Skoči na vsebino

Izpit A kategorija (neomejeno, omejeno...)


classic

Priporočene objave

Sharona05, kolikor vem, ni predpisanega minimalnega stevila ur da se lahko prijavis na izpitno voznjo. Tako da upam, da se bo dalo v kaksni urci, dveh opraviti vse (pac ponovitev vsega, tako kot zadnjo uro pred prvim izpitom) in se prijaviti na izpit (ce ne bos ravno delal bedarij pred instruktorjem :whistle: ). Je pa to samo moje sklepanje, mogoce tudi brcam v temo. 

lp

p.s. Kako je pa ze s tem, da na izpit prides s svojim motorjem?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sej bom :P ampak sem mislila, če mogoče Igorr ve...

Ja, vem, preberi še enkrat napisano. Hecam se ravno toliko, kolikor se ti delaš, da me razumeš.

Lahko pa tudi poenostavim, če si kratkega spomina in se ne spomneš več kako praktični del izpita izgleda- odpeljati je potrebno vse vaje (min. 8-9 ur), društveni izpit in glavno izpitno vožnjo. Vse to je treba naresti za preskok med kategorijami, z veljavnim zdravniškim spričevalom seveda.

:rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aja, je pa res, da ti (če se ne motim) zdravniško velja 2 leti.

Ja če je označeno, da velja tudi za "A" drugače ne velja.

lp

Franc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, vem, preberi še enkrat napisano. Hecam se ravno toliko, kolikor se ti delaš, da me razumeš.

Lahko pa tudi poenostavim, če si kratkega spomina in se ne spomneš več kako praktični del izpita izgleda- odpeljati je potrebno vse vaje (min. 8-9 ur), društveni izpit in glavno izpitno vožnjo. Vse to je treba naresti za preskok med kategorijami, z veljavnim zdravniškim spričevalom seveda.

:rolleyes:

društvenega se ne spomnim.... ?? :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, vem, preberi še enkrat napisano. Hecam se ravno toliko, kolikor se ti delaš, da me razumeš.

Lahko pa tudi poenostavim, če si kratkega spomina in se ne spomneš več kako praktični del izpita izgleda- odpeljati je potrebno vse vaje (min. 8-9 ur), društveni izpit in glavno izpitno vožnjo. Vse to je treba naresti za preskok med kategorijami, z veljavnim zdravniškim spričevalom seveda.

"Uraden" odgovor danes je bil (avtošola), da v tem obdobju velja 9 ur vaj, ni pa še nič dorečeno; to pomeni, da se dogovarjajo, da bi bila obvezna samo ura pred izpitom ter izpitna...

sicer pa roko na srce, to je bedarija.. če je nekdo vozil 2 leti zablokiran motor ali pa se je švercal (ker dvomim, da bo v porastu prodaja 250 kubičnih motorjev, ker se denarno ne splača), je opravljanje tega praktičnega dela samo služenje denarja na račun neke gole formalnosti...

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sicer pa roko na srce, to je bedarija.. če je nekdo vozil 2 leti zablokiran motor ali pa se je švercal (ker dvomim, da bo v porastu prodaja 250 kubičnih motorjev, ker se denarno ne splača), je opravljanje tega praktičnega dela samo služenje denarja na račun neke gole formalnosti...

Japajade ...

  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

"Uraden" odgovor danes je bil (avtošola), da v tem obdobju velja 9 ur vaj, ni pa še nič dorečeno; to pomeni, da se dogovarjajo, da bi bila obvezna samo ura pred izpitom ter izpitna...

sicer pa roko na srce, to je bedarija.. če je nekdo vozil 2 leti zablokiran motor ali pa se je švercal (ker dvomim, da bo v porastu prodaja 250 kubičnih motorjev, ker se denarno ne splača), je opravljanje tega praktičnega dela samo služenje denarja na račun neke gole formalnosti...

lp

Tudi jaz ti kot prodajalec v trgovini lahko rečem, da se z državo dogovarjam o ukinitvi davka na zelje. Pa imajo te besede kakšno težo? V trenutnem ZVCP piše tako, kot sem citiral. Druga zadeva je, če parlament sprejme nov člen, ki bo določal drugačne pogoje pridobitve A kategorije.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni

Mene pa zanima sledeče, izpit iz A2 sem opravil, ko sem bil star 18 let. Zdaj ga imam že dve leti in star sem 20 let. Kaj sedaj to pomeni, da grem lahko dvignit izpit za A neomejeno preden se ta novi zakon

uveljavi ali bi moral biti star 21 let in bom moral pri ne vem katerih leti opravljati še praktičen del izpita, da bom dobil za A neomejeno (po novem zakonu)?

Hvala za odgovore

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi jaz ti kot prodajalec v trgovini lahko rečem, da se z državo dogovarjam o ukinitvi davka na zelje. Pa imajo te besede kakšno težo? V trenutnem ZVCP piše tako, kot sem citiral. Druga zadeva je, če parlament sprejme nov člen, ki bo določal drugačne pogoje pridobitve A kategorije.

Mislim, ok... potem pa brezzveze, da ta tema sploh obstaja, naj se na prvo stran skopira zvcp in tema se lahko zaklene. sej pa vse piše! in res ne vem, če je tebi tako super občutek ljudi zabijati v vsakem postu, mashina pa pod moj post napiše "japajade"... res na nivoju, ja!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni

Mene pa zanima sledeče, izpit iz A2 sem opravil, ko sem bil star 18 let. Zdaj ga imam že dve leti in star sem 20 let. Kaj sedaj to pomeni, da grem lahko dvignit izpit za A neomejeno preden se ta novi zakon

uveljavi ali bi moral biti star 21 let in bom moral pri ne vem katerih leti opravljati še praktičen del izpita, da bom dobil za A neomejeno (po novem zakonu)?

Hvala za odgovore

Mislim da moraš bit star tudi 21 let, ne glede da si opravil A2 pri 18 letih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem bil istega mnenja kot ti MARJA, samo nejasnost mi pa povzroča:

- 146. čelen (odstavek 3),

-147. člen (odstavek 2,

-150. člen zvcp-ja link (http://www.uradni-list.si/1/objava.jsp?urlid=200856&stevilka=2345).

Popravljeno . Popravil BIZKIT
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem bil istega mnenja kot ti MARJA, samo nejasnost mi pa povzroča:

- 146. čelen (odstavek 3),

-147. člen (odstavek 2,

-150. člen zvcp-ja link (http://www.uradni-list.si/1/objava.jsp?urlid=200856&stevilka=2345).

Če tako piše v ZVCP, ni nobenih nejasnosti. Torej- ko si star 20 let, moraš opraviti praktični del izpita. O tem, kaj praktični del obsega, si preberi kakšen post višje.

P.S.: Ta zakon že velja in to že od aprila 2008. Prehodno obdobje je veljalo do 13.7.2009.

Mislim, ok... potem pa brezzveze, da ta tema sploh obstaja, naj se na prvo stran skopira zvcp in tema se lahko zaklene. sej pa vse piše! in res ne vem, če je tebi tako super občutek ljudi zabijati v vsakem postu, mashina pa pod moj post napiše "japajade"... res na nivoju, ja!

Hej, Sharona, brez zamere... le tega ne prenesem, da ljudje po internetu pišejo o vsemogočih dezinformacijah, ki jih neki X bralec, ki je to vsebino našel na Googlu (in človeka, ki je to pisal ne pozna), vzame za svete.

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sepravi kaj je pa zdj s temi 35kW blokadami? a ni nekak tk da lahko motorje z do 70kW blokiraš na 35kW in motorje z nad 70kW blokiraš na 25kW??

  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni

Mene pa zanima sledeče, izpit iz A2 sem opravil, ko sem bil star 18 let. Zdaj ga imam že dve leti in star sem 20 let. Kaj sedaj to pomeni, da grem lahko dvignit izpit za A neomejeno preden se ta novi zakon

uveljavi ali bi moral biti star 21 let in bom moral pri ne vem katerih leti opravljati še praktičen del izpita, da bom dobil za A neomejeno (po novem zakonu)?

Hvala za odgovore

Ja, lahko ga greš dvignit,vendar le do 1.10.2009, to je 100% ker sem bil sam na istem in sm ga dvignil prejšni teden

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, lahko ga greš dvignit,vendar le do 1.10.2009, to je 100% ker sem bil sam na istem in sm ga dvignil prejšni teden

uuu hvala ti :worship: Ga že letim iskat :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če tako piše v ZVCP, ni nobenih nejasnosti. Torej- ko si star 20 let, moraš opraviti praktični del izpita. O tem, kaj praktični del obsega, si preberi kakšen post višje.

P.S.: Ta zakon že velja in to že od aprila 2008. Prehodno obdobje je veljalo do 13.7.2009.

Hej, Sharona, brez zamere... le tega ne prenesem, da ljudje po internetu pišejo o vsemogočih dezinformacijah, ki jih neki X bralec, ki je to vsebino našel na Googlu (in človeka, ki je to pisal ne pozna), vzame za svete.

hja, ampak veš kaj je še bolj žalostno :) da ko človek kaj vpraša, dobi odgovor naj malo pogoogla... ok... malo pogooglam, dobim neke netočne odgovore, pogledam v zakon, mi ni čist jasno, kako se bo to izpolnjevalo in vprašam tukaj... tukaj pa dobim odgovor, češ kako pa tega ne veš?

iz moje strani ni zamere, ampak na forum sem se prijavila zato, ker mi motorizem predstavlja ogromen del mojega življenja in zato da zvem kaj koristnega, vidim izkušnje drugih in ne zato, da bi ljudi zaj**** s neumnimi vprašanji (kot vidim, večina uporabnikov ta vprašanja tako jemlje)...

ok, konec off :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

helllooo!!!

izpit za a2(25kw) imam od 10.12.2007,,torej še ni dve leti star sem pa že 21,, pa sedaj zanima kaj bom moral še enkrat delat praktično vožnjo za A neomejeno...

prosim odgovrte mi samo tisiti ki za ziher veste kako je, ker mal berem na forumu pa vsak po svoje piše...hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

helllooo!!!

izpit za a2(25kw) imam od 10.12.2007,,torej še ni dve leti star sem pa že 21,, pa sedaj zanima kaj bom moral še enkrat delat praktično vožnjo za A neomejeno...

prosim odgovrte mi samo tisiti ki za ziher veste kako je, ker mal berem na forumu pa vsak po svoje piše...hvala

Čisto preprosto odgovor: DA!

10.12.2009 boš izpolnil pogoj, da imaš kategorijo A2 2 leti.. Po prejšnjem zakonu, je bil pogoj za višjo kategorijo 2 leti izpit A2 in 21 let, pa si samo šel na UE po štempelj za A neomejeno in je bilo to to.

Ampak to je preteklost. Sedaj velja novi zakon, ki za pridobitev A neomejeno v vsakem primeru predvideva opravljanje praktičnega dela izpita.

Če bi hotel iz nule delat neomejeno, bi moral bit star 24let. Ker pa že imaš A2, je pa pogoj, da si star 20 let (kar si) in da imaš A2 2 leti, kar boš imel 10.12.2009. Ko bosta ta dva pogoja izpolnjena, greš v avto šolo, nardiš vožnjo za neomejeno in to je to.

To 100% drži, ker tako piše v Uradnem listu RS, ki je edini verodostojen vir informacij.. Pozabi forume, google, avto šole, ipd, ker vsak pove po svoje, si sam prebereš zakon pa je :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Takole fantje (in punce) da razjasnemo

13.7.2009 je začel veljati nov zakon za A. (24 za A neomejeno, itd..)

Do 1.10.2009 pa lahko tisti ki izpoljnjujete pogoje za pridobitev višje kategorije to naredite po starem zakonu (brez opravljanja praktičnega preizkusa)

MNZ

In sicer pomemben del :

Imetnikom vozniškega dovoljenja kategorije A1 ali A (z omejitvijo do 25 KW ≤ 0,16 kW/kg), ki boste do 1. oktobra 2009 vložili vlogo in izpolnili pogoje za pridobitev kategorije A2 ali A (brez omejitve), omogoči pridobitev vozniškega dovoljenja teh kategorij po izpolnitvi starostnega pogoja 18 oz. 21 let in pogoja posedovanja vozniškega dovoljenja nižje kategorije več kot dve leti brez opravljanja praktičnega dela vozniškega izpita ter priložitve zdravniškega spričevala.

Upam da nebo več nejasnosti.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Takole fantje (in punce) da razjasnemo

13.7.2009 je začel veljati nov zakon za A. (24 za A neomejeno, itd..)

Do 1.10.2009 pa lahko tisti ki izpoljnjujete pogoje za pridobitev višje kategorije to naredite po starem zakonu (brez opravljanja praktičnega preizkusa)

MNZ

In sicer pomemben del :

Imetnikom vozniškega dovoljenja kategorije A1 ali A (z omejitvijo do 25 KW ≤ 0,16 kW/kg), ki boste do 1. oktobra 2009 vložili vlogo in izpolnili pogoje za pridobitev kategorije A2 ali A (brez omejitve), omogoči pridobitev vozniškega dovoljenja teh kategorij po izpolnitvi starostnega pogoja 18 oz. 21 let in pogoja posedovanja vozniškega dovoljenja nižje kategorije več kot dve leti brez opravljanja praktičnega dela vozniškega izpita ter priložitve zdravniškega spričevala.

Torej to pomeni da tisti ki boste do 1.10.2009 dopolnili 18 ali 21, in ze imate A z omejitvjo, odidete na UE in zaprosite za višjo kategorijo brez problema. To po domače pomeni tisti ki bo dopolnil pogoje po 2.10.2009 se lahko obriše pod nosom in bo moral opravljati praktični preizkus.

Upam da nebo več nejasnosti.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!