Skoči na vsebino

SMOT


RAF

Priporočene objave

hmmm..

SMOT v glavnem opravil. samo na jezersko/seebergsattel nisem sel, ker je 1. scalo ko smotano in 2. je blo mrzlo ko pes.

1.264 km prevozil v tocno 20 urah, z vsemi postanki vmes. Suzie Q je porabila 88,4 l bencina in 0,3 dl olja, voznik pa 0,75 l vode, dve banani, en kakav in eno govejo juho.

Upam da imaš kak dokaz za te tvoje besede: je kar nekaj nejevernih tomažev da ti je to uspelo. Sicer ti jaz recimo še verjamem ampak ...

1.vprašanje: koliko mejnih prehodov si prevozil (brez jezerskega) O:-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

c/p iz druge teme:

vceraj startal ob 03:08, preko ormoza, cestice in zavrca se pri borlu prvic izgubil in nasel (ko bi vsaj table pravilno postavljli :angry: ). pred ptujem si prvic nategnil dezdom, pred gruskovjem slekel dezno jakno. pri rogatcu me je spet zacel spremljati dez do malo pred imeno. od tu do vinice - mimo bistrice/sotli, bizeljskega, bregane, NM, metlike in crnomlja - uzival v suhi cesti. BTW je cesta NM - vinica fantazija. :yea2:

pri stubici "zasel" na AC - sprasil enega 330 Ci, V70 T5 in 166 2,4 JTD :devil: - do delnic (9 kun, zelo humano B) ), kjer sem odvijugal do broda/kupi. nazaj v DE in proti cabru (cesta za :cry: ) in prezidu, kjer mi prijazen policist :OK: svetuje pot preko unca in postojne v il. bistrico in ne preko kozarisce-masun-knezak. v rupi dolil 4 litre (7,42 kun :blink: , fuckin´robbers), se oddrical do sapljan in nazaj in naprej proti tunelu ucka (na spletni strani HAK pise 25 kun, na tabli pred tunelom 28.-. hitra inflacija, al kaj?! :angry: ). preko buzeta in buj (cesta da se zjokas, se huje kot do cabra; vsaka makadamska v slo je boljsa :BUA: ) do dragonje in na obvoz proti KP, ankaranu in skofijam, kjer prestopim nazaj v EU. nasel basovizzo in se po AC mimo ferneticev odpravil do sistiane (AC sucks :zzz: ), kjer nasel super cesto do gorizie.

samo vsi se vozijo po omejitvah. auuuuuu, to bo doooooooolga. malo preden :zzz: me prehitijo ena mille, zx9r in gsxr nekaj. vozijo pa vse drugo kot po omejitvah, jaz se priheftam in smo ze v cividale, kjer se kompanija odloci, da ne bo napredovala zaradi oblackov na horizontu. napotijo me se v pravo smer in ze pred pulferom si vlacim dezjakno nase. ni moj dan. :doze: se preden pridem v kobarid mi tece voda po cevljih. WTF :blink: vec kot 50 ne gre. tako se cijazim do uccee, nazaj do bovca in dalje proti strmecu na predelu. vsaj predel je odprt. policistka in zandar :blink: :blink: , ko se prikotalim na carino. z nonsalantnim zamahom roke in nejevernim zmajanjem glave sem spet v EU. tokrat na suhi strani.

mimo trbiza pridem do ratec, kjer me sprejme najbolj nasajen slovenski skif. ko se tudi njega resim moram spet Suzie Q napojiti. po 10 min sva ze na poti proti jesenicama (hvala bogu za AC, ker spet se vsi angeli jokajo), trzicu in ljubelju. vedno hladneje postaja. ko odpres vizir :cry:, ko ga zapres se vse rosi. pozabi fogcity itd. v suhem unterloiblu picim za ferlach (2 km) in po kratkem iskanju sem na poti za sittersdorf. cesta pa kot da so svinje gnali - kar tudi so, vidim par km kasneje. sejem imajo ob cesti. razmisljam, ce bi sel se na seebergsattel, samo me dez in megla nekako ne prepricata. drugic. sicer ga pa tako intimno poznam.

mimo bleiburga sem naenkrat v poljani in ravnah. dravograd, radlje in MB so samo se utrinek za menoj. do zg. kungote in nazaj do pesnice preide hipec, ze sedim v sentilju pri pumpi in srebam vroci kakav in vroco govejo zupco. fantazija, predvsem po 17 urah v sedlu.

sladki vrh, trate, apace, gor. radgona in sicheldorf padejo. do kuzme se vlece; in edinokrat me ustavi policija. seveda cela kolona pred menoj gre mimo, ampak ena luc in odprt ror.... kuzma me pricaka ze v debeli noci. srnjadi pa vec na cesti kot avtomobilov. predvsem mimo dolica, tromeje, martinja je potrebno paziti. in se veliki tropi so - 15-30 zivali. zajcev in lisic nisem stel. :grrr

cepinci. aha, tabla za hodos. in potem lutas pol ure okoli, da ga najdes. saj tabel je kot smetja (v primerjavi z obcino ptuj), samo se vlece. koncno hodos. direktna cesta do dolge vasi obstaja, samo kje. nazaj za mursko soboto, kdo bo pa iskal pot v temi po prekmurju.

murska sobota-tesanovci-strehovci-dobrovnik. se vleeeeeeece. mrzlo je. hvala bogu in slovenskim cestarjem za ravne, ciste in dobro oznacene ceste. naenkrat dolga vas, lendava. takoj zatem petisovci. finis.

skoraj. samo se nazaj domov.

gornji in dolnji lakos (ali obratno, ne vem), gaberje, hotiza... koncno odcep za srednjo bistrico, razkrizje in strocjo vas. vuzmetinci, vitan in godeninci.

koncno tabla sredisce ob dravi. 23:00 je.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Upam da imaš kak dokaz za te tvoje besede: je kar nekaj nejevernih tomažev da ti je to uspelo. Sicer ti jaz recimo še verjamem ampak ...

1.vprašanje: koliko mejnih prehodov si prevozil (brez jezerskega) O:-)

dokaze (slike in racune tankanja) imam. prevozenih mejnih prehodov ni toliko, kot jih je recimo na "uradnem" spisku SMOT-flyerja. jaz sem se vecinoma drzal mednarodnih prehodov iz vec razlogov. se pa pride mimo stevilnih maloobmejnih na poti od enega mednarodnega do drugega. konkretno prevozil sem 16 mednarodnih mejnih prehodov; 8 z hrvasko, 4 z italijo in 4 z avstrijo. do vecine ostalih sem prisel do 5 km, kakor pise v smot-flyerju. imam pa slike teh prehodov oz. naselij najblizje njim.(~ 50 slik).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

A se je zdaj SMOT kej spremenil odkar smo v EU :?

Jaz sem mal gruntal, da bi ga letos sfural, ne glih tak kot Ice v 20 urah, ampak v 2 dneh ali pa enmu vikendu :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hojla

Že cel življenje mi grejo neumnosti po glav, še lepš povedano - nikoli mi ni dvakrat treba reči za kakšno ta pravo. Jaz sem za - a gremo ?

Mac

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer nisem prebral vsega, a da (da je odgovor na macovo vprašanje). 5.9.05. Kje začnemo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

LP

Ja ce ne odletim 05.09.05 sem tudi jaz za. Lahko 05.09.05 lahko tudi kaksen dan prej. Ce me seveda vzamete v ekipo. :afro1:

LP DaNe

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdej, a ste tisti taresni :OK: za 24h SMOT varijanto, ali za 2-3 dnevno :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:oops:

Sorry Ice,

da smo smetili po 24h SMOT, daj prestavi nas semle (v dobro leto pozabljeno temo) :D

P.S. Pa prosil bi te, če maš slučajno splanirano pot v autoroutu, da mi jo pošlješ na mail. TNX

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni bi najbolj pasalo od 30.8. do 4.9., edino zna me zjebat, da bi glih takrat stric ratal, pol bo pa treba poznej :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

05.09.05 zame pomeni, da nam je na voljo slabih 24 ur, dasiravno bi bil zelo zadovoljen, če bi se zadevo dalo opraviti hitreje. Izkušene prosim za info o najvišji konstantni hitrosti na tur'ci (da vidim, ali imam za stvar sploh primeren voz).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče se vam na kakem prehodu pridružim s ...,

S57CQ ti pa ne pozabi da imaš konec meseca nekaj drugega v planu, in pazi da ne boš preveč izmučen za kako 24 SMOT

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!