Skoči na vsebino

Endurofure z največjovišinsko razliko al nadmorsko


gregas

Priporočene objave

...matr ste me zrajcal s temi temami "Vtisi z enduro vožnj", "Najave enduro vožn", o ktm-ih, o...

...sem kar resno začel razmišlat da bi nasledno sezono enduro kupu in predvsem kam bi rinu....

...in smo že pr bistvu zakaj sem odpru to temo... zanima me kam ste najvišje prrinl z vašimi endurami, katere "vrhove" ste osvojil... ...a je že kdo šou recimo na krvavc do hotela alpa še kam bl v pm

lp :wacko:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

uff,počak da pravi enduraši pridejo! :rolleyes:

jst sm bil na krvavcu na zvohu,na kofcah in še malo dlje (do križa se reče),veliki poljani...kej druzga tacga se pa ne spomnem da bi blo omembe vredno

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...enkrat sm biu z avtom na vršiču k sm vidu 4 na endurah k so se odpravl neznano kam v hrib ...je prletu en iz koče z palco v rok pa jih ni dohtel ...pa so šli... :hmm:

lp :)

ps: fajn je še že govorite o višinah napište a je to nadmorska višina al višinska razlika k ste jo prefural

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No evo js sm pa že osvajal vrhove!! Bil sem na STOLU, Robleku in Dobrči! Na Stol pridet je blo res hudo(dobr da ni bil sneg)!!! :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...je prletu en iz koče z palco v rok pa jih ni dohtel ...pa so šli... :hmm:

...sejres kako pa kaj domorodci v hribih gledajo na vas ...imate kakšne slabe izkušnje z planinci :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jst nimam nobenih slabih izkušenj-grem lepo počasi mimo ljudi,pa če jih je prov velik se ponavad ne vozmo.ne bi blo fer če bi preveč težil...

post-6-1065724178.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...sejres kako pa kaj domorodci v hribih gledajo na vas ...imate kakšne slabe izkušnje z planinci :hmm:

Mi mamo bl probleme z jagri :angry: kt pa planinci!!!!! :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:kva2: kje pa je to slikan??? a to kr navadne cross gume ...a maš ježevke?

Tok js vem je to slikan na Kofcah! :hmm: A je tko batzajla :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dej vsaj tablce nekak odbriš iz slike...čeprov vsi vemo, da je bla slika narjena na zasneženi cesti, ki jo vestni cestarji niso splužli :D ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če dobro pogledaš so to original gume k sm jih dobu na novem motorju...iz tega lahko sklepaš da sm se precej namatral da sm gor pršu :grim sicr ni blo povsod tolk snega(to je sam na vrhu) ampak sm vseen precej oral.čist pod vrhom ni šlo več,pa je un s huso pršel nazaj in se usedu zadej da je bol 'grabil' :D

vse je treba probat! :OK:

ja gas gas,to so kofce.

Popravljeno . Popravil batzajla
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Folk......sicer je res,da se na enduro furanje bl švoh razumem......bi vam pa predlagal eno prav zanimivo varjanto:

Drežnica.....Drežniške ravne.....pol pa po mulatjerah al pod Krn(desno).....al pa se držat leve(Italjanske mulatjere) pa gasa proti Bovcu.

Tam sem pred leti velik po jarkih stikal,in se spomnem,da so fantje na MB biciklih gor prlezl.......no pa tut z Vitaro je šlo.....sicer bl počas,ker je zlo razoran.......al ipak!!

BTW.....višinske razlike je kar velik!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

O najvecji visini in visinski razliki:

Tura La Paz - Coroico (Bolivija): Startas na okol 3.500, splezas na okol 4.300 in se v 60 al 80 km (ne vem tocno) spustis na 1.500 metrov. To je verjetno relativno (glede na dolzino ceste) najvecji spust na svetu.

Furo opravil na 250 Suzukiju (model nepoznan) - za dol v dvoje, za nazaj solo!

Toplo priporocam!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaprun,Veliki klek,Koper cca2700m+ ali Stinica Veliki Alan cc1400m+ ali Lovran ,Učka cca1600 ali Kotor ,Lovčen (sigurn najlepša panoramska cesta v Evrop)cca1700m+,no obstaj še en fin spust v Gajranger fjord na Norveškem P.S (vse fure s cestakam plastičarjam)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tura La Paz - Coroico (Bolivija): Startas na okol 3.500, splezas na okol 4.300 in se v 60 al 80 km (ne vem tocno) spustis na 1.500 metrov. To je verjetno relativno (glede na dolzino ceste) najvecji spust na svetu.

Mato, spust je še večji... iz La Paza se mi zdi da se povzpneš na nekaj malega pod 5.000m, potem pa priletiš po cca 80 km v Coroico na 1.200m...

Z biciklom sem se spustil dol v parih urah in je res en fajn roller-coaster ride, da sploh ne omenjam tega, da je bila nekaj let nazaj ta cesta razglašena za najnevarnejšo cesto na svetu... (na tistih ozkih razsutih makadamskih serpentinah vsake toliko celi avtobusi zgrmijo po par sto metrov dol v prepade :D

post-6-1066201463.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če koga zanimajo res višinski enduro cilji,so v Dolomitih,po starih poteh iz prve svetovne vojne,opisane v Harald Denzlovih knjigah.

Enkrat letno je zbor Stella Alpina nad Bardoneccio,takrat sem komot prišel na 3030 m nadmorske na Punto Sommelier,naslednje leto sem pa prekrižaril še več malo nižjih vrhov ,ki so posejani z podrtimi kasarnami in utrdbami iz 1.sv.vojne.

V poletnih mesecih je to res raj za hard enduraše,vendar se zadeve že malo zaostrujejo.

Varadero

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tiste mulatjere se slišijo mamljivo...sam res vprašanje kolk cajta bojo pustil to.a ni to v nobenmu narodnemu parku?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Osebno imam 21. izdajo HARALD DENZEL-ovo knjigo(36 EUR),kupljeno pred cca 3 leti-600 višinskih ciljev,105 barvnih skic poti,243 barvnih fotografij,poti z obveznim plačevanjem prehoda,ali prepovedanimi potmi.

Opisuje lokacijsko praktično vse kar je pametnega v Evropi-

najvišji opisani je (prepovedani ?MONT CHAMBERTON 3136 m) nad vasjo FENILS(blizu Sestriera in Bardoneccie).

V potopisu Nemcev jih je bilo še lansko leto kar precej tam gori na vrhu,vendar z lahkimi KTM-i oz.res hard endurami,z ruzaki na hrbtu in verjetno malim šampanjcem notri.

Dobra inter.stran je www.mdmot.de, oz. Denzel-Verlag,Maximilianstrasse 9,A-6020 INNSBRUCK,samo knjigo sem naročil preko HEIN GERICKE iz Beljaka.

Sam sem prišel tja pred leti(2-3) direktno od doma z XTZ 660,prevozil z prtljago precej prelazov(bolj počasi,z veliko strahu pred kakšno okvaro),kampiral cca 2 - 3 dni v Bardonecci in prevozil še veliko prelazov(dnevni izleti) in vam povem da je v lepem vremenu tak motorizem nepozaben.

Nemci in Avstrijci pripeljejo poleti z kombiji hard endure in šotore,in ga žgejo po hribih,da misliš da si na motokros progi,kar je pa za moj občutek res prehuda.

Na trdnjavi Monte Jafferau 2801 m je s sprejem pisalo JEBITE SE ŠVABSKI UNIČEVALCI NARAVE,čez ta grafit pa še z večjimi črkami

K T M P O W E R.

Se mi zdi da to res ne bo dolgo šlo skupaj.

Dva dopusta po en teden letno za hribovsko raziskovanje z motorčkom po teh res prelepih in ne preveč oddaljenih krajih sta pustila res nepozabne spomine in skomine za naprej če se bo še dalo.

VARADERO

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!