Skoči na vsebino

UKINITEV REŠEVALNEGA MOTORJA V LJ.? DA/NE


rplj

Priporočene objave

jst na straneh in v arhivu ne najdem omenjenega članka...če pa je trditev pravilna si o njen ne mislim prav nič dobrega....komaj smo dobili reševalce zdaj jih pa že ukinjajo...zakaj....:angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj pa piše v članku?

kot vem je bil motor (in verjetno tudi voznik) poškodovan v prometni nesreči tako da naj bi šlo le za začasno ukinitev do popravila poškodovanega oz.nabave novega motorja

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj je bilo na TV, da ukinjajo reševalca na motorju zaradi nesreče. Mislim, da so rekli, da je en pes pritekel na cesto in da reševalec motorist ni bil kriv.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jst na straneh in v arhivu ne najdem omenjenega članka...če pa je trditev pravilna si o njen ne mislim prav nič dobrega....komaj smo dobili reševalce zdaj jih pa že ukinjajo...zakaj....:angry:

Lahko da zato, ker je bil reševalni motor prevečkrat na tleh in bo kmalu začelo primanjkovati kandidatov (motorist - reševalec) - v bolniški... <_< Moje osebno mnenje pa je, da vsekakor motorist reševalec ima neko prednost oz. možnost, da hitreje pripelje na kraj nesreče kot reševalno vozilo ter z oskrbovanjem ponesrečenca pripomore k temu, da mu reši življenje saj vemo, da je v mnogih nesrečah čas dragocen, ki pa se v hujših primerih meri v sekundah...

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahko da zato, ker je bil reševalni motor prevečkrat na tleh in bo kmalu začelo primanjkovati kandidatov (motorist - reševalec) - v bolniški... <_< Moje osebno mnenje pa je, da vsekakor motorist reševalec ima neko prednost oz. možnost, da hitreje pripelje na kraj nesreče kot reševalno vozilo ter z oskrbovanjem ponesrečenca pripomore k temu, da mu reši življenje saj vemo, da je v mnogih nesrečah čas dragocen, ki pa se v hujših primerih meri v sekundah...

LP

Za informacijo:motor je bil na tleh dvakrat v 10000km po ljubljani!Enkrat pesek v ovinku, drugic pa pes!

Mislim da ni tako kritično ker voznika nista bila težje poškodovana!

LP Ducati.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahko da zato, ker je bil reševalni motor prevečkrat na tleh in bo kmalu začelo primanjkovati kandidatov (motorist - reševalec) - v bolniški... <_<   Moje osebno mnenje pa je, da vsekakor motorist reševalec ima neko prednost oz. možnost, da hitreje pripelje na kraj nesreče kot reševalno vozilo ter z oskrbovanjem ponesrečenca pripomore k temu, da mu reši življenje saj vemo, da je v mnogih nesrečah čas dragocen, ki pa se v hujših primerih meri v sekundah...

LP

Za informacijo:motor je bil na tleh dvakrat v 10000km po ljubljani!Enkrat pesek v ovinku, drugic pa pes!

Mislim da ni tako kritično ker voznika nista bila težje poškodovana!

LP Ducati.

Mi je znano... le da se nesreče dogajajo tudi med reševalci in zaradi narave dela so te lahko pogostejše in v tem primeru se lahko pojavijo tudi problemi z bolniškimi staleži med reševalci, kar sledi... Če sta bile letos samo 2 nesreči v 10000 km, še ne pomeni da jih drugo leto ne bo 5 v 5000. Kar pa oba verjetno veva je tudi to, da pa je bilo kritičnih trenutkov večkrat kot št. 2...

Sem pa vsekakor za to, da svoje delo opravljajo naprej, le kakša šola varne vožnje in pa selekcija ne bo odveč...

LP

Popravljeno . Popravil pissmonkey
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se strinjam s tabo!Mislim pa da je tlle najvecji problem dnar!Nekaterim je pac skoda dnarja za ta projekt.

Sej ko bodo rabil pomoč,bodo drugac misll!Mislm da nekateri to nacrtno zavirajo!

LP Ducati :yea2: :yea2: :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sory ne serjem ampak me zanimajo mnenja ljudi,ki se dejansko vozijo z motorji!Zdi se mi prav da se slisi mnenja

ljudi ki se na to spoznajo,ne pa da o tem odločajo ljudje ki nikol niso sedel na motorju!

drugac pa mas prou sem eden od tistih ki jih hočjo ukint!(al pa tud ne)

LP Ducati

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poklic reševalca na motorju je res nevaren, vendar rešuje življenja. Zakaj pa ne ukinejo gorske reševalne, če se vsake toliko tudi kateremu od reševalcev kaj zgodi? Nevarnih poklicev je veliko, če se odločiš zanje, se moraš zavedati, da vlagaš tudi svoje življenje. Odgovorni verjetno gledajo res samo na stroške, ki pač z nesrečami naraščajo. Najlaže se je pa s problem spopasti tako, da ukineš povzročitelja, ne glede na njegovo vrednost.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Podpiram Luckiya in seveda reševalca na motorju. Sem proti ukinitvi, saj bog ne daj da bi ga kdaj potreboval, je bolj mobilen, kot reševalno vozilo. Sem kar nekaj krat videl, kako je bil hitro na kraju nesreče. Problem nastane ko popravljajo neki odsek ceste, naredi se kolona zaradi nesreče, nasproti pas je zaprt, reševalno vozilo pa ne more mimo kolone. Videl letos na vrhu medvoškega klanca, ko je s kombijem nemočno stal v koloni seveda s sireno, a kaj ko se avti niso imeli kam umakniti.

ODLOČNO PROTI UKINITVI!!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem absolutno proti ukinitvi reševalca na motorju(quota javi se) iz razlogov ki so zgoraj napisani, nearrainovega pa bi najraje zbrisal ker vem da ga je napisal z namenom provokacije in ne misli tako kot je napisal zato se Reševalna postaja Ljubljana (rplj)moti ko mu da prav.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem še eden, ki je absolutno proti ukinitvi. Prej sem za več denarja in izboljšanje/razširitev projekta. Ljubljana se duši v prometu in motor je neprimerno hitrejši od drugih motornih vozil v takih okoliščinah.

Ukinitev :BUA: :BUA: :BUA:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

že nekejkrat sm ga vidu v akciji... 1x je v štepanskem naselju ko je zavijal desno tok prletu sm mislu ,da ne bo zvozu :wacko: :blink: ...motor nagnu Fulllll in gasa naprej. Zame je vsak reševalec na motorju CAR!!!!

odločno PROTI UKINITVI!!! :BUA: :fight2: :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za lepa mnenja!Vsaj eni ki so ZA! Verjemte mi da damo vse od sebe.Upam da se bomo še naprej lahko trudil

v dobro vseh. Ni ga lepžga filinga ko ce nekomu pomagas, motor je pa tu sam za posladek! :yea2: :yea2: :OK: :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jst sm definitivno proti ukinitvi...... vecja mobilnost in hitrejsi dostop do poskodovanca........sekunde ki štejejo zivljenja........

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če imajo naši vrli policisti lahko xyz motorjev, imajo pa lahko še reševalci enega!!!!!

Pa sigurno je letos ta motor rešil več življenj kot en policiski, pa še mnogo cenejši je.

Nevem zakaj si delamamo toliko problemov s tem reševalcem na motorju, ko pa reševalna postaja v enem mesecu skuri več bencina, kot je letni obratovalni strošek motorja. (Samo ugibam, ne be držat za besedo :D )

Reševalec na motorju absolutno DA

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ukinitev reševalca na motorju? Pa to se lahko samo pr nas spomnijo. Lucky ima absolutno prav.

Mislim pa da bi bilo potrebno pobezati tiste, ki so projekt spravili na noge in tiste, ki so sedaj zanj odgovorni.

Noise, mogoče bi Motosvet napisal pismo, ki bi ga razposlal na te naslove in v njem izrazil ogorčenje nad ukinitvijo oz. pozitivno napisano podporo projektu reševanja z motorjem? Please.

Popravljeno . Popravil Horjo horjulis vulgaris
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sory ne serjem ampak me zanimajo mnenja ljudi,ki se dejansko vozijo z motorji!Zdi se mi prav da se slisi mnenja

ljudi ki se na to spoznajo,ne pa da o tem odločajo ljudje ki nikol niso sedel na motorju!

drugac pa mas prou sem eden od tistih ki jih hočjo ukint!(al pa tud ne)

LP Ducati

Mnenja motoristov itak nihce ne uposteva. Potrebno bi bilo zbrati mnenja urgentnih zdravnikov, da bi uni zdravniki v foteljih, ki se gredo vodstvo in zanemarjajo stroko dojeli, da je pri:

- hudih krvavitvah (globoke rane, odtrganine, zmeckanine),

- pri dusenju (npr. kri zaliva grlo, tece v pljuca),

- pri zastoju srca.

NAJBOLJ POMEMBEN CAS! POMEMBNA JE VSAKA SEKUNDA.

In da je z motorjem ta cas bistveno krajsi kakor z resevalnim avtomobilom. itak pa vemo kolk se glupi slovenski vozniki umikajo vozilom, ki so na nujni vozji.

Resevalec, ki pride na kraj nesrece z motorjem, lahko:

- zaustavi krvavitev,

- prepreci dusenje,,

- odpravi zastoj srca (pricne ozivljati!) saj vozi s seboj reanimator,

- mobilizira poskodovanca, da skupaj pocakata na prevoz z resevalnim vozilom.

- preprecuje paniko.

To je samo moje laicno mnenje.

Sem absolutno za resevalce na motorjih.

Tadej

Popravljeno . Popravil Tadej
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nekateri mešate reševalca na motorju in motorizem ...

sicer sem pa seveda proti ukinitvi reševalca na motorju.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mi smo lahko proti ukinitvi..sam če se vsi trije(ugibam) motoristi reševalci poškodujejo na delu in vidijo da zadeva ni preveč zdrava( na motorju so bolj ranljivi) lahko mi tukaj pišemo in jim dajemo potrebno podporo sam po ulicah se pa oni vozijo...podatek da v celem letu(10.000km) dvakrat pade je zaskrbljujoč....statistično ne(??), sam z druge strani pa je malo drugače.... :ph34r:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!