Skoči na vsebino

Ugašanje motorja


marem

Priporočene objave

se bom zgleda tud jaz mogla navadit ugašat ga na ključ..ker se mi prevečkrat zgodi, če že pustim ključ notri, da ga pozabim v kontakt poziciji O:-)

na srečo ga še ni blo treba tišat :OK: vsaj zarad tega ne no :OK: :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

najprej motor polijem z vodo........ce se ni ugasnil z gasilno peno in ce se to ne pomaga s peskom.potem vecinoma ugasne.

aja,misljeno je bilo ce ne gori...... kljuc.

Jaz pa ne tako, ker je treba pol celega pucat. Jaz samo svečke polijem z vodo, da ugasnejo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

S kill switchem ali tačko, ki ima stikalo je kar prav, saj načeloma ni treba spustit balance in je manj šans, da se aparat kam odkotali (klanci, sopotnik, ki se mu mudi na WC ali druge bruke). Pol ko je mir pa še ključ, ki ga ni napak s seboj jemati. Če pa aparat malo žre, pa pač pustiš laufat B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@ lasagna: ti ustavljas in parkiras motor v klancu?! :? .......svasta. :blink:

@ hanzi: stacionarnega agregata jaz ne vozim ;) (guzzitudigoripress)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem zakaj potem rdečemu stikalu v vseh navodilih, ki sem jih dosedaj prebral za motocikle, rečejo EMERGENCY SWITCH. In zakaj je rdeče barve.

Hint hint!??!?!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa da vse skup zgleda bolj varno. :P

BTW, Unknown ga ugasa z vodo. :hmm: :naughty:

sm ze studiru, glede na to da mam js tud aprilio, da bi uvedel se knof "extinguisher"... :lol1: :OK: :D :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ok, ok, šalter, ključ, isti k...c! To ste menda že pogruntali. No mrbet se motim, samo meni se zdi pomembneje izvedeti, kaj pomeni, da z mopedom na ful obratih prletiš do doma in mu takoj vzameš iskro ali pa da se lepo zadnjih nekaj kmjev pripelješ dokaj umirjeno in ga šele potem daš v mižale.

No pa mi to razložite!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bols je, da se pocas prpeles. tud turbino mors pred teranjem ogret pa po teranju ohladit. masina sicer ni tak nevemkako hudo obcutljiva, sam neki tud mora bit na tem. js sm vedno takoj po teranju laufal masino kakih 20-30 sekund pod standgasom preden sm jo ugasnu, da se je mal umirila. ceprav logicne razlage pa za to ne vidim. sam ze filing je cist drug, da nimas motorja sam za razbijat. :ph34r:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

za "nepolnjene" masine (i.e. zaugerje ali einspritz) je cisto vseeno.za turbinsko ali kompresorsko polnjene je tukaj drugi problem: turbina/kompresor se namrec lahko tako segreje,da ko ce po "vroci" voznji takoj ugasnes masino se lahko olje,ki ostane v turbini,strdi in s tem povzroci okvaro turbine.zato je priporocljivo voziti ali pustiti na mestu masino obratovati 1-2 min.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@ lasagna: ti ustavljas in parkiras motor v klancu?! :? .......svasta. :blink:

Valjda, zakaj pa je pol ročna zavora ? Edino prodajalec bi lahko priložil tisti drat, ki sem ga moral sam naredit :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 8 mesecev pozneje...

Na viragotu, ko je bil ključ nekje spodaj pri levi nogi, sem ga ugašal s stikalom; na TDM-i je pa ključ lepo na balanci in ga ugašam s ključem.

Včasih ga nenamerno ugasnem tudi s tačko, ampak to so redki trenutki, ko se mi tolk mudi da že skor ne vem al moram prej sklopko spustit al prej motor ugasnt al ga kar na steno naslont pa lavfat :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...inštruktor mi je reku na kluč, tko da na kluč, v čem je pa razlika pa nimam pojma :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko se ustavim pustim v prvi in izvlečem nogo, da crkne! Preden odpeljem zložim nogo, stisnem sklopko in vžgem. Tko si prihranim iskanje prostega teka, škrtanje pri prestavljanju v prvo pa še motor v prestavi bolj varno stoji. :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

prislonim ga na drevo(po možnosti naj bi to bila to lipa, ker je mehka in se na tanku bolj malo pozna) in pocakam, da bencina zmanjka

:rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!