Skoči na vsebino

Izpit A kategorija (neomejeno, omejeno...)


classic

Priporočene objave

Zdravo.

Mi lahko prosim kdo na kratko razloži, kako je z opravljanjem izpita za A kategorijo v primeru, da si starejši od 24 let. Ali lahko opravljaš izpit za A neomejeno takoj, ali pa moraš prej dve leti imeti dovoljenje za A2? Se opravičujem, če je to že bilo razloženo, ampak vsega nimam časa prebrat. LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če si starejši od 24let, greš lahko takoj delat za A neomejeno. A2 je potrebno imet prej 2 leti samo v primeru, da želiš neomejeno dobit že pri 20 letih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala lepa za hiter odgovor. Slišal sem namreč, da bi naj imel prej dve leti dovoljenje za A2 ne glede na starost in sem se že bal, da naslednje leto ne bo nič s prvim motorjem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo!

Mene pa muči naslednja stvar, doma imamo Yamaho xt 600E let.97, zanima me če jo lahko vozim z izpitom A2 kategorije?

Muči me predvsem razmerje med močjo in maso, ki je 0.206 kW/kg zakon pa dovoljuje 0.2 kW/kg in moč motorja do 35kW, XT pa ima 31.6 kW.

Kateri od pogojev mora motor izpolnjevati da ga lahko vozim z kategorijo A2?(oba dva)?

Hvala za odgovore!

JUŠ

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Naj bi gledali oboje ampak mislim da zaradi 0,006 KW/kg prekoračitve ne bi smel imeti problemov, jst sem imela 4 KW in za 0,15 KW/kg preveč pa še to je šel preverit KW/kg sam zato ker sem presegala KW pa je šlo brez kazni čez tko da pomoje to ne bi smel bit noben problem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Star sem 18 (oz. bom oktobra že 19) in bom sedaj šel opravljati izpit. Kakšne omejitve bom imel ? Bom lahko vozil 600ccm zablokirano na 25kw ? Kdaj (če sploh) dobim neomejeno ali bom moral voziti še kakšno glavno ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če je samo na eno decimalko omejen zakon lahko maš ti tut 0,2999999 :rolleyes:

(samo pripomba, ne mislim to resno.. čeprav mogoče je :kva2: )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Star sem 18 (oz. bom oktobra že 19) in bom sedaj šel opravljati izpit. Kakšne omejitve bom imel ? Bom lahko vozil 600ccm zablokirano na 25kw ? Kdaj (če sploh) dobim neomejeno ali bom moral voziti še kakšno glavno ?

Kakšen post gor poglej, boš našel ogovor, da pa se ne zmučiš ti nakratko napišem, vozil boš lahko motor, ki je zablokeran na 35kw in moč motorja ne presega 70kw v normalnem stanju, izvorna moč brez blokad ne presega 70kw. Lahko imaš seveda motor zablokeran tudi na 25 kw, če boš hotel ampak še ne pomeni, da boš lahko vozil po starem zakonu, tako, da na žalost večino cestakov odpade.

Mislim, da za neomejeno, da boš potreboval 2 leti opravljen izpiz iz kategorije a2 in narediti boš moral še neko vožnjo kaj in kako vrjetno ni še nobenemu povsem jasno.

upam, da sm ti odgovoril kar si spraševal:yea1: sicer pa imaš kar nekaj strani nazaj razloženo kaj je sedaj s tem zakonom

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima kakšna je razlika v ceni med opravljanjem izpita za 125ccm in neomejeno, star sem 25 let.

125ccm bi mi zadostovalo, sam če ni bistvene razlike v ceni, potem nima smisla, je tako?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima kakšna je razlika v ceni med opravljanjem izpita za 125ccm in neomejeno, star sem 25 let.

125ccm bi mi zadostovalo, sam če ni bistvene razlike v ceni, potem nima smisla, je tako?

Hehe, kaj pa če te po kakšnem letu zagrabi želja po močnejšem motorju. Če imaš možnost opravljati izpit za neomejeno sploh ne razmišljaj o 125ccm, čeprav boš za neomejeno odštel nekaj evrov več.

Popravljeno . Popravil exaGee
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se pravi če pri 18 letih delaš izpit, tovarnšika moč motorja ne sme presegati 70kw. Kaj pa če delaš izpit pri 20 letih ?

Ne. Zakaj ne, si lahko poiščeš v tej temi, kakšno stran nazaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Takole fantje (in punce) da razjasnemo

13.7.2009 je začel veljati nov zakon za A. (24 za A neomejeno, itd.wink.gif

Do 1.10.2009 pa lahko tisti ki izpoljnjujete pogoje za pridobitev višje kategorije to naredite po starem zakonu (brez opravljanja praktičnega preizkusa)

MNZ

In sicer pomemben del :

Imetnikom vozniškega dovoljenja kategorije A1 ali A (z omejitvijo do 25 KW ≤ 0,16 kW/kg), ki boste do 1. oktobra 2009 vložili vlogo in izpolnili pogoje za pridobitev kategorije A2 ali A (brez omejitve), omogoči pridobitev vozniškega dovoljenja teh kategorij po izpolnitvi starostnega pogoja 18 oz. 21 let in pogoja posedovanja vozniškega dovoljenja nižje kategorije več kot dve leti brez opravljanja praktičnega dela vozniškega izpita ter priložitve zdravniškega spričevala.

Upam da nebo več nejasnosti.

LP

Mene pa zanima, če to velja tudi zame. V vozniški mi velja A kategorija od 2004 (takrat so mi avtomatsko vpisali v vozniško), vendar v opombi piše:

21800 A LE DO 50 KM/H

Izpita za A nisem nikoli delal, ker je v tistih časih (1987-takrat sem naredil B) bila drugačna zakonodaja in me motocikli niso zanimali. Sedaj pa bi si rad nekaj nabavil whistle.gif .

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verjetno je mišljeno kot dovoljenje za kolo s pomožnim motorjem... To imaš novo voznoško..?

Da bi kar šenkali, skoraj ne verjamem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Verjetno je mišljeno kot dovoljenje za kolo s pomožnim motorjem... To imaš novo voznoško..?

Da bi kar šenkali, skoraj ne verjamem.

Vozniško je še iz 2004 (podaljšano). Takrat so mi tudi vanj vpisali A (z tisto omejitvijo), G in H(kolesa z motorjem). Vse tri so bile šenkane takrat rolleyes.gif . Tista omejitev za A - 50km/h je pa smešna. Edino z radarjem te po tej logiki lahko jeb..o. Kaj pa na terenu?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kategorija A do 50 km/h se po novem spremeni v AM, to je kolesa z motorjem (M = mopedi) s hitrostjo do 45 km/h in lahki štirikolesniki s hitrostjo do 45 km/h.

Tako, da iz A do 50 km/h ne moreš skočiti v A neomejeno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali niso lahki štirikolesniki po novem kategorija B1? Nekaj sem na hitro v motoreviji prebral, pa nisem povsem prepričan?

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jah nč, tkole je fantje in dekleta. 2 leti najmanj A2 potem praktični del in nato neomejeno. Ne ostane nam drugega kot da se sprijaznimo. Avtošole pa bodo še malo zaslužile na naš račun.

Popravljeno . Popravil erch
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!