Skoči na vsebino

Izplačilo škode


Vale

Priporočene objave

Avgusta mi je mulc podrl na parkirišču z avtom motor in je šlo:

- nosilec smernika

- utež

- ročka zavore

- auspuh

- podrsan kovček

- potolčena čelada

Zavarovalnica sem dostavila predračun nakar mi oni včeraj pošljejo dopis, da mi plačajo celoten znesek predračuna, brez DDV-ja :angry: ...

... ker sem imela lani prav tako opravka z zavarovalnico, vem, da so mi takrat izplačali celoten znesek ... ti pa sedaj trdijo, da niso upravičeni izplačila DDV-ja, ki v mojem primeru znaša 30.000 SIT ... preden da grem brskat po vseh zakonih in členih ... mi lahko kdo pove ali to trdijo na kaki podlagi al me hočejo sam mal v glavo jebat :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Avgusta mi je mulc podrl na parkirišču z avtom motor in je šlo:

- nosilec smernika

- utež

- ročka zavore

- auspuh

- podrsan kovček

- potolčena čelada

Zavarovalnica sem dostavila predračun nakar mi oni včeraj pošljejo dopis, da mi plačajo celoten znesek predračuna, brez DDV-ja :angry: ...

... ker sem imela lani prav tako opravka z zavarovalnico, vem, da so mi takrat izplačali celoten znesek ... ti pa sedaj trdijo, da niso upravičeni izplačila DDV-ja, ki v mojem primeru znaša 30.000 SIT ... preden da grem brskat po vseh zakonih in členih ... mi lahko kdo pove ali to trdijo na kaki podlagi al me hočejo sam mal v glavo jebat :angry:

Kar naj SAMI POPRAVIJO kar je njihov zavarovanec POŠKODOVAL. Saj nisi ti kriva da je on štor.

Če hočeš pa ti denarno izplačilo, je pa druga pašta in tam ti ziher vzamejo kakšnih 20-30%...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Js nisem nč hotla, to so kr oni določli, da mi bojo kar denar nakazali ... konjužderi ... motor je nov in hočem vse zamenjano ... :angry: ...

... že itaq sem se skrega s cenilcem ... motor je letnik april 2003, tip mi je poškodoval auspuh, cenilc je pa reku, da krijejo sam 90% vrednosti auspuha, ker motor ni več nov ... HALOOOO ... kako ni nov, če je bil takrat star 4 mesece ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Js nisem nč hotla, to so kr oni določli, da mi bojo kar denar nakazali ... konjužderi ... motor je nov in hočem vse zamenjano ...  :angry: ...

... že itaq sem se skrega s cenilcem ... motor je letnik april 2003, tip mi je poškodoval auspuh, cenilc je pa reku, da krijejo sam 90% vrednosti auspuha, ker motor ni več nov ... HALOOOO ... kako ni nov, če je bil takrat star 4 mesece ...

Ni problema jim reč -- motor vam dostavim vi pa ga zrihtajte kakor veste in znate.

Kar se tiče "nasilnega" izplačila ti lahko to naredijo kolker vem (torej da ti ne smeš zahtevati popravila) le pri totalki in ne takole.

Če ti bodo ful mutili in ne bodo popustili oz. ti ne bodo hoteli dati popraviti motorja (torej da ga ti pelješ k serviserju oni se pa direktno z zavarovalnico zmenijo za plačilo), si dobi odvetnika.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lepo jim povej, da če hočejo DDV odbit, ga naj pa oni plačajo državi, ker ti se z državo ne bi zajeb**** ... Ne resno, lahko ti samo namignem, da imaš pravico do zaktevka za zmanjšanje tržne vrednosti motorja, al nekaj takega... Sicer se bo zadeva še malo vlekla, samo vsaj znesek DDV-ja boš dobila nazaj...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

poglej zavarovalno polico - drobni tisk.. gotovo tam ne piše nič o DDVju

in ker v pogodbi to ne piše, ti tega nisi podpisala

ok?

glede na vse izkušnje za POPRAVILA vozil starih manj kot leto dni:

prineseš račun in zavarovalnica ga v celoti povrne

vedno pa pri izplačilih nategujejo - lopovi

:angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zna biti da je to iz zaloge taktičnih sredstev zavarovalniške druščine.

Prvič itak vedno ponudijo manj povračila, kot je realna škoda.

Podobno je bilo z našim skuterjem Benelli.

Skuter kupljen nov za 330000 tolarjev.

Po enem letu ga je zbil avtomobilist in krivda ni bila vprašljiva.

Spraskal skupaj predračun za tam nekje 250000 tolarjev.

Poslal.

Odgovorili, da plačajo 140000 tolarjev.

Zavrnil in zahteval popravilo z njihovim direktnim plačilom serviserju.

Odgovorili, da priznajo totalko in da vzamejo razbitino.

Dobil predračun za novega, 390000 tolarjev, jaz ga kupil v akciji.

Oni odbili enoletno amortizacijo in mi nakazali 320000 tolarjev in poslali kupoprodajno pogodbo za razbitino.

Overil pri notarju in poslal.

Bila to zavarovalnica Tilija.

Torej, nikoli vzeti prvo ponujene vsote.

Zato, brcni nazaj v smislu, da si za vse predmete, ki so bili zaradi škodnega primera poškodovani, že plačala DDV ali kakšno drugo ustrezno davščino ob nakupu in da zahtevaš zamenjavo poškodovanih predmetov. Ako se hočejo izogniti palčilu DDV, naj predmete kupijo sami in ti jih fizično predajo in še kaj takega naflancaj. Poleg tega zahtevaj še izplačilo 20 % odškodnine od vrednosti novega motocikla zaradi znižanja njegove vrednosti, ker je bil poškodovan v škodnem primeru. Flancaj še o duševnih bolečinah, o dodatnih stroških zaradi nezmožnosti samostojnega premikanja (nimaš drugega vozila), o nevarnosti v kateri si se znašla, ko si pobirala motor, ker bi se lahko bencin, ki je tekel iz prevrnjenega motocikla vžgal itd itd in za vse zahtevaj odškodnino.

Na koncu boš pristala tam nekje okoli dejanske škode.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nekateri serviserji imajo pogodbe z zavarovalnicami. pelješ do njega , on popravi in ti z denarjem nimaš nič. Samo tukaj je človek omejen na tiste serviserje, ki imajo pogodbo.

Pri drugih varijantah je pa bolje imeti odvetnika, ker te drugače kratko malo pojebejo. Vsaj Triglav ima za izplačila svoje pravnike, ki te jebejo in jebejo do konca. Sm imel tak primer - na koncu mi je celo rekel, da škode ne bodo plačali, ker se s povzročiteljem poznava (kar ni bilo res) in sem v resnici čisto sam padel in razbil motor - svašta!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zavarovalnica sem dostavila predračun nakar mi oni včeraj pošljejo dopis, da mi plačajo celoten znesek predračuna, brez DDV-ja  :angry: ...

Znesek DDVja zavarovalnica ne izplača (AO in AK) v primeru, ko je lastnik vozila (oškodovanec) davčni zavezanec, ki ima pravico odbiti vstopni DDV, oz. v primeru, ko izvajalec popravila (serviser) ni davčni zavezanec (nima pravice obračunati DDV)...

Popravljeno . Popravil MaraudeR
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nekateri serviserji imajo pogodbe z zavarovalnicami. pelješ do njega , on popravi in ti z denarjem nimaš nič. Samo tukaj je človek omejen na tiste serviserje, ki imajo pogodbo.

nekateri serviserji imajo pogodbe z zavarovalnicami. pelješ do njega , on popravi in ti z denarjem nimaš nič.

To je to. Nikar storiti tega, kar predlaga 1 -- da namreč popraviš sama, plačaš in neseš račun serviserja na zavarovalnico -- ziher ne boš dobila nič oz. po strašnih mukah.

Še enkrat - karkoli nabijajo reči da ti nisi kriva in da s popravilom ne misliš imeti ničesar. Naj ga sami popravijo (serviserji) kakor vejo in znajo in da hočeš točno takega kot je bil prej.

Če se bodo na veliko upirali stopi do odvetnika in prepusti njemu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... že itaq sem se skrega s cenilcem ... motor je letnik april 2003, tip mi je poškodoval auspuh, cenilc je pa reku, da krijejo sam 90% vrednosti auspuha, ker motor ni več nov ... HALOOOO ... kako ni nov, če je bil takrat star 4 mesece ...

Motor ni več nov takoj, ko je prodan. Meni so pri izplačilu totalke za dva dni star motor odbili 3%. Se nisem sekiral preveč, ker sem dobil več kot 3% popusta pri novem ;) in še odškodnine za poškodbe ... :) .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danke vsem ... zdejle bom jim napisala blazno prijazen dopis, da bom motor peljala k serviserju, ki ima z njimi sklenjeno pogodbo in da želim potrdilo, da mu bodo plačali vse kar je za popravit in da meni ne rabijo nič nakazovat ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danke vsem ... zdejle bom jim napisala blazno prijazen dopis, da bom motor peljala k serviserju, ki ima z njimi sklenjeno pogodbo in da želim potrdilo, da mu bodo plačali vse kar je za popravit in da meni ne rabijo nič nakazovat ...

Vprašati jih moraš s kom imajo sklenjeno pogodbo. Motor pelješ tja, nato pa se serviser in zavarovalnica sama zmenita... No, pri serviserju še podpišeš pooblastilo, da denar nakažejo kar njemu in da ti od zavarovalnice po popravilu ne boš zahtevala še enkrat $$$...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fora je, da sem se jaz prejšnji teden vse tako zmenla in napisala že pooblastilo za serviserja ... včeraj so mi pa poslali lepo pismo, da bojo oni kar meni denar nakazali :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@ VALE kako je blo s čelado a si dobila NOVO ?????

Ma kaki ... čelada je padla po tleh in ker je mat je zdej postala mat z belimi pikami :angry: Cenilc je reku, da plačajo samo prebarvanje čelade in da mu jebeš vse ni pristal na kaj drugega :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ma kaki ... čelada je padla po tleh in ker je mat je zdej postala mat z belimi pikami :angry: Cenilc je reku, da plačajo samo prebarvanje čelade in da mu jebeš vse ni pristal na kaj drugega :angry:

Sej veš zakaj spšašujem.....čelada ko enkrat fajn pade.... :ph34r: jeba...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja to sem hotla js tut unmu gumpecu dopovedat in ne jebe pet posto tega, zato bom upoštevala Hočkotov nasvet ... sam naj mi nekdo pove, kdo uvaža SHOEI čelade v SLO, ker js ne najdem uvoznika

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!