Skoči na vsebino

Ali smo motoristi šovinisti .....


Guzzila

Priporočene objave

Zanima me kako doživljate slovenske motoristke svoje moške kolege. Smo preveč šovinistični, sexistični, pokroviteljski ali kaj drugega ?

K tej temi me vzpodbudila reakcija nemške kolegice, ki je na nemškem forumu katerega član sem, odprla temo povezano z uporabo takšnega in drugačnega bencina v motorju. Ker je bila pri tem nekoliko nerazumljiva sem ji postavil nekaj dodatnih vprašanj. Pa me je nato napadla, da jo zajebavam ker je ženska in da mi moški mislimo da vse vemo, da smo šovinisti ipd., ipd..

Reakcija me je popolnoma presenetila, saj sploh nisem vedel, da gre za žensko in mi niti na kraj pameti ni padlo, da bi koga zajebaval. Ob pomoči ostalih članov foruma se je nato pomirila in

sva sklenila premirje.

Dame kakšne so torej vaše izkušnje?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mogoče sm čist mal šovinista pa čist mal pokroviteljski

ampak dets đast mi :lol1:

pa ne me zdej napast ženske samo mnenje da so bencinski športi bolj moška domena ki fante spremlja že od rane mladosti

se pa seveda najde tudi kar nekaj dobrih motoristk.

ps.: pa vzemte to mal bol za šalo (v kateri je tud nekaj resnice)kot zares

Popravljeno . Popravil kura
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hmmm... ...moje mnenje: ja, vcasih se najde kak sovinist, se pa najde pol se 2x vec ZENSK, k zarad tega k so KAO zapostavljane mislijo da bi jih mogl pol vsi po rokah nosit pa pol popizdujejo pa mecejo vn neke o uradni enakopravnosti pa podcenjevanju zensk, to, ono, tretje, pa se jim zdi da s takimi izjavami (ce sploh kaj dosezejo) boga za jajca vlecejo - BLJAK!!! :SS to mi gre pa orenk na falus!!

pi es: motosvetovke, ne me napast, takih primerov na motosvetu se nisem zasledil, se pa ponekod v realnosti (offline) dogajajo na veliko.

edited: aja, na forumih kjer je velik manj zensk kot moskih (a la motosvet & avtomobilizem.com) se mi zdi, da so zenske vcasih kr mal privilegirane, ze zato k so redke. nimam nc proti. :)

Popravljeno . Popravil Zok
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.... da so bencinski športi bolj moška domena ki fante spremlja že od rane mladosti

........

...ko sem bil majhen sem barbikam v trebuh s šraufcigerjem vrtal in jim namesto mlekca dal bencina pit.... :yea2: :yea2: :yea2:

:grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

JEst pa mislim, da so zenske motoristke zvecine kul. Mislim, da to, da se vkljucis v pretezno moski sport zahteva kar precej volje, da ne recem jajc (no pun intended).

In mislim, da je skoda ker Katja Poensgen verjetno nima pravega supporta, da bi kej vecjega dosegla na GPju. Vseen navijam zanjo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Motobike, DSF ima testno voznico, če ste opazili

&

men osebno se zdi zelo fajn kombinacija dama&motor

oboje imam rad: dame in motorje

kaj hočemo

šovinizem?

vzvišenost?

pokroviteljstvo?

čemu neki..

MARSIKATERA DAMA VE VEČ O MOPEDIH OD MENE

:unsure:

Popravljeno . Popravil 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Večinoma so reakcije mojih moških kolegov pozitivne, je pa res da sem velikokrat hitreje kritizirana kot pa bi kdo kritiziral moškega (in po pravici povedano tudi prej pohvaljena ;) ).

Vseh mnenj sem vedno vesela, pridržujem pa si pravico do odločanja ali se jih bom držala oz. ali se mi zdijo pametna ali ne.

Tako da... :OK: za moje prijatelje na enoslednih vozilih!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Večina moških nas gleda lepo :OK: ,se pa najdejo tudi neki čudaki,ki so mogoče užaljen, da vozimo kao moško zadevo.

Enkrat se mi je zgodilo na črnemu kalu pri Vikiju,da je k meni pristopil nek možakar in mi solil pamet da je motor za ženske prenevaren in da to kao ni za nas,ma sem bila čist užaljena.In si mislila svoje.

Letos sem kupovala motor Fzs600(kupila)klicala tipa po gsm,in me ni jemal resno, punca,pa kaj ji bo motor ta varjanta.Sploh se ni hotu zment z mano za ogled no pol ga je poklical fant in sta se takoj dogovorila.Ko pa sva prišla tja oba in sem mu povedala da sem ga že klicala ga je pa skor kap ko je vidu kok obvladam zadevo v bistvu ni mel pojma o motorju.Najbolj smešno mi je blo ko je reku fantu če ma mehanika za punco.Ma se mi je tok dobro zdelo, prej me ni mel zamar pol se mi je pa tok opravičval in zatrdil da ne bo nikoli več punc zaničeval.

Večina pa je moških ki so ponosni da tudi me furamo in polagamo ovinke :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moja tera več kilometrov na leto kot jaz.

:yea2: :yea2: :yea2:

Iz najinih izkušenj pa lahko povem, da navadno lajajo kmeti, ki sploh nimajo motorjev. :devil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še nisem srečala kakega šovinista, tut če sem ga, sem ga hitro pozabla, ker se mi ne da ubadati z njimi, škoda energije (enega mam v pisarni) ... men je najlepše, ko se kam pripeljem in žanjem tako lepe poglede s strani mičnih gospodičen in mladih damic, ko pa si snamem čelado ... pa taka žalost v očeh ... :P :rolleyes: ...

... kar se pa znanja o motorjih tiče ... kar ne vem, vprašam prijatelje, pa tudi prijateljice ... čuda tehnike mi nikol niso šla preveč v glavco :rolleyes: ...

Popravljeno . Popravil Vale
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je pa tudi res da včesih ženske pretirano reagirajo na vsako moško pripombo :D sej ne da moški mislimo zmeri slabo o nežnejšemu spolu O:-)

PS:Ma kakšen nežen spol neki <_< ste že kdaj vidli kako vseka ženska tipa po zobih :cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

PS:Ma kakšen nežen spol neki <_< ste že kdaj vidli kako vseka ženska tipa po zobih :cry:

:lol1: :lol1: vidu vidu, tudi občutu :naughty: :OK: tko fanj sm se počutu d sm se kar smejat začnu :lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še nisem srečala kakega šovinista, tut če sem ga, sem ga hitro pozabla, ker se mi ne da ubadati z njimi, škoda energije (enega mam v pisarni) ... men je najlepše, ko se kam pripeljem in žanjem tako lepe poglede s strani mičnih gospodičen in mladih damic, ko pa si snamem čelado ... pa taka žalost v očeh ... :P :rolleyes: ...

... kar se pa znanja o motorjih tiče ... kar ne vem, vprašam prijatelje, pa tudi prijateljice ... čuda tehnike mi nikol niso šla preveč v glavco :rolleyes: ...

jao, jao..kaj mormo moški trpet..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Men se zdi, da smo motoristo po večino zelo sprejemljivi do motoristk, jaz osebno jih imam za enakovredne(o kaki podrejenosti ni ne duha ne sluha), seveda pa se zmeraj najde kakšen "pametnjakovič"....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj bi bil moški šovinist napram ženski motoristki??????

Ja v primeru,da o motorizmu nebi imel pojma,da bi bil zafrustriran drkač,nesposoben furat normalnega hetero odnosa z žensakmi.........itd

Samo za primer......večina mojo deklico pozna.Ni bila rosno mlada,ko je pričela svojo motoristično pot.....zakaj.....iz čistega oportunizma zateženemu moškemu mačotu......pa mal tut zarad tega,ker ji sedenje na zadnjem sedežu ni ravno odgovarjalo.

Prva pripomba,ko je bila sprejeta v Motosvet srenjo :) :) :P je bila:So me sprejel kot sebi enako.....sploh ne kao ženska pa motor.......KULLLLLLL

Naj povem še to.....to ne preveč krhko žensko bitje dela še marsikaj drugega,kar naj bi bilo "kao"moško delo.......štema,gipsa,polaga hidroizolacijo,...............

Ma se včasih kar mal zamislim,kdo bi lahko imel bolj vzvišeni nastop......MOŠKI.........al ŽENSKE!!!!!!!

Torej........vedno in povsod KAPO DOL PRED VAMI ....... DEKLETA.Nas šišate v vseh pogledih.....no razen v .........ma to je pa že za v drugo temo!!!! :rolleyes: :lol: :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če smo čist iskreni so motorične sposobnosti žensk slabše od moških (osnovni primer je parkiranje avta) vendar za to ženske niso same krive ampak so vzgojene v tem stilu---ma kakšn motor (rolka, bmx... ) to ni za punce lej ti bomo raje en luškan roza kolo kupil tak s košarco,da boš lohk rožice notr dala al pa ,,Ti bom jaz gumo zamenjal,ker si punca in ne zgleda, da maš umazane roke.. No pri starejši populaciji je tako in sedaj se stvari obračajo na bolje, starše ne skrbi več toliko kaj bodo sosedje rekli če je njihova punca bolj ,,fantovske,, sorte. Ta delitev na ,,moške in ženske,, dejavnosti je pustila sledi. Poleg tega so punce bolj previdne in zaradi tega pride sklepanje, da vozi počasi,ker drugače ne zna. Jest poznam kar nekaj moških motoristov, ki lajajo v smeri ,,za ženske je veš mašina,, , ,,sej še hodt ne zna se bo pa z motorjem vozila,,. Res pa je,da so kar nekako ponosni če pride kera zraven in tisto lajanje se pozabi oz. se nadaljuje,ko so sami.

Zato punce ne se dat počas se daleč pride.

Popravljeno . Popravil lina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@ lina: moje mnenje je, da punce v povprečju počasneje(seveda so izjeme) vozite od fantov iz preprostega razloga,....fantje smo v povprečju mnogo bolj agresivni, to se tudi vidi pri obratu ročke.......Pa pomoje najbrž malo manj razmišljamo o posledicah... :ph34r:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!