Skoči na vsebino

Izpit A kategorija (neomejeno, omejeno...)


classic

Priporočene objave

za 125 lahko greš delat če boš 125 kubičnega potem vozil 2 leti, po dveh letah se ti pa vpiše za neomejeno..

da bi pa delal za 125 in dobil za neomejeno.. tak lepo pa neboš skozi prišel :P

torej ce grem delat za neomejeno (nad 350cc), placam ure malo vec in pri 21 letih mam ta izpit? kljub temu da nimam nobenih "teoreticnih" izkusenj z motorji nad 50cc (ceprav imam runnerja 180)?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pri 21 letih lahko delaš direkt za neomejeno. V tem primeru lahko voziš samo z motorjem 500+ ccm.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolikor je meni znano, ne moreš delat samo za 125ccm, ampak za neomejeno, ker si pač star več kot 16 oz. 18 let. Še več, ker imaš že 21 let, ti bo avtomatsko od začetka veljala kategorija za neomejeno. Vsaj tako je bilo pred dobrim letom pri meni-nisem mogel delat za 125, temveč samo za neomejeno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

torej ce grem delat za neomejeno (nad 350cc), placam ure malo vec in pri 21 letih mam ta izpit? kljub temu da nimam nobenih "teoreticnih" izkusenj z motorji nad 50cc (ceprav imam runnerja 180)?

DA. amen. koga pa zanima, če maš teoretične izkušnje in kako jih bi dokazal? kaj bi potne naloge pisal, ko si šel na vožnjo ali imaš vsako vožnjo dokumentirano s kamero.. :glare:

ne razumem, zakaj je potrebno za neko temo, ki je že samoumevno, da je bilo že o tem govora na motosvetu odpirat spet vse na novo. iskalnik najde vse pa še več.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolikor je meni znano, ne moreš delat samo za 125ccm, ampak za neomejeno, ker si pač star več kot 16 oz. 18 let. Še več, ker imaš že 21 let, ti bo avtomatsko od začetka veljala kategorija za neomejeno. Vsaj tako je bilo pred dobrim letom pri meni-nisem mogel delat za 125, temveč samo za neomejeno.

motiš se, lahko greš delat pr 35ih za 125, 350 ali pa neomejeno. Pač ko si starejši greš delat za to kar se ti zljubi. Ko sem jaz (lani) delal izpit je poleg mene delala še ena ženska, ki je bila cca 30-40let in je pač delala izpit do 350 (ker je mela skuter in ni potrebovala za kaj več). Se pa spomnem točno nje, ker je rekla, da tistega težkega motorja že nebo vozla, ampak da bo kar na skuterju delala, ker je lažji in baje se bolš počuti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

točno tak. lahko greš delat neomejeno ali pa obe nižji varianti. dejstvo pa je (vsaj pri nas), da razlike med 350 ccm in neomejenim finančno ni. ker pa je bilo meni 125 ccm premalo, pa tudi rad naredim stvari tako, kot je treba, če ni pretežko, sem se odločil za neomejeno in se boril z ER5 kot tiger, pa čeprav me je vozil on namesto jaz njega; glavno, da smo bli na koncu vsi živi in zdravi :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najprej se sploh pozanimejte, glede A kategorij, in na začudenje boste ugotovil, da kategorija do 350ccm NE OBSTAJA!!! Obstajajo kategorije: A 125ccm IN 11kW, A 25kW in razmerje moč/masa (manj ali enako 0,16kW/kg) ter kategorija A-neomejeno!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mene pa neki zanima

ce nardim izpit za 125

katere stvari je potem pri izpitu za 24kw še naredit?

prva pomoč mi ostane ane

ka pa ostale zadeve?

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

evo, zanč smo se z enimi pregovarjal kaj drži... pa me zanima, izpit za A125... Preide na 25 KW po 2 letih, al ko dopolneš 18? :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

evo, zanč smo se z enimi pregovarjal kaj drži... pa me zanima, izpit za A125... Preide na 25 KW po 2 letih, al ko dopolneš 18? :blush:

po 2 letih 100%

:grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hihi pa še prou sm mela... :OK:

pa so me že prepričal d sm bla vesela da nimam več omejitu 125... hja no še par mescu bo treba počakat :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hihi pa še prou sm mela... :OK:

pa so me že prepričal d sm bla vesela da nimam več omejitu 125... hja no še par mescu bo treba počakat :blush:

do takrt pa lih daelimčka prodaš :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo...spet problem...če lahko tako rečem:

hotel sem sem prijaviti za opravljanje izpita iz A neomejeno(predčasno seveda).star sem 21 vendar mi manjka še pol leta da bom izpolnjeval pogoj 2 leti imetja izpita....

pa berem zakone...kateri se pokrivajo med sabo...

Konkretno:

Pravilnik o vozniškem izpitu:

v 3. členu piše da moram k priglasnici za izpitno vožnjo predložiti tudi veljavno zdravniško spričevalo...in ostalo....

ZAKON O VARNOSTI CESTNEGA PROMETA :

v 147. členu piše pod 4. alineo...da mi ni treba predložiti zdravstvanega spričevala :blink: ...

kaj in kako zdj???

Zdravniški res ni glih pretirano drag(vsaj takrat ni bil),ampak da pa nas dobesedno JJJJJ...

Je imel že kdo kak tak problem??

Popravljeno . Popravil snoopy
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

greš na avtošolo, poveš kaj želiš, vprašaš kaj moraš prinesti...prineseš...sam po moje moraš imeti zdravniškega v vsakem primeru, ko delaš kaj novega...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!