Skoči na vsebino

UKINITEV REŠEVALNEGA MOTORJA V LJ.? DA/NE


rplj

Priporočene objave

PROTI UKINITVI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :angry: ŠE PREMALO JIH JE...BANDA ZDRAVSTVENA, SAMO ŠPARAL BI :hmm: :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vsak najprej pomisli, da je motor ful nevaren in pomoje smatrajo tako kot gasilci, da če je prenevarno ne smejo v ogenj. Sam ravno hitra intervencija je tista ki lahko reši življenje, zato sem proti ukinitvi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Osebno sem PROTI UKINITVI!!!

Mene je prvo pomoč za izpit učil eden od pobudnikov reševalnega motorja in on je tudi mislim da eden glavnih voznikov tega reševalnega motorja in nam je tud sam govoril koliko življenj ali trajnejših posledic kakšne poškodbe se da rešit s tem motorjem, ker je resnično bolj mobilen sploh v največji gužvi, ki zna bit tle v Ljubljani res neprehodna na motorju pa reševalec pride tud več kot 5X hitreje na kraj nesreče oz. kamorkoli ga potrebujejo!

Ukinitev tega motorja bi bila velika izguba! Samo pomislite da te nekje v na robu ljubljane zadane infarkt kjer je vsaka sekunda pomembna in z avtomobilom bi rabili mal manj kt 15min kolkr se spomnm d bi pršli na katerikol konc v lj z motorjm pa mislm d ta čas ne presega 7min!Ima pa motor čisto vse stvari kt v avtomobilu samo veliko manj zato d so vse na motor spravli ima pa VSE!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.....konec koncev ta resevalec ni resevalec za motoriste temvec za VSE.

samo kaj to veljake briga - oni imajo na voljo kvazi nek "apikoter" (helikopter, op.red.), kateri jih hitro in zanesljivo dostavi v KC v primeru prevrata z sluzbenim A8 pod vplivom sindorma "jaz-pa-sem-s-petimi-piri-v-riti-najhitrejsi". :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Veš ice jaz sem tudi v helikopterski ekipi reševalcev in ne samo na motorju, pa ti iz prve roke povem, da mora biti veliko pogojev izpolnjenih, da helikopter vzleti. Jasno ti pa dam čist prav, da če imaš tapravi priimek je to vse bolj tekoče in brez kakršnih koli vprašanj.Ampak če helikopter ne more pristati (geografska prepreka, daljnovod, urbano naselje, slabo vreme...), pa mora tega poškodovanca pa čeprav s tapravim priimkom nekdo oskrbeti in v končni fazi odpeljato v bolnišnico.

Spet smo pri taprvi oskrbi, pri kateri pa največkrat sodeluje motorist - reševalec.

Hvala vsem za podporo in mnenja kako obvarovati to dejavnost. :grupni:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sfeder narobe si me izgleda razumel. jaz sem absolutno za resevalce na motorju, konec koncev je to v D in AUT ze dolgo znan in preizkusen nacin prve strokovne oskrbe ponesrecenca.

bistvo mojega posta je bilo, da nekateri veljaki ne vidijo smisla/potrebe/nuje po tako opremljenih resevalcih na vecjih/velikih urbanih podrocjih.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

jest sm absolutno proti ukinitvi kvečjemu še kšn razpis bi mogl dat za to, da bi jih bilo več kerb samo eden je zelo premalo je pa res da če hočeš to bit sm se pozanimu rabš eno malo morje nekih študijev pa nekih izpitov tko, da se ne splača k predn use nardiš greš v penzijo bedarija....

neki bi mogl spremenit k je drgač to full uredu stvar je blo zdej govora o tem na seminarju k je bil v medvodah 6.3.2003

lp sharky :kva2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jest sm absolutno proti ukinitvi kvečjemu še kšn razpis bi mogl dat za to, da bi jih bilo več kerb samo eden je zelo premalo je pa res da če hočeš to bit sm se pozanimu rabš eno malo morje nekih študijev pa nekih izpitov tko, da se ne splača k predn use nardiš greš v penzijo bedarija....

neki bi mogl spremenit k je drgač to full uredu stvar je blo zdej govora o tem na seminarju k je bil v medvodah 6.3.2003

lp sharky :kva2:

Pojma nimam da je bilo to lani.....6.3.2003

Meni se je zdelo tako prekleto današnje, letošnje.... :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

neki bi mogl spremenit k je drgač to full uredu stvar je blo zdej govora o tem na seminarju k je bil v medvodah

najboljš da vsi, k se kdaj peljemo z motorjem, postanemo reševalci na motorju ... in najprej poskrbimo za to, da rešimo svojo glavo ... in potem še glave tistih, ki se nam znajdejo na cesti pred ali za nami ...

:) :OK:

PS: a si mislu, da je lahk nekdo dobro kvalificiran reševalec brez kvalifikacij?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

ja quota se opravičujem k je blo 2004 sory res sory a veš človeško se je motit, ti gorila pa mal razmisl predn kej zineš k ni nben reku da mormo bit pa zdej vsi sam fajn je da kej prebereš pa da veš da se da do kraja nesreče z motorjem pridit dost prej k pa z osebnm avtom al pa kombijem al pa what ever majo naši rešilci.

Sam samo en za celo LJ je pa mal mal a kaj mislš??

lp sharky :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lena, ti si pa res lena. Sem te komaj razšifriral.

Evo darilo samo zate: ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

UKINITEV NE JE MOJIM BLIZNJIM ZE POMAGU SICER NIČ HUJŽGA JE BIL PA TA PRVI TAM 15 MIN. PRED AVTOM :notworthy:

prihodnjič uporabi male črke in ločila, ker sem moral 3x prebrat, da sem ugotovil, kaj naj bi se držalo skupaj ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Proti ukinitvi... :BUA: :BUA:

Sicer pa mi lahko izrazimo svoja mnenja ,a tiste glave ki odločajo o tem.....

če se bodo odločili, da ga ukinejo ga bodo ukinili, če pa ne, pa ne

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

prihodnjič uporabi male črke in ločila, ker sem moral 3x prebrat, da sem ugotovil, kaj naj bi se držalo skupaj ...

tudi jaz sem trikrat brala :D

prevod posta by Ledeni:

Ukinitev: NE! Mojim bližnjim je že pomagal, sicer ni bilo nič hujšega, je bil pa prvi na mestu nesreče, in sicer 15. min. pred rešilnim avtom. :notworthy:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 9 mesecev pozneje...

No skoraj leto je naokoli (od zadnjih objav) pa da vas malo spomnim spet na Reševalce.

V sobotnem Dobro jutru je na 16 strani članek o tej problematiki. Če želite tudi vi kaj "prispevati" k NEukinitvi reševalnega motorja v Ljubljani,oziroma bolje rečeno k nakupu boljšega, Vas vabijo na dobrodelni koncert ki bo 17. marca na Gospodarskem razstavišču. Del članka, kjer nas vabijo na koncert:

"Vemo, da pristojne službe in istitucije nimajo denarja za dodaten motor, zato smo se odločili za dobrodelni koncert, ta bo 17. marca na gospodarskem razstavišču. Nastop na prireditvi so že potrdili Zoran Predin, Polona Furlan, Rock'n'band, Avia big band, Roman Zupančič, Alan Ford, Elvis Jackson, Katrinas, Korenine in skupina tržaških tolkalcev. Z akcijo želimo zbrati okoli sedem milijonov tolarjev, kolikor stane nov motor, opremljen za reševanje.

Mogoče bi lahko odprli novo temo kot vabilo na koncert, ter celo dali to med novice. :hmm: O:-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nej dajo poslancem v marcu za 0,0076% nižje plače pa bodo dobil cel vozni park motorjev!

Itaq da reševalcev z motorji več in ne manj! Vlada naj ukine neumnosti - ne pa reševalca na motorju!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Podpora reševalcem motoristom :OK: nujno v čimvečjem številu. Fantje reševalci kapo dol :worship:

p.s. Lahko pa bi si omislili tudi kak boljši motor kot Aprilia Pegaso 650( seveda pa so v igri tudi finance)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes smo se nakateri člani društva MAKSI odzvali povabilu reševalcev na motorjih in jih obiskali na reševalni postaji. Sklenili smo, da jim ponudimo pomoč pri organizaciji te zahtevne prireditve, ki jo zgoraj omenja Hanzi. Namen, ki ga ima ta prireditev se dotika vseh nas, saj nikoli ne vemo, kdaj bo za nas ali naše bližnje potrebna nujna medicinska pomoč in bodo odločale sekunde in dostopni čas motorista reševalca do bolnika, ponesrečenca, je lahko precej krajši.

Poizkušali jim bomo pomagati pri promociji prireditve in zbiranju sredstev. Predlagali smo jim, da bi na prireditvi zbirali podpise v zvezi z zaščitnimi ograjami, in da bi organizirali varovano parkirišče za motorna kolesa pred gospodarskim razstaviščem.

Kot je predlagal Hanzi, in sicer, da bi se odprla nova tema in oblikovala novica, naj povem, da že delamo na tem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!