Skoči na vsebino

Anti Blocking System (ABS) na motociklih


gregas

Priporočene objave

Kaj pa čutiš?

 

cikle bremzanja, ti ročko malo ruka nazaj.

 

pejdi počasi in probaj zarajsat z zadnjo bi moral čutit na nogi ciklanje. ( kot da bi bremzal,spustil,bremzal,spustil itd.....)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj sem bil na Vranskem (center varne vožnje) in sem probal svoj abs, ki pa očitno ne deluje. Lučka se prižge pri kontaktu in ugasne ko motor zaženem. Motor je Yamaha tdm 900A. Kdo ve kaj bi to bilo

Si bil v zadnji skupini, a ne? Sem videl kako suvereno ti je blokiralo zadnje kolo ... :closedeyes: Pelji motor na servis naj ti ga pregledajo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem probal z obema kolesomo pa zavre brez abs, tudi na travi sem ga probal pa ne dela. Sem pa že klical nekaj mehanikov in pravijo, da je verjetno modul crknil ker lučka za abs se prižge ob kontaktu in ugasne ko zaženem motor.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

cikle bremzanja, ti ročko malo ruka nazaj.

pejdi počasi in probaj zarajsat z zadnjo bi moral čutit na nogi ciklanje. ( kot da bi bremzal,spustil,bremzal,spustil itd.....)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Si bil v zadnji skupini, a ne? Sem videl kako suvereno ti je blokiralo zadnje kolo ... :closedeyes: Pelji motor na servis naj ti ga pregledajo.

Ja, sem bil v četrti skupini.Drugi teden se zapeljem do Ljubljane pa da še to zrihtamo

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Naj povem da je Jure Primec popravil abs na motorju. Pokvarjeni Oz zarjaveli so bili nekakšni ventili mislim, da pnevmatski. Cena 150eu, jebat ga vsaj dela

Popravljeno . Popravil Nategun
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, bom pa povedal tudi jaz moje mnenje. ABS JE V REDU. Sam ga sicer nimam, se ga pa nebi branil. V vseh 37. sezonah na dveh kolesih sem izkusil marsikaj........dvakrat tudi highside, pri čemer me je skipal čez motor, no, to pa je bilo tudi vse. Drugih nesreč nisem imel, situacij pa veliko. Če bi imel motor takrat ABS, bi bil moj izkupiček padcev =0.  Po tistih dveh grdih izkušnjah sem si pomagal tako, da sem zavorni učinek zadnje zavore zmanjšal za 70%. Na tak način vožnje sem se tako navadil, da nisem več razmišljal (ko se je pojavil ABS ) na brezpogojni nakup motorja z ABS-om, saj sem lahko od takrat dalje zelo kontrolirano zaviral tudi v nagibu in ravnal linijo, po potrebi. Pomanjkljivost te iznajdljivosti pa je kljub vsemu v nenadnem zaviranju, saj ne moreš bit vedno 110% pri svari. Torej ABS podpiram, kljub temu pa svetujem mladim motoristom, naj se ne navadijo na polno zaviranje brez prefinjenega občutka in naj se ne zanašajo 100% na elektroniko, ki lahko tudi zataji. Torej ABS  JA, voziti pa je trba, kot, da ga nimaš.......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahko de zivim v zmoti, ampak v mojem pojmovanju highsida zajebes z gasom, in z zavorami nima nobene povezave.

ABS sem si zelim ze dolgo, rabil bi ga pa dvakat do sedaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Oboje je...... Gre za zdrs zaradi zaviranja ali pospeševanja, in nenadnega oprijema gume, ko spustiš zavoro ali ko spustiš gas. V obeh primerih te sredi ovinka skipa čez motor......

locking the rear wheel through excessive braking

applying too much throttle when exiting a corner

oversteering the bike into the turn by shifting weight to the front wheel and using balance to drift the rear wheel sideways

exceeding the lateral grip through too much speed (although, this is more likely to result in a lowsider), or too much lean

an unexpected change in the surface friction (water, oil, dust, gravel, etc.)

reducing the friction on the rear tire by scraping the bodywork of the motorcycle on the road surface

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za vožnjo po cesti (v prometu)  vidim v ABS-u same prednosti. Če je le možna izbira (rabljen ali nov motor), vsekakor z ABS-om

 

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sodelavci kateri so probali ABS,pravijo da se motorja brez ABS-a ne dotaknejo več.

Verjamem. Me je ze parkrat resil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!