Skoči na vsebino

Statistika črnega Foruma


ceco

Priporočene objave

V rokah imam en silno zanimiv članek o učinkih alkota na vozne lastnosti motorista (in ne motorja). Odločil sem se, da ga prevedem v slo jezik. Gre pa za test na prostovoljcih. Objavim, ko bom gotov.

Ceco

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Govoril sem o primerjavi med nasimi cestami in med cestami ostalih drzav/narodov, ...

To mi je jasno, samo se mi ne zdi smiselno primerjati samo cest...

Kakor koli ze - z izboljsanjem voznega parka (ne glede na nespremenjene ceste) bi se moralo stevilo smrtnih prometnih nesrec zmanjsati. Pri nas pa je ta trend komajda opazen.

Najbrz je jasno, da hitrost ubija. In pri hitrosti (posledica izboljsanja voznega parka) ne pomaga nic - ne airbagi, ne razni SIPS-i,... Na motorju pa se tega ni. V kateri temi so ze bile slike avtov ovitih okoli dreves?

Lp,

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To mi je jasno, samo se mi ne zdi smiselno primerjati samo cest...

Pa saj nisem primerjal samo cest. Tudi vozni park sem - kaj pa bi se moral? Kampanjo drzave, ki se zadnja leta trudi, da bi izboljsala prometno varnost? Poostrene zakone? Vse nasteto bi moralo imeti za posledico zmanjsanje stevila nesrec, pa tega nima.

Najbrz je jasno, da hitrost ubija. In pri hitrosti (posledica izboljsanja voznega parka) ne pomaga nic - ne airbagi, ne razni SIPS-i,... Na motorju pa se tega ni. V kateri temi so ze bile slike avtov ovitih okoli dreves?

Seveda. Tudi v tem je bila poanta mojega pisanja - obstajajo drzave, kjer se vozni park iz dneva v dan boljsa, povprecna hitrost pa ostaja enaka kot pred leti... Ampak ne pri nas.

LP,

Andrej.

P. S. Govora je bilo o tem, ali je Slovenija s svojimi stevilkami povprecna drzava ali v vrhu lestvice prometnih samomorilcev. Zakaj te moti vozni park in stanje cest pri tem vprasanju? Ce je oboje se slabse/hitrejese, kot mislim sam, smo potemtakem se bolj v samem vrhu - to pa ze tako ali tako neprestano govorim.

To Brrrm: Indijcev je milijardo. 10^9 / 95 = prbl. 10.500.000

Presneto veliko avtobusov, kajneda?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa saj nisem primerjal samo cest. Tudi vozni park sem - kaj pa bi se moral?

Mogoce nacionalni karakter, ali pa.... kaj pa vem. V Slo se mi zdi, da postaja cesta vse bolj poligon za sproscanje razni frustracij ipd.

Zakaj te moti vozni park in stanje cest pri tem vprasanju?

V bistvu sem hotel povedati, da se je vozni park izboljsal, posledicno so se povecale hitrosti, za kar pa ceste niso vec primerne.

Lp,

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To Brrrm: Indijcev je milijardo. 10^9 / 95 = prbl. 10.500.000

Presneto veliko avtobusov, kajneda?

In mi tepčki smo si dali zapreti TAM, Tovarno A(vtomobilov)vtobusov Maribor :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko tako prebiram črni forum ne morem mimo dejstva oz ugotovitve-(pa ne bi rad bil pameten) da ima veliko nesreč "skupni imenovalec"..........motorist je močno zaviral in zgubil ravnotežje ali mu je spodneslo motor....V teh primerih se pojavlja povsem logično vprašanje-koliko teh motoristov bi preživelo če bi imeli ABS sistem? Tudi sam imam nekaj izkušenj s tem in vem kako znajo bremze blokirat(predvsem prednje kolo), vse je pa odvisno od pravega doziranja. Ampak človek v nesreči reagira drugače, močno vpliva tudi kvaliteta ceste, še tako izkušen motorist na grobem asfaltu je lahko na gladki ali malo spolzki podlagi v trenutku na tleh!!! Ne poznam odgovora-odvisno je tudi od situacije same, ampak v nemčiji so dokazali da bi se letno lahko rešilo zelo veliko motoristov če bi imeli na motorjih ABS sistem!

LP Bobo B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bobo, bo držalo s stališča motorja, s stališča ceste in cestarjev pa ostajajo ti prekleti količki odbojnih ograj. Morilske slamoreznice za motoriste. In za to je moral v nedeljo umreti še en mlad fant.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...ti prekleti količki odbojnih ograj...  In za to je moral v nedeljo umreti še en mlad fant.

In nazalost v ponedeljek se eden. In potem beres komentarje na clanek v Veceru. Matr, kaksni idioti. In potem posplosis komentarje na celotno Slo populacijo in se niti ne cudis vec, da se nic ne spremeni. Saj ti (skoraj) vsak privosci da se cimprej kje 'razlepis' :cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Stebrički, bitumenske flike, blato z njiv....vse to so pasti ki prežijo na motoriste, jeseni pa se še pridruži slabši oprijem cestišča(temperatura), mokri senčni zavoji......nekaj o tem piše v novem Motoristu, bi se splačalo prebrati in upoštevati za tiste ki še niste končali sezone!

LP bobo B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!