Skoči na vsebino

SMOT


RAF

Priporočene objave

Naslednjo sezono nameravam prevozit slovensko motoristično transverzalo. Jo je že kdo od prisotnih prevozil in če, kakšne so izkušnje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vse informacije ste gotovo ze dobili na http://motoboom.com, posredujem pa vam tudi odgovor Igorja Sitarja:

Vse info o akciji Slovenska MOtoristična Transverzala - SMOT lahko dobi vsak zainteresirani, če pokličete moj mobi (041 38 48 58) V tem tednu pa bom dal v nek msg tudi PDF knjižico in prospekt, kjer vse piše.

Na kratko pa lahko pojasnim, kako zadeva deluje že sedaj:

Vsak udeleženec dobi knjižico, v katero nabere štemplje vseh mednarodnih mejnih prehodov (to so tisti, ki jih je mogoče prečkati z osebno ali potnim listom) in nalepko za motor SI - z logom akcije, ki je hkrati nova nacionalna oznaka Slovenije. Ko nabereš vse pečate, knjižico pošlješ Veteranom, ki jo pregledajo in te ob začetku pomladi ali bolje na koncu zime povabijo na veselico, kjer se ob vedrem programu podelijo lepe značke tistim asom, ki so bili v preteklem letu uspešni.

To je bolj na kratko in formalno to.

A ja, vsa zadeva te bo stala cca 4.500.- sit (knjižica, žur, plaketa, PTT, ...).

l.p. Igor Sitar - MK Veteran Ljubljana

Perla

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

... se vedno ne razumem,kje je fora SMOTa,razen v povecanih stroskih ...

Predstavljaj si, da bi imeli tudi AMOT (Avstrijska motoristična transverzala), pa bi moral letati čez vse mejne prehode (Slovenija, Madžarska, Slovaška, Češka - vsi ostali pa so na skrajnih mejah EU). Človek, to bi bilo kilometrov. Fora je ravno v tem, da imaš žige vseh mejnih prehodov preden bomo priključeni EU - takrat pa se bo 4.500 SIT stroškov spremenilo v MNOGO denarja za zbiralce (starinepress).

lp Easyrider

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

ista fora je,ce jih prosim,da mi v potni list udarijo zig.se vedno ne razumem,kje je fora SMOTa,razen v povecanih stroskih.

------

Been There Done That

Da veš, da imaš za celo leto voženj predseboj (marsikdaj tam kjer se še nisi vozil)in da te prisili, da greš prav na vsak mejni prehod.

Če vas zanima lahko uploadam dva PDF fajla(acrobat reader), v katerih so navodila in načrt, ter knjižica za štemplanje.Lahko pa tudi sami pogledate na to stran http://www.delphi.com/MAT1/start/, kjer imate to že objavljeno.

za mk Veteran

mat

http://vara_mat.tripod.com/

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

easy in mat: ca.75% SLO-mejnih prehodov ze poznam.vecina ostalih je pa meddrzavnih.

sem se enkrat peljal iz trente domov po vsej internacionalnih prehodih med AUT in SLO = doooooooolga fura.

------

Been There Done That

Verjamem, to je za ljudi, ki pač ne vejo kam bi se "jutri" zapeljali, na ta način imaš čez celo leto nekakšen načrt voženj.

mat

http://vara_mat.tripod.com/

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Tud jest sem že mislil o tej vožnji. Hej RAF, daj se zmenva, pa grava skupi. Jaz sem mislil, da bi jo prevozil v dveh treh dneh. Vzameš dopust pa gas. Saj je samo okoli 50 prehodov.

Sory ker mal zamujam! Sam sem sicer planiral kakšnih šest tur, obsega vsake cca 600 km, ker iz kosa mi zaradi službe ne znese. Je pa družba vedno dobrodošla! Sicer pa sva tako skoraj poklicna kolega, se bova ze zmenla.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Not ven čez vse prehode ne boš mogel iti, ker so nekateri maloobmejni, ti pa nekako nimaš maloobmejne prepustnice.

Brrrm

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

jaz bi tudi sel pri enem ven pri drugem noter. je pa stvar za nastudirat. glede prepustnice bi se mogoce dalo pri carinikih zrihtat ce napovemo zadevo!

SUPPORT YOUR LOCAL PERVERT!!!

Na nekaj bi opozoril. Te knjižice, ki sem vas jih poslal, naj vam bi bile samo v predstavo, kako izgleda prava knjižica(nova ima več prehodov). Če se bi radi potegovali za SMOT(značko) se bo treba prej prijaviti(informacija, po mojem pogovoru z predsednikom(ne države)).

Z policaji na mejnih prehodih je dogovor, da naj štemplajo, če imate slučajno probleme, lahko tudi štemplate na črpalkah.

Do prejšnega tedna smo dobili 18 potrjenih izkaznic(za letošnje leto), po izkušnjah računamo, da jih bo letos še nekaj.

Kilometri? Če se ne motim jih je kar, nekaj čez 2000km. Tako da mislim. da je to bolj podvig za začetek petek popoldne, zaključek v nedeljo, pa še bo na tesno. Če bi šli tako, se vam tudi sam pridružim z veseljem.

mat

http://vara_mat.tripod.com/

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni važno kako (ven-not, eden ven-drugi not, ...), jaz sem za to, da zadevo drugo leto naredimo. Bo pa izgleda (po sedaj zbranih podatkih) to res težko (če ne nemogoče vsaj zame - PREPOČASEN ali PREPAMETEN?) opraviti v enem dnevu, zato se pridružujem Mat-ovemu mnenju, da bi vse skupaj naredili čez vikend. Časa za pripravo plana vožnje imamo dovolj čez celo zimo, potem pa nekje junija ali pa morda še prej ...

lp Easyrider

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

uuuuu....ti mater.....cez 2k km?? a res?? ......pa kaj mislite da sem nor,al kaj? 2000 km v enem dnevu......no way josé!

-------

What part of NO don´t You understand?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ice, ko ste se prepiral nisem hotu bit preveč pameten, ampak tukej se računa obod in ne dvakrat presek. Saj, če jest prou razumem, morš prevozit VSE mejne prehode v Sloveniji. Torej, kakršnekoli diagonale ne pridejo v poštev. Torej, izračun je preprost, dolžina SLO meje, dodaš cca 30 do 40% (ker pač česta ne gre okoli in okli SLo), in prideš na nekaj več kot 2000 km. Kdo ima točen podatek o obsegu Slovenije (mislim dolžini kopenske meje ?

Lojzi ma vas rad

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

lojzi,sem vnesel vse tiste prehode v autoroute 2001 in ven je prisla najhitrejsa varianta,dolzina ture 1183 km.in ce se dodam kaksnih 300 km za ziher.......kako lahko potem pride do diskrepance od 500-600 km?

-------

What part of NO don´t You understand?

Hojla,

sem malce potelefonaril. Tisti, ki so SMOT že naredili pravijo, da je kilometrov od 2500km do 4000km. Zakaj 4000km? Zaradi tega, ker so delali SMOT večkrat, in so se morali vračati na mejo.

Najhitrejši so bili fantje iz gorenjske, naredili so ga v dveh vikendih, ca 2500km. Mislim, da bo prava številka za en vikend, kar nekaj km čez 2000km.

Ice, ali si računal tudi kilometre, ki jih moraš narediti do meje?

mat

http://vara_mat.tripod.com/

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ce se gre en dan to pomeni,da gres od enega prehoda do drugega in se ne vracas vmes domov.do sentilja je od mene 46 km,do radelj ali g.radgone 70.torej se zmeraj ne more biti vec kot 1500 km,ce "prevozis" vse prehode.kako 2000 km? to mi ni jasno.

-------

What part of NO don´t You understand?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ce bi se jst spravu tole furat bi to naredu v enmu zamahu od zjutri k bi se zbudu pa dokler bi zdrzu zvecer..pa sotor pa jovo na novo, dokler neb prsu naokol.

alex

--

"When in doubt hit the gas..."

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

komu ti to?

P.s.s.s. Ni problema, če nas je več na sliki(čelade dol).

3. no way! potrata casa!

Asociacija na drugačni.

Na kaj me je asociiralo pa raje nebi.

Jaz jo bom pa dajal dol(čelado), če že delam SMOT, bi vsaj značko rad zaslužil.

mat

http://vara_mat.tripod.com/

Uredil - mat on 24/10/2001 13:27:26

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 mesecev pozneje...

Ker vidim da ste že delali plane za enodnevne turneje okoli slovenije v MS Autoroute(ali MapPoint po novem), a mi lahka kdo poslje fajl po mailu? Z dvema kolegoma se dogovarjam za eno tumarijo, da probamo v čimkrajšem času s še 12 dni registriranim yugotom obkrožit Slovenijo(samo notri)

(Kurc če pa trenutno nimam motorja)

lp Gregor

niva.offroad.team@volja.net

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

pervy,maj je tukaj.plan (skoraj) ze stoji,denar......ahem....no ja,volja je,rit utrjena.

kdaj?

-----

The consecutive stages of Situations: SNAFU,TARFU and FUBAR.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolk km bi to zneslo.

Hanziju se je zmešalo bi mogoče tudi naredil to v enem dnevu pa če potem dva dni stoje spi ker bo nekaj tako bolelo da bo joj.

Sonce naj sveti vsak dan

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ej jest sem za, pa da na hitro odvozmo ta zloglasni SMOT!

Pa prosim, če bi lahko še pred 1.junijem

Antifriz rulez!

LP pegaso

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hej, vidim, da vas je nekaj totalka usekanih (pohvalno).

Vse najboljše želje za srečno, varno in uspešno vožnjo!

Je pa dejstvo, da nas je kar nekaj takih, ki nam grejo mopedi bolj na počas, pa še preveč na gosto se nam vse skupaj zdi.

Predlagam ta počasno grupo (pa ne po polžje), recimo tako nekak po predpisih, kar pač spelje vsak motorin. Vzamemo si tako kot je že bilo nekje prej rečeno, cel vikend, pa ajde! Zaradi mene lahko že v petek zgodaj popoldne, zaradi ogrevanja.

Kdo bi bil za tako varianto?

Dajte se javit, da se začnemo naprej pogovarjati o logistiki (korenčki, klobase, pir itd).

LP HHV

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aja, pa fino bi bilo, ko bi se s ta hitrimi dobil skupaj.

Predlagam skupni start ali pa cilj.

Kdor je za, naj dvigne roko!

LP HHV

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!