Skoči na vsebino

GROBNIK malo drugače


marem

Priporočene objave

Sicer nevem če sem temo postavil v pravo kategorijo a vseeno. Zanima me kako se v primeru nesreče, ko se na pisti (recimo Grobnik) zaletita 2 motorista in noben od nju ne prizna krivde??

Ali je kaka razlika med tekom in treningom (seveda v primeru nesreče)......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za vse, kar počneš na dirkališču (grobniku), si podpisal (na računu), da se voziš na svojo lastno odgovornost. Lahko pa motor kasko zavaruješ samo za dirkališče, a je full drago!

Ja, pa še to: Da bi se kdo čelno zaletu na grobniku, to pa še nisem slišu :o :blink:

Popravljeno . Popravil BINCA
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej če sem prav razumel: jaz laho vozim po grobniku se držim svoje linije in naenkat mi en manijak prleti u rit od motorja, sledi padec obeh oba motorja razbita oba voznika razbita............in on men ni dolžen poravnati stroškov popravila :blink: :blink: :blink: :blink: . Bo držalo?? :unsure:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

recim da oba  trenirata pa edn enga sabo pobere v ovinku??

...roka+lupčka+objem

Vcasih se da videt tud sistem "roka+nagobec+psovke" :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.......in on men ni dolžen poravnati stroškov popravila :blink: :blink: :blink: :blink: . Bo držalo?? :unsure:

...bo držalo, lahko se mu pa ponuš da mu zastonj prst u uč porineš :huh:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bo držalo...

ker se tvojo citat da napisat tudi drugače.... sem pripeljal na ovinek in je tisti pred mano "nekaj zaštrikal", pa se ga nisem mogel izogniti...

Drugače pa ni panike (drugo je dirka in ko se po štartu zapodijo vsi v ovinek...) - panike pa ni zato, ker tisti ki pelje od zadaj gleda linijo predhodnika in tako izbere svojo pri prehitevanju.... Peljat je treba samo linijo in to je edina garancija...

Je pa zadeva (pista) neprimerno bolj varna kot cesta...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tisti, ki se misli prav počasi in varno voziti po liniji na dirkališču, ne bo dolgo čakal na udarec od zadaj. Če si med počasneži in so na dirkališču dirkači, pojdi raje na en sok. Če se pa že pelješ pod 1.45, se pa ti ni treba bat, da te bo kdo zrušu sred ovinka B). V vsakem primeru je treba bit zelo previdn, in opazovat kaj se dogaja tudi za teboj!!!! Najslabše je, ko nekdo organizira splošni žur in se fantje podprti z korajžo, imenovano alko, spravijo na pisto...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na Grobniku se vozim 1.52, pa me nikoli ni strah se iti vozit skupaj z dirkači. Vendar pa na vsaki ravnini ali tudi na izhodu iz zavoja pogledam v ogledalo in če vidim kakšnega hitrega, da se približuje, se raje pravočasno umaknem iz idealne linije. Če to ne gre prav lahko (npr. v luknji), pa poskušam voziti predvidljivo linijo naprej, tako da me brez težav prehiti. Na ta način vozim že leta in do sedaj nisem imel še nobenih težav ali bližnjih srečanj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to, da v primeru če voziš nad 1,45 in nisi "dirkač", je boljše, da greš na en sok :doze: , ne bo držalo...

Previdnost je potrebna...

Na raznih treningih so vedno organizirane skupine za tiste, ki vozijo boljše kot 1,50 :OK: in tiste, ki vozijo počasnejše od tega časa :zzz: ...

Če si pa še za to skeptičen, potem pa se udeležiš tako zvanih turističnih voženj ali šol varne vožnje, tu pa ni dovoljeno prehitevanje in se vozi vodeno...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če se čelno (zaletita namreč) bo težko kdorkoli še ne/pirznaval krivdo, tako med tekom kakor med treningom (seveda).

Celno zaletita. Baj de vej, vsi vozijo v isto smer :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :kva1: :kva1: :kva1: :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

SPOROČILO MODERATORJA : Prosim ne citirajte po nepotrebnem.

Kaj pa če je bilo za: "če se čelno zaletita" mišljeno to, da potem, ko je en drugega podrl in je tisti, ko ni bil kriv potem v boksih prilimal povzročitelju nesreče eno čelno? :lol1: :fight1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahko pa za dirkanje tudi zavarujete vaše motorje.

Cena? Sitnica....

za 2URI ZAVAROVANJA (npr datum, od 1330 do 1530) je cca 400 sonetnih vencev :lol1: :lol1: :lol1:

ElB.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tale tema je še kako resna in aktualna, v odgovorih pa en kup zajebancije :hmm: Dejstvo je, da izjemno veliko motoristov, ki občasno obiskujejo dirkališča, ne pozna osnov obnašanja na stezi. Zato je pa na raznih "hepeningih" tudi toliko stolčenih motorjev. Problem pa niso najhitrejši in tudi ne najpočasnejši. Največji problem so nekateri, ki so tam vmes... :BUA: Treba je vedeti, da če nekdo z R 1, ali podobnim motorjem na Grobniku dela 1,50 je to zelo slabo, glede na to kako se da s takim motorjrm peljati in ni problema, če se tak voznik zaveda, da mu še precej manjka da bo lahko rekel da je dober. Problem je tisti, ki s takim časom misli, da je dober. Taki so najpogostejši povzročitelji nevarnih situacij in nesreč. Treba je vedeti, da v primeru, da so na stezi različno hitri vozniki, tisti hitrejši ( in bolj izkušeni) nosijo večjo odgovornost kot počasnejši, to pa ne pomeni, da lahko tursti počnejo na stezi kar se jim zljubi, zato bi se moral vsak začetnik ( pa ne samo čisti začetnik), preden zapelje na stezo, pozanimati, kakšna so osnovna pravila vožnje po dirkališču. Če bi se še tisti napihnjenci, o katerih sem pisal zgoraj, uspeli malo skulirati, bi bilo v primeru ko je na stezi veliko voznikov, precej manj razbitih motorjev, kajti ko gre enkrat po tleh, je vsak pri svojem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes na grobniku od oka 10 nesrec. Vse brez hujsih fizicnih posledic, nekatere pa z zelo velikimi materialnimi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sm slisala ja... :huh: :( vesela sm da so vsaj motoristi ok... čeprow zdej verjetno kolnejo od hudga... a pa so vsi motosvetovci :?

Ne, ne, pac ljudje na pisti (od tega vsaj dva italijana in vsaj en Gregs :P )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne, ne, pac ljudje na pisti (od tega vsaj dva italijana in vsaj en Gregs :P )

kaj hočš povedat da je Gregs padu ...upam da ni kaj hujšega... :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2x bla na grobniku, vidla nobenga crasha... (ok sam zadnjic sm vidla k so 2 motorja peljali vn s piste s kamijonckom al karkoli je ze tisto...) tko da... kaj je biu pa dns za en dan?!

še vedno ful vesela da so vsi ok! :) vsaj neki...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!