Skoči na vsebino

Guinea Bissao


S57CQ

Priporočene objave

Lep pozdrav

Koncno sem se pobral iz Iraka. :notworthy: Sedaj sem nekaj dni se v Dubaju nato pa misija v Guineo Bissao. :devil:

Verjetno nihce nima svezih info od tam, pa vseeno na plano z njimi ce so. Normalno spet v kraje kjer vlada... ne vlada nihce. Vojska je vrgla vlado dol pred dobrim tednom in veselica za nas je tu.

No, bomo videli kaj pa kako... upam, da bo moznost kaj porocat od tam.

LP Dane

Dubai

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:hmm: Po moje ne sme več dol, k mu je država financirala študij gozdarstva, on je pa pršu k nam neumnosti kvasit! :D :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:hmm: Po moje ne sme več dol, k mu je država financirala študij gozdarstva, on je pa pršu k nam neumnosti kvasit! :D :OK:

Potem bi ga blo se posebi treba vrnit - mogoce majo hude kazni :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... Normalno spet v kraje kjer vlada... ne vlada nihce. Vojska je vrgla vlado dol pred dobrim tednom in veselica za nas je tu.

No, bomo videli kaj pa kako... upam, da bo moznost kaj porocat od tam.

LP Dane

Dubai

Vojska vrgla zamorsko vlado - kaj so požagali drevo ali pa požgali grmovje?

Dane, en kup zabave ti želim :) Res pa je, da pri opicah nikoli ne moreš predvidet kaj bo njihov naslednji korak ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zivjo!

Vidim, da je tle folk zlo barvastmu cloveku prijazno nastrojen :devil: .

O Guinei Bisao, ne pise kaj veliko, ni bilo veliko vojaskega dogajanja do sedaj tako, da na glavnih free straneh www.globalsecurity.org in www.fas.org ni zaslediti kaj veliko. Vem pa to, da sem se naposlušal portugalščine v Bosni, zdaj si pa ti na vrsti. Ni nekih novic iz te dežele kar lahko pomeni da je situacija predominantly calm ali pa, da enostavno ni komunikacije z zunanjim svetom. Upam, da velja ta prva predpostavka.

Jaz sem doma, bolan k drek. Tako je odpadel Hvar, pa ne samo to. Vreme je zunaj fenomenalno, slišiš motorje s ceste. Jaz pa cel kilav doma. Life pa tak.

Drži se.

lp

Fritz

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Slišal kratko novico o vojaškem državnem udaru. Vojska bi naj prevzele vse vodilne funkcije v državi, vse do decemberskih "demokratičnih" volitev v državi.

Tebi pa res ne mora bit dolgcajt. Vse dobro in pazi nase!

Pozdrav izpod vinogradov! ROCKY B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

LP

Ja v vmesnem casu sem zvedel kar nekaj info o naslednji dezelici... :ph34r: No zgleda, da je udar minil brez prelivanja krvi. Situacija je mirna in ljudje naj bi bili kar ok s tem, da so prezidenta dol vrgl.

Bomo pa kmalu videli. Ponoci odrinem, sicer malo okoli riti v zep ampak tko pac je. Ruta:

Dubai-Pariz

Pariz-Dakar

Dakar-Bissao.

Tam naj bi ostal do 07.10.03 potem pa gas nazaj in ce bo prav se vidimo v soboto 11. na furi v Goriska Brda...

LP DANE

on way to Bissao

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

LP

Na kratko iz *vmesne postaje* - Dakar/Senegal. Vceraj sem zgodaj zjutraj odrinil iz Dubaja v Pariz. Ker je bil polet za Dakar sele popoldne sem prezivel nekaj uric v prelepem soncnem vremenu v Parizu.

Najprej sem si ogledal *MOTO* ulico, ki je v bistvu samo podaljsek Elizejskih poljan na drugi strani slavoloka zmage. Tam se nahajajo stacune z vsemi resnejsimi moto znamkami. Tudi Hein Gericke je tam. Mesto je polno motoristov - od skuterjev pa do tezkih motorjev. Promet hiter in kar malo zmede je prisotno v kriziscu okoli slavoloka zmage :wacko:

Trgovine imajo kar nekaj svoje robe razstavljene kar na ulici tako, da to zgleda kot mini moto show. :kva1:

Drugace pa, prelep jesenski dan in prav uzival sem v kratkem sprehodu po Parizu. Zvecer sem odrinil naprej v Senegal.

Mesto Dakar - prvi vtisi - zatohlo polno vlage in komarjev. Upam, da bom uspel napraviti krog po mestu in kaksno slikco... Zvecer pa polet v Gvinejo Bissao.

Nekaj slikc iz Pariza pa posljem Zarji... O:-) ce se zeli bit moja pomocnica pri objavah...

LP Dane

Dakar/Senegal

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Srečno pot še naprej! :OK:

aja pa slikce čakamo :rolleyes:

Popravljeno . Popravil MOTOVILC
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nekaj slikc iz Pariza pa posljem Zarji... O:-) ce se zeli bit moja pomocnica pri objavah...

LP Dane

Dakar/Senegal

V A L D A! ;)

... slikce so ze v obdelavi...

Sicer pa, SRECNO in uzivaj kakor se v danih razmerah da.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hojla!

Sem predvideval, da bos sel v Liberio... pa te izgleda bolj rabijo v Guinei Bisao. Nisem pa se zasledil, da bi kaj vec porocali o vojaksem udaru. Upam, da bos bolj mirno prezivel v tej drzavi, kot pa zadnje mesece v Iraku.

Sem pa slisal, da je Robi se ostal v Bagdadu. A potem je sel samo en del vase ekipe na novo dolznost, ostali pa so se v Iraku?

Torej, good luck, pa se vidimo!

LP

Stabac

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lp

Po nekaj dneh tu, sem koncno nasel nekaj casa. Dela imam ogromno in zvecer mrtev zmatran padem za domovino. Danes je bil bolj easy dan pa lahko se nekaj napisem. Gvineja Bissau in glavno mesto Bissau - v eni besedi = revscina. To je pac ena najrevnejsih dezel sveta v kateri se clovek lahko znajde. Mesto samo je majhno in cela dezela ima cca 1.3 miljona ljudi. Ceste so obupne (slike so na poti) pitne vode ni, elektrike ni ze vec kot dva tedna i ljudje ne pocnejo nic pametnega. Lezijo ob cesti in cakajo. Drzavni udar ni prinesel zaenkrat nic novega. Vojska je zaenkrat se v vojasnicah in vse skupaj je relativno mirno.

Goriva za vozila je zaenkrat dovolj. Prevladujejo predvsem francoski avtomobili ampak vozni park je star v povprecju vsaj 15-20 let. Kar nekaj mopedov sem srecal ampak nic resnega.

Vreme je tropsko in sedaj je dezevna doba. Dezuje sicer kratko cca 2 uri ampak zunaj je cca 30C. Vlaga nasplosno ubija. Nikjer se se nisem tako potil kot tu. Prav neverjetno je - stopim ven i majica je popolnoma mokra. Ce pa se kaj pocnem potem pa zgleda kot da bi se v bazen vrgel.

Ni cudno, da je tako, saj je pol drzave mocvirje. Velike delte rek so naredile svoje pa se atlantska obala je tu. Najvisji hrib je cca 300m in je nekje v centu dezele. Komarjev presenetljivo zaenkrat se ni toliko, koliko bi jih clovek v taki okolici pricakoval.

V mestu je en normalen hotel ostalo so nekaksna zasilna prebivalisca. Cene tu so presenetljivo visoke - vsaj za nas tujce. Noc v hotelu je 50$ z zajtrkom (Mango in kos kruha) :cry: Kosilo v eni od redkih restavracij je cca 10$ po osebi. Gorivo je priblizno pol dolarja za liter.

Dezela je sedaj paralizirana ( me prav zanima kaj je blo pa prej :devil: ) Ni vlade, ni ministrstev, ne mores se z nikomer nic pomagat. Dnevno prileti en in odleti isti avion iz Dakarja. Po cestah se sicer se da okoli, ampak dezevje dela svoje.

Jutri odrinem v notranjost dezele v Bafato, kar je cca 160 Km od tod. Upam, da ne bo prevec dezja. :doze:

Slike sem poslal Zarji...

LP Dane

Bissau/Guinea Bissau

P.S. Mobilko - team iz Baghdada je v Jordaniji in Robi je v Dubaju. Vsi so ok. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Maddonna, sam tuki more bit pa kr pestro življenje! :rolleyes: Lepe slikce! Da nam vsaj eden prikaže mal drugačnega sveta :OK:

73 :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede na to, da je zemlja tako vlažna te verjetno kaj mika kako antenco postavit in kak contest usekat. A boš šel portabel na tisto goro (300m :P :P ). Za koga so pa tisti mopedi? Mogoče blo bolj če bi čolne nabavili.

Kdaj prideš kaj domov, očitno prve info niso bile taprave.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

LP

Fritz - datum je nastiman na 10.10. da gremo lahko 11.10. V Goriska brda. Zbora sicer ne bo (vsaj po zadnjih info) bo jesensko srecanje forumasov. Poglej pod motosvet zadeve...

Ja res colne vec rabjo, kot pa kaksen moped. Tisto je samo skladisce neke privatne firme iz Portugala. Kar se pa anten tice - sem poskusal dobit licenco ampak v drzavi nic ne dela. Tako, da zal zgleda ne bom mogel aktivirati J5, kar je prefiks za Gvinejo Bissao. Radio sicer imam s seboj ampak kaze slabo. Se za sluzbene zadeve ne morem spravit nic skozi - radioamaterscina je pa neko cudo sveta, katerega tukaj ne razumejo - vsaj ti, ki sedaj vladajo.

Pa se od prejsnic - ceplenja sem ze u Dubaju zrihtu v Novembru, tako da upam da me taokrat falijo vse cudne zadeve tega sveta :ph34r:

Nastimi si cajt ali pa kar oba, da naredimo lepo furo v Goriska Brda... Pa vreme zrihti... :notworthy: Pa se Mobilkota in Sasa vprasaj ( :hmm: )

Nove slike od vcerajsnjega potovanja v notranjost so ze pri teti Zarji....

Lp DaNe

Bissau

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Gost
Ta tema zaprta in dodajanje odgovorov ni več mogoče.
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!