dopolnil 24 let. Torej se mi zdi logično da po novem pridobilm A2, z 35kW in lahko vozim XT 660R. V UL pa piše da zakon prične veljani 1.10.2009. Ali kako :?

Bo treba na upravno enoto se it pozanimat :headbang:

če si se pričel usposabljat v avtošoli ali si se že prijavil na izpit pred 13.7. potem boš dobil čisto A.

Torej, če si teorijo že naredu, potem pomeni, da si se že prijavil in juppiiii A bo kr padla:=)))

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

al pa če bi kdo od vas kdaj pomolil nos v 125 mategorijo na tem forumu (bi vam krona z glave padla, ne? :naughty: ) smo tam že vse pogruntal

http://www.motosvet.com/tabla/index.php?sh...764&st=2865

tretji post na tej strani je uradni mejlz direktorata za upravne notranje zadeve

ne se jezat no, na nas tastare :winkiss:

sej nismo velik zaostal za vami......... je pa bolj kratko in jedrnato, ker se mi ni dal vsega pisat :BUA: O:-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

eno vprašanje - mal lukavo

če ti vzamejo izpit B kategorije, pa imaš prepoved vožnje še 2 meseca..

in če vmes narediš A kategorijo - ali se lahko voziš ali je prepoved tudi za A?

hvala

lpm

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hja prepoved velja za kategorije, ki jih imaš, tako da po logiki bi lahko delal izpit za to, kar še nimaš.. drugače pa, kateri zakon je pa pri nas logičen :rolleyes:

danes se še zadnjič ubadam s tem vprašanjem, potem pa moram nekaj naredit, ker bom znorela od razmišljanja... in vas prosim za pomoč: izpit za A do 25kw sem naredila oktobra 2008, dvignila aprila letos z novo vozniško za avto... (21 let). jaz sem si veselo obetala dvig za A neomejeno aprila 2011... do takrat pač zablokiran motor. in letos veselo priskaklja nov zakon, ki pravi, da bom morala aprila 2011 delati ponovno praktični preizkus, da bom imela izpit za neomejeno...torej za tiste, ki smo delali po starem zakonu, le-ta več ne velja (če prav razumem?)...

logično, sem 500 evrov vrgla stran, če bi to vedela, bi počakala do aprila letos in šla delat za neomejeno, ampak ker so s tem zakonom strašili že v začetku 2009 in ob vseh nejasnostih in zagotovilih, da pa mi ne bomo rabili ponovnega praktičnega dela, sem se seveda uklonila .. :trance_33_sleep:

in zdaj me zanima, če lahko že predčasno opravljam praktični del, da bi pridobila izpit za neomejeno... torej da ne čakam 2 leti in jim spet navržem 300 evrov, ampak da to opravim takoj in potem se ta cena nekako skompenzira z 25kw blokado ...?

lp :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hja prepoved velja za kategorije, ki jih imaš, tako da po logiki bi lahko delal izpit za to, kar še nimaš.. drugače pa, kateri zakon je pa pri nas logičen :rolleyes:

danes se še zadnjič ubadam s tem vprašanjem, potem pa moram nekaj naredit, ker bom znorela od razmišljanja... in vas prosim za pomoč: izpit za A do 25kw sem naredila oktobra 2008, dvignila aprila letos z novo vozniško za avto... (21 let). jaz sem si veselo obetala dvig za A neomejeno aprila 2011... do takrat pač zablokiran motor. in letos veselo priskaklja nov zakon, ki pravi, da bom morala aprila 2011 delati ponovno praktični preizkus, da bom imela izpit za neomejeno...torej za tiste, ki smo delali po starem zakonu, le-ta več ne velja (če prav razumem?)...

logično, sem 500 evrov vrgla stran, če bi to vedela, bi počakala do aprila letos in šla delat za neomejeno, ampak ker so s tem zakonom strašili že v začetku 2009 in ob vseh nejasnostih in zagotovilih, da pa mi ne bomo rabili ponovnega praktičnega dela, sem se seveda uklonila .. :trance_33_sleep:

in zdaj me zanima, če lahko že predčasno opravljam praktični del, da bi pridobila izpit za neomejeno... torej da ne čakam 2 leti in jim spet navržem 300 evrov, ampak da to opravim takoj in potem se ta cena nekako skompenzira z 25kw blokado ...?

lp :rolleyes:

Ne, ker ne izpolnjuješ pogojev za to- nisi stara 24 let oz. ne poseduješ kategorije A2 dve leti.

Sicer pa zagotovila nekega inštruktorja niso referenca kredibilnosti. Zakon je bil spisan že aprila 2008 in že takrat se je natančno vedelo kako bo, ko ta začne veljati (13.7.2009).

Torej ti ostane le to, da počakaš dve leti in jim "navržeš" denar za praktični del izpita, ki obsega vse vaje in izpitno vožnjo.

Popravljeno . Popravil Igorr
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

brez zamere, ampak če do pred nekaj mesecev marsikomu ni bilo jasno, kako bo, ne vem kako je bilo aprila 2008.

vprašala pa sem zato, ker se mi je zdelo, da je nekdo v prejšnjih postih napisal, da je po starem to šlo...

in če verjameš ali ne, sem letos ob dvigu izpita na UE čakala več kot 1 uro, ker so se 3 ljudje morali posvetovati glede tega...

Popravljeno . Popravil Sharona05
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

brez zamere, ampak če do pred nekaj mesecev marsikomu ni bilo jasno, kako bo, ne vem kako je bilo aprila 2008.

vprašala pa sem zato, ker se mi je zdelo, da je nekdo v prejšnjih postih napisal, da je po starem to šlo...

in če verjameš ali ne, sem letos ob dvigu izpita na UE čakala več kot 1 uro, ker so se 3 ljudje morali posvetovati glede tega...

Poglej, če prav sklepam imaš izpit za 25kW, si stara 21 let in tud nekaj se je govorilo, da bo neko "prehodno obdobje" med starim in novim zakonom do 1.9.2009. Tko da jz bi na tvojem mestu šel na UE in rekel naj mi zamenjajo za neomejeno (še po starem zakonu). Če ti rata boš dobila neomejno in ušparala 300€, če ne boš šla pa delat izpit še enkrat kot večina nas ostalih ki nas je zakon zaj**** :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

helloo!!!

imam vpisano A(do 25kw), pa sem bil danes da mi podalšajo pa je blo neki slišat o ponovnem delu praktičnega dela če bom hotel imeti za A neomejeno,...sam neki mi ne gre čisto v glavo, na srečo sem našel potrdilo o opravljenem izpitu ki ga dobiš na izpitnem centru izpit je bil opravljen 26.9.2007,, v vozniški je pa vpisan 10.12.2007 pa me zanima ker se ne spomnim kdaj sem res dal točno vpisat kategorijo ali ti morajo vpisat kdaj si ga opravil ali kdaj si ga prišel vpisat v vozniško...

pa če kdo res točno ve kakšne so šanse da se izogneš ponovnem praktičnem delu za A neomejeno, ker ja pač spet en dodaten strošek..ali je bil ta zakon že sprejet ali še bo pa kdaj...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim, pa to je naravnost svinjsko!! nimam druge besede.. in samo pri motoristih je tako.. zakaj še tega ne naredijo za avtomobile.. prva bi podprla zakon... če velja, velja za vse in če se nekdo razbije na tisočaku, se bo tudi na 125-ki... vem, da se po nepotrebnem razburjam, ampak.. kako se jim je zdelo smiselno ta zakon spisat?? :headbang: da bi vsaj ure bile ceneje, drugačen režim opravljanja, nekaj, nekako drugače...

pero, dober namen, ampak dvomim, da bi kaj dosegla .. na koncu bi se tak z vsemi poskregala :)

aja, izpit ti pa velja od dne, ko si ga vpisal v vozniško...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

fak a ne za kaj ne bo zakon sprejet po novem letu,, men pa fali dober mesec da bi mi potem vpisač A neomejeno, pa še to je scena ker ga dva meseca nisem vpisal v vozniško imel sem pač narejenga ampak sem ga vpisal z B kategorijo skupaj (ko bi le vedel).. in kolk naj bi bilo potem treba zvoziti dodatnih ur ali delaš samo glavno vožnjo,, pa če kdo ve kako se bo po novem štela kat. A do 25kw...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

fak a ne za kaj ne bo zakon sprejet po novem letu,, men pa fali dober mesec da bi mi potem vpisač A neomejeno, pa še to je scena ker ga dva meseca nisem vpisal v vozniško imel sem pač narejenga ampak sem ga vpisal z B kategorijo skupaj (ko bi le vedel).. in kolk naj bi bilo potem treba zvoziti dodatnih ur ali delaš samo glavno vožnjo,, pa če kdo ve kako se bo po novem štela kat. A do 25kw...

tudi mene zanima, kako bo to "dodatno usposabljanje" izgledalo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tudi mene zanima, kako bo to "dodatno usposabljanje" izgledalo...

Torej ti ostane le to, da počakaš dve leti in jim "navržeš" denar za praktični del izpita, ki obsega vse vaje in izpitno vožnjo.

Bo treba malo z glavo brat začet.

P.S.: Na prav vsa vprašanja najdeš odgovore tukaj in tukaj. Le malo se je treba poigrati z iskanjem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me kako bodo preverjal če ma motor v originalu več kot 70kW? :)

Če daš v motor k ma več kot 70kW v originalu blokado 25kW je razmerje moč/masa 0,16kW/kg (vsaj pri FZ6 je blo)....dovoljenih

maš 35kW in 0.2kW/kg.....ali v homologaciji piše original izvorno moč motorja? (ne morem pogledat ker sem prodal motor) :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Le glejte in pazite se, ter čimanj takih vprašanj, da se mogoče ne boste kdaj spraševali tako kot jaz..Zakaj sem...? Če le ne bi...? Oh ko le...?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Igorr, berem z glavo, zraven pa še z možgani.. in vse te linke sem že prebrala, v enih je rečeno, da bo to samo izpitna vožnja, v drugi komplet izpit, v tretji, da se inštruktorji pogajajo za hitrejši praktični del...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me kako bodo preverjal če ma motor v originalu več kot 70kW? :)

Če daš v motor k ma več kot 70kW v originalu blokado 25kW je razmerje moč/masa 0,16kW/kg (vsaj pri FZ6 je blo)....dovoljenih

maš 35kW in 0.2kW/kg.....ali v homologaciji piše original izvorno moč motorja? (ne morem pogledat ker sem prodal motor) :)

Da.

Igorr, berem z glavo, zraven pa še z možgani.. in vse te linke sem že prebrala, v enih je rečeno, da bo to samo izpitna vožnja, v drugi komplet izpit, v tretji, da se inštruktorji pogajajo za hitrejši praktični del...

No, da so najbolj kredibilni tisti posti, ki so podkrepljeni s citatom iz ZVCP, mi najbrž ni treba posebej omenjat, a ne? Jih je nekaj takih tudi z moje strani.

Drugi odstavek 149. člena ZVCP jasno narekuje:

(2) Vozniško dovoljenje za vožnjo motornih vozil kategorije A (brez omejitev) se izda osebi, ki poleg pogojev, določenih v prejšnjem odstavku, izpolnjuje naslednje pogoje:

– da je opravila praktični del vozniškega izpita vozil kategorije A brez omejitev,

– da ima najmanj dve leti veljavno vozniško dovoljenje za vožnjo motornih vozil kategorije A2.

Vozniški izpit sestoji iz teoretičnega in praktičnega dela. Dvakrat lahko ugibaš, kaj spada pod praktični del.

Vse te informacije črpam z Uradnega lista RS št. 37/2008 z dne 15.04.2008. (ja, toliko je že star ta zakon)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Igorr, jaz mislim, da se ti hecaš, v slabšem primeru pa enostavno ne razumeš vprašanja. Vse, kar si napisal, je že bilo napisano in ni nič novega, kar sem ti že povedala.

Mene je zanimalo predvsem in samo to (VSE ostalo namreč že vem), kaj bo obsegal ta praktični preizkus vožnje... kot sem že v enem prejšnjih postov napisala. žal, boš tudi ti moral začeti brati z glavo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni!

Imam par vprašanj:

1. Star sem 19 let in nimam še izpita za motor, vendar se sedaj odločam da bi ga šel delat in me zanima kaj je treba narediti izpit za avto že imam. Moram delati še enkrat zdravniški pregled, cpp ali mi ni treba in imam samo praktično izobraževanje?

2. Kako je sedaj po novem zakonu s temi leti...kot sem seznanjen je sedaj omejitev prestavljena na 24 let kaj pa moraš takrat narediti da dobiš za neomejeno izpit... verjetno še enkrat praktični del ali kako?

3. Opažam da veliko ljudi nima izpita za neomejeno pa vseeno kupijo močnejši motor vgradijo blokado grejo registrirat in potem odstranijo blokado iz motorja...kakšne so kazni če te dobijo da nimaš blokade v "premočnem" motorju?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene je zanimalo predvsem in samo to (VSE ostalo namreč že vem), kaj bo obsegal ta praktični preizkus vožnje... kot sem že v enem prejšnjih postov napisala. žal, boš tudi ti moral začeti brati z glavo.

A se ti zdimo inštruktorji vožnje, ali kaj, da bi morali vse to vedet? :whistle: Pokliči v avtošolo, vprašaj, in potem še na forumu objavi :naughty:

  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni!

Imam par vprašanj:

1. Star sem 19 let in nimam še izpita za motor, vendar se sedaj odločam da bi ga šel delat in me zanima kaj je treba narediti izpit za avto že imam. Moram delati še enkrat zdravniški pregled, cpp ali mi ni treba in imam samo praktično izobraževanje?

2. Kako je sedaj po novem zakonu s temi leti...kot sem seznanjen je sedaj omejitev prestavljena na 24 let kaj pa moraš takrat narediti da dobiš za neomejeno izpit... verjetno še enkrat praktični del ali kako?

3. Opažam da veliko ljudi nima izpita za neomejeno pa vseeno kupijo močnejši motor vgradijo blokado grejo registrirat in potem odstranijo blokado iz motorja...kakšne so kazni če te dobijo da nimaš blokade v "premočnem" motorju?

1) Vse na novo, razen prva pomoč ti velja od prej.

2) O tem je že veliko napisanega. Najbolje pa, da počakaš, da boš 24 star, takrat se bo morda to že spremenilo :whistle:

3) Če voziš vozilo, za katerega nimaš veljavnega izpita, se te kaznuje, kot da nimaš veljavnega izpita. Simpl, ne?

  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A se ti zdimo inštruktorji vožnje, ali kaj, da bi morali vse to vedet? :whistle: Pokliči v avtošolo, vprašaj, in potem še na forumu objavi :naughty:

sej bom :P ampak sem mislila, če mogoče Igorr ve...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!