Skoči na vsebino

Prosim za nasvet


Neon

Priporočene objave

Da opišem situacijo:

Prodal sem motor, dobil dnar, oni so ga odpeljali, vse pošteno.

Zmenili smo se da mi pošlejo tablice in prometno takoj ko pridejo domov in naredim prepis.

Teden dni je minilo, jaz sem pa zgubil njihove podatke in št. telefona.

Od njih ne sluha ne duha.

Skrbi me samo da bi kake kazni prihajale na moj naslov.

Kako naj naredim ???

Popravljeno . Popravil Neon
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1) Iščiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii

2) Kar se kazni tiče - hmnja, ko bo kazen prišla, povej v pritožbi, da nisi bil ti. Dvomim pa, da ti bo kdo verjel.

3) Čakaj, da te kupec pokliče ali se ti drugače javi. To bo moral narediti prej ali slej. Čepravj ,zdja lahko nekdo tudi namesto tebe podaljša registracijo motorja, ki je birokratsko gledano še vedno "tvoj".

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

uh tu pa si fajn potegno!!! ;) ;)

torej o kupcah neveš čist nič in to res nič!!!???

ker pol je to res malo bolj zajebano!!!

če bo kazen kakšna prišla reči tako kot si zgoraj napiso pa če ti povejo kje so ga vidli!! ;) ;)

pa poročaj čimprej!!

pa vpraš še kaj če te zanima!!

čao!! B) B) B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma sm res smotan. Meu sem že 6 motorjev pa se mi je zaštrikalo.

Baje naj bi bil v okolici ROGAŠKE reg. tablice so pa KK-A2-37, pubec sploh še nima izpita in bo pred capsi ziher bežal, motor pa greeee.

Ma dnar sem dobil ves, tolk da tu ni panike, samo....

Če mi bojo nardil sranje bom pa reku da so mi ga spiznli.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če imaš kupoprodajno napisano in podpisano (vsaj iz njegove strani), ni panike.

Sej moja kawa je tud še nekje.. tko.

Pršl, dal keš, naložil na kombi, šli.

Dal sem jim (odjavljeno) prometno, imam nekje še tel., po cca enem letu me je klical nekdo za prepis za GPX-a... hmnja... jest sem mel GPZ-ja pa prav da lahko da je gpz k se slabo vidi. Jest se pa prov dobr spomnim da se je na prometni vse podatke lepo vidl ker je blo sveže črnilo v printerju.

No ja, če je res moja prometna, bom naredu prepis. Če se pa kje okol ganja kdo z LJ F5-88 pa povejte. :)

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pejt na upravno enoto pa odjav motor, če ti bo kdo kej težil pa reč da si prometno zgubu :P

tablce maš pa itek lahk še en mesc, vsaj zdi se mi

on ga prjavt itak nemore pa te bo poklical

Popravljeno . Popravil kura
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ka pa ko bi odjavil motor, bi pol s tistim potrdilom nekak šel na zavarovalnico, pa dobil keš nazaj?

Če ne prineseš tablic nazaj ga tut odjavit ne morš. Ka pravte da bi povedu ka se je zgodil?

Ma sej fora je v tem, jaz ne rabim ne tablic ničesar, sam d mi ne bi kaki položnic pošiljali.

Kako je s policaji, ka se ne kaznuje voznik za vse prekrške?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ja v tem primeru je stvar zrela za policijo... ali pa vsaj to, da jim sporočiš, da nisi več lastnik motorja. Če naredijo oni (kupci motorja) z njim kakšno "pizdarijo" bodo policaji prišli k tebi na dom.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kr na policijo prjavt. za prepis mas tak 8 dni casa, se mi zdi, tak da ce se ti on ne javi, nisi ti v prekrsku, ampak on. za izgubljene info pa tak ne morjo kapsi kasirat. vsaj zdi se mi, da sn 1x slisu neki takga v eni debati okrog tega.

prodal si pa aprilio RS 125, ce se ne motim, ne??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

prijavi na policijo in v prijavi natančno opiši dogodek

prosi za kopijo prijave

tako ne bodo tebe krivili

za kake prekrške katerih nisi storil

oz boš v rokah imel vsaj nekaj

da oporekaš prekrškom od datuma prijave dalje

to lahko storiš takoj

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

po moje si se fajn zaje**** ker boš imel zdej ful skrbi in dela da boš stvar poštimal....vsaj denar si dobil(upam a celotn znesek)....kakšni so pa kaj bili ti ljudje ki si jim motor prodal...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In tako naj "zajebe" kupca, ki ni nič kriv? halooooooo??????

Nič kriv? Kaj pa, če kupec povzroči nesrečo in pobegne? Kdo bo potem kriv? Kako naj prodajalec dokaže, da ni vozil motorja, če nima papirja? Da o odgovornosti za prekrške (recimo radar s sliko) sploh ne govorimo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In tako naj "zajebe" kupca, ki ni nič kriv? halooooooo??????

Nič kriv? Kaj pa, če kupec povzroči nesrečo in pobegne? Kdo bo potem kriv? Kako naj prodajalec dokaže, da ni vozil motorja, če nima papirja? Da o odgovornosti za prekrške (recimo radar s sliko) sploh ne govorimo?

jp tako je to! cimprej naredi odjavo, so policaji razumevajoci kar se teh stvari tice,.........vsaj pr men so bli,.......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kr takoj prijavo nared, jaz sem tko prodal avto pred leti pa sem pol kazen dobil, ker po 12 mesecih nisem vrnil tablic, kjub preprićevanju na občini, da avta nimam že dalj časa mi niso mogli(hoteli) pomagati.

Ta j.... avto je še po tolikih letih beležen name, sem videl enkrat pr policajih v registru.

Vsaj eno od stvari moraš zadržat ( prometno al pa tablico)

Popravljeno . Popravil uzzy
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja pa še neki.

On sploh ne bi smel vozit mojga motorja, če ne bi meu overjenega pooblastila da sem mu jaz posodil, oz. what ever....

Ma ti capsi so me že tolkrat razočaral, pa da mi ne bojo zdj kej brezveze težil.

Pa kupci so bli videt pošteni pa vse to, zato so ga pa odpelal na tak način.

P.S. Ja dnar sem dobil v celoti, tak da tu ni frke.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nič kriv? Kaj pa, če kupec povzroči nesrečo in pobegne? Kdo bo potem kriv? Kako naj prodajalec dokaže, da ni vozil motorja, če nima papirja? Da o odgovornosti za prekrške (recimo radar s sliko) sploh ne govorimo?

jp tako je to! cimprej naredi odjavo, so policaji razumevajoci kar se teh stvari tice,.........vsaj pr men so bli,.......

Prepisa brez overjene kupoprodajne pogodbe in imena ter naslova bivališča novega lastnika ter brez tablice ne morš nardit, ali pač?

Za odjavo pa verjetno rabiš vsaj tablico in prometno ...

Skratka - edin čaka lahko, da se mu kupec javi in da mu da podatke... No, pa papirje lahko poišče, če jih je kam založil...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prepisa brez overjene kupoprodajne pogodbe in imena ter naslova bivališča novega lastnika ter brez tablice ne morš nardit, ali pač?

Za odjavo pa verjetno rabiš vsaj tablico in prometno ...

Skratka - edin čaka lahko, da se mu kupec javi in da mu da podatke... No, pa papirje lahko poišče, če jih je kam založil...

Prepisa ne more narediti, lahko pa (kolikor vem) prijavi krajo tablice - tablica pripada lastniku motorja, če je kupec ni vrnil, jo uporablja nezakonito. Bistvo pa je, da mora imeti dokument, s katerim bo v primeru težav dokazal, da v tistem trenutku ni imel vozila.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To že - ampak gre za dejstvo, da mu tablice niso ukradli, ampak je sam pristal na tak "dogovor", in potem še izgubil kontakt z kupcem... V takem primeru bi jaz rekel, da si je sam zakuhal godljo in da jo bo težko porihtal... Lahko rečemo le: trpi in čakaj, da te kupec pokliče... Čez 1 mesec pa začni jokat na občini ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...prjav krajo ;)

Tega nikakor ne, ker kraje ni bilo in bi lahko padel v nerodno situacijo, če bi se stvari razjasnjevale.

Lahko fašeš sodišča zaradi lažne prijave.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!