Skoči na vsebino

Neplačana plačana kazen


jozl

Priporočene objave

Enkrat sem že pisal, da nisem imel obvezne opreme (prva pomoč). Dobil sem kazen za 20.000 dne 10.6., ki sem plačal v roku 10.000 dne 17.6. Do sedaj sem mislil, da je vse v redu in kazen je plačana. Dobil pismo iz davčne, da je dobila nalog za izterjavo zadeve, ki je bila moj plačilni nalog za 30.000, ki so poslali zahtevek 19.6 (si bili kar hitri). Ker policija ni pravilno pregledala bančnih izpiskov, so mi poslali izterjavo. Ker pa niso vredni da jih obvestim, da sem to zadevo poravnal v pravem času, so mi tudi zagrozili z prisilni izterjavo nepremičnin. Ker sem navajen vseh različnih plačilnih nalogov, vsi rečejo, če je plačano je to obvestilo nično.

Sedaj pa potrebujem nasvet:

Ali moje zavlačevanje obvestila ima lahko zame kake dodatne finančne posledice (imam odrezek od položnice)

Če me bodo prišli iskat in zadeva je plačana, kdo bo kril stroške neutemeljene izterjave

Ali jih naj obvestim ali naj jim naredim še več stroškov kot je bila vredna kazen

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tam, ko vnašajo v računalnik, dela kakšna luštna blont kokoška, pa se ji je nekaj zalomilo in te pač ni vnesla v stolpec plačanih.

Zato ti ni treba biti jezen na vso državo.

Davkarija ne bo vedela, da si ti že plačal, če ji ne boš odpisal in morda priložil še fotokopijo potrdila, da si v roku plačal.

Sicer je pa vse odvisno od tebe.

Če ti prija cirkus, ki nastane okoli hiše, ko bodo prišli izterjevalci boš ravnal na en način, če imaš raje mir, pa na drugi.

:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz bi počakal in hkrati poklical PopTV, naj pridejo snemat izterjavo...

Potem pa zaradi duševnih bolečin (sramota pred sosedi itd.) nadaljuješ z odvetnikom...

(no, saj ne vem čisto kako točno gre :D)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

LP!

Baje imajo zadnje case probleme z dokazovanji da so placali poloznico, potem pa jih zopet terjajo...

Tako je bilo tudi pri mojem ocetu, dobil poloznico zaradi prehitre voznje 15.000 SIT, placal v 8 dneh 7.500 SIT po SKB NETU in zato k sreci imel potrdilo, po dveh mesecih pa pride izterjava od davcne, da mu bodo trgali denarno kazen kar preko firme (ima s.p.), ker sta bila starsa ravno na morju, grem jaz povprasat na davcno kaj bi pa to bilo in seveda zraven nesem potrdilo o placilu... pa mi prijazna delavka na davcni upravi pove, ja da pogosto prihaja do napak, pa ce imas potrdilo ni problema, naredi eno kopijo potrdila o placilu pa posljejo v parih dneh potrdilo o preklicu izterjatve... vse lepo in prav, seveda ce imas potrdilo o placilu... potem pa se pove, da imajo strasne tezave, ker je bilo poslanih veliko taksnih izterjatev, pa ljudje zal vrzejo stran potrdilo o placilu kazni in potem jim ne preostane drugega da se enkrat placajo kazen, oziroma jim sama davcna odtegne denar... je rekla da moras spraviti taksne poloznice najmanj 3 leta... ziva groza je tale nasa birokracija...

Jozl... mislim, da bi bilo najboljse prinesti/poslati dokazilo o placilu in tako zahtevati prenehanje izterjave... ja saj vem, da gredu človeku kar lasje pokonci ampak najhitreje...

Karisma

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj se lahko vsakemu zgodi, da pozabi ali pa izgubi kakšen papir...pri tvojem primeru potrdilo o plačilu..... Tudi tebi se lahko to zgodi, zato ti sploh ne bi smel biti problem napisati kratek dopis in priložiti zraven še kopijo položnice, še prej morda tudi poklicati, da izveš na koga nasloviti koverto, da bo res zadevo rešil....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne igrajte se prav preveč z davkarijo. Četudi se stopnja kaosa okrog ne/pobranih davkov povečuje. Ko se enkrat kolesje prisilne izterjave zgane, ga kljub tvojemu prav težko ustaviš.

Razen seveda, če si za show. Tu Noise Data ni daleč od prave recepture.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz bi počakal in hkrati poklical PopTV, naj pridejo snemat izterjavo...

Potem pa zaradi duševnih bolečin (sramota pred sosedi itd.) nadaljuješ z odvetnikom...

(no, saj ne vem čisto kako točno gre :D)

In tako razmišlja intelektualec! :angry:

Za kozlat!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj pravim, da naša država ni vredna tega do jo obvestim, ker sem pred 1.5 meseca kupil novi avto in so dobili preko 500.000 davka, pe še bi radi

Pa še naša vlada in država ni vredna da bi vodila malo cigansko vas, kaj šele našo državo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz bi počakal in hkrati poklical PopTV, naj pridejo snemat izterjavo...

Potem pa zaradi duševnih bolečin (sramota pred sosedi itd.) nadaljuješ z odvetnikom...

(no, saj ne vem čisto kako točno gre :D)

Ne razburjaj otrok, saj so le-ti vzeli tvojo šalo čisto za res. :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo en nasvet.............VSE POLOŽNICE,KI STE JIH PLAČALI DRŽAVI SKRBNI ČUVAJTE NAJMANJ DVE LETI......država namreč najraje pobira denar tistim,ki so vse plačali!!!!!!!!!!!!!

Zakaj to pravim???????

po treh letih so me hoteli prepričati,da nisem plačel zemljiškega prispevka v višini 2.3000,00sit in bi mi radi zaračunali skupaj z zamudnimi obrestmi 9.840,00 sit.

Super kaj ne.....sam problem je v njihovih službah......ko prideš tja,pa hočeš šefa in se s plačano položnico v rokah zdereš na njega.........saj je užitek prve vrste.....ko pa prideš domou in ugotoviš,da je tisti lulček plačaz za to,da posluša obično rajo kako vpije naj,mimo pa gre nebroj izterjav za ljudi,ki niso shranili toliko starih položnic?????????????

Ldje dragi samo zračunajte si cifro,če vsakega ponižnega slovenca poizkusijo tako MATEGNT!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dobil sem kazen za 20.000 dne 10.6., ki sem plačal v roku 10.000 dne 17.6. ... Dobil pismo iz davčne, da je dobila nalog za izterjavo zadeve, ki je bila moj plačilni nalog za 30.000, ki so poslali zahtevek 19.6

Tole mi ne gre skupaj. Prvič: številke se ne ujemajo (ali 20000 ali 30000???) in drugič: ne verjamem, da bi dali v izterjavo DVA dni po izteku osemdnevnega roka, ko imaš možnost polovičke. Po moje je to ena starejša kazen (kakšno leto?), na katero si pozabil. Pozanimaj se, kdaj je nastal originalni dolg, za katerega te terjajo sedaj. Če je res ta, ki ga navajaš, pa zahtevaj pojasnilo, zakaj sprememba višine zneska.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To se pogosto dogaja in se ne prevec sekirat zaradi tega.Jst sem se pri njih osebno oglasu in jim pokazal potrdilo(me zanima kako to resis ce potrdila po skoraj dveh letih nimas vec)!Potem mi ga je hotela vzeti in kao da je vse reseno.Kljub temu sem ji rekel da naj si ga skopirajo in mi original vrnejo v primeru ce mi se kaj poslejo(v nasi ljubi SLO je vse mozno)!Se mi zdi da tako se najhitreje resis zadevo brez POp TV-veja in izterjav...

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Men se je podobno zgodilo pred približno petimi leti. Moral sem napisat pritožbo in priložiti fotokopijo. Osebno samo s potrdilom nisem nič naredil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Z avtomatizacijo vplačilnih računov je križ! In, če ne poravnaš na točno določen račun in s točno določenim sklicom v točno določenem roku, ta avtomatizacija ne deluje!

Vsi pobiralci te vrste so zaščitena vrsta z zakonom o plačevanju. Če ne sede na pravo mesto, si ti, kot plačevalec, kriv!

Torej, če si 100% prepričan, da imaš prav izpolnjeno položnico in plačano v roku, pojdi tja in se izkaži kdo in kaj si! Pokaži jim vso svojo (ne)kulturo! Saj se ti vendar nikoli ne zmotiš!

Lahko pa to prijazno urediš in se izkažeš, da si ti boljši od tistih, ki podpišejo formular o prisilni izterjavi z rubežem premičnih in nepremičnih reči po zakonu in z obrestmi! Saj je samo papir!

Oni sejejo veter in, če jim pomagamo, bomo (spet mi) želi vihar!

:lol1:

Objemček,

VeRonika

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsem hvala.

Kaj se tiče kazni za 20.000 in na novi položnici 30.000 ne vem kaj tukaj ne štima. Sklici so pravilni in ni nobena stara kazen, ker jih še ni bilo.

Ker sem študent in mi je drago poslati navadno pismo kaj šele priporočeno, jim bom napisal kar mail tukaj iz faksa in zraven zadteval pisno opravičilo, če ne celo osebno, pa me naj najdejo, ker me ni nič doma, ker se švercam po študentih.

Najbolje je shranjevati potrdila o plačilu celih 5 let, kot to delamo doma na kmetiji, ker lahko pride kontrola in to moraš imeti.

Še enkrat hvala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ys sm večkrat doživel terjanje že plačanega

in je bil telefonski klic s pojasnilom in preverbo številk vedno dovolj (v A in SLO)

B)

če je uradnik preveč trmasto vztrajal, da prinesem položnico, sem mu prijazno razložil, da nimam časa, in da ga vabim zvečer, ko imava čas oba, na kavo k meni, da si ogleda položnico - jasno da je zavrnil.. potem pa spet v hiper prijaznem tonu razložim, da z njihovim knjigovodstvom jaz nič nimam, da gre za njihovo napako, katero so dolžni sami urediti, če pa bodo šli v izterjavo, bo pač moj advokat prinesel položnico na sodišče & jim zaračunal stroške - v izogib temu, sem ga/jo prosil, da še malo pobrska po računalniku in popravi napako

in - tišina -

vse je bilo ok

:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest sm mel pa mal drugačno izkušno: Dobil sm kazen za 10 jurjov, se pravi 5 jurčkov, če plačam takoj. In sm se odloču da grem prec plačat, vendar sem plaču namest 5.000 le 500 sit. Sam pri sebi sem rekel, bojo že vnesli v računalnik, mogoče spregledajo, da manjka ena nula. In tako čakam in čakam...... skoraj leto dni, ko dobim pismo davčne uprave :xx: Sevede so me terjali za razliko neplačanega in seveda še 1000 zamudnih obresti z davkom :BUA:

Kar se pa Jozla tiče: ti raje obvesti davčno upravo s priloženo fotokopijo. Če pa se odločiš za varianto s sceno POPTV in ostalega cirkusa in na koncu dobiš pravdo zaradi duševnih bolečin, bi pa lahko postala kolega hehe ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vendar sem plaču namest 5.000 le 500 sit.

Hehe, CARE :D Šoda ker ni delovalo, bi še jaz kdaj uporabil ta trik :devil: :yea2:

Popravljeno . Popravil mcdex
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj jim bom pisal preko Email-a in zraven priložil kaki posebni virus (lastne proizvodnje), ki bo davkariji in policiji izbrisal vse podatke po mreži šele čez kaki mesec ali na datum moje kazni, bom še videl kaj bi naredil, sedaj nimam časa pisati pisma, ker je pošta predraga.

Doma sem pa pozabil obvestili, da jim sporočim kateri sklic oz. zadeva je bila to.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 tedne pozneje...

Zadevi sem končno prišeč do dna.

Ker se mi ni dalo zajebavati z davkarijo in nebi nič napravil, sem napisal pritožbo na generalno policijo (GP), kjer je pa moj E-Mail dobil nazadnje v roke fant od moje sestrične, kjer je zaposlen kot podsreketar. Prvo je mislil, da je to pismo napisal moj stric, ki pač ima enako ime. Potem so mi poslali iz GP pismo, da so poslali zahtevek enoti Celje, da raziščejo, ker zneski niso bili pravilni. Čez en teden še dobim domov iz davkarije in policije obvestilo da so policaji naredili napako NEPISMENI KRETENI saj niso v računalnik vnesli pravilni znesek kazni namesto 20 so napisali 40 kSIT, kar je bila posledica da sem še bil dožan 30 kSIT.

Tako imam doma dokaz da so policisti nepismeni in to prav v številkah. :ph34r:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tako imam doma dokaz da so policisti nepismeni in to prav v številkah. :ph34r:

:OK: :OK: :OK: :OK: :OK: :OK:

Zdej pa fotokopije, in vsak kifeljc ki ti napiše kazen, mu porin potrdilo o nepismenosti hehe

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!