Skoči na vsebino

Zelena karta


marem

Zelena karta  

87 članov je glasovalo

  1. 1. Zelena karta

    • -da
      74
    • -ne
      9


Priporočene objave

Vem, da tema ni primerna letnemu času a vseeno.

Torej danes sem bil na zavarovalnici (odjavljal motor) in v roki držim zeleno karto. Prva stvar, ki mi je padla na pamet je bila: a jest to v prihodnje sploh rabim???

Nadalje sem se šel pozanimat, kaj dejansko zelena karta krije: pokriva prometno nesrečo v tujini v celoti (se pravi v primeru prometne nesreče tam(policiji ali oškodovancu) pustite vašo zeleno karto(en izvod)) in kaj če je nimate?? Če zelene karte nimate ste dolžni pustiti tam številko police in ne kupona sami pa boste dolžni izplačati 11 % povzročene škode (logično saj je tudi doplačilo za zeleno karto 11 % obveznega zavarovanja). Tore zanima me, če ko registrirate motor, kupite tudi zeleno karto ??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Seveda. Nesreča v tujini te lahko še 10x bolj upali po žepu kot doma... ni šans da bi se vozil nezavarovan...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne.

Ce bom slucajno kaj uspicil, bom ze zbral tistih 11%. Je ze tako drago zavarovanje :BUA:

11% od 5mio = 550 000 samo kot primer. Da se je pa zaradi tebe še kdo poškodoval, se pa tole lahko dvigne v vrtoglave višine. Ne hvala. Če vozim zunaj, plačam tudi tistih 11%. Sploh pa doplačilo za vožnjo v tujini in zelena karta kot dokument nista isto (mislim :hmm: ).

Pa še imeti sranje v tujini ali doma je čisto druga pesem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

s tujino ga ni za srat ...ker tam si vedno kriv ti...pa tudi nikoli ne veš...ponavadi te življenje izuči da ravno takrat ko se ne zavaruješ ušpičiš kako p******

zelena karta :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

OBVEZNO!!!

sploh ne upam pomislit kaj vse se dogaja če moreš v tujini plačat 11% škode.

1. škodo določijo oni, v državi kot npr. italija (ali kjerkoli drugje) to pomeni, da bodo škodo ocenili po principu "gremo olupit glupega turista". 11% ocenjene škode bo tako 100 % realne škode, tam boš ostal par dni, po možnosti v zaporu ali "hišnem" priporu ker obstaja nevarnost, da pobegneš brez plačila. če se ne boš strinjal z oceno škode, postopkom ali kako drugo zadevo je to tvoj problem, nekdo doma ti more poslat ali drugače dostavit denar,...

2. v slo boš imel velike probleme denar dobit od zavarovalnice nazaj. moj foter je raje obupal kot od kaska dobil 80 jurjev za poškodovana vrata. v italiji se mu je v njih pri prevoženi rdeči luči zaletel motorist (krivda motorista - menda jasno!). doma se je zavarovalnica izgovarjala na pomankljive zapisnike italijanskega policaja, neke mednarodne formularje, foter bi moral sam neke dokumente preskrbet,.....

VGLAVNEM JEZ DAM TISTIH 11% VEDNO PA ČE GREM MAGARI SAMO 1X PREKO MEJE V CELEM LETU. NI VREDNO SKRBI.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim, a zdej boš pa tukej šparou? Pr tistih 10 jurjih? A veš, da to niti 3 je tanki bencina v motorju niso, pri avtu pa niti enega ne dobiš? Pršparej raje kje drugje...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vem, da tema ni primerna letnemu času a vseeno.

Torej danes sem bil na zavarovalnici (odjavljal motor) in v roki držim zeleno karto. Prva stvar, ki mi je padla na pamet je bila: a jest to v prihodnje sploh rabim???

Logično da ne, ker si motor odjavil. :P

Kolk mi je všeč, da se lotimo vsako neumnost do temeljev predebatirat :P

Tokrat: Zelena karta.

Naslednjič: A imate levi in desni špegl nastavljen pod enakim kotom glede na pravokotnico na zadnjo os?

Drgač pa: ja, absolutno "Seleno kahto". Razen, če si lahko privoščim,da v primeru nesreče kar tako, iz žepa, ali pa s kreditno kartico Centurion, pokrijem stroške, ne da bi to občutil moj letni budžet... V tistem primeru zelene karte zagotovo ne bi kupil...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj me je kar malo sram, ampak tudi prostovoljnega zdravstvenega zavarovanja nimam :BUA:  :(

Nc bat, me bo najbrz hitro izucilo  :cry:

Želim ti, da te ne bo izučilo - beri, da ne boš prišel v zagato zaradi tega...

Jaz vase nisem tolk ziher, da se ne bi zavaroval...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj me je kar malo sram, ampak tudi prostovoljnega zdravstvenega zavarovanja nimam :BUA: :(

Nc bat, me bo najbrz hitro izucilo :cry:

?????? Mislim, da je že čas, čeprav nikomur tega ne privoščim. Mogoče samo en majhen zobobolček, da enkrat vidiš, po čem so hruške :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Brez zelene karte te načeloma ne spustijo čez mejo. Amen.

A ni tako, da se je zakonodaja v bistvu spremenila in zdej zelena karta ni vec obvezna? Nekje sem zasledil neko taksno zgodbo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj me je kar malo sram, ampak tudi prostovoljnega zdravstvenega zavarovanja nimam :BUA: :(

Nc bat, me bo najbrz hitro izucilo :cry:

Ne se preveč sekirat - sam sem preživel precej hudo nesrečo brez "dodatnega prostovoljnega zavarovanja".

Nekaj dni ležanja v bolnišnici, precej zahtevna operacija (na več koncih polomljeno zapestje), kakšnih 10 zdravniških pregledov, 70 fizioterapij - vse skupaj je naneslo okrog 60k sit doplačila.

Je pa res, da sedaj DPZ imam - zelene karte pa ne B)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim, a zdej boš pa tukej šparou? Pr tistih 10 jurjih? A veš, da to niti 3 je tanki bencina v motorju niso, pri avtu pa niti enega ne dobiš? Pršparej raje kje drugje...

Ali pa enkrat zvečer ven...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

[Ne se preveč sekirat - sam sem preživel precej hudo nesrečo brez "dodatnega prostovoljnega zavarovanja".

Nekaj dni ležanja v bolnišnici, precej zahtevna operacija (na več koncih polomljeno zapestje), kakšnih 10 zdravniških pregledov, 70 fizioterapij - vse skupaj je naneslo okrog 60k sit doplačila.

očitno si imel posege ki niso tako "dragi"...lahko naletiš na enega ki te olupi kot.....po moje ga tu ni za srat....ker vse drugo je tveganje...in tveganje se večinokrat ne obnese

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

načeloma bo po vstopu slovenije v EU veljala osnovna polica AO (brez doplačila) na vsem območju EU...praktično pa to pomeni, da bodo zavarovalnice dvignile osnovno premijo...doplačilo za tujino (zelena karta) pa bo še naprej potrebno za vožnjo v države, ki niso v EU (Hrvaška,...)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Brez zelene karte te načeloma ne spustijo čez mejo. Amen.

ni res ... to velja le še za redke meje v naši bližnji in srednje oddaljeni okolici ... kolikor vem zahtevajo CartoVerde samo v BiH ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...pa za HR tudi, vsaj pri meni so jo hoteli videti pri kontroli dokumentov na meji...

..prav tako tudi za SLO (Voznik motornega vozila, registriranega v tujini, za katero mora biti po tem zakonu sklenjeno zavarovanje avtomobilske odgovornosti, mora pred vstopom v Republiko Slovenijo pokazati veljavno mednarodno listino o sklenitvi zavarovanja avtomobilske odgovornosti, ki velja za območje Republike Slovenije)

Popravljeno . Popravil MaraudeR
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne se preveč sekirat - sam sem preživel precej hudo nesrečo brez "dodatnega prostovoljnega zavarovanja".

pomešal si tvoje zdravstveno zavarovanje v tujini in doplačilo zavarovanja tretjih oseb v tujini (zelena karta) ...

Zelena karta ne krije tvoje škode ampka škodo, ki jo TI povzročiš v tujini.

Popravljeno . Popravil hotschko
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ni tako, da se je zakonodaja v bistvu spremenila in zdej zelena karta ni vec obvezna? Nekje sem zasledil neko taksno zgodbo...

NE zelena karta ni več obvezna !!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ni tako, da se je zakonodaja v bistvu spremenila in zdej zelena karta ni vec obvezna? Nekje sem zasledil neko taksno zgodbo...

ni obvezna pri prehodu meje (tako je rečeno, če jo kje gledajo razen BiH nevem - načelno bi te morali spustiti preko).

razlika je da če v avstriji na križišču podrsaš npr. kakega 10 mio mercedeza bo panika. z zeleno karto daš karto in urejajo zavarovalnice, brez pa boš moral plačati 11% škode takoj (recimo barvanje leve strani avta po avstrijskih cenah :kva1: ). glede na izkušnje z našimi severnimi sosedi zna bit to neugodna zadeva + par dni boš verjetno gor ostal in urejal zadevo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pomešal si tvoje zdravstveno zavarovanje v tujini in doplačilo zavarovanja tretjih oseb v tujini (zelena karta) ...

Zelena karta ne krije tvoje škode ampka škodo, ki jo TI povzročiš v tujini.

Ničesar nisem pomešal, moje pisanje se je nanašalo na Krusejevo omembo, da ni dodatno zdravstveno zavarovan - je pa res, da je zadeva malo :topic:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

NE zelena karta ni več obvezna !!

seveda ni obvezna...vsak jo pač vzame (doplača) če jo potrebuje....za države EU pa jo ne boš več potreboval maja prihodnje leto...

Popravljeno . Popravil MaraudeR
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!